offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 06. - 23:02:42
(150/230)
Ráadásul On-ban. Mint Te is most.
offtopic
ethan47at 2010 márc. 06. - 23:00:43
(149/230)
Az de milyen marha jó lenne még ha a filmrõl beszélgetnétek....Komolyan mondom, nem hiszem el, hogy ahányszor idejövök a fórumra, megnézni, hogy mit gondolnak az emberek egy filmrõl, mindig agyatlanságokon vitatkoznak.....
offtopic
hiden 2010 márc. 06. - 22:45:00
(148/230)
Hú,most már nagyon kíváncsivá tettek, milyen is lesz a film...Hilary Swankért én sem vagyok oda túlzottan-talán azért, mert még nem láttam a Millió dolláros bébit,ahol állítólag szintén nagyot alakít-de kész vagyok Õt a szívembe zárni.:)
offtopic
kovakovics 2010 márc. 06. - 22:15:34
(147/230)
Twillight
Nem tudom, hogy te milyen vallású vagy, de 2008hoz hasonlóan engem is nagyon érdekelne!!! Már csak azért is, mert valami alapvetõ gyûlölet sugárzik belõled a keresztények iránt!
Valahogy a hozzászólásaidat olvasva a nácik jutottak eszembe, náluk is így kezdõdött...
Tehát várjuk a válaszod!
offtopic
2008 2010 márc. 06. - 21:56:56
(146/230)
Te milyen vallású vagy ha szabad megkérdeznem ?
offtopic
Ginevier 2010 márc. 06. - 21:51:52
(145/230)
Ez egy annyira megrázó film. Tizenéves fejjel láttam elõször. Azt hiszem ismét meg kell néznem ahhoz hogy tényleg mindent megértsek.
offtopic
twillight 2010 márc. 06. - 21:12:54
(144/230)
1. Miért nem lehet helyesen írni egy nevet?

2. A keresztények mind az Ó-, mind az Újszövetséget mérvadónak tartják, az Újszövetségben elvégre az áll: "míg a Föld el nem múlik egyetlen vonás a Tövénybõl (a mózesi törvény) el nem múlik".
Csak egyes részeken finomított az Újszövetség, fõleg a szombat szokásán, máson lényegében egyáltalán nem.

3. Nem fiú, hanem lány. Amúgy az, hogy az amcsik nagy %-ban kereszténynek vallják magukat, a népesség gondolkodását nagymértékben meghatározza a konkvisztádori múlt. A lány családja pedig tipikus fehér család amerikából.

4. A LÁNY sérelmére elkövetett dolgokat elkövetõkbõl én nem általánosítottam semmit. Ellenben állítom, hgy viselkedésük egyenes következménye annak, amire a környezetük - értsd: keresztény háttér - nevelte õket. Potenciálisan minden keresztény olyan, amiben hisz - azaz olyan, amilyennek a Bibliából kiolvashatjuk: azaz bigott, rasszista, önhitt, nemtörõdöm, tudományellenes.
Természetesen szerencsére mára jól fenékbe lettek rúgva a keresztények, így javult a helyzet, de POTENCIÁLISAN mind olyan.
9/10
Petrisz 2010 márc. 06. - 20:48:17 9/10
(143/230)
+1 lényeges szempont: Homonnai Kati játéka szinkronszínészként szintén csillagos ötös :)
Nersus 2010 márc. 06. - 18:48:58
(142/230)
Twillight

1. Az általad írt bibliai hasonlat az ószövetségre vall, márpedig azt a zsidók és nem a keresztények tartják mérvadónak, az újszövetség úgymond "felülírta azt.Olvass aztán példálózz ilyesmivel.

