Téma: A felolvasó

10/10
NADAL14 2010 márc. 11. - 00:21:59 10/10 Előzmény marie1
(94/274)
Ritka jó film !!!
marie1 2010 márc. 01. - 09:06:12
(93/274)
Valóban hosszú ideig nyomot hagyó, elgondolkodtató film; kiváló szereposztással, jó dramaturgiával. Mindvégig odaszögez a képernyõ elé, és teljesen belevon a történetbe. Kate Winslet méltán kapta meg érte az Oscart, szerintem; tökéletesen megformálta ennek az egyszerû, mégis nagyon összetett nõnek a karakterét.
10/10
Nemtréfál 2010 febr. 25. - 03:54:02 10/10
(92/274)
Nem gondoltam volna hogy ennyire tetszeni fog...elgondolkodtató volt.Szeretem az ilyen filmeket...N.
Wilde 2010 febr. 15. - 18:20:57
(91/274)
Mélyenszántó és elgondolkodtató film! Szerintem több mint amit egy holokauszt alkotástól elvárnánk!
Kate Winslet és David Kross alakítása frenetikusan jó!
10/10
offtopic
Pinokkió 2010 febr. 14. - 20:20:53 10/10
(90/274)
Nagyon nagy film. Winsletnek már rég meg kellett
volna kapnia az Oscart .....Pl: Titanicra...
de ezt már mindenképpen Oscarral kellett jutalmazni !!!
fantasztikus volt benne.

de ha belegondolunk egy tizenéves d*gta mindennap
egy érett nõt....

én is bevállalnám Kate Winsletet !!! egy álom NÕ
NONEEESZ 2010 jan. 31. - 13:33:15
(89/274)
Szerintem is jó ez a film, bár engem lehangolt...
MiaLarge 2010 jan. 29. - 22:51:33
(88/274)
Nekik ez jár.
Úgy gondolták/ják..
10/10
NADALFAN 2010 jan. 29. - 22:43:53 10/10 Előzmény MiaLarge
(87/274)
nagyon nagy film.mert nagyon sok gondolatot ébreszt az emberben .SPOILER-morálisan a "fiucska" is elitélendõ mert a per folyamán ahol elitélték a nõt nem lett volna szabad a nõ szégyenérzetére hivatkozva eltitkolni annak irástudatlanságát igy felmenthetvén õt.nagyon jól van felépitve a történet winslet alkitása tényleg oscart ért.nem akarok itt én se zsidózni de tény a holokauszt áldozatok vérét kihasználva az utódok nagyon sok mindent kaphattak és kicsikartak -ami nekünk keresztényeknek nem sok jóval kecsegtet...
MiaLarge 2010 jan. 27. - 20:07:15
(86/274)
Sziasztok!
Két napja néztem meg és még mindig a hatása alatt vagyok.
A barátaimnak is ajánlottam.
Kötelezõ film azoknak,akik szeretik a romantikus drámát. :)
9/10
beo71 2010 jan. 25. - 13:07:29 9/10
(85/274)
Holokauszt téma más megközelítésbõl,kicsit másképp,a német oldal megmutatása nagyon jó színészi alakításokkal.9/10.Kate Winslet természetesen megérdemelte az Oscar-t,ezzel nem sokan vitatkoznak.Nem csak õ miatta érdemes megnézni,egyszerûen jó film.
10/10
zenka 2010 jan. 13. - 23:21:17 10/10
(84/274)
Azért ne sarkítsuk már le ezt a történetet. Nem a szerelemrõl szólt, hanem arról, hogy a szerelem milyen bonyolult is lehet, és hogy az embereket mennyire nehéz igazán megismerni, hogy a helyzetek, az értékítéletek mennyit változnak az idõvel, és hogy mennyire másképp ítélsz meg valakit, ha szereted, és mennyire másképp ha nem. Ne egyszerûsítsük le, hiszen pont azért jó film és jó regény, mert ilyen komplex módon tárja fel az életet.
( Winslet jól játszik benne, de más filmjében szerintem jobb alakítást nyújtott, és nem kapott érte Oscart. Mindegy jó színésznõ, megérdemli. )
Boleyn 2010 jan. 04. - 23:07:05
(83/274)
Off: Nem unjátok még a zsidózást és a holokausztozást? Mindenhol, de tényleg mindenhol ez megy... (Lást: Becstelen brigantyk)
On: Zseniális film (és a könyv is!), ne rontsuk el ilyesmivel. Korábban valaki emlitette itt,hogy bármilyen más bûncselekményrõl is szó lehetett volna, ebben teljesen egyetértek.
kaizer chiefs 2010 jan. 03. - 19:58:44
(82/274)
de rég volt, azért válaszolok. szerencsésebb talán a szerzõi film terminust használni, gondolom innentõl kezdve egyértelmû, hogy ez kb. mit jelent. daldry sok minden, csak nem szerzõi filmes, semmi köze hozzá, filmjeit még legalább egy tucat amerikában dolgozó rendezõ megtudta volna csinálni, semmi egyéni, egyedi nincs bennük. ettõl még nem rosszak, csak kezeljük már helyén a dolgokat.
offtopic
ernesztin 2010 jan. 01. - 14:52:32
(81/274)
Bakker, de unom már ezt. Nézd végig pl. ezt: http://webcast.tv2.hu/naplo/index.php?m=video&video_id=408723
Rengeteg problémát lehetne sorolni, ami miatt az emberek szenvednek. De mindenki ossza be magának, hordja a saját keresztjét blabla....mert csak pár hónapnyi láger a SZENVEDÉS, SZENVEDÉS, SZENVEDÉS.....minden más az élet, úgy simán.
mizuki 2010 jan. 01. - 14:46:29 Előzmény ajsa70
(80/274)
Remélem csak véletlenül hangzott úgy , hogy nem számít a kiscsaj mennyit szenvedett anno Auschwitzban felnõtt korára kényelmes életet élt... mert ha nem akkor elég durva amit írtál :(
Charles Foster Kane 2009 dec. 31. - 14:44:10 Előzmény zee944
(79/274)
Így van, azt hiszem mi már lényegében megegyeztünk. Kettõnk között igazából annyi a különbség, hogy én elnézõbb vagyok a film hibáival, mert közel áll hozzám.
9/10
nyenye 2009 dec. 30. - 22:32:12 9/10
(78/274)
Remek kis film volt bár véleményem szerint a zenei aláfestést nem kicsit vitték túlzásba,negyedannyi is bõven elég lett volna.Tudom,hogy ezzel csak a drámai hatást akarták fokozni de kevesebb akkor is több lett volna.
10/9
ajsa70 2009 dec. 30. - 21:42:31
(77/274)
Én végig sírtam a filmet! A színészek zseniálisak voltak.
Igen kicsit elnagyoltnak tûnhet a a Holokauszt bemutatása,de azt hiszem a cél igazából az volt,hogy bemutassa nem lehet egyoldalúan megítélni ezt a dolgot. Emberek követtek el szörnyûségeket emberek ellen,de talán nem tehettek mást abban a helyzetben. Egy fajta konzekvenciát azért le lehetett e film végén vonni a zsidó nõ Amerikában nem élt rosszul,tehát bármit is kapott az élettõl sikerült visszakapaszkodnia egy elit életszintre.
7/10
zee944 2009 dec. 30. - 18:24:12 7/10
(76/274)
Ha te is látod, hogy a szerelmi szál az, ami igazán hiteles, onnantól kezdve csak a mértékrõl "vitatkozunk". Arról meg már nem is érdemes.

