Tereus 2011 márc. 29. - 02:24:20
(198/438)
Egy rövidke kritikát olvastam a filmrõl, mielõtt megnéztem, ill pár képet láttam (ami a kritika ellenére jónak tûnt). Ez alapján nem vártam sokat, a kritikából zs kategóriásnak jött le.
Ehhez képest egy olyan film, ami pont arról szól, amirõl kell. Se több se kevesebb nincs benne. (Értsd: A föld inváziója a cím, és látunk egy ilyen csatát ebbõl az invázióból.) Oké, a fõszereplõ ember vesztései a múltból, az "abbahagyom a katona életet" (...) klisé, ami kicsit tényleg gáz, de valami múlt kell (és ilyenbõl nehéz különlegeset kitalálni), hogy életteli teli szereplõt kapjunk, ill. hogy pár késõbbi jelenetnek legyen komolyabb tartalma.
Amikor a fele környékén már láttam, hogy a várakozásokkal ellentétben ez egy igen jól eltalált film, a végétõl kezdtem félni, de szerencsére az is teljesen egyben van, korrekt.
Nyilván minden ilyen jellegû filmben lehet találni "hibákat", ha keres az ember. De egy ilyen filmet nem úgy kell leülni megnézni, hogy én most minden hülyeségen fennakadok...
Elejétõl a végéig hangulatos, mindenkinek ajánlott aki szereti az idegenes támadásos, vagy háborús, akció filmeket. Ha valakinek tetszett a Függetlenség napja, vagy a Világok harca, akkor ebben sem fog csalódni. Látványos, pörgõs, akció dús, igazi csemege:)

/Nem nagyon olvastam itt a fórumba bele, csak egy-egy hozzászólást, ezekbõl látom az Amerika központúság a téma. Egy amerikai filmben ezt annyira nem lehet felróni, de azért a bejátszott híradásokból kiderül, hogy a világ összes óceán (vagy tenger) parti nagyvárosa támadás alatt áll mindenfele. Ebbõl egy történetet dolgoz fel a film, bemutat egy ilyen csatát. Gyakorlatilag bárhol lehetne, akármelyik támadott városban. S mivel kb mindegyik hasonlóan zajlik, mindegy is, melyik példáján látjuk ezt az inváziót./
5/10
gomezgts 2011 márc. 29. - 01:26:27 5/10
(197/438)
Sziasztok!

Néha néha hozzászólok egy-egy filmhez, általában elmondom a + és - részeit, nem csak lehúzom vagy túlértékelem. Most sem lesz ez másképp.

pozitív:
Azt gondolom, hogy érdekes sztori volt, mert ki ne gondolt volna már bele ilyenbe? A katonaságba beleültetni sem volt rossz elképzelés.

semleges:
Hogy hol játszódik? Kit érdekel. A legjobb mozik legtöbbször úgyis Amerikában játszódnak, mit vártunk volna. Ezek az ufók már csak ilyenek, Los Angelestõl lejjebb nem adják :)

negatív:
A régi katonai filmes klisék...nagyon hõsiesek vagyunk, nagyon nagy pillanatok élünk át. Ezekhez mindig ilyen zene is társul.
Sajnos ezeket egymás után többször is eljátszották, így már a "vissza? Soha!" címû felkiáltást az unalomig ismételgették 10 percenként és hát itt volt a vezetõ, aki már elvesztette néhány katonáját annak idején és sorolhatnám...Ezek nagyon lerontották.

Így én egy 5öst adtam neki. Nem hagyott mély nyomot, lekötött a film idejéig.

Kösz, hogy leírhattam a véleményem!


Üdv!
Gomez
offtopic
Thousand Lakes 2011 márc. 28. - 18:02:15 Előzmény jee_c
(196/438)
Oké.
Ez az. Természetes, mint a levegõ. Azt mondom, azért is nem kell rá, sem az országára, sem a nációjára senkinek büszkének lennie.

Amerika? Tudod mit, hallgassunk egy kis zenét.
http://www.youtube.com/watch?v=lHACHdNFH0Y


"Igazából én csak azt szerettem volna írni, hogy az, hogy valaki egy adott országban született, nõtt fel, él, az igenis jelent valamit, az hozzátartozást jelent, az egy plusz, egy többlet. Ezt nem érdemes, nem reális semmibe venni."

