10/10
nagysanyi100 2022 okt. 30. - 19:55:16 10/10
(23/43)
Nagyon szórakoztató sorozat. A hangulata kifejezetten tetszett. Várjuk a következő évadot!
Morten 2022 aug. 26. - 18:06:25
(22/43)
2 részt láttam eddig (1/3-át tehát a sorozatnak.......)és konkrétan SEMMI, de SEMMI nem történt eddig...!
6/10
gm262 2022 jan. 31. - 13:09:48 6/10
(21/43)
Lehetne viccesebb, lehetne pörgősebb. Van itt minden: társadalom kritika, faji ellentét, drog, krimi, szatíra, humor, szép táj, generációs ellentét, szerelem. Így, hogy felsoroltam ezt a sok mindent, egész izgalmasnak tűnhet a film. De nem az.
8/10
Kommentátor 2021 dec. 13. - 15:42:33 8/10 Előzmény Eszter.Sz
(20/43)
Szerintem az USA-ban, egy értelmiségi családnál ez manapság tök hétköznapi téma lehet.
8/10
Kommentátor 2021 dec. 13. - 15:41:20 8/10 Előzmény Egedi Sándor
(19/43)
Szerencsére én már csak azután olvastam a spoileredet, miután végignéztem a sorit. De ritka türhő parsztság volt részedről. És még te vagy miatta felháborodva.

Ritka manapság az ilyen jó sorozat. kicsit nyomasztó, de szórakoztató.
DrumWednesday 2021 nov. 13. - 21:36:54
(18/43)
Fekete-komédia, vagy szatíra - nem is tudom, mi lenne a megfelelő műfaji besorolás.
Szerintem érdemes belekezdeni, mert hamar kiderül, hogy nekünk való-e, vagy sem....
Ha valaki csak arra kíváncsi, ki, mikor és miért hal meg, annak szerintem nem érdemes megnézni, mert (úgy gondolom) ez abszolút mellékes. A sorozat ennél lényegesen több és más jellegű (vagy éppen kevesebb - ki hogyan értékeli).
Viszont nyugodtan nézhető bármilyen kétkezi tevékenység végzése közben (vasalás, modellépítés, stb.) ;) :)
5/10
Nico71 2021 okt. 25. - 14:13:08 5/10
(17/43)
Ez egy átlagos szappanopera. Unalmas, vontatott, szinte semmiről nem szól. Sajnálatosan a szereplők nemigen szerethető figurák. Egyedül a szállodaigazgatót alakító színésznek van némi egyénisége.
Jennifer Coolidge (ismertebben Stifler anyja/ Amerikai pite) nagyon lecsúszott színésznő, akinek lényegében nem is kiellett sokat játszania a szerepében, csupán önmagát alakítania. Rettentően irritáló alak volt!


Ki nem állhattam a problémákat keverő polinéz lányt. Drogos kis liba, aki friss főiskolásként azt hiszi ő találta fel a spanyolviaszt és ossza az észt, majd egy becsületes, dolgos, ám nagyon naiv srácot sodor bajba. Hiányoltam, nem mutatták meg, mi lett végül a sráccal.
Alexandra Daddario (Rachel Patton) nagyon szexin nézett ki! De őrlődő, pánikoló szerepének végkimenetelét nem értettük, miért ment végül vissza. Tehát, eladja az ördögnek (a pénznek) a lelkét?


