9/10
bandikaa 2013 aug. 04. - 22:04:15 9/10
(365/425)
Huhh, annak idején origos premier elõtti vetítésen láttam, a jegyeket majdnem elsõ randihoz használtam fel... :) Szerencsére máshogy alakult, igen durva elsõ randi lett volna (meg ugye nem megyünk moziba elsõ randin).

A közönség a film kétharmadától röhögött kínjában, mozivásznon
SPOILER
közeliben látni egy agyonlövést, na az volt a durva és ez még csak a kezdet!
SPOILER vége.

Összességében jó, alaposan kidolgozott látványvilágú és elképesztõ operatõri munkát felvonultató film, de a megnézéséhez a hányózacskót készítse be, aki egy kicsit is hajlamos az ilyen reakciókra!
10/10
frenchbullie 2013 júl. 12. - 19:48:01 10/10
(364/425)
Szeretem ezt a filmet én is. Egyszer már hozzászóltam a témához, 375/441-nél, akkoriban láttam elõször a Faun labirintusát, azóta többször újranéztem. Persze megfelelõ hangulat kell hozzá.


***Spoiler pótolva***

Nehéz elfogadni a végén a valóságot, a halált, amit a kislány "jutalomként" kap, mert teljesítette a feladatokat. Az Ördöggerinc-et azért szeretem egy árnyalattal jobban, mert annak nem ennyire tragikus a befejezése, valamiféle pozitív végkicsengést sejtet.

Szerencsétlen Doug Jones-t mindig elrejtik mindenféle maskarákba. A Pokolfajzat-ban õ Kék, a Fantasztikus négyesben pedig az Ezüst utazó. (Lazításként szeretem a képregény-feldolgozásokat is, két Bean, meg három "gondolkozós" között:-)

Toro-t olvastam már spanyolnak meg mexikóinak is, a teljes valóságot csak õ tudná megmondani, azt hiszem.
gladiolus 2013 júl. 12. - 19:09:45
(363/425)
A filmet nem most láttam elõször, hanem évekkel ezelõtt, akkor a pincében lakozó szörny meghaladta az ízlés küszöbömet, és csak szelektíven néztem bele a filmbe.
Most viszont leültem, és megnéztem teljes egészében, és azt gondolom, nagyon jól tettem. Csodálatos film, érzékeny, nagyon magas szintû, szokatlanul különleges stílusú mûvészi ábrázolásmóddal.Gratuláció a rendezõnek, a páratlanul drámai élményért.
Azt hiszem, jobb, ha kiteszem a SPOILER-t, mert nem tudok a filmrõl a tartalmi elemek kihagyása nélkül beszélni.
A kislány sorsa mélyen felkavaró, torokszorító, engem megrázott. Azt hiszem, Mercedes sokkal jobban megértette õt, mint a saját anyja, aki csak azt volt kénytelen mérlegelni, hogy legyen mit enniük, és ezért hozzáment egy érzéketlen szadista katonához, akinek nem valószínû, hogy voltak érzései. "Ha választani kell, a gyereket mentse, ne az anyját, ha meghalok, mondják meg a fiamnak, hány óra volt a halálomkor"-ezek nem normális ember szavai és gondolatai. Sosem csíptem a katonákat, mert iszonyúan merevek és kockafejûek tudnak lenni. Természetesen tisztelet a kivételnek.
Külön katarzist okozott a spanyol nyelv és a szomorú zene esztétikus keveredése a bevezetõ és a záró szövegnél, mert spanyol eredetivel és magyar felirattal néztem, ez tette teljessé a varázslatot.
A képi világ, a misztikus, varázslatos meseszerû környezet valami párját ritkító értéke ennek a filmnek, az érzékeny átmenetek az álomvilág és a valóság között teszik olyan tökéletesen szürreálissá az egész történetet, de nagy elõny, hogy a szürrealizmus nem megy az érthetõség rovására, minden fontos esemény érthetõ és logikusan követhetõ. Habár a végén nem teljesen értettem, miért tették a kislányt próbára éppen a saját szülei.
Talán úgy tudnám megfogalmazni a film mondanivalóját, hogy aki képes legyõzni önmagát, képes feláldozni magát valakiért, akit nem is ismer, az felbecsülhetetlen értékû kárpótlást kap ajándékba, de ez csak akkor valósul meg, ha az álomvilágot nézzük.Ha a valóságot, akkor ez egy gyermek nagyon érzékeny és nagyon mély drámája, aki ártatlanul áldozatul esik a felnõtt emberek alkalmatlanságának.SPOILER

