10/10
biter007 2017 ápr. 13. - 22:43:19 10/10
(39/139)
Eszméletlen film!
Még mindig hatása alatt vagyok. Nagyon megható, izgalmas. Úgy eltelt 2 óra hogy észre sem vettem. Kedvenc filmjeim közé fog tartozni.
Boby39 és Zizitop nagyon jó véleményt írt. Csak osztani tudom.
Barbár72 2017 ápr. 13. - 16:05:44
(38/139)
Ez egy baromi jó film.... és még igaz is.
Boby39 2017 ápr. 12. - 19:26:09
(37/139)
Kicsit kétkedve ültem le megnézni, bevallom õszintén. Mindig kockázatosnak tartottam, ha egy színész, egy világsztár, egyszer csak a kamera másik oldalán foglal helyet. Nem biztos, hogy ez mindig jó eredménnyel zárul. Ebben az esetben viszont kellemesen csalódtam. Régen láttam ilyen gyönyörû, megható, és mély mondanivalójú filmet. A látvány is élethû volt, egy unalmas perce nem volt a filmnek. Gratulálok, Mr. Gibson!
9/10
zizitop 2017 ápr. 11. - 22:01:06 9/10
(36/139)
Nagyszerû film. Nincs pátoszos tisztelgés, nincs nyálas cukormáz, nincs mesterséges háborús hõskultusz, hanem egy valódi hõst látunk. A mély hit, az értékekhez való végsõ ragaszkodás csodálatos eposza. Mel Gibson zseniálisat alkotott. Olyan finom jelenetek, mint a Bibliával a fõhõshöz visszatérõ katona arcán a rajongás, a katonatársak érintései, amikor a fõhõst behozzák a táborba (remélem nem spoiler, a kritikákból már úgyis mindenki minimum sejti a történetet), csodálatosak. A legdöbbenetesebb a vége volt, amikor szembesül a nézõ azzal, hogy mindez igaz volt. Mindenkinek ajánlom.
9/10
pihes 2017 ápr. 10. - 15:15:32 9/10
(35/139)
Az ilyen alkotásra lehet mondani, hogy hihetetlen jó film. És ez, valóban megtörtént!
Ebbe a kategóriába, még hasonlót sem láttam.
10/10
galooo_89 2017 márc. 14. - 13:54:35 10/10
(34/139)
Az utóbbi idõk egyik legjobb filmje!!!
küldött 2017 márc. 12. - 15:57:36
(33/139)
Köszi a feddést, de örülök, ha a betûket megtalálom. Nem vagyok valami jó gépelésbõl. :D
küldött 2017 márc. 12. - 15:56:10
(32/139)
Köszi a feddést, de örülök, ha a betûket megtalálom. Nem vagyok valami jó gépelésbõl. :D
küldött 2017 márc. 12. - 15:54:43 Előzmény mate2003
(31/139)
Mit kellett volan hozzá tenni a sztorihoz?
Semmit nem tehettek hozzá, mert a Doss emlékbizotság felügyelte a filmet és be kellett tenni a fontos részeket, valamint kihagyni sem hagyhattak semmi lényegest.
Pl: Romániában a szinkron készítésekor nem szombatot akartak fordítani. Az adventisták különbözõ kapcsolatokat igénybe véve tudatták Gibsonnal. Õ oda telefonált a romániai filmforgalmazónak és közölte, hogy úgy fordítják ahogy van, vagy nem keresnek más forgalmazót. És úgy fordították ahogy van. Ennyi.
Hogy netalán hasonlítanak jelenetek más filmekre? Ilyen az élet. Nincsa új a nap alatt. Viszon olyan kevés van mint Doss. Csak megnyugtatásul voltak hasonló hõsök a Magyarok között is, de az õ hõstetteik nem ennyire látványosak. És ugye Magyar.
küldött 2017 márc. 12. - 15:42:44 Előzmény Hegyirabló
(30/139)
Már mint Gibson a vallási tébolyult? Mert, hogy az õ alkotása. Magy a sztori IGAZ TÖRTÉNET. Lásd dukumentum film, könyv és egyéb más kis filmek a youtubon Desmondról. Végül is maguk a történetek le játszódtak az életben, de voltak események melyek nem akkor és nem ott. Viszon vagy korábban, vagy késõbb megtörtént. Tehát nincs hazugság a filmben, csak az események helycseréje. Onnan tudom, hogy már el olvastam a könyvet, amit a második felesége jegyzett le Dezmond elmondása alapján. A dokumentum filmben pedig hallhatjuk azok vallomását akik szintén át élték az eseményeket.
Gibson azt mondta: "Akit nem indít meg ennek az igaz embernek a története annak kõbõl van a szíve."
Nem hiszem, hogy komoly katona emberek, komoly beosztással nevetségessé tennék magukat igazolván egy vallásos (de inkáb hívõ) ember történetét, ha maguk is nem élték volna át amit igazoltak. És Truman sem ad olyan embernek ekkora kitüntetést, ha mind az amit ma tébolyultságnak neveznek az lett volna.
