Gina424 2013 dec. 18. - 21:22:12 Előzmény VKP
(21/21)
Nekem tetszett.
1/10
VKP 2013 jan. 31. - 18:46:18 1/10
(20/21)
Szeretem az angol humort, de ez a film, egy nagyon rossz film...
offtopic
meszag 2010 máj. 04. - 21:52:06
(19/21)
Ne rontsuk le ezzel a topicot. Nem ezt láttam.
orgyen 2010 máj. 04. - 21:32:12 Előzmény meszag
(18/21)
Idézet:
"A moziban láttam elõször, és talán egyszer még a 80-as években a tv-ben volt. Azzal kezdõdött, hogy egy nagyon vörös hajú ember "lóg" a kereszten, hogy átélje Jézus szemvedéseit. Kiderül, hogy gazdag családban élõ kissé zavart, de ugyanakkor boldog ember, csinos feleséggel, akirõl úgy tudja,hogy õ a keringõk királynõje. Valamiért - nem emlékszem sajnos pontosan - családja úgy dönt, hogy erõszakkal, de kigyógyíttatja téveszméjébõl (miszerint õ jézus). Sikerül, de ugyanakkor rájön, hogy a felesége sem az, akinek õ hitte, és lassan átmegy a csalódása a nõk megvetésébe, õ lesz Hasfelmetszõ Jack. Nagyon régen volt, így a szerposztásra nem emlékszem. Igazad van, hogy a Peter O' Tool fõszereplésével készült változat inkább abszurd. Gondolkoztam ezen, rájöttem, láttam ezt is, és azért vagyok biztos benne, hogy két külön film volt, mert elõször nagyon csalódott lettem, mert nem ezt vártam, pedig Peter O' Tool-t nagyon szeretem."

- a "vöröshajú ember a kereszten" Peter O'Toole,
- a jegyesének (nem a feleségének) a Kamáliás Hölgyet hiszi,
- azzal kezdõdik hogy a 13. earl a Felsõházból hazatérve véletlenül felakasztja magát és a legközelebbi a kissé zavart, magát Jézusnak képzelõ Peter O'Toole.
- a felesége akarja kigyógyítatni a családi intrikák miatt (kissé bonyolult, ezért figyelmesen meg kell nézni),
- amikor "meggyógyítják" igazi kegyetlen arisztokrata lesz amilyennek a többiek elvárják és az unokatestvérével összefogva kíméletlenül leszámol az egész családjával.

Egészen biztos hogy 1977-ben EZT a filmet láttad a moziban (én is akkor láttam), de:
- AZ egy 154 perces, felíratos film volt,
- EZ viszont egy 124 percre csonkított szinkronizált változata az elõbbi filmnek. Valószínû azért élt emlékeidben hogy másik filmrõl van szó.
- Nekem megvan az EREDETI 154 perces film DVD-n, erre fogom ráilleszteni a magyar hangot, a dalok és a szinkronizálásnál kivágott részek feliratosak lesznek.
orgyen 2010 máj. 04. - 20:42:43
(17/21)
Amit láttál annak:
- mi az eredeti angol címe?
- ki rendezte és mikor?
- kik a fõszereplõk?
- mirõl szól?
offtopic
meszag 2010 máj. 04. - 13:59:35
(16/21)
Egyébként Peter O'Tool-t imádom régóta.
offtopic
meszag 2010 máj. 04. - 13:57:57
(15/21)
Én meg láttam egy másikat, ami sokkal jobb ennél. :)
orgyen 2010 máj. 04. - 12:22:05 Előzmény meszag
(14/21)
Megjegyzéseim:
- The Ruling Class (Felsõ tízezer) néven csak errõl a filmrõl tudok, 1972-ben készült, valamikor a '70-es évek közepén láttam elõször a moziban, akkor figyeltem fe Peter O'Tool-ra hogy milyen jó színész,
- a filmet Peter Barnes színdarabjából a szerzõ írta,
- a rendezõ Peter Medak magyar származású.
- szerintem rossz a port.hu-s besorolás: nem vígjáték hanem inkább szatíra.
karadye 2008 okt. 17. - 19:16:32
(13/21)
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!Apukámnak szeretném valahogyan megszerezni ezt a filmet,mivel utoljára 20 éve látta..a neten kerestem,de ez az egyetlen fórum,ami ezzel kapcsolatos..:( valakinek nincs meg esetleg?dvd-rõl még álmodni se merek,de még a kazetta is jó lenne! Ha senki nem akar megválni tõle,akkor azt is el tudom intézni,h átveszem,vagy én küldök egy üres kazettát/dvd-t.