Megnéztem, ki játszotta a Faunt, és ugyanez a színész játszotta a Pail Man-t (a szörnyû lény a pincében) is, talán megérdemli, hogy megmutassuk az arcát, Doug Jones.
10/10
csenerezi 2013 jún. 11. - 19:15:36 10/10
(362/425)
Egyre nehezebben találok jó filmeket, ez szerencsére azok közé tartozik. Nagyon tetszett.
perry 2013 febr. 28. - 21:34:20
(361/425)
Ezzel én sem vitatkozom, azt sem állítottam , hogy -bár én inkább naturalistának mondanám- a film bizonyos elemei sokkolóak .
perry 2013 febr. 27. - 23:11:56
(360/425)
Akkor érdemes lenne pontosan fogalmazni. Vagy olvassál Grimm fivéreket, ha már minden áron horrornak kiáltod ki a filmet.
4/10
gyereamozibabe 2013 febr. 27. - 14:37:40 4/10 Előzmény perry
(359/425)
Az "öncélú" szó a rendezõre vonatkozott volna. A szereplõkre nem szoktunk ilyet mondani. Újradobhatsz! (...Emese)
Na jó, segítek: ez a film mivel lett több, hogy horrorisztikus képekben látjuk ahogy valakit arcon lõnek, vagy szétszakadt szájjal ordibál? Ilyen képek nélkül is lehetne közvetíteni mondanivalót.
Példul ott volt a Ryan közlegény megmentése, ahol rendesen kaszabolták az embereket, de a horror megmaradt a statiszták szintjén. Tom Hanks így is szépen meg tudott halni, semmi szükség nem volt rá, hogy a beleit a kezében tartsa. A Faun labirintusa közben viszont az jutott eszembe, hogy a rendezõ kihasználta a drága pénzen felvett maszkmester csapatot (akikre a fantasy rész miatt szükség volt), és így sikerült a történet valós részébõl egy horrort csinálni. Ez az öncélúság. Amit persze meg lehet magyarázni: szükség volt a naturalista képekre, hogy átérezzük a háború borzalmát, stb, de érdekes, hogy más rendezõknek megy ez horrorjelenetek nélkül is. Ami a te fölösleges okoskodásodat illeti: a "szájbarágós" és "katyvasz" jelzõknek nem kell erõsíteni egymást. Szépen elvannak egymás mellett.
webulon 2013 febr. 19. - 00:27:15 Előzmény perry
(358/425)
:-)
Köszönjük Emese ,-ezt lopom :-) egy nagyon jó :-D

Film :
Nehéz,..
Némi általános IQ szükségeltetik hozzá ( emberek ez nem RomKom ..s nem is az a Vámpír kategória).

Ebben a moziban minden szereplõ mélyen elkötelezetten hisz s pont ettõl remek
Pán világa
Fasizmusták
Kommunisták
A három egymástól eltérõ idea? harca a film
A képzelet és a valóság küzdelme ,- mennyire volt valós eszme a fasizmus a kommunizmus vagy Faun világ semennyire de volt aki hitt elvakultan vagy gyermeki naívitással õszinteséggel ..

