5/10
Panni19 2010 márc. 08. - 14:38:27 5/10
(170/230)
Csak annyit fûznék hozzá, hogy
1. egyetértek az elõttem szólóval(fejbólintóra gondolok) másrészt ez szerintem nem a szolidaritáson múlik és nem a könyörületen.
2.Nem írtam pl. hogy rászolgáltak volna erre mindketten, és nem gondolom hogy pl. Aileen esetét megoldotta az, hogy õt kivégezték-szóval nem nyugtat meg. Én egyszerûen azon akadtam ki tulajdonképpen mindkét film(jobban mondva mindkét nõ) esetében, hogy ott volt elõttük egy másik út is, ami nem mindenkinek adatik meg: Teena-nak/Brandon-nak az, hogy elmehessen még idejekorán(figyelmeztették is,hogy nem biztonságos és ne haragudjatok, de nem hiszem el, hogy életében elõször akkor öltött fiúruhát, sõt biztosan nem, olvastam is róla, tehát valami fogalmának kellett lennie arról, hogy mit várhat vagy mit se, de minimum az elsõ benyomásokból lejöhetett volna neki, hogy milyen a közeg); Aileen-nek pedig pl. belépett az életébe Shelby(aki szintén nem volt egyszerû lélek, de legalább támaszkodhattak egymásra). Aileen-rõl tudom, hogy gyerekkorában az apja erõszakolta meg, igen ez egy szomorú tény. És valószínûleg a kilátástalanság vezette oda, ahova.
De ettõl még nem hinném, hogy glóriát kéne vonnunk a fejük köré, annál is inkább mert továbbra is tartom, hogy számtalan dologban õk maguk hibáztak.Ha ez azt jelenti, hogy nem tudok szolidaritást vállalni velük, és egy kõszívû valaki vagyok,ám legyen. Sajnálom mindkettejüket, mert nem volt olyan személy a közelükben, aki' egy határozott mozdulattal' kirántotta volna õket a gödörbõl(és mennyien vannak mai is ilyenek!).
Nyilvánvalóan Teena nem kellette magát a barátok elõtt, akik aztán végülis eldöntötték a sorsát, de ez nem is ezen múlott. Megtudták, hogy átverte õket(nemcsak abban, hogy nem fiú),és emiatt ölték meg. De meggyõzõdésem, hogy ha nem derül ez ki vagy Teena esetleg tényleg fiú lett volna, és nem kellett volna a nemérõl titkolóznia, elõbb-utóbb akkor is kibukott volna valami-erre már csak a jellemébõl és az egyéb (pl rendõrségi) ügyeibõl is lehet következtetni, hogy egyszer csak történt volna valami-nagy valószínûséggel(vagy esetleg nem, nem lehet tudni). Nem gondolom, hogy akkor megölték volna, de a közegbõl ítélve bármi mást el tudok képzelni. Aileen esetében ez talán kicsit más. Ha nem olyan családba születik, amilyenbe, ha nem bánik úgy vele az apja, ahogy, talán sosem jut idáig. Ez az igazán szomorú ezekben a történetekben. A 'Mi lehetett volna?', amit így utólag feltenni már nyilvánvalóan értelmetlen.

Igen, kétségtelen, fiatal vagyok, de mindkét filmhez volt szerencsém már többször is(egyiket 13, a másikat 14 éves kromban láttam-most 20 vagyok), és nem hirtelen felindulásból írtam, amit írtam.Egyszerûen ezt gondolom, ha más nem így érzi, az mindenkinek a saját személyes véleménye és érzése, én tiszteletben tartom. Én nem akarok meggyõzni senkit, de engem se próbáljanak.Ha valakit ennyire zavar a hozzászolásom, akkor ne olvasgassa el-szerintem 2 sorból már kiderült, hova fogok kilyukadni a végére.
Annyit még mondanék, hogy sokat utánaolvastam mindkettõjüknek(nem is hiszik sokan, mikre lehet rábukkanni), Teena ügyében még egy jegyzõkönyvet is találtam, ami John Lotter bíróságon elhangzott vallomását tartalmazza; Aileen-rõl is lehet tudni azért ezt azt, ráadásul az nem is volt olyan régen(persze a másik sem, kb. 17 éve). Úgyhogy azt az egyet, hogy nem tudok errõl semmit, tisztelettel visszautasítom.
fejbólintó 2010 márc. 07. - 23:28:33
(169/230)
Ez egy jó gondolat.
fejbólintó 2010 márc. 07. - 23:27:26
(168/230)
SPOILER

