10/10
Goodfella 2017 júl. 19. - 15:32:46 10/10
(59/139)
Remekmû.
10/10.
10/10
dandelion83 2017 júl. 09. - 12:30:59 10/10
(58/139)
Most lett vége, még teljesen a hatása alatt vagyok...Nem tudok belekötni, egyszerûen zseniális, és írom ezt úgy, hogy nem szeretem a háborús filmeket. Mel Gibson remek rendezõ, ez a film megérdemelte volna az Oscart. Megmosolyogtat, megríkat, Teresa Palmer gyönyörû, Andrew Garfield szerintem tökéletes a szerepre, mert nem túl izmos, nem túl jóképû, nagyon jól hozza a karakterét, akárcsak Vince Vaughn. Andrew már a Ne engedj el!-ben is nagyot alakít! Ezt a filmet mindenkinek látnia kell, kötelezõ darab! 10/10
küldött 2017 júl. 01. - 19:53:31
(57/139)
" nem hiszem el, hogy valós....
ez egy hamupipõke mese"
http://www.fegyvertelenkatona.hu/index.html
http://www.nicelife.hu/galeria/video/fegyvertelenhos.php / Ez a dokumentum film amely magával az igazi "fõszereplõvel" készült.
http://www.nicelife.hu/galeria/video/fegyvertelenhos.php / Ez az a könyv amely 1969-ben írtak és ez alapján készül Gibson filmje.
Nagyon sok dokumentum fim van fen a youtubon melyek szintén igazolják, hogy valóságos esemény és valóságos személy volt Desmond Doss.
És bár csak tizedes rangig vitte Doss, mégis dandártábornok, vezérezredes, ezredes tisztelgett NEKI.
Szóval utánna kéne nézni és csak azután véleményezni!
10/10
koosmiklos 2017 jún. 17. - 16:32:26 10/10
(56/139)
ismét egy remek film Gibsontól. Nem vagyok oda az erõszak vizuális ábrázolásáért, de el kellett ismernem a korábbi filmjeiben is, hogy egy keresztre feszités a legkevésbé sem pátoszos, hanem a legkegyetlenebb kivégzések egyike lehetett, még ha ez a KERESZTények számára nézhetetlenül naturálisan lett is bemutatva. Itt is ugyanaz volt az ok a sok szörnyûség bemutatására. Valószínüleg ilyen lehet, amikor felrobban valaki lába elõtti egy gránát (másrészt állítólag ez lehetett a II. VH egyik legvéresebb csatája).

sokan bírálják a fõszereplõ színész kiválasztását, de ha megnézzük a film végén az eredeti Doss-t, nagyon is emlékeztetett rá azzal a kisfiús megjelenésével.
5/10
bundi8 2017 jún. 08. - 22:43:41 5/10
(55/139)
10/5 nem hiszem el, hogy valós....
ez egy hamupipõke mese
3/10
sawyerx 2017 jún. 07. - 19:47:54 3/10
(54/139)
Ja és a vége egy az egyben Forrest Gump, a bolond gyerek befutkos a csatatérre és kihoz minden bajtársat. Akárcsak Hanks a \"gorillák ellen\", csak itt a komolyság miatt röhejesebbnek tûnik.
3/10
sawyerx 2017 jún. 07. - 17:30:27 3/10
(53/139)
Elég hullámzó film:

- a családi és romantikus szál egy erõs 8-as: az apa élete a háború után, a fõhõs kapcsolata a csajjal

- a katonaság röhejesen közepes: Vince Vaughn, mint a kemény õrmester? na ne már. kibírta ezt röhögés nélkül? Sam Worthington a mimikátlan szintén fõszerep? a többiek meg sem maradtak, annyira érdektelenek, ott vannak, de mégsem. mindenki hozza a korábbi klasszikusokból már megszokott sablon katona-karaktereket. rendezõi instrukciókból hiányzott nekik, az látszik.

- a kiképzés hangulatos, de hiányos: Doss felcser volt, mégsem kapott felcseri kiképzést? vagy ez már nem fért bele a két órás játékidõbe, mert kellett a hely a locsogásnak?

- Doss karaktere: túljátszott. Annyira túltolja Garfield a figurát a gyerekes pofájával, az istenes szövegével, hogy a film felétõl már azért szurkoltam, hogy lõjék agyon.