Aki fanyalog van nem érti az próbálja keresni a szimbólumokat az összefüggéseket az eszmék között,- s máris emészhetõ lesz
perry 2013 febr. 18. - 20:14:36
(357/425)
Köszönjük Emese!
Mert ugye egy háború bizony "nagyon öncélú", 1956 "tökre öncélú"a gulág "izgalmasan öncélú", kitelepítés "lelkesen öncélú", holokauszt "ultra öncélú", Don kanyar II. Magyar Hadsereg pusztulása "pöpec öncélú" és még folytathatnám az öncélú tevékenységek sorát.
Ja, hogy nincs "sztori" , persze egy gyermeknek soha sincs saját világa, "Ofelia, egy fiatal lány, aki gyakran mélyed a tündérmesék világába, várandós édesanyjával, Carmennel utazik Vidal kapitányhoz, a lány új mostohaapjához, születendõ kistestvére apjához. A fasizmusban rendületlen hívõ Vidalt gyötrik apja, a neves parancsnok Marokkóban esett halálának visszhangjai, amit a kommunista felkelõkkel szemben vezet le, miközben egy vidéki malomnál állomásozik, ahol a gerillák leverésére kapott parancsának tesz eleget." Ez tényleg nem történet ez csak smafu.
A kegyetlenség a háborúban tényleg öncélú mert bizony létezik aki nem hitbõl de dühbõl öl.
"A kapitány rájön, hogy Mercedes segíti a felkelõket, s elfogja õt, miközben az Ofeliával megpróbálja elhagyni a táborhelyet. A lányt a hálószobájába zárja, Mercedest pedig meg akarja kínozni; azonban a nõ kiszabadítja magát, komoly sérülést okoz neki, és az erdõbe szökik, ahol bátyja, Pedro és a felkelõk megmentik õt az üldözõ katonáktól."
Idézve téged "katyvasz" majd a másik mondatodban már "szájbarágós", talán el kellene döntened melyiket választod, mert a két szó jelentése nem igazán erõsíti egymást.
De neked ez sem igazán elég mert azt a nagy csodát is eléred " Az jó pont hogy nincs happy end."
Amennyiben nálad csak ennyi a film üzenete akkor megértelek és tényleg borzalmas lehetett az a kín amit szenvedned kellett a mozi megnézése alatt, igaz lehet , hogy ez nálad öncélú.
Azon csodálkozom , hogy neked még ezek után volt tanulsága a filmnek vagy az még ráadásul álomgyári is.
No, mindegy legyen jobb filmélményed.
Afroka 2013 febr. 18. - 17:47:09
(356/425)
Azt lehet valahonnan tudni, hogy mikor, hol lehet legközelebb megnézni ezt a filmet? Kerestem, hogy nem lesz-e M2-n ismétlés, de nem találtam. Nekem tetszett, megnézném újra.
2/10
melody03 2013 febr. 18. - 17:06:30 2/10
(355/425)
Számból vetted ki a szavakat!
Csalódtam ebben a filmben, sokkal jobbra számítottam... Nem mondom, hogy nem ajánlom senkinek, egyszer nézze meg mindenki és alkosson véleményt róla saját maga, engem sajnos meggyõztek arról a visszajelzések, hogy érdemes idõt szakítanom rá, de kár volt... Sem a látványvilágtól se, a sztoritól nem aléltam el, a "tanulság" pedig nagyon kiszámítható és szájbarágós volt...
4/10
gyereamozibabe 2013 febr. 18. - 11:52:18 4/10
(354/425)
Tegnap megnéztem az M1-en. Szerintem öncélúan brutális. Szeretem a naturalista háborúábrázolást, de akkor már legyen valami sztoriba csomagolva. A fantasy része sem fogott meg. Ez a film túl sok akart lenni, de egy katyvasz lett. A nagy tanulság meg amolyan hollywoodi módon szájbarágósra sikerült. Az jó pont hogy nincs happy end.
10/10
pearra 2013 febr. 17. - 20:48:30 10/10
(353/425)
Az egyik legjobb film, amit valaha láttam (sztori+látvány). Szerintem csak a szegények nem értik, értékelik. Mármint a lelki szegények.
10/10
10/10
technokrata 2013 febr. 17. - 13:22:09 10/10
(352/425)
Ez a film úgy tökéletes, ahogy van. Baromira kedvelem. Az tetszik különösen benne, SPOILER lehet benne, hogy néhány kérdés nyitva marad benne. Hiszen az egész fantáziavilág a kislány "találmánya" és mégis vannak dolgok, amelyek miatt nem is biztos, hogy kitalálta az egészet. Például az anyja gyógyulása az ágy alatt tartott tejben áztatott gyökérnek köszönhetõen. Illetve a halála, amikor a gyökeret eltávolították onnan.
dll89 2013 febr. 05. - 20:15:47
(351/425)
Ú, de jó, hogy végre adják, ezer éve nem láttam! Pedig jó film nagyon, csak valahogy eltûnt a gépemrõl :D
8/10
morningrise 2012 dec. 24. - 00:43:41 8/10
(350/425)
10/8

Szerintem jó film, de kissé vontatott. Ami pozitív benne, az a sci-fi egyedi keveréke a thrillerrel, ez érdekes benne. A halálesetek és sérülések filmes megvalósítása elég élethû szerintem.