2. Már bocs de mi a fene köze van a fiúval történteknek a keresztényekhez?Ha neked ez jött le a filmbõl akkor még elõbb járd ki az ovit és nézd meg még egyszer.Azért mert pár ember a filmben ugye a tényleges cselekményt a srác sérelmére ketten követik el,-és ha az a kettõ épp keresztény- ezen 2 ember tetteibõl messzemenõ következtetést levonni és általánosítani a többi keresztényre... Gyermeteg gondolkodásmódra vall.
offtopic
twillight 2010 márc. 06. - 14:55:15
(141/230)
Inkább azért nem, mert túl igényes a csatornák által súlykolt 1000,000,000. ismétléshez és Józsi Borat-hoz képest.
9/10
Swarm1 2010 márc. 06. - 13:58:21 9/10
(140/230)
Fõmûsoridõben, ilyet filmet nem! Ez annál sokkal megrendítõbb és lehangolóbb, minthogy 8-9 körül nyomassák. Amúgy iszonyú jó film, de nagyon megrázó is.
9/10
1asokközül 2010 márc. 06. - 12:27:57 9/10
(139/230)
Olvastam, hogy a valóságban Lisa Lambertet, Brandon szállásadóját, valamint egy barátjukat, egy mozgássérült fekete férfit, Philip DeVine-t ölték meg vele együtt(igaz nem ez volt a történet lényege de kíváncsi lennék ezt miért változtatták meg). Sosem szerettem Hilary Swank-et, de ebben a filmben tényleg nagyon jól játszott, le a kalappal elõtte.
10/10
DrAnthony 2010 márc. 06. - 12:20:12 10/10
(138/230)
Nagyon jó film! Kár, hogy ilyen késõre tették (a mondanivaló miatt feltehetõen, mert maga a film "annyira" nem közönséges vagy exhibicionista), mert egy ilyen szuper film mehetett volna fõmûsoridõben is. Érdekes, feszültséget kelt az emberben, elgondolkodtató, néhol fájdalmas, de mégis realisztikus (sajnos).
Nagyon ajánlom!
asz0089 2010 márc. 06. - 10:09:12
(137/230)
Szenzációs film! Jó párszor láttam már!
Az emberi butaság nagy lefikázása ez a film!
Hilary Swank pedig zseniális színésznõ!
10/10.
pirki 2010 márc. 06. - 06:44:16
(136/230)
Tényleg tele van a hozzászólások személyeskedõ dolgokkal.Ennek nem itt a helye, a filmrõl írtatok volna, mint néhány értelmes hozzászóló, csatlakozom :felveszem és megnézem, ha nem tetszik,törlöm:Pont.
9/10
Amane 2010 márc. 04. - 20:07:34 9/10
(135/230)
Most szombaton az RTL Klub le fogja adni. Nekem valahol itthon meg van a film dvd-n, igaz már elég rég láttam. Nem szeretem a másságot, mégis elszomorít és megdöbbent Teena esete. A film szerintem nagyon jó, Hilary Swank valóban fantasztikus benne, de én Chloe Sevigny alakítását is kiemelném, aki szerintem szintén megérdemelte volna az Oscart. Egyszerûen remek benne a csaj.
5/10
Panni19 2010 márc. 02. - 00:31:26 5/10 Előzmény ildikó32
(134/230)
Az a baj, hogy én azért nem szerettem ezt a filmet,mert nem éreztem ezt benne. Tehát, hogy lennének a gyilkosoknak elveik. Sõt, hogy az egész városnak lennének vagy-továbbmegyek-néhol a lányoknál sem éreztem ezt. Nem tudom, miért,lehet, hogy nekem jött le rosszul a dolog, de tõlem ez nagyon idegen. Valahogy nem tudtam azonosulni a fõszereplõ Teena-val, mert egyszerûen úgy éreztem, hogy mindent megtett azért, hogy olyan helyzetbe kerüljön, amilyenbe aztán végülis került-azaz pia, drog, kétes társaság és haverok, egy nem éppen makulátlan múltú és családdal rendelkezõ csajszi, aki a szerelme lesz...nem szolgált rá, hogy így bánjanak vele, de sajnos sok mindent magának köszönhet-szerintem. Egy leszbikus lánynak szerintem nem kell feltétlenül pl. rendõrségi(lopási ügy rémlik a filmbõl, de nem biztos, már régebben láttam) ügyekbe keverednie,stb, stb..szóval neki is megvan a maga sara.Szóval nekem annyira nem jött be úgy az egész.Már az a nyomasztó hangulat, ami az egész filmre kiül, szerintem egy kicsit átvágás, mert azért kíváncsiságból utánaolvasgattam, és azért ki-kiderültek dolgok, szóval nem volt ennek a lánynak azért annyira nagyon rossz élete...csak sajnos rosszkor volt rossz helyen és az utolsó pár éve/hónapja vált pokollá-pedig meggyõzõdésem, hogy ki tudott volna ebbõl kecmeregni,(Spoiler!!!!)) és nem kellett volna meghalnia.

Hilary Swank-et sem csípem különösebben, nem emiatt a film miatt, hanem úgy általában: itt nagyon jól játssza a szerepet, de szerintem minden más filmben túl van értékelve. Azon meg kimondottan elámultam, hogy az Oscar-on még Teena Brandon-nak is köszönetet mondott.
A két srácot, Peter-t és Brendan-t sajnáltam baromira, mert nekik lehetett nagyon-nagyon nehéz dolguk: a szimpla egyszerû haverságból átmenni vérengzõ állatba nagyon nehéz lehet, és ennek a fokozatait szûk két órában megmutatni pláne(és még azt sem lehet mondani, hogy hülyére fizették volna érte õket, mert ez a film borzasztó kis pénzbõl készült. Hilary is kapott valami 3000 $ érte, ha jól emlékszem). Szóval, ha én dobáltam volna a díjakat, akkor lehet, hogy nekik adok párat...:)
ildikó32 2010 febr. 28. - 22:27:40
(133/230)
Nézd meg feltétlen mert egy nagyszerû film ami bemutatja hogy az emberek mire képesek "az elveik"miatt.Nagyszerû alkotás.
offtopic
Kattrin 2010 febr. 28. - 18:13:34
(132/230)
Gondoltam olvasok pár véleményt a filmrõl, erre az egész fórum tele van szemetelve, alig van egy-két érdemi hozzászólás. :S Na mindegy.

Nekem az ajánlókból úgy tûnik, hogy jó film, úgyhogy meg is nézem.
7/10
NONEEESZ 2010 febr. 23. - 22:11:35 7/10
(131/230)
Hát ez durva egy film volt... Eléggé megdöbbentõ, hogy igaz a sztory...
Mad world...