- a propaganda-faktor számomra lerombolta azt a kellemes filmet, amit az elsõ, háborúmentes fele felépített: az amerikaiak a sajnálnivaló faszagyerekek, a japánok az egykaptafa, kegyetlen gyilkológépek. robbanjanak a végtagok egy órán át, aztán léptessük elõ Dosst egy isteni prófétává. a kimentõs negyed óra valami szánalmasan giccses foshalmaz lett.

Ugyanaz a véleményem, mint a szintén megtörtént A túlélõ címû filmnél: az is megtörtént, de biztos nem úgy, ahogy ábrázolták, többször szakadékokba zuhannak, reccsen a koponyájuk a sziklákon, a valóságban szarrá törték volna magukat. Itt ugyanez a dilemma, egy propaganda giccsparádé lett a végére. De volt ebben minden: Pearl Harbor romantikus-kezdet, Full Metal Jacket kiképzés, igazságügyi film, hentelés, a végére igazi Michael Bay-robbantsunkfelmindenttransformers-hõsfilm. A "Mire várnak - Hogy Doss befejezze az imádkozást"-roham-záróképrõl pedig ne is beszéljünk. A gagyi karaktereket leszámítva az elsõ rohamig egy egész jó mai alkotás, de jobb lett volna, ha Gibson helyett Az elit alakulatos Spielberg-Hanks duó, vagy A szakaszos Stone dolgozza fel, normális színészekkel, reálisan.

5/10
RetroPietro 2017 máj. 23. - 09:40:46 Előzmény Boby39
(52/139)
Boby,az "egyszer csak" 1993-ban következett be,és az utána következõ alkotások is jó eredménnyel zárultak.Rettenthetetlen,Passió,Apocalypto...
8/10
William Kidd 2017 máj. 09. - 22:26:05 8/10
(51/139)
Nagyon nagy film, magaval ragado drama. Embernek maradni az embertelensegben. Megmutatja a japanok mentalitasat is, a bushidot. Inkabb a halal, mint a vereseg szegyene. Ezzel van szembeallitva a kristalytiszta jezusi tanitas es Isten legfobb parancsa, a ne olj. Gibson muveszi ars poeticajanak legfontosabb elemei most is megjelennek, a vallas, alapveto emberi moralis kerdesek, mi a helyes, a ver es az egyen hosiessege. Szerintem nem csak szineszkent kimagaslo a munkassaga, hanem most mar rendezokent is.
10/10
Gollam247 2017 ápr. 28. - 13:04:31 10/10
(50/139)
Nem rajongok a háborús filmekért, de talán egy tökéletes világban és egy tökéletes filmiparban ez a film és a Levelek Iwo Jima-ról lenne az etalon, a követendõ példa ebben a mûfajban.
10/10.
10/10
Wolfi81 2017 ápr. 26. - 17:34:23 10/10
(49/139)
Nekem nagyon tetszett a film, nagyon jó!!! 10/10
A végén az egyik katona aki leküldi Dosst nem véletlenül Mel Gibson??
küldött 2017 ápr. 23. - 15:10:29
(48/139)
Azoknak akiknek tetszett szerettettel ajánlom az azonos címmel megjelent életrajz könyvet. Már a könyvesboltokban van. Akiknek nem tetszett azoknak sem árt egyszer legalább el olvasni. Érthetõbbé válik miért került a film elsõ felébe az ami. Szerintem pont úgy jó a film ahogy van. Az, hogy az életben (így a könyvben is) bizonyos események máskor történtek meg az nem baj, mert végül is meg történt. Gondolom a film eseményeit így tudta Gibson folyamatossá tenni. A mozi után én is már többször láttam és biztos, hogy még nagyon sokszor meg is nézem. Mert minden alkalommal amikor elkezdi menteni az embereket libabõrös leszek és könnyes lessz a szemem.
Ja és érdemes a dokumentum filmet is megnézni. Címe: A fegyvertelen hõs, youtubon található.
10/10
gzenguz 2017 ápr. 20. - 14:26:05 10/10
(47/139)
A film szuper. Megrendítõ dráma.
kevinspéci 2017 ápr. 17. - 21:58:55
(46/139)
Nem volt rossz, bár ez a Garfield szerintem elég behatárolt képességû színész. Komoly jelenetekben is képes volt valamiért vigyorogni - pedig egyébként is olyan muris feje van...
Azt nem értettem, hogy a szanitécek orvosi kiképzésébõl a világon semmit sem mutatott a film. Mármint, gondolom, valami tanfolyamot el kellett végezniük, és vizsgázniuk, mielõtt kiküldték volna õket a frontra. Ebbõl itt semmit se láttam. Egyszer a tornácon ülve forgatott egy anatómiakönyvet.