Edmond Dantes 2021 szept. 04. - 15:01:11
(16/43)
Se a kritikus írását nem ajánlom előre elolvasni, mert érdemtelenül kedvet szeg, se az egyik lenti beírást, utóbbi ui. 1/1 spoiler. Ez egy kiváló sorozat, fölösleges benne hibákat keresni. Vannak (és 1-1 ízléstelen pillanat is akad), de miben nincsen hiba? Ellenben kapunk egy maró humorú, keserédes vagy inkább keserű görbetükör-szatírát, kis abszurddal, egyéni karakterekkel. A lassú tempó passzol, a zene a zűrös cselekményt ellenpontozó különös, álmodozó hangulatával a film szerves része, külön élmény.
8/10
Eszter.Sz 2021 szept. 02. - 13:04:21 8/10
(15/43)
Nagyon egyedi hangulatú sorozat. Kevés szatírát láthatunk a képernyőn mostanság, ezzel a műfajjal leginkább a színházakban lehet csak találkozni, amit valószínűleg sokan nem bánnak mert árnyaltabb, valamivel több figyelmet igénylőek a párbeszédek és talán az egész cselekményszövés is több rétegű. Miközben nézi az ember ezt a sorozatot kevésbé tűnik különösebben fajsúlyosnak, de az utolsó részt követően azért hagy lenyomatot maga után.
A karakterek fantasztikusak és az őket megformáló színészek is parádéznak, nem is tudnék egyet sem kiemelni, mert mindegyikük félelmetesen jól hozza a sajátját. A zeneválasztás fantasztikus és a jeleneteket időnként megtörő természeti képek sem indokolatlanok, hagy időt a nézőnek, hogy leülepedjenek a látottak/hallottak.
Nehéz megítélni, hogy mennyire valósághűen ábrázolja, képezi le az USA társadalmi problémáit, nekem úgy tűnt kicsit talán sarkított, illetve a 4. rész környékén már kissé önmagát ismételte, ami leginkább a Mossbacher család étkezések közben lefolytatott vitái, párbeszédei közben volt tetten érhető. Nem is éreztem túlzottan életszerűnek, hogy egy család folyamatosan csak a kolonizálásról, annak a jelenben megnyilvánuló szociális problémáiról, a különböző társadalmi csoportok között lévő feszültségről és politikáról társalogjon, de aztán ki tudja?
Edmond Dantes 2021 aug. 26. - 07:34:34
(14/43)
Ajánlatosabb lenne elnézést kérni + pótol(tat)ni a "spoiler" feliratot. Beírásának egyetlen "értéke" a poéngyilkosság..ami rosszabb a semminél. Ezért kár volt előbújni a semmiből.
8/10
csalazsuzsa 2021 aug. 23. - 20:33:23 8/10 Előzmény Egedi Sándor
(13/43)
Miért, kötelező egyszerre néznünk egy sorozatot? Én most nézem, és ha látom, hogy spoilerezel, nem olvasom el a kommentedet.
Egedi Sándor 2021 aug. 22. - 19:28:02
(12/43)
Kedves csalazsuzsa te már halott vagy 7 éve honnan irsz? 16.-án adták le az utolsó részt miért olvasol bármilyen fórumot is mielőtt megnéznéd? Elolvasod a Port kritikát és passz.
8/10
csalazsuzsa 2021 aug. 22. - 19:13:42 8/10 Előzmény Egedi Sándor
(11/43)
Kösz bammeg. Mostmár nem izgulok. Nehéz lenne odaírni, hogy SPOILER??? 😠
10/10
kliofás 2021 aug. 21. - 07:27:03 10/10
(10/43)
Megmondom kérem mi van. Az van, hogy ez egyszerűesn egy zseniális sorozat. A zene (!), a forgató, a karakterek, a színészek, minden. A port kritikusa egyszerűen nem értette a humorát, és azt, hogy ez nem komédia, hanem egy vegyes műfajú, egészen különös valami.
Egedi Sándor 2021 aug. 18. - 08:58:19 Előzmény Attila71hu
(9/43)
Nem tudom mit gondoljak, a felirattal véggig azt sugallja a film, hogy egy női halott lesz a végén, ami esélyes is 3-4 női szereplő is kaphatott volna idegösszeroppanást akár. Ehhez képest az igazgató helyettes a csattanó.
9/10
bedus007 2021 aug. 18. - 00:09:43 9/10
(8/43)
Azt hittem a szatíra halott…
Imádtam. Végig kényelmetlenül éreztem magam a szereplők viselkedése miatt. Közben meg kiváncsan vártam, hogy milyen hülye helyzet következik. Nekem a feszültség végig szinten volt. Szuper színészek, fekete humor, duplafenekű poénok. 9/10
Attila71hu 2021 aug. 17. - 18:28:29 Előzmény Egedi Sándor
(7/43)
Nekünk is feltűnt. Megnéztem, az angol felirat is női holttestet ír.

Szerintem egyszerűen hibáztak a felirattal.


Egedi Sándor 2021 aug. 17. - 14:48:18
(6/43)
Azt érti valaki az első részben a repülőgépbe tett koporsóra az volt irva, hogy "Human" miközben a magyar feliraton "Női holttest" szerepelt. Ez valami trükk volt?
Koztom 2021 aug. 14. - 20:44:24
(5/43)
Nagyon tetszik, nem is Waczak szálló koppintás. /egyedül az indokolatlan pöcs villantás nem értettem minek kellett/
8/10
Bogi Szabó 2021 aug. 14. - 19:25:09 8/10 Előzmény Antal Kellner
(4/43)
Teljesen egyetértek, én is így gondolom.🙂 Nagyon is jó mini sorozat, lehet, sokan nem értik, vagy mivel úgymond nem eseménydús, unják. Engem lekötött eddig mind az 5 rész, kíváncsian várom az utolsó részt.