Én sajnáltam (bár végig az motoszkált bennem, hogy minek jött ebbe a városba a farkasok közé, nem látja, hogy gáz?), de az az igazság, hogy nekem nem állt össze a Brandon karaktere, mert:
- egyrészt bûnõzõ alkat, vonzza ez a lepattant közeg, bírja õket, szeret ott lenni Falls Cityben
- másrészt õ mégis különb náluk, érzelmesebb (Sztem nem azért, mert nõ. Egy nõ is tud iszonyat primitív lenni. Szóval érzelmesebb és kész, meg jó lelkû)

És én nem tudom felfogni, hogy ez a kettõ hogy fér össze?
Ha az alapbeállítottságom az, hogy jó vagyok, akkor hogy nem zavar egy ilyen bunkó társaság, és nem csak bunkó, hanem gonosz (gondolok itt arra, amikor az egyik faszi ráveszi, hogy hajtson gyorsan, utána meg letagadja, meg sörrel itatja a max 5 éves kislányát). Hogy tud valaki ezekkel barátkozni???
Vagy csak a lány miatt viselte el õket? Nekem úgy tûnt, nem csak a lány miatt érzi jól magát abban a családi körben. Más kérdés, hogy nem akarnék olyan barátnõt, akármilyen kedves, akinek ilyen barátai vannak (madarat tolláról...). Vagy már a csaj is le akarta építeni õket? Ameddig néztem a filmet, úgy tûnt, jól elvan velük.

Szóval én rájöttem, hogy nem értem. Nem értem a Brandon belsõ világát. Aki ilyen jó lelkû, azt miért nem zavarja a gonoszság. Nem tudok másra gondolni, mint hogy a lány miatt látta jófejnek a srácokat, mert azok a lány retye-rutyái voltak, és így tudott a lány közelébe férkõzni.

Nekem az a gyanúm, hogy a filmbeli Brandon szimpatikusabbnak és kedvesebnek lett megformálva, mint az igazi lehetett, de ez persze csak feltételezés.
Grafitti 2010 márc. 07. - 23:06:21
(167/230)
Bocsi: írni.:))
Grafitti 2010 márc. 07. - 23:05:12
(166/230)
Brutális remekmû sallang, leányálom és kimélet nélkül, olyan, amilyet csak az élet tud irni!!
kagylóhéj 2010 márc. 07. - 21:50:54
(165/230)
Nem láttam; csak ahogy itt visszaolvasgattam a kommenteket, az jutott eszembe, hogy ezek a srácok, Brandonnal együtt olyan világban éltek, ami szembenállt a hivatalos hatóságokkal. Bármi jött, maguk között oldották meg; minden a saját belsõ világukra tartozott. Brandon ebbõl lépett ki, amikor a hatósághoz fordult; szóval úgy érezték, elárulta õket. Ráadásul szegényt a hatalom hivatalos világa is ellökte, úgyhogy két szék közt a pad alá esett; egyszerre mindkét világgal szembekerült. Vagyis nekem úgy tûnt, nem azért ölték meg, ami (az csak piszkosul felizgatta õket) - hanem az árulása miatt.
A hatalom is felelõs Brandon cserbenhagyásáért: ez a világ még inkább elítélte, és ezzel halála ítélte. No persze utólag õk az igazságosztók. Viszont nem tehetnek mást: három ember halt meg, és ez már semmiképpen sem írható a forrófejû izgalom számlájára.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 07. - 20:55:49
(164/230)
"nem azokhoz jut el, akikhez kellene"
Akikhez kellene hogy eljusson, mi vagyunk, az Te vagy, és én. Hogy ne így viselkedjünk, ne taszítsuk el, ne rúgjunk bele még egyet a lejtõn lefelé bukdácsolása közben.
Befejeztem a prédikációt. Járj nyitott szemmel és lélekkel.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 07. - 19:21:07
(163/230)
Panni!
....
"ha úgy erõszakolják meg és gyilkolják meg, hogy közben õ egy makulátlan, rendes, magának maradó, nem provokatív valaki, akkor baromira sajnáltam volna."

