Téma: A felolvasó

a bal mellsõ lábam 2016 máj. 01. - 00:09:28
(254/274)
ja, és az ez alatti OFF is, mint állat!
a bal mellsõ lábam 2016 máj. 01. - 00:08:30 Előzmény CyberWolf
(253/274)
Ha már erre járok, és
GOT SPOILER!
új mondanivalót szült az amerikai mozi a témához, ideírom.
A Trónok harca 6/1 nézése közben jutott eszembe ez a problémafelvetés, mert annyira zavaró volt, hogy már szinte ki is zökkentett a történetbõl.
Meereen, vagy mi a neve a városállamnak, ahol két fõszereplõ éppen körbejárt az utcákon, és meghallgatta, hogy hogyan lázítgatják a helyi népet helyi szónokok, ami egy kitalált nyelven folyt, szépen feliratozták is angolul.
De a falakon ANGOLUL voltak a falfirkák! Már az is erõs lett volna, ha latin betûkkel lettek volna, de valami kamu nyelven. De így, totál beteg volt. Na ott már nagyon igazad lenne az észrevételeddel. (Habár amúgy is igazad van, jobb lenne ezzel a hülye szokással leszámolni.)
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 20. - 02:43:41 Előzmény CyberWolf
(252/274)
Igen, zavaró, de nem baki. Ha megfigyeled, észreveszed, hogy ez általános az amerikai filmekben. Egyszerûen így alakult ki, ezt várja el/szokta meg a nézõ, vagy a piac.
Ez olyasmi inkább (és nem rendezõi hiba), mint nálunk, amikor felcsendül egy film záró zeneszáma, nem ritkán a film szerves része még érzelmileg is, erre Bozai József elkezdi felsorolni a magyar változat munkatársait. Lehet, hogy hülye hasonlat, de volt már olyan film, ahol úgy éreztem, mintha a Mona Lisára rábélyegezték volna a sarokba, hogy "A Francia Állam tulajdona, Louvre".
.
A film viszont egy olyan alkotás lett, hogy mivel nem adok tört pontszámot, egy 10 pontos gyakorlatként kell értékelnem. Pedig aztán nem vagyok egy "szembenézõsfilm-függõ", hogy finoman fogalmazzak. De ez a történet nagyon körbeért. A karakterek, a korrajz, minden. Egyszerûen nem találok rajta fogást, még most sem, hogy már lehetne keresni. Mert egy napig csak nézegettem utána ki a fejembõl.
Mondjuk nem akárkik csinálták a filmet, az is igaz.

Szóval jöjjön, amit még nem írtam: 10/10
Edmond Dantes 2014 szept. 18. - 14:23:45
(251/274)
Sokadszorra is: anno és moziban, röviddel gyártás után nagy élmény. Tegnap, X év után, másodszor (nálam ritka!), otthon, karosszékben/bõl: emlékezetes, de véleményes alkotás és kivitel.Technikai bakik és logikai bukfencek nem számítanak. Ma már papíros ízûbbnek, kissé modorosnak, "Schindlerlistásnak" tartom. A két film korkülönbsége másfél évtized és A felolvasónak ez nem tesz jót: olyan, mintha 15-20 évvel korábban készült volna...csak ez 2008/9-ben kevésbé tûnt fel, most annál inkább. Elsõnézõsöknek azért ajánlott a film!
Kate Winslet: ah, hová fejlõdött a Titanic tini lyánykája!? Ide. Minden díj jogos. Útja A felolvasóig töretlen...volt. Azóta elakadt, pedig még 40 sincs...reménykedjünk.
10/10
Stellar 2014 aug. 31. - 19:14:24 10/10
(250/274)
Tegnap éjjel ismét megnéztem. Borzasztóan szép film, ennél másabb szavak most sem jutnak eszembe! Láttam egyedül, aztán a fiatalabb pasimmal is megnéztük nem is oly régen és tegnap sajnos már úgy láttam, hogy szakítottunk. És most teljesen más szemszögbõl tudtam nézni ezt az amúgy nagyon megható filmet. Tegnap már az elsõ öt perc után zokogtam :-/ Az egyik kedvenc filmem!
9/10
-NOMAD- 2014 jún. 24. - 01:02:36 9/10
(249/274)
Szintén egy óriási mondanivalóval és remek kidolgozással megáldott mû. Egyedül a látványszegény és néhol elnyújtott cselekmény miatt kap tõlem 10 helyett 9/10-et. Mindezek ellenére nagyon szép pszichológiai-dráma. Érdemes rá idõt szánni.
9/10
Szárnyaló Sas 2014 ápr. 28. - 12:00:22 9/10
(248/274)
Nekem nagyon tetszett a film szerelmi története. A végén teljesen megértem a nõ döntését, de csalódtam a férfiben. Annyira szerette a nõt, hogy a hosszú börtön évek alatt képes volt arra amire szinte senki, mégis a végén amikor találkoznak.... teljesen ellentmond a két viselkedés egymásnak. Azt gondolom, ezt azért így fejezték be, hogy ez legyen az üzenet: a holokausztra nincs bocsánat... Pedig a szeretet nem így mûködik. Legalábbis az igazi önzetlen szeretet nem. De hát nyílván a nagyközönségnek kell megfelelni nem a szeret törvényének.
10/10
sanderson 2014 ápr. 26. - 23:05:45 10/10
(247/274)
A youtube-on magyar szinkronnal is megtalálható ez a film.
reklam40 2014 ápr. 26. - 21:01:36 Előzmény sanderson
(246/274)
Sandersonnak!

