Edmond Dantes 2015 nov. 07. - 23:00:23
(7/27)
A rendezõ mint látom, Cannes-i házi (japán) rendezõnek számít, több filmje szerepelt eddig a hivatalos programban és ezzel már díjat is nyert. Olyan témát dolgoz fel, amirõl sokan sokféle álláspontot képviselve beszélgethetnénk a fórumon, de kevesen vagyunk. Magam is fehér holló ritkasággal nézek japán filmeket, de ezt megérte megnézni. Szamurájok, sintoista szentélyek, lila köd és más rejtélyes szimbolikák mellõzésével ízig-vérig mai, 21. szd-i dráma. Ki kit veszít el (vagy nem?), melyik gyerek kivel-mivel, melyik szülõpárral jár jobban? A "vér szava" dönt-e (ahogy a módos apa papája vélekedik egyetlen jelenetében) avagy a gyerekekkel, felnevelésükkel születésük óta eltöltött 6-6 év? A film nem elhanyagolható hibája, hogy a cselekmény, a külsõ-belsõ történések szinte mindvégig csak a "módos apa" szemszögébõl zajlanak, holott két-két szülõ és 2+2 vagy ha úgy tetszik 1+3 gyerek életének további alakulása dõl el.

A filmet követõ stúdióbeszélgetés méltatlan (volt) a filmhez és tematikájához, másrészt "méltó" a köztévé jelenlegi színvonalához pontosabban színvonaltalanságához. A három vendég a film megbeszélése helyett saját családjának és saját munkásságának ecsetelésével, fényezésével szórakoztatta a gyanútlan nézõket. Köszönjük, ilyesmibõl, ilyen nívón nem kérünk.
9/10
fourdogs 2015 nov. 07. - 00:22:51 9/10 Előzmény Sailor
(6/27)
Csak javasolni tudom, hogy a kiválasztott mûsort stb.-szal vegyétek fel (már akié olyan), és késõbb reklámmentesen, idétlen felvezetés és értékelés nélkül meg tudjátok nézni.
Az megérne egy külön elemzést, hogyan juthat egy (két) házaspár arra az elhatározásra, hogy elcserélt gyermekeikrõl lemondanak csupán a vérvonal fenntartása céljából (vagy más, Japánban oly fontos szempontok érdekében)?
A kísérlet pozitív hozadéka mégis csak az építész apa személyiségváltozása (beérése), így a katarzis sem marad el.
aser10 2015 nov. 03. - 10:44:33
(5/27)
Jó kis film volt ez is, mint Koreeda minden munkája. Õ a hivatalos európai filmfesztiválok állandó japán résztvevõje immár :)
Nekem csak annyi volt a hiányérzetem a filmmel kapcsolatban, hogy talán jobb lett volna nem ilyen hideg, távolságtartó és érzelemmentesre venni, a havi bontás/vágás is kissé zavarónak tûnt. Ez a téma több dramaturgiát is elbírt volna, de így is élvezhetõ mozi. AZ Anyátlanok ilyen szempontból jobb film, nálam az a Koreeda top.

A film utáni beszélgetés valóban esetlenre, bénára sikeredett. Tatár Csilla jobban vezette volna le, õt most helyettesítik egy ideig.
Sailor 2015 nov. 02. - 21:03:29
(4/27)
igaz, igaz...
tegnap pont nem láttam, de sokszor az ember alig tudja kivárni hogy a film elõtti nyomi beszélgetésnek vége legyen, és ide-oda kapcsolgatva próbálja kibekkelni...
értem én hogy a fiatalokhoz szólnának, (nem tudom õk bírják-e ezt) de szerintem a filmek komolyabb, gyakran elgondolkoztató témájára inkább azért az idõsebb korosztályok fogékonyabbak. Szívesebben látnék mást a film elõtt vagy után, illetve ha más lenne talán megnézném. Szabó István, vagy Réz András, és esetleg a film témájához passzoló rendõrségi szakértõ, pszichológus, nevelési szakértõ...
Ayumi2 2015 nov. 02. - 01:05:06
(3/27)
Jó film volt, tiszta, világos üzenetekkel. Az alapfelvetésbõl kihozták a kötelezõ kérdéseket, de ezeken túl is sikerült hátteret adni a témának a mellékszereplõk mozaikszerû reagálásaival. Lassú ritmus, de pontos ütemezés, különösen a városi terek megkomponált fényképezése, és visszafogott, eszköztelen színészi játék jellemezte. A japán kultúra speciális sajátosságai és az ottani társadalmi és személyes szokásrend megjelenítésében a tradicionális és a modern értékek közti feszítõ erõk is felvillantak, amelyekre a film a gyerekelhelyezéssel kapcsolatos válaszon túl is ad megoldási javaslatokat.
Kár, hogy a film szülte élményt lerombolta utána a Petõfi/M2 ostoba filmklubja, amelyben négy résztvevõbõl három az egyszerûbbnél is egyszerûbben volt csak képes "elemezni" a mûvet, kocsmafilozófiának is olcsó hozzászólásokkal. Butaságokat hallgatni mûveletlen figuráktól - egy filmklub ne errõl szóljon. Nem kell erõltetni, nincs ilyen mûsorra szükség, inkább beszéljen egy film akkor már csak magáért.
aser10 2013 szept. 28. - 22:23:24
(2/27)
AZ IMDB szerint október 3. a magyar bemutató:
http://www.imdb.com/title/tt2331143/?ref_=nm_flmg_dr_1
aser10 2013 szept. 28. - 22:00:29
(1/27)
Mikor lesz a magyar mozi premier? Már reklámozzák máshol, a PORT.HU nem tud róla?