Bizony azokat a tetteket amiket Desmod végre halytott nagyon sokan igazolták. És nem igazán lehetett öket elfogultsággal vádolni, tekintve hogyan bántak korábban vele. De õ bizonyított. És MINDEN EMBER PÉLDAKÉPE LEHET EZEN A VILÁGON! Tiszteletbõl, engedelmességbõl, következetességbõl, az élet tiszteleben tartásából, önzetlenségbõl. Csodálatos lenne ez a világ, ha minden ember ilyen lenne. És ebben a felsorolásban még nincs is jelen a vallás. De mindazok amiket Desmond véghez vitt Isten nélkül LEHETETLEN lett volna.
mate2003 2017 márc. 09. - 08:07:39
(29/139)
Nem akartam megnézni, mert attól tartottam, hogy a bemutató alatt már láttam az egész filmet. Volt egy kis szabadidõm, amelyet rászántam. Szerencsére megúsztam a 2 órás filmet 1,5 alatt... az utolsó 1 órát végig pörgettem - a háború iszonyatát bemutató részt (amit már az elején megkaptunk, meg korábban a The Pacific c. sorozatban is láthattunk) meg azt, ahogy kimentett mindenkit. Ez a hentelés igazából nem jön be - tudom, hogy az elrettentés és a háború bemutatása, annak értelmetlensége stb. a célja a nyers ábrázolásnak, de közben a sztorihoz nem tett hozzá semmit... Beigazolodótt, amit sejtettem, hogy jobb lett volna, ha nem nézem meg...
1/10
tesz-vesz 2017 febr. 25. - 02:03:36 1/10
(28/139)
és akkor mi van ha elmondjuk az öregeknek, hogy bizony ez egy harmatgyenge film? de már a felvetés is ostoba , mert õk elfogultak, és nem objektívek.
TheIm 2017 febr. 24. - 23:53:54
(27/139)
A sok savanyu szajunak akiknek gyenge volt ez a film, ajanlom hogy mondjak el a velemenyuket az oregeknek akik a film vegen nyilatkoznak.
Marha meg elnenek. Marha szamitana a velemenyetek a fotelbol. Hulyegyerekek.
TheIm 2017 febr. 24. - 23:50:36
(26/139)
Hegyirabló : Nem agyszulemeny. Olvass utana.
Hegyirabló 2017 febr. 24. - 01:35:12
(25/139)
Egy vallási t`ebolyult újabb agyszülem`enye.
lng 2017 febr. 13. - 06:05:06
(24/139)
Szerintem nagyon jo film, en elveztem vegig. Kulonosen tetszett hogy az eleje es a vege mennyire kette oszthato, elso fele inkabb romantika masodik fele pedig haborus drama. Ennek ellenere nalam sajnos nem er Oscart. A casting jol sikerult, en igazabol Gibsontol veresebbet vartam, de egy percig nem bantam hogy nem lett az. Igy nem ment a karara a filmnek. Nha kicsit tulzonak ereztem a hosies kararkter abrazolasat, lassitott felvetel ahogy rohan ki a hatan a serultel, es kozben dramai szinfonikus alafestes. Ettol fuggetlenul az Oscar jeloles jogos, mert benne van a legjobb filmekben 2016-ban, de nalam az Erkezes eddig a nyero.
10/10
Gambino1991 2017 febr. 12. - 22:42:28 10/10
(23/139)
Nagyon komoly film!!!!!
m3246 2017 febr. 12. - 10:40:39
(22/139)
Ha Mel Gibson csinál egy filmet azt érdemes komolyan venni :) Azért nem árt egy jó gyomor a filmhez, a csatajeleneteknél nem fogta vissza magát MG... Ebbõl a szempontból nem marad el a Rettenthetetlen vagy a Passió színvonalától. Sõt egy kicsit túl is tesz rajtuk... Elég élesen ketté osztható a fim, az elsõ fele klasszikus karakterbemutatás egy szép szerelmi szállal, mondhatni átlagos (vagy inkább ilyen az élet). Én még nem láttam Andrew Garfield-t játszani (na puff kiderült nem nézek Pókember franchise-t) nem lepne meg ha kapna egy szobrocskát. Az udvarlós jelenetben amilyen idétlen-vigyori pofákat vág... meggyõzõ. Épeszû ember nem akar háborúba menni, de akkor ott az volt a divat... úgy, hogy nem fogok meg fegyvert, különösen mókás... De hát igaz történet és különösen tetszett a végén, hogy a még életben lévõ - a színészek által eljátszott - valódi karakterek a film végén beszélnek (vélelmezem valami dokumentum filmbõl szerezték a felvételek nagy részét, mert DD is már 2006-ban meghalt). Kellemes meglepetés Vince Vaughn, szerintem az elsõ szerepe valódi filmben. És tessék tud õ ha akar :) Kicsit úgy vagyok vele, mint anno Hugh Jackman-nel a Fogságban, addig Õ sem csinált semmi érdemi színészi alakítást. A film összességében nem egy világmegváltó mû, sõt borítékolható az egész történet. Tulajdonképpen a trailer és a film leírása már szó szerint mindent lelõ, más egyéb nem fog történni. Akinek ez a alapján tetszik, úgyis megnézni... és nem fogja megbánni. Már csak azt nem tudom, hogy az a kötélháló, hogy került oda arra a sziklaoromra, vagy ha már oda került valahogy a Japánok miért nem vágták egyszerûen le... :) 8/10
8/10
joci72 2017 febr. 09. - 16:23:06 8/10
(21/139)
Igazi klasszikus lesz a WW2-t bemutató filmek sorában.
Szép volt,Mr Gibson!
8/10
joci72 2017 febr. 09. - 16:22:43 8/10
(20/139)
Igazi klasszikus lesz a WW2-t bemutató filmek sorában.
Szép volt,Mr Gibson!