Egyébként attól még részt vehetett volna a fegyveres kiképzésen is, hogy nem akarta használni a fegyverét a harcok során.
10/10
MATT0320 2017 ápr. 17. - 21:02:04 10/10
(45/139)
Én nem a hibákra figyeltem, hanem a lényegre, a mondanivalójára. Akárhogy is néztem ezt a filmet: egy mélyen emberi sztori. És jó volt, hogy a film végén a valódi szereplõket is megszólaltatták. Így hiteles a film. Megint nagyot alkotott Mel Gibson. Elismerésem. Hasonlít témában és emberi megközelítésben a Vöröskereszt lovagja c. filmre, Henry Dunantra.
10/10
zombiee 2017 ápr. 16. - 20:58:22 10/10 Előzmény gyereamozibabe
(44/139)
Csak sajnálni tudom, ha neked ennyi maradt meg a filmbõl, hogy kéne valami nõstény otthonra! :D úgy látszik az értékrended kimerül a pinánál, ami nem baj csak kár, hogy mellé semmi másban. De inkább nem kezdeném el mondani, hogy miket kellett volna igazán nézni a filmen, fõleg az elsõ 1 órában ami szerinted szar volt. Nem baj. de ez a jó bennünk, hogy különbözünk. Na hajrá a Tinderen!! :)
10/10
LanyUs 2017 ápr. 16. - 11:43:01 10/10 Előzmény igendragam
(43/139)
A nagy többség szerencsére nagy ívben tesz az ilyen "hozzáértõ" kritikusokra! Mitõl is kritikus? Mert idegen szakszavakkal teli tûzdelt bársony hangon fogalmaz egy filmrõl? Esetleg bemagolt pár metaforát és filozófia szakra járt az egyetemen? Gratulálok, de rohadtul senkit nem érdekel...

Szép volt Gibson! 10/10
Rotovics Kázmér 2017 ápr. 15. - 07:47:41
(42/139)
Sajnálom azokat, akik az elsõ egy órát csak végigpörgették... a film értékesebb része ott található! Nem a második felében, ahol a leszakadt végtagok, kukacrágta arcok és belek a fõszereplõk. Gibson tudott ettõl jobbat is már, visszamutatnék az Apocalypto-ra. Akinek a vérre áll fel, az inkább nézze azt. Na az reális volt.
Vagy ha nem kell Gibson, csak a vér, akkor ott a Thin Red Line. Arra is lehet izgulni.
Erre nem.
Ez itt inkább színpadias. Ráadásul a fõszereplõválasztás... Teresa Palmer (kiváló volt, 10 pont!) vagy Hugo Weaving (kiváló volt,10 pont!) vagy Rachel Griffiths (minimálszerep, de kiváló volt, 10 pont!) mellett Andrew Garfield egy nevetséges amatõrnek tûnt. Iszonyatosan idegesített az ember, annyira próbálta, próbálta, de mégis túljátszotta a szerepet. A magyar szinkron sokat segített rajta, javaslom eredeti hanggal nézzétek meg, hogy átérezzétek az igazi szart...
RÁADÁSUL ! több napos harc, vér, szenvedés, sárban csúszás... UTÁN Desmond T. Doss sérója még mindig tökéletes. Sehol egy csepp sár, vér, csak az a cuki egy kis fityegõ tincs lebben az enyhe szélben, a maradék hajkorona rendezetten hátrazselézve simul...... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Na ez önmagában 2 pontot levont a filmbõl....
Vince Vaughn... hát nem illett ide, csak azt vártam, mikor fogja magát elröhögni....
1/10
igendragam 2017 ápr. 14. - 19:57:39 1/10
(41/139)
egy hozzáértõ filmkritikus egyetlen szóban fogalmazta meg a film kritikáját: giccs.
1/10
kinguci18k 2017 ápr. 14. - 09:25:34 1/10
(40/139)
Az elsõ egy órát le kell vágni,kihagyni (nyálas,romantikus,dögunalmas ).Az után kezdõdik a film (ami tényleg jó).
Így viszont a kettõbõl jön ki a végeredmény.
4.5/10