Elõre is köszi!:)
pozsizsuzsi 2008 júl. 10. - 10:13:31
(12/21)
Valakire név szerint emlékezni kell, rendezõ, vagy sznész, akár zeneszerzõ, és az IMdB-n végignézni a filmográfiáját. Ha ott megvan, a porton is lehet, hogy már van topicja, ha meg még nincs, E-mailban megkéred õket, hogy csináljanak egyet, és csinálnak.
meszag 2008 júl. 10. - 07:26:53 Előzmény pozsizsuzsi
(11/21)
Én is keretem a filmkatalóguson, de nincs ottt se, csak a vígjáték. Igaz Peter o' Tool-nál nem is találhatom.
Ha már régi film... Szintén a 70-es évekhez fûzõdõ másik nagy film élményem volt a Rendet csinálok Amerikában és visszatérek.
Egy kosárlabda fenomén tragédiájáról szólt. Azt sem találom. Van tipped, hogy a filmkatalóguson kívül hol kereshetek még ilyesmit?
meszag 2008 júl. 10. - 07:20:22 Előzmény pozsizsuzsi
(10/21)
A moziban láttam elõször, és talán egyszer még a 80-as években a tv-ben volt. Azzal kezdõdött, hogy egy nagyon vörös hajú ember "lóg" a kereszten, hogy átélje Jézus szemvedéseit. Kiderül, hogy gazdag családban élõ kissé zavart, de ugyanakkor boldog ember, csinos feleséggel, akirõl úgy tudja,hogy õ a keringõk királynõje. Valamiért - nem emlékszem sajnos pontosan - családja úgy dönt, hogy erõszakkal, de kigyógyíttatja téveszméjébõl (miszerint õ jézus). Sikerül, de ugyanakkor rájön, hogy a felesége sem az, akinek õ hitte, és lassan átmegy a csalódása a nõk megvetésébe, õ lesz Hasfelmetszõ Jack. Nagyon régen volt, így a szerposztásra nem emlékszem. Igazad van, hogy a Peter O' Tool fõszereplésével készült változat inkább abszurd. Gondolkoztam ezen, rájöttem, láttam ezt is, és azért vagyok biztos benne, hogy két külön film volt, mert elõször nagyon csalódott lettem, mert nem ezt vártam, pedig Peter O' Tool-t nagyon szeretem.
pozsizsuzsi 2008 júl. 09. - 14:55:31
(9/21)
Emlékeim szerint inkább abszurd, de ezt már írtam.
Most már tényleg kíváncsi lennék a másikra, (bár, lehet, közük nincs egymáshoz), de gondolom, ez a vágyam nem fog teljesülni.
pozsizsuzsi 2008 júl. 09. - 14:52:05
(8/21)
Az amerikai TV-film? No azt meg én nem láttam, de sok infót nem közölnek, még egy évszámot, vagy orig címet sem, de majd még kutakodok egy kicsit.
meszag 2008 júl. 09. - 14:37:57
(7/21)
LE is ellenõrizheted, kattints rá itt, ezen a lapon a pirosan szedett feliratra
meszag 2008 júl. 09. - 14:36:43
(6/21)
Na amiben Peter O' Tool jalakítja a késõbbi hasfelmetszõt, az vígjáték. Emlékezz csak vissza.
Amit én moziban láttam filmként 1977-ben abban nem õ játszott, de attóûl függetlenül is jó volt.
pozsizsuzsi 2008 júl. 09. - 14:04:17
(5/21)
Kereshetek én, amennyit akarok. Örülök, hogy ezt is elõbányásztam nagy nehezen.
Adj valami támpontot, légyszi!
meszag 2008 júl. 09. - 13:57:21
(4/21)
Igen. Keress rá itt a port.hu-n
pozsizsuzsi 2008 júl. 09. - 13:22:58
(3/21)
Én is. Miért, volt azóta vígjáték verzió is?
Most ezt komolyan kérdem. ?
meszag 2008 júl. 09. - 12:54:45
(2/21)
Én nem a vígjátékot láttam, hanem még mozifilmként, úgy 30 éve. Az frenetikus volt. Ezt nem láttam, de a szereposztásból gondolom jó lehetett