Erre csak annyit: ez esetleges, véletlen. A helyén kell tudni kezelni. Ha pl. vki Szlovákiában magyarként született és tfh. a két ország háborúba kezd egymással, akkor az illetõ melyikhez tartozik, melyik a hazája, melyiket ne vegye semmibe, melyikért harcoljon? De ha nem ilyen speciális esetrõl van szó, a harc akkor is egy dilemma. Csupán be akarják adni neked, hogy kötelességed harcolni. És ha más a véleményed, akkor elítélnek. (Lásd pl. ezt a Belua-t, egybõl nekiállt szánalmasozni, ilyenekezni.)
offtopic
Thousand Lakes 2011 márc. 28. - 17:09:04 Előzmény Belua
(195/438)
Neked még világnézeted sincs, csak ostoba, agyatlan patrióta dumád van.
10/10
Belua 2011 márc. 28. - 10:24:30 10/10 Előzmény Thousand Lakes
(194/438)
Szerintem nem érdemes több hozzászólást írnod, csak egyre mélyebbre húzod magad a szánalmas világnézeteddel. Az ilyeneknek ajánlották nem is olyan régen, hogy el lehet innen menni.
Sirius111 2011 márc. 28. - 10:10:50
(193/438)
Jó látni, hogy végre nemcsak negatív kritikák vannak!!!
Én már védtem az elejétõl, de lenne pár kiegészítésem, mert úgy érzem nem mindenki látta a filmet, csak sokan nézték: ( nem bántásból, de a filmben egyértelmû válaszok vannak..)

1. Miért USA harcol egy amerikai filmben?
Már bocsánat, de mi érdekük lenne egy amerikai filmben, amiben Magyarországot rohanják le Alienék??? Az USA lakosainak 60%-a azt sem tudja hol van Magyarország...elég kevesen mennének moziba ott ezért...
Nem segít más nemzet??? Mindenhol támadnak nem csak az USÁBAN!!! Mindenkinek megvan a maga baja, szal hogyan segítenének másoknak?? Mutatják is az elején, hogy EU-ban is támadnak!

2. Humanoidok...errõl már volt szó....miért kék az ég? miért zöld a fû?
Fordítva jobb lenne...

3. Hasonló fegyverek: már említettem, hogyha megnézitek "ég" a lövedék a becsapódás után....alá nem feltétlenül magos lövedék, hanem valamilyen energia alapú....
Ûrhajók: miért "kipufogóval" mûködnek, mint az emberi gépek? Könyörgöm, ha nekik vízre van szükségük ( és ez egyértelmûen kiderül ) akkor ez azt jelenti, hogy hidrogén vagy oxigén alapú a meghajtás szal ez akkor "kipufogós"...

4. Miért nem bombáztak?: egyértelmû asszem ez is....nekik víz kellett, a Föld, mint Bólygó....lakók nélkül...miért semmisítenék meg a Bólygót?? Csak a lakókat...
Vagy egy más magyarázat: lehet, hogy már nem volt elég energiájuk a támadás elején ( pl légierõ késõbb jön ), és elõbb a vizet kellett átalakítani és késõbb jött volna a nagy bumm...

Bocs, ha fárasztó voltam...
kittus196 2011 márc. 28. - 07:41:37
(192/438)
Szerintem is túlságosan alul van pontozva, mert 6,6 pontnál jóval töbet érdemelne! Nem mondom, hogy ez a legjobb film, amit valaha láttam, (mert egyáltalán nem) de néhányan túl sokat várnak egy egyszerû mozifilmtõl! Azt sem lehet mondani, hogy egyszernézhetõs! Én még tuti meg fogom nézni néhányszor!
9/10
vedder 2011 márc. 27. - 22:23:35 9/10
(191/438)
A port kritikusa meg talán jó lesz ha vált. Mondjuk szakmát. A "profi" véleményírók java része sajnos azt gondolja, hogy egy közönségfilmet csak lehúzni érdemes mert az olyan menõ. A fikázással nehéz mellélõni. Én meg azt gondolom, hogy reálisan kéne kritizálni, mert a filmkészítõk jobb munkát végeztek, mint ez a Hanula.
9/10
vedder 2011 márc. 27. - 22:10:00 9/10
(190/438)
Szerintem nagyon alul van pontozva. Félve mentem megnézni, de pozitív csalódás volt. Nagyon izgalmas, és nem mondanám sablonosnak sem. A film az elején dokumenumfilm stílusban indul, és - fõleg a vége felé - átfordul Függetlenség napja típusú amcsi nemzeti hõsfilmbe. Ezt leszámítva teljesen jó. Én szétizgultam magam rajta. Lehet folytatni.
porthosz 2011 márc. 27. - 21:57:13
(189/438)
Bár nem én irtam a forgatókönyvet igy nem tudom az alkotók mit gondoltak, de megpróbálok néhány kérdésre válaszolni:

1, Miért mindig az USA-ban történik ilyen, miért csak az USA harcol?
Mint láthattuk a filmben nem csak az USA-ban történik idegen invázió, de az nem a film témája hogy külföldön mi történik.
Hogy miért nem segít nekik más nemzet? Nos nem akarok messzire menni, lásd a mostani libiai eset, vagy korábban a jugoszláv háború, egy idegen invázió esetén az EU valószinüleg hetekig ülésezne arról, hogy most vajon elég-e egy ejnye-bejnye vagy esetleg hivjanak össze valami alkalmi hadsereget az idegenek ellen. Továbbá megkérdeznék az európai "idegenjogi" biztost, hogy az EU védekezése az idegenek ellen esetleg nem-e rasszista támadásnak minõsül, és inkább talán csak egy diplomáciai táviratot kéne küldeni a földet éppen elpusztitó idegeneknek, nehogy megsértsük a jogaikat.

2, Az idegenek miért humanoid alkatúak?
Nos, természetesen elég sokfajta alkatú idegenek lehetnének. De kérdem én, mennyire lenne hihetõ ha géppuskás csirkék formájában támadnának az idegenek? Továbbá egy ilyesfajta technikai civilizációnak szerintem hasonlítania kell az emberek kinézetére. Ahogy már mások is irtak, elég nehezen lenne hihetõ hogy egy kvázi végtagok nélküli kigyó formájú idegen egy ürhajót irányit... Rögtön adódna a kérdés, hogy végtagok nélkül hogyan fejlõdött idáig.

3, az idegeneknek miért vannak hasonló fegyverik mint az embereknek, miközben lehet hogy galaxisukat utaztak idáig át, tehát elvileg szuperfejlettek?
Nos, ez nem feltétlen biztos. Az embereknek meg vannak atommeghajtású tengeralattjáróik meg atomerõmüvük és mégis a hadsereg alapvetõen lõfegyvereket használ és nem "atompuskát". Persze van atombombánk de ettõl még a hadseregek ezt csak legvégsõ esetben használják, a reguláris fegyverzetek mind a klasszikus puskapor alapúak.

4, Miért nem bombázzák le a földet az ürbõl?
Ez logikus lenne, de több oka is lehet hogy miért nem. Elõször is, mert akkor mindösszesen 5 perces lenne a film, ahol az elsõ 4 perc arról szólna hogy a fõszereplõ futkorázik a tengerparton miközben az élet értelmén gondolkodik, majd megjelennek az idegenek és bumm.
De viccet félretéve, akár az is megtörténhet, az idegeneknek szükségük van a földi életkörülményeket úgyanúgy mint nekünk. Ha pl. ide akarnak költözi akkor nem lehet szétatombombázni a földet ha õk is érzékenyek a sugárzásra.
8/10
bitor 2011 márc. 27. - 17:37:38 8/10 Előzmény tibicamon
(188/438)
Két fõ nézet van az idegen lényekkel kapcsolatban. Az egyik, hogy humanoidok, a másik hogy nem, de még egyiket sem sikerült bizonyítva :), ergo bármelyik lehet.
Ha a logika és fizika törvényszerûségei alapján gondolkodunk, akkor nagy eséllyel humanoidokkal akadnánk össze, ha abból indulunk ki, hogy a lehetõségek végtelenek, akkor meg nem.
Asszem mindegyikre van filmes példa, úgyhogy ne fanyalogj! :)
Ez a film egy olyan recept terméke, amelyikben önkényesen humanoidok az egyik összetevõ, amit el kell fogadni. Ennyi együtt mûködés elvárható azt hiszem. Több száz, több ezer sci-fi után még hogy lehet ezen fennakadni. Van a filmben több gyenge pont is de pont ezt számon kérni rajta botorság.
Ha százlábúak lennének géppuskával az is hülyeség lenne. :)
8/10
bitor 2011 márc. 27. - 17:13:27 8/10
(187/438)
Az itt megjelenõ 6,5-ös átlag nem túl reália, amikor 3-ad rangú vígjátékok szoktak ennyit, sõt többet kapni.
8/10
bitor 2011 márc. 27. - 17:08:11 8/10
(186/438)
Escape from L.A. :)

