Téma: A felolvasó

dinaa 2009 ápr. 05. - 23:13:44
(34/274)
Egyszerûen magával ragadott ez a film...
Elõzetes információk nélkül néztem meg(a könyvet sem olvastam) és teljesen megfogott...Ritka az olyan film,ami ilyen hatással van az emberre...
offcore 2009 márc. 22. - 19:38:05
(33/274)
Dávid abszolút félreértette az egészet. Egyáltalán nem nyomta a nõ lelkét az, amit elkövetett. A feladatát teljesítette, ez volt a dolga. Az áldozatokat természetesen sajnálja.
Semmi nem utal arra, hogy azon rágódott volna, mit kellett volna tennie, mivel erre nincs válasz, vagy ha van, az álszent.

A lényeg az, hogy nem mert igazán kötõdni senkihez. Ezért jelölte ki eltávolításra azokat, akikkel a táborban felolvastatott, ezért menekült el a fiú elõl egyik nap, és ezért lett öngyilkos.
9/10
Zempy 2009 márc. 20. - 22:15:46 9/10
(32/274)
Úgy tûnik, április 2
Zsófi 2009 márc. 20. - 19:21:55 Előzmény Zempy
(31/274)
Ilyen komolyan nincs! Ahányszor eddig megnéztem itt a bemutató dátumát, annyiszor mondott különbözõ dátumokat!:P Akkor most igazából mi van?
9/10
offtopic
Zempy 2009 márc. 18. - 00:36:57 9/10 Előzmény Balivet6
(30/274)
Neked hol kezdõdik a színészi játék? Érdekes elképzeléseket vallasz róla!
9/10
offtopic
Zempy 2009 márc. 18. - 00:36:19 9/10 Előzmény baz00kahu
(29/274)
Ajánlom a Transformers 2-t és társait nektek, az nem szürke és biztos roppant izgalmas lesz. Na meg abban színésznõnek mondható személyek sincsenek, csak az a tehetségtelen plasztikázott mûmaca.
3/10
baz00kahu 2009 márc. 17. - 17:36:07 3/10 Előzmény Balivet6
(28/274)
Balivet6
Valóban... szürke : ez volt a cél, ezek szerint nagyon is jól sikerült.
Oszkárt nem a szürkére sikerült film, hanem a csinosnak mondott, mégis egy drabál tehenet játszó KW kapta az alakításáért.
De lehet, hogy nagyot tévedek... még az is meglehet
3/10
baz00kahu 2009 márc. 17. - 17:32:03 3/10
(27/274)
Õ a fiú, aki elmeséli e történetet.
Mermaid. 2009 márc. 17. - 06:18:33
(26/274)
Megtudná mondani valaki Ralp F. kit alakit a filmben???

Nem szeretem Kate W. de ebben a filmben nagyon jól játszik majd szerintem. Hitelesnek tünik az elõzetesbõl is a játéka.

Kiváncsi vagyok a filmre!
9/10
Zempy 2009 márc. 11. - 23:37:23 9/10 Előzmény Balivet6
(25/274)
Szerintem meg nincs igazad, és hála az égnek, hogy Kate végre megkapta jól megérdemelt Oscar-díját! Számomra ez a film 2008 egyik legjobbja.
4/10
Balivet6 2009 márc. 11. - 14:08:06 4/10
(24/274)
szerintem unalmas történet, szürke díszletek, ritka élettelen színészi játékok... nem értem azt az oscart...sztem oscar papa már régen látott ilyen polipokat a vásznon :P
9/10
offtopic
Zempy 2009 márc. 10. - 22:48:19 9/10
(23/274)
Jó ez a poszter
Ágyús 2009 márc. 10. - 15:32:05
(22/274)
április 2.-án lesz a bemutató MO-n.
De le is töltheted, már rengeteg verzió fent van a neten.
Akvárium 2009 márc. 07. - 21:42:18
(21/274)
Èn ma néztem meg a filmet és nekem nagyon tetszett. Szuper díszlet, remek szereplök, szép történet, egy percig sem utantkoztam.
10/10
blowurmind 2009 febr. 22. - 18:15:26 10/10
(20/274)
ez a film gyönyörû.
azt viszont nem értem, David Kross miért nem kapott jelölést, szerintem fantasztikusat alakított benne. eddig nem ismertem, de amint vége lett a filmnek, ki kellett derítenem, ki õ. remélem ezek után legalább felfedezik, és lesz még sok-sok jó szerepe!
Vikke 2009 febr. 15. - 10:26:40
(19/274)
Borzasztó jó a története, nagyon izgalmas az egész, és minden olyan témát érint ami izgalmassá tesz egy filmet.
Tök érdekes szerintem, hogy a fiatal Michaelt alakító David Kross mennyire hasonlít az idõs Michaelre- Ralph Fiennesre. Tényleg mintha Õ lenne idõsebben. Ralph Fiennes egyébként nagyon jól játszott.
9/10
Zempy 2009 febr. 09. - 22:55:05 9/10
(18/274)
Egy film, azon kevesek közül, ami felkavart és kis híján megríkatott.
Féltem, mit tud nyújtani egy újabb holokauszt-témájú film, amit több százszor ellõttek már. De hamar rájöttem, abszolút nem ez a központi téma itt.

Olyan sok mindenrõl szól egyszerre, mégis teljes összhangban egymással, hogy az ritkaság. Elgondolkodtat egy kicsit arról, hogyan viszonyulhat egymáshoz két teljesen más korcsoportú és életû ember. Hogyan viszonyulnak egymáshoz különbözõ generációk, mennyire érthetik meg a másik bûneit, fájdalmait. A feloldozásról, és arról, amikor már nem jöhet el. Hogyan képes egy aprócska kapocs más életét is végérvényesen meghatározni. Hogy mindig tanulhatunk valami újat, a legkilátástalanabb helyzetekben is.
Ez nagyon soknak tûnik egyszerre, de jó érzékkel, mindegyikbõl egy kicsit adagoltak csak a készítõk, és szerintem sikerrel. Nem meglepõ annak tudatában, ki a rendezõ és forgatókönyvíró. Noha Daldry 2002-es remekéhez, Az órákhoz nem ér fel a Felolvasó, azért hasonlóan kifinomult és igényes alkotás.

