Szigike 2021 nov. 04. - 18:29:13
(10/30)
Végtelenül unalmas fos!!! Elpazarolt 3 óra volt az életemből... A mellettem ülő néni hangosan horkolt alatta..
Maskaport48 2021 okt. 30. - 20:46:13 Előzmény Ildikó Nóra
(9/30)
100 %-ban egyetértek. Szép művészeti jelenetek, ellentmondásos mondanivaló, vontatott, hosszú. Egyszer meg lehet nézni.
4/10
zodiac1967 2021 okt. 21. - 11:51:47 4/10
(8/30)
Unalmas, vontatott, rémes...
10/10
alma63 2021 okt. 20. - 11:53:00 10/10
(7/30)
Sokszínű! Nagyon! "Egy percig sem veszítjük el a kíváncsiságunkat a páros rejtélyes kapcsolatáról, aminek sikerült minden szélsőségét és ellentmondását bemutatni." Így mondom én is.....
10/10
cseking 2021 okt. 07. - 16:09:57 10/10 Előzmény Lotti ft
(6/30)
De jó, hogy fegyelmezetten végig tudtam olvasni a hozzászólását, az utolsó két mondata miatt megérte. Az előtte lévőket meg gyorsan elfelejtem...
10/10
kovian.1965 2021 okt. 02. - 17:17:16 10/10
(5/30)
Érdekes film volt... Sokszor eszembe jut, mióta láttam.... Minden klassz volt: a szereplők, a kosztümök, zene, látvány, helyszínek... A film után a regény eredeti változata következik nálam. Kíváncsivá tett a film....
10/10
kovian.1965 2021 okt. 02. - 17:12:50 10/10 Előzmény Lotti ft
(4/30)
Az ön kommentje nem idevaló. Tömény politika.
7/10
Ildikó Nóra 2021 szept. 29. - 23:01:19 7/10
(3/30)
A filmet egyszer érdemes megnézni, szép történet, nekem kicsit hosszú volt a film (közel 3 órás) és néha unalmas is. Az operatőri munka, a közeli képek, díszlet, kosztümök, ruhák, kiegészítők, smink, helyszínek, humor, filmzene tetszett. A főszereplőknek jól állt a szerep és jól is játszottak. Kár, hogy a főszereplő karakterekről nem derült ki több minden.
Lotti ft 2021 szept. 28. - 10:03:23
(2/30)
Bravisszimó!

A film elvész az azt kísérő propagandahálóban, nem kell megnézni. Az elmúlt évtizedes hazai szellemi elit és világossághordozók szorgalmának köszönhető ez. Mindenről beszámolnak, mindent ismertetnek, megmondják mi a jó és mi a rossz, tudatják, hogy ők a józanész birtokosai, és már legalább egy felsőoktatási intézményt is kreáltak bizonyítandó, mennyi sok eszük van. A Nemzeti Klumpa-Pumpa Egyetemen, - ahonnan az ország őrei masíroznak ki rögtön be az íróasztal mögé -, a leírtak jegyében tanítanak meg jó döntést hozni. Jelentkezz oda.

A második fázisban vagy Castro Kubájában már nem a jólét vagy a jóllét számít, hanem az emberek küldetése, mert most már az is van. 100 kiló zsír alól erre is rájött az ország KOPONYÁja.
A KAPANYÁNYI MONYÓK VEZETŐJE.
Miután szavak szintjén megalkották a tökéletes államot és a hibás embereket kiiktatták belőle, már indulhat is az internacionálé buli a világhírű-világszenzációjú agancskapu alatt a konzervativizmus jegyében.
Így vannak ezzel a filmmel is. Már beharangozták, hogy a készítője háromszoros Szarvas agancs díj és két Vakcina díj birtokosa, és az elismerés csak úgy árad mindenhonnan. A cannes-i nézők, az Agancskapu közelében tivornyázók, az Augusztus 20-ai tűzijátékban gyönyörködők. A nagy szellemek ilyen helyszíneken gyűlnek össze a 21. században és a szellemi magaslatra csámcsogás közben jutnak el többnyire. Előtte reklámszatyorral fojtogathatták egymást a kívánt eredményért. Szóval nem kell gondolkodni, se véleményt alkotni, ők már megtették, ahogy eddig is. Leveszik a vállakról a terhet. Mert megmondták, hogy mi a küldetésünk, és az nem a gondolkodás. Remélhetőleg azért tudnak balanszírozni, és nem kapatják el magukat, mert a végén kinyomják az ember szemét, hogy, majd ők látnak, megsüketítenek, majd ők hallanak.
Jogfosztott emberek egy jogállamban joggal jól érezhetik magukat. Méltósággal méltatlan körülmények között.

A propaganda sikeres volt.
Küldetés teljesítve. Emberek kiiktatva. A konzultáció kitöltve. A határ lezárva. A lakásba betörve. Az ellenfél megalázva. Az oltás beadva.

Nagyszerű film. Méltó minden díjra.
9/10
maysee 2021 szept. 23. - 10:31:49 9/10
(1/30)
Szép film, amely a lassú folyása ellenére is minden pillanatában tartogatott számomra valamit, amelytől nem tűnt mégsem túl terjengősnek. Szép képekkel, kiváló díszlettel és kosztümmel, nagyon finom rezgésekkel, operáló kifinomult alkotás, olykor bájos humorral, összekacsintásokkal fűszerezve, amelyben tényleg a tekintetek játéka nyert meg leginkább. Igazán enyedis film! Nem olvastam az eredeti Füst Milán művet - a történet így is követhető, mondhatni ismert is számomra - de azt gondolom, nem is a történetben kell keresni a kulcsot, hanem az előadásban, ami szerintem remek!