Nem értek egyet a kritikákkal, illetve csak részben.
Én sem szeretem a kamerarángatásos technikát, de manapság szinte minden akció film jellegzetessége és itt nem is volt annyira zavaró, mint elsõre gondoltam volna. Azért ha elhagyták volna sem potyogtak volna a könnyeim.
Elismerem, rengeteg filmre rá lehet ismerni benne, de hát tudjuk jól- nincs új a nap alatt.
Számomra leginkább a Black Hawk Down címû opus sejlett föl. Tulajdonképpen ua. csak ufókkal.
Akinek az tetszett, sztem ez is fog.
A látványra szerintem nem lehet panasz, a tervezõk beleadtak mindent és nem sajnálták a pénzt.
Az akciójelenetek a legjobb kommandós filmeket idézik. Igazából inkább "háborús-kommandósfilm" a zsáner, mint sci-fi, ezt tartsa szem elõtt, aki elzarándokol megtekinteni.
Véleményem szerint a fõ hangsúlyt az akció és a látvány kapta és próbálták elkerülni a csöpögõs, szentimentális taposóaknákat, sztem sikerrel. A végén van egy kis nyáladzás, - ennyi kell egy ilyen filmbe is - de legalábbis elviselhetõen az ingerküszöb alatt marad.
Van benne egy két gyenge párbeszéd, de ez még azelõtt, hogy belevetnénk magunkat a csata sûrûjébe, utána meg nem is figyelünk oda csak a viccesebb beszólásokra.
Néhány következetlenség is van benne, de ez már csak így megy Hollywoodban.
Szóval, aki a kritikák miatt mondott le róla, az nyugodtan megnézheti, mert egyáltalán nem rosz film. Nem tartogat magvas mondanivalót, de remek látvánnyal rendelkezik és a tempója is feszes.
Az asszony sem unatkozott rajta és nem is sírt.
Szerinte "tök izgi volt, mint a B.H.D.".
8/10
10/10
Geri23 2011 márc. 27. - 15:08:28 10/10
(185/438)
Most néztem meg a filmet és meg kell, hogy mondjam, nekem nagyon tetszett! Végig látványos, akciódús! Hozzáteszem, nem is úgy álltam neki, hogy ez egy Oscar gyanús alkotás! Tipikus propaganda film! Szimplán szórakozni szerettem volna 2 órát, sikerült! Én ajánlom azoknak, akik szeretik a ûrlényes, háborús akciófilmeket! A sok filmkritikus meg tehet egy szívességet! Ment a 10 pont neki!
8/10
jee_c 2011 márc. 27. - 14:10:47 8/10 Előzmény Thousand Lakes
(184/438)
Azt írod, hogy nincs kitüntetett nép. (errõl sok nemzetnek más a véleménye :) )
Szóval ez egyrészt igaz - globálisan. Másrészt, ha azt nézzük, hogy te (és mindenki más) egy adott néphez tartozik, akkor máris van egy kitüntetett nép - az õ számára.

És igen, mindannyiunk (emberek) a Földhöz tartozik, számunkra az egy kitüntetett bolygó. Mert ugye nem kell mondanom, hogy ez is 1fajta patriotizmus.
8/10
jee_c 2011 márc. 27. - 14:06:01 8/10 Előzmény Thousand Lakes
(183/438)
Hát ja, õszintén szólva pont ezért regeltem. :)
Szóval komolyan gondoltam, hogy valóban van egy olyan kulturális kötöttség, ami kicsit megfoghatatlanul, de ott lakozik mindenkiben. Amikor élejük a hétköznapi életünket, észre sem lehet venni, mert annyira természetes, mint a levegõ. És pont olyan is - ha nincs, azt már gyorsan észre lehet venni, és ha megváltozik, azt is.