Aki miatt az egész sokkal sivárabb lenne, az Kate Winslet. Hálát adok az égnek, hogy Nicole Kidman éppen terhes lett a munkálatok kezdetére, és Kate mégis megcsinálta a filmet :-) Meglehetõsen nehéz mást elképzelni erre a szerepre. Nekem sokkal-sokkal jobban tetszett itt még a Szabadság útjai labilis háziasszonyánál is, egyszerûen remek, amit itt nyújt. Ami tényleg bravúr: igen kevés szöveg mellett, szinte csak gesztusokkal, tekintetekkel kellett bemutatnia ezt a nõt. Ráadásul nem kapott igazán sok filmidõt. És mégis megcsinálta. Amikor kérik a kézírását, és amikor elkezdi hallgatni a kazettát, na én lehidaltam tõle. Egyedül az idõskori sminkje nem sikerült jól, egy fiatal nõt próbáltak megöregíteni, nem sok sikerrel, de annyi baj legyen. Szóval ha más miatt nem is, érte meg kell nézni a filmet, noha az Oscarért szerintem még meggyûlhet a baja Meryl Streep-pel...

A fiút játszó Kross meglepõen jól játszott, még az is egészen hihetõ volt, hogy õ Ralph Fiennes fiatalkori mása- talán összebeszéltek, mert több ponton hasonló volt a játékuk. Ez megint jó pont.

Akadtak persze részletek, amik kevésbé tetszettek. Néha kicsit leült a film, már-már sekélyessé vált. Volt, amit még úgy elnéztem volna, mégis hamar letudták. Kicsit sok volt a meztelenkedés is az elején. A befejezés is érdekes, de nekem nincs vele bajom. Szerintem nagyon nem lett volna jó, ha elõbb befejezik.

Na nem regélek tovább, inkább jó szívvel ajánlom a filmet mindenkinek. Annak is, aki hozzám hasonlóan nagyon unja már a holokauszt újrarágását és a siránkozást emiatt. A film ugyanis nem errõl, még többrõl szól. Megérdemelten került az év 5 legjobb filmje közé, noha nyerni nem fog, de örülök, hogy odafigyeltek rá.
10/10
gymbo 2009 febr. 09. - 14:53:54 10/10
(17/274)
Nekem nagyon nagyon tetszett. Hatalmasak voltak az elvárásaim az Oscar jelölések miatt, s nem is csalódtam(mint a Doubt esetében)

Tetszett hogy a film közepén átment a történet egy egész más vonalra. Nekem mindenképp 2x nézõs a film, mert a második alkalommal mindenképp egész máshogy fogom nézni a nõ-fiú viszonyát a film második felében megismert okok, s jellemrajz miatt.
Sok sok külünféle érzést kiváltott a film belõlem, s ezt várom el egy jó sztoritól. Jó pár kérdés kavarog bennem az érzéseimmel kapcsolatban, s mikor újra fogom nézni, helyére kerül minden.
Kate Winslet Oscar díja nem kérdés számomra!! Talán Reese Witherspoon díja volt legutóbb ennyire egyértelmû a Walk the Line -ért.

10/10
9/10
csilisbab16 2009 febr. 07. - 21:06:23 9/10
(16/274)
na most néztem meg a filmet és nekem nagyon tetszett, bár a film elsõ felét kivehetnénk mert én már ugy voltam vele h abbahagyom:Dde örülök h megnéztem, mert a 2. felére a film átváltott és nem a sablonos romantikus szart kaptam hanem annál sokkal többet.:) jó mondjuk igy is csöpögött de még elviselhetõen:)ajánlom mindenkinek 10/9
10/10
angyal.kitti 2009 febr. 07. - 19:56:23 10/10
(15/274)
Vegre 2ev utan eljutottam ide hogy hozzaszolok egy filmhez.En mult vasarnap lattam a moziban,es ram akkora hatassal volt az egesz film,az alakitasokrol nem beszelve,hogy patakokban folytak az utolso feloraban a konnyeim:S...Szerintem ABSZOLUT megerdemli Kate Winslet,az Oscar-dijat,es a Grammyy-dijat is,es a rendezo is....A film utan neztem vegig a Trailert,es nem tudom nem abbahagyni,es a hideg kiraz,annyira szep..a kepek,a szereplok,es meg sorolhatnam...Bar sztem a csattano , -egyesek mar tudjak mi az - de sztem nema vegen lehet rajonni,hanem mikor bicikli-turara mennek,es rendelnenek etel/italt.
mindenkinek csak ajanlani tudom!! A konyvet hevesen keresem mar egy hete Angliban,de meg nem talaltam,de az tuti hogy ma/most megyek a moziba es valtok meg egy jegyet!!!!!!!!!!!!!!!

(meg ugy zarojelben csak annyit,hogy sztem nagyon unalmasak azok a hozzaszolasok-nem ezzel a filmel kapcs.ban,hogy mindig lehuzzaka filmet,es nem ertem hogy miert mindenki a hibat keresei benne,amivel csak azt eri el,hogy a kozonseg ne menjen el a moziba...bar aztan meg kellemeset csalodik,mert megsem olyan rossz,mint amit itt a hozzaszolas rublikaban olvasott elotte)

Tovabbi szep hetveget mindenkinek!!!:)