Teljes mértékben igazad van. Tökéletes a történelem tudásod.
Had kérdezzem meg hogy honnét tudom letölteni az általad említett Szovjet sztori c dokumentum filmet?
Már hallottam róla, de még eddig nem tudtam megszerezni.

Elõre is köszönöm a segítségetek.
8/10
méregfog 2014 febr. 01. - 11:33:47 8/10 Előzmény CyberWolf
(245/274)
Bár a bakikat észre szoktam venni, bevallom ezt nem figyeltem. Igaz egyszer néztem csak meg a filmet. Ettõl függetlenül remek film. És fõleg nagyon kemény.
CyberWolf 2013 dec. 26. - 18:34:20
(244/274)
Nem rossz film, mindenesetre a rendezõ bakizott rendesen. Német hangokat sokat hallani, ami rendjén is van, polizei feliratú kocsit is lehetett látni, németekrõl szólt, de a nõ a leveleket angolul írta. Szerintem ez nem kis baki.
10/10
offtopic
sanderson 2013 nov. 03. - 16:13:30 10/10 Előzmény Yuliusz
(243/274)
A Szovjetunió egy sok nemzetiségû birodalom volt. Ezért nehezen elfogadható az ott történteket belügynek tekinteni. Az oroszok évszázadok alatt egyre több területet szereztek, és egyre több népet igáztak le. Ez a területszerzés nem ért véget a kommunisták hatalomra kerülésével. Észtország, Lettország és Litvánia után Finnország következett volna, de a finnek hõsies küzdelemben elûzték a szovjet csapatokat. A Molotov-Ribbentrop paktum következményeként pedig Lengyelországot felosztották. Nyugati része a németeké lett, keleti részét pedig az oroszok foglalták el. Ekkor a Szovjetunió még nem volt hadviselõfél (1939). Csak 1941-ben vált részesévé a II. világháborúnak, amikor a német támadás érte. Láttam egy döbbenetes filmet arról, hogy milyen szörnyûségek történtek a 20-30-40-es években a Szovjetunióban. Például megtudható a filmbõl, hogyan öltek meg hétmillió ukránt halálra éheztetéssel. A film címe: A szovjet sztori. Itt a neten a teljes film megtalálható.
9/10
thefamousrasty 2013 nov. 02. - 10:54:19 9/10
(242/274)
érdekes nagyon jó film...
bár azért ne menjünk el mellette, hogy mégis csak egy torz szochiopatába volt szerelmes GYEREKKÉNT

9/10
k11zoltan 2013 szept. 30. - 12:27:29
(241/274)
Régebben láttam már, de nem emlékeztem jól.

Újra megnézve tetszett.
lucabubu 2013 szept. 29. - 22:18:49
(240/274)
Nagyon elgondolkoztató ez a négy pont.
Yuliusz 2013 szept. 29. - 17:30:12
(239/274)
Sztálin lágereiben is nagyon sok embert öltek meg, de van egy lényeges különbség, amirõl el szoktak feledkezni.
Az egykori Szovjetunióban állandó volt a belsõ ellenség keresése és egy hatalmi harc is a fejesek között.
Ha úgy tetszik – bármilyen rosszul hangzik is – mindez az õ belügyük volt a háborúig.
A nácik viszont területszerzõ rablóháborút indítottak egész Európa ellen, megtetézve a fajelméletükön alapuló emberirtással.
jooasszony 2013 szept. 29. - 16:02:00
(238/274)
Az ötlet jó, a téma nagyon fontos , a kidolgozás számomra - fõleg a tárgyalás rész - hihetetlen és nem életszerû. A kamasz fiút nagyon hitelesen alakítja a fõszereplõ, Hannaként a máskor a szerepeit jól megoldó,tehetséges és bájos Kate Winslet kimondottan közhelyes .

Jól indul a történet, jó film lehetett volna belõle, nagyon nagy kár, hogy nem az lett.
lucabubu 2013 szept. 29. - 15:44:34
(237/274)
ok,de azt se feledjük , hogy Sztálin lágereiben még több embert nyírtak ki.......
SoloIcewind 2013 szept. 29. - 14:51:43 Előzmény Weva1408
(236/274)
Csak a SU-ban min. 20 millió áldozata volt a náciknak. Németországnak magának a nácik háborúja 9 millió életbe került. Hogy jött ki a 11 millió? Nem maradt le egy nulla?
Ja, a fasizmus is él és virul mind a mai napig, sokkal inkább, mint a kommunizmus. A kólönbség köztük az, hogy a fasizmus gazdaságilag életképes - ezért jóval veszélyesebb, és jóval könnyebben szerez magának híveket és szimpatizánsokat. ÁVO egyenruhában végigvonulni itt az utcán valszeg öngyilkosság, de az SS egészen menõ, nem?

Amúgy ugyanarról szól a kettõ: a felsõbbrendûség abszolút hatalommal jár, és bármit szentesít. Ilyen megnyilvánulásokért pedig még külföldre se kell menni.
10/10
felicia68 2013 szept. 29. - 11:24:23 10/10
(235/274)
Én sem tudtam mirõl fog szólni a film, csak emlékeztem, valaki azt mondta .jó film.Az eleje, valóban vontatott volt, de átküzdöttem magam, és megértettem miért volt vontatott.
Tudom, hogy akik boncolgatják a valós igazságokat, ki, mit csinált, hogy is volt, mit lehetett, mit nem. Szerintem, már elég kevesen élnek.Én 2x néztem meg az igazi tábort. felkavart. De ez egy film! Nem dokumentum film. Már pár ember is másképp nézi..más a véleménye. Nekem tetszett.A film nézése közben nem azt boncolgattam, hogy volt hivatalosan..csak átadtam magam.Na, persze, én nõbõl vagyok.