Nem is tudom, mit mondjak. Talán azt, hogy a nemi erõszakok legtöbbjét simán megússzák, mert
1. Az áldozat el sem meri mondani, több okból sem. Szégyelli, és/vagy fél a bosszútól. Joggal, mert:
2. Elmondja, vagy kiderül, (mint itt), mert valaki mentõt hív a szemmel láthatóan bántalmazott, és segítségre szoruló áldozathoz. Ekkor jön a nagy pofás: A környezet, a hatóság, a közvélemény a bántalmazott ellen fordul. Miniszoknyában kellette magát a dizsiben, és vihorászott? Kihívta maga ellen a sorsot. Nem húzta meg magát otthon alázattal. Ugyan már.

Nézd meg a Thelma & Louise-t.
5/10
Panni19 2010 márc. 07. - 15:42:42 5/10
(162/230)
Igen, én pl. egyáltalán nem tudtam sajnálatot érezni. Spoiler: ha úgy erõszakolják meg és gyilkolják meg, hogy közben õ egy makulátlan, rendes, magának maradó, nem provokatív valaki, akkor baromira sajnáltam volna. De nem ez jött le-és ahogy a valódi csajnak utánanéztem, hát õ sem viselkedett így. Így erre nagyjából az ember széttárhatja a kezét és azt mondhatja: "Hát ez van."

Nekem a A rém is azért nem tetszett, mert végig úgy éreztem, hogy ennek a lánynak lett volna más választása is-nem gondolom úgy, hogy az volt az EGYETLEN és KIKERÜLHETETLEN megoldás, hogy kiálljon az utrcasarokra. Persze egy olyan szituációban lehet, hogy könnyebb így cselekedni, gõzöm nincs. De az tény, hogy minden szerencsétlenség annak a nõnek az életében ezzel az egy lépésével kezdõdött. Hát kit lehet itt okolni akkor? Annál is inkább, mert hiába van tanulság ezeknek a filmeknek a végén, egyrészt nem azokhoz jut el, akikhez kellene, másrészt semmiféle felmentést vagy megoldást nem tud nyújtani a kritikai siker.
Pont ezért nem szeretem, hogy ilyen "szörnyszülötteékért" hajigálják a díjakat.
fejbólintó 2010 márc. 07. - 14:07:40 Előzmény Panni19
(161/230)
Én is valami hasonlót éreztem. Lesznek spoilerek.
Más. Még én is meglepõdnék, ha egy ismerõsömrõl kiderülne, hogy nem fiú, hanem lány, pedig elég liberális vagyok, persze elfogadnám, de fura lenne. Akkor mit várunk egy ilyen primitív társaságtól? Elmegy Tahófalvára és komolyan azt gondolja, hogy ott majd bejön neki az élet? Van is a filmben egy jelenet, amikor hazamegy és beszél valami srác ismerõsével, aki mondja neki, hogy Falls City-ben agyonverik a buzikat, mire mondja a Brandon, hogy nem dehogy, k*va jó hely. Kérdem én: mi abban a jó? Az összes "haverja" börtönviselt, holt primitív. Ezek szerint neki tetszik az ilyen életforma és baráti társaság, tehát tényleg maga kereste a bajt. Mondjuk õ is bûnözõ volt, feltehetõen mindig is ilyen bunkók vették körül. Azt hiszem az igazi Brandon nevelõintézetben is volt, vagy a filmbeli is? Az elejét nem láttam. Nem azt mondom, nem törvényszerû, hogy a környezet ilyen durván reagál, hiszen az igazi Brandon életében is többször kiderült, hogy mi az ábra (a korábbi barátnõinél), és nem lett ilyen következménye. Feltehetõen Falls City-ben sem számított rosszabbra, maximum egy szakításra. De azért látnia kellett, hogy ez a két fickó nem százas.
Nem bírtam végignézni a filmet, iszonyatosan nyomasztott ez a nebraskai milliõ, pláne így 1993-ban. Inkább elolvastam a valós történetet a net-en. Érdekes, hogy ennek a srác-lánynak egy csomó nõje volt, sõt még egy jegyese is, aki csak azért szakított vele, mert nem csinálta meg a nem-átalakító mûtétet, pedig megígérte. Szóval tényleg voltak víg napjai, rossz közeget választott a végére, de ettõl persze még nem érdemelt erõszakot és halált.
A film máskülönben nagyon jó, ezért sem bírtam végignézni, mert nagyon hiteles volt.
moderator2 2010 márc. 07. - 12:52:11
(160/230)
Kedves Felhasználók!