Felirattal nézzétek, a szinkronhangok nem túl jók!
10/10
sanderb 2012 okt. 25. - 15:37:54 10/10
(349/425)
Valaki itt azt írta, hogy a misztikum nélkül nem érne semmit ez a film. Hát persze, igaza van, de ebben a történetben pont a misztikum kifejezésének az erejét növeli a "valóságos világ" ábrázolása. Nem mellesleg az is egy remekül eltalált történelmi korszak, ahol a gonoszt nem kell különösebben túlrajzolni, mert a kor kitermelte a maga rémeit, és így könnyû a jót és a borzalmast elkülöníteni. Nagyon is jó arányérzékrõl tanúskodik ez a film, ami felnõtteknek és gyerekeknek egyaránt kellemes kikapcsolódást, filmes élményt nyújthat. 10/10
10/10
sheepworld 2012 szept. 01. - 15:04:29 10/10
(348/425)
Nagyon szeretem. Az egyik kedvencem. Érdemes megnézni.
7/10
blake11 2012 júl. 20. - 12:41:02 7/10
(347/425)
Ha a filmben nem lenne az a bizonyos misztikum semmit nem érne.De épp ez teszi oly különössé.Meglehetõsen fura érzésvilág kapja el az embert ha megnézi.De azért vannak komoly sebek melyekbõl vérzik a történet.A film a vége felé inkább politikába megy át,és annak is a sablonos részébe.Színészi alakítások terén sem alkot maradandót a film,itt csupán a történet az ami miatt megéri az egész.
Érdemes megnézni!
offtopic
imrenyibalazs 2011 dec. 12. - 04:36:49 Előzmény OppostaFazione'85
(346/425)
Egyébként igen...
Vigyázat, lehet benne Spoiler -
Bár ez mexikói-spanyol-amerikai fantasztikus film és Spanyolországban volt egy hírhedt véres polgárháború. De aki ismeri kicsit pontosabban a történelmet és társadalomrajzi ismeretei is vannak, az tudja, hogy az életben "kicsit máshogy mennek a dolgok". - Ez a mû így, ebben a formájában már megint eléggé politika. Bocs, ha eltévesztek valamit (tényt)... Ez a film azt a fajta humánumot, ami jelemzi a (Walt Disney-s) Bûbáj c. filmbõl Edwardot és pár másik karaktert; de a Dermesztõ szélbõl a fiút (akit Ashton Holmes alakít)... De Emily Blunt is alakít ilyesfélét a Sorsügynökségben, õt ott Elise-nek hívják;... szóval az ezeket a karaktereket jellemzõ humánumot állítja eléggé ez a film (A Faun labirintusa) szembe fõleg a zsarnoksággal meg a militarizmussal, ez ilyen társadalomrajzot szuggerál. Vagyis ez szerint az emberek alapvetõen jók, humánusak, kedvesek és egymást segítik, kicsit az A kék lagúna (1) 3. 3-adára jellemzõ kép, nem tudom... és akkor jönnek a gonosz zsarnokok a diktatúrájukkal... Jönnek tankokkal, fegyverekkel, mindennel és eltapossák a jót. - Sok, legalábbis több ilyen szemléletû film készül.
Ezenkívül sokszor az iskolákban is azt tanítják, hogy csak a fasiszták a rosszak, így magyarázták nekem József Attila sok versét is; azt is feltétlenül ide írom: az általam említett romantikus, pozitív figurákkal, mint Edward a Bûbájból jól kijönnék az életben, ha még az is teljesülne, hogy én jól lennék. De eléggé torzszülött vagyok, a gyógyszer kevés, annak is van káros hatása,... és ha leírhatom, néhány rángógörcsön dührohammal is jár, amit nem lehet még több gyógyszer, roboráló szer nélkül uralni (ide kapcsolódik Adrian Brodyval a Meghasadva c. film). - Bocs amúgy, ha ezt illetlenség kommentbe írni...
Nos visszatérve,... az A Faun labirintusa technikára film, de (azért is bocs, mert az én elemzésem sem tökéletes) a társadalomrajza, jellem/emberábrázolása igencsak torzít, mint sok filmé...