Egy érdekes dologra reagálnék csupán: hiányoltad, hogy a család és a háború kapcsolatát nem mutatták be, így neked a tárgyalótermi volt az elsõ hibás jelenet (nekem a késõbbi börtönbéli találkozás). Szerintem ez a különbség is amiatt van, amit mondtam. Egy hétköznapibb bûnnél, ami helyett a nácitémát odafércelték, nem volt szükség a család bemutatására. Ez így is maradt a filmben.
Charles Foster Kane 2009 dec. 30. - 17:48:53
(75/274)
Igen egy író több dologból indulhat ki. Karakter, történet, kontextus sõt néha a hangulat az elsõ, és utána jön minden más. De ez minden alkotónál így van, egyszóval másra is igaz lenne, hogy a többit csak beletuszakolja? Nem, értem én, hogy te nem ezt mondod. Abban meg véletlenül sem vitatkoznék, hogy a szerelmi szál, ami igazán õszinte a filmben.

De ettõl függetlenül kétféleképpen is gondolkodhatott. Lehetséges, hogy a következõ generáció problémája volt meg elõször. Gondolkodott, hogy mivel lehet ezt bemutatni. És eszébe jutott ez a történet, ami már régen foglalkoztatta. Ez amúgy valóban annyira õszinte, hogy meg lennék lepve, ha nem lenne alapja. De az is lehet, hogy a kontextuson gondolkodott utólag. Amit talán nem érzett át annyira, nem foglalkozott vele eleget. Szerintem nem a tárgyalóteremben bicsaklott meg a film, nem is a zsidó nõnél, hanem amit már mondtam, hogy a fiú csak itt nézett szembe ezzel a problémával, a szüleivel kapcsolatban nem. Ami hiba, mert az lenne a lényeg, hogy szinte mindenki ki vette a részét a háborúból valamilyen szinten az elõzõ generáció tagjai közül.

Túlnõtt a szerelmi szál, az elszakadni képtelenség érzése a kontextuson? Igen. Ettõl függetlenül képes bemutatni, amit akart? Szerintem igen. És én azt gondolom, hogy ez a film nem sorakozik fel a "holokauszt zsákmányolók" közé. Bár az árnyékukban megbújik. Szerintem egy elgondolkodtató drámaként kell rá gondolni, aminek nem mellesleg van egy másik aspektusa is, ami szintén fontos problémát vet fel. Valóban nem kerül tökéletes egységbe a kettõ, ezért nem tökéletes a film, de jól megférnek egymás mellett. Nekem. Neked úgy látszik, nem. :)