A hitvitához és sértegetéshez legyetek szívesek a privát üzenet funkciót használni, esetleg keressetek egy olyan topicot, amely elbírja! Mert ez nem.
A továbbiakban minden, nem a témához kapcsolódó, személyeskedõ hozzászólást törlünk.

Köszönöm
offtopic
twillight 2010 márc. 07. - 12:51:32
(159/230)
Mit szólsz az amálekiták ellen folytatott hadjárathoz?
Vagy zsoltárok 137.
Vagy a "siboleth" esete.
Vagy bármely, az Ígéret Földjén lévõ néphez való hozzáállás.
Vagy az edomitákhoz való viszony.
Vagy amit a Jelenések mond a "hitetlenek"-rõl.
stb. stb. stb.
offtopic
twillight 2010 márc. 07. - 12:46:17
(158/230)
Na ne nyomasd a mûveletlenséget. Hitler katolikus nézeteit - némi germán és hindu mitológiai frissítéssel - vallotta minden náci.

Ateisták lehetetlen hogy lettek volna, elég ha megnézed akár csak a jelvényeiket:
- horogkereszt: a hindu Világkerék pontos (és nem fordított, mint azt régen terjesztették) átvétele, amit az isten(nõ) tánca tart mozgásban.
- Thor villámai: az SS jelzése valójában nem két S-betû, hanem két isteni villám.
- a katonák övének felirata: "Gott mit uns", azaz "Isten velünk van".

Ezen szimbólumok igen furán néznének ki egy ateistán, aki definíció szerint nem követ isteneket.

Az övön szereplõ jelmondta azonosításához Hitler beszédeit kell megnézni, melyekben folyton katolikus-keresztény mivoltát hangoztatja.
offtopic
Segítõ Béka 2010 márc. 07. - 11:46:46
(157/230)
mondj egy rasszista példát te antikeresztény
offtopic
Segítõ Béka 2010 márc. 07. - 11:45:29
(156/230)
offtopic elrejtése
offtopic
Segítõ Béka 2010 márc. 07. - 11:38:33
(155/230)
a nácik nem keresztények
ateisták, ill. "vallási" vezérük a führer volt
ellenezték a vallást, inkább okkultisták,
offtopic
2008 2010 márc. 07. - 11:24:11
(154/230)
hát nem hiszem, hogy a keresztények a nácik..

van egy nép most a közel keleten ami ugyanazt teszi mint a nácik és nem keresztények..
offtopic
twillight 2010 márc. 07. - 11:19:59
(153/230)
Bocsáss meg, de a nácik azok keresztények.

Továbbá kéretik a nickemet helyesen írni.

Végül pedig: teljesen mindegy mi a vallásom, az nem változtat a Biblia tartalmán. Népírtás, pedofília, lopás, öncsonkítás, bigottság - csak a legelsõk a sorban a Biblia által hírdetett követendõ dolgok közül.
alexandra:) 2010 márc. 07. - 01:49:24
(152/230)
De Candice-t miért ölték meg? Õ nem volt meleg.
suti_88 2010 márc. 07. - 01:44:53
(151/230)
Ez egy nagyon durva film. Az a legjobb benne, hogy életszerû. Tehát olyan, mintha nem is elõre megírt jelenetek lennének, hanem tök természetes az egész.