A hazafias indokból háborúzás amolyan érdekes dolog. Az amcsi katonáknak is azt modnják, hogy az õ országuk (és kiterjesztve a nyugati kultúra) védelme érdekében kellett leigázni Irakot. Ugyanezt mondták az orosz katonáknak Afganisztánban, és azoknak a szovjet katonáknak is, akiket ideküldtek 56-ban. Valóban teljese egészében errõl volt szó? Szóval manipulációra alkalmas, az tény. Általában véve a háború egy nagyon rossz eszköz, megoldás. És sajnos van amikor nincs más megoldás. Röhejesnek hangozhat az, hogy az ország megvédése érdekében vívni harcot, azonban ha arra kerül a sor, akkor már egyáltalán nem vicces. Remélem Magyarország nem kerül oilyen helyzetbe jó darabig.

Igazából én csak azt szerettem volna írni, hogy az, hogy valaki egy adott országban született, nõtt fel, él, az igenis jelent valamit, az hozzátartozást jelent, az egy plusz, egy többlet. Ezt nem érdemes, nem reális semmibe venni.

Na, hogy ontopik is legyek: tegnap megnéztük a filmet. Valóban inkább katonai a film, mint sci-fi, de nekem nem volt vele különösebb problémám, szerintem élvezhetõ volt. Végig pörgött, ami nem baj. Volt benne nem kevés agyaveszett hülyeség, de mivel ez egy film, meg lehet bocsátani. Szóval nem sajnálom, hogy láttam. Sokkal rosszabb sci-fiket is láttam már. :)
4/10
magicvoice 2011 márc. 27. - 11:57:09 4/10
(182/438)
Ez volt az egyik leggyengébb sci-fi, amit életemben láttam. Az amerikaiak lassan már mindegy, hogy mire, csak lõhessenek. A földönkívüliek pedig bármilyen más ellenséggel behelyettesíthetõk lettek volna, túl sok jelenetet újra se kellett volna forgatni. A 4/10-es osztályzatomat is inkább a profi technikai csapat érdemelte ki, a forgatókönyvíró, a rendezõ, az operatõr és a színészek teljesítménye erõsen közelít a nullához.
10/10
Kendy 2011 márc. 26. - 22:25:49 10/10
(181/438)
Most néztem meg a filmet!
:)
Nekem nagyon tetszett!
:)

Csípem a földönkívûlis inváziós filmeket!
:)
Nekem szórakoztató volt.
tombenko 2011 márc. 26. - 21:54:15 Előzmény Belua
(180/438)
"Kiknek ajánlott? Harcosoknak, bátor hazafiaknak, harcias amazonoknak."
Hát ja, ahhoz nem kell ész...
offtopic
Thousand Lakes 2011 márc. 26. - 19:53:54
(179/438)
Te csak tanácsolsz, de a mostani kormány a romboló tevékenységével lassan már kényszerít külföldre.

Nincsen idegen kultúra, csak legfeljebb szokatlan. Az "idegen" kultúrákat is meg lehet szokni.
A pigmeusok vagy a busmanok közé tény, hogy nem szívesen költöznék, de nagyjából csak az infrastruktúra, technikai felszereltség hiánya miatt nem.

Máshol sem élnek rosszabb emberek. Sõt, a külföldiek civilizáltsága nem egyszer igazi felüdülés a gyakran tapasztalt magyar mentalitáshoz képest.

Hadd kérdezzem meg, külön azért regisztráltál, hogy ezt a honvágyas véleményedet elmondhasd vagy fogsz még máshoz is hozzászólni?
Az általad leírt honvágy és a hazafiság, patrióta faszság egészen más. Semmi okom büszkének lenni az országra, semmi okom harcolni érte csak azért mert esetleg néhány idiótának háborúzni támad kedve.

A hazám elsõsorban a Föld. A rajta élõ emberek iránt vannak érzelmeim. A magyarok nem kitüntetettek. Nincs kiválasztott nép.