Fredkiraly 2011 szept. 04. - 19:06:51
(357/437)
Hát ilyen rossz filmet régen láttam .... Ufó drón hadsereg ? Mekkora hülyeség. Lerí a filmrõl, hogy az egész számítógépes trükk. A Függetlenség napja 100x élvezetesebb volt. Látszik, hogy az egész story-t onnan koppintották.
Az ufók kidolgozása nevetséges, az elsõ támadáskor vagy 10 percet kell keresni hogy honnan lõ az ellenség ;-).És hogy látványorgia? Na neeeeeeeeee....
Szóval inkább nézd meg ujra a Függetlenség Napját ha ilyen témájú filmet akarsz látni.
Norbert007 2011 aug. 29. - 11:07:47
(356/437)
Kellemes csalódás volt számomra ez a film bevallom õszintén nem nagy kedvem volt meg nézni, csak unalmamból kapcsoltam be. De viszont nagyon meg tetszet a végére, úgyhogy csak ajánlani szeretném mindenkinek, elég jóra sikeredet ép annyi ufó-volt benne amennyire szükség volt. Kellemes idõtöltés, ha nagyon unatkozol.
Peppo 2011 aug. 26. - 13:39:42
(355/437)
Nem volt ez rossz film. A sokak által szidott kamerakezelés nekem sem jött be, bár a vége felé már mintha nem lett volna olyan vészes. Vagy csak hozzászoktam. Ez sajnos többször is a látvány rovására ment. A szirupos részeket is ki lehetett volna hagyni, bár akkor meg nem amerikai filmrõl lenne szó. A vége is kicsit hamar jött, az ellentámadás még megért volna pár képkockát. De ezeket leszámítva egy szinte végig pörgõs, látványos akciómozi, amely nem okoz csalódást. Még azt is megkockáztatom, hogy újranézõs.

10/8-at adok neki, mert azért vannak olyan hibái, melyek mellett nem tudtam elmenni.
10/10
Mark1993 2011 júl. 24. - 22:58:53 10/10
(354/437)
Forgathatnának egy Battle: Moscow filmet is:)
Valezius 2011 júl. 24. - 12:39:36
(353/437)
Tegnap néztem meg, nekem bejött.
Mondjuk nagyon utálom, amikor kiírják, hogy 24 órával korábban, és abszolút fölösleges volt az a pár perc a filmbe.
Ezt leszámítva végig pörgõs volt a film.
Kicsit hiányoltam némi agyalást, hogy jujj amerikát még sose támadták meg, vagy az elején, amikor megtudták, hogy földönkívüliek és nem meteorok, akkor se szólt senki semmit. Jó, menjünk végezzük a dolgunk.

De a vége is tetszett.
Spoiler
Ja persze, itt fogunk üldögélni, na azt már nem, visszamegyünk, és kinyírjuk az összes mocskot.
"Itt Foxtrot-2-November. Foglaljuk vissza Los Angelest."
/Spoiler

Sablonos akciófilm, de annak jó. Újat nem tudom hozzátenni a témához. Egy esetleges folytatás se érdekelne, ez a történet így kerek. Nem kell tovább ragozni.
Ezek után nincs bennem vágy, hogy megtudjam, honnan jöttek az izék. Pedig általában érdekelnek a háttérsztorik.
7/10
10/10
Mark1993 2011 júl. 20. - 17:24:55 10/10
(352/437)
Ilyen rendszerekkel küldhették volna harcba a tengerészgyalogosokat a filmben.
10/10
Mark1993 2011 júl. 20. - 17:24:02 10/10
(351/437)
---
10/10
Mark1993 2011 júl. 20. - 17:23:33 10/10
(350/437)
---
10/10
Mark1993 2011 júl. 20. - 17:18:24 10/10 Előzmény Rahar
(349/437)
A katonai szemponton kívül még mibõl hibás a film??? Mire jó a film divatból való fikázása? 9 pont az nem túlértékelés.
4/10
Rahar 2011 júl. 19. - 00:01:53 4/10
(348/437)
Elnézést, nem 6 pontot, csak 4-et :) Elírtam.
4/10
Rahar 2011 júl. 19. - 00:00:41 4/10 Előzmény Mark1993
(347/437)
"Miért húzzátok le 6 pontosra ezt a filmet?"
A te nézõpontodból lehúzás az én nézõpontomból a te cselekedeted felpontozás, túlértékelés :)
"Szerintem 9 pontot simán megérdemel a hibáival együtt."
Szerintem meg nem, csak 6 pontot.
"A filmnek csak katonai szempontból vannak hibái."
Szerintem meg más szempontokból is problémás.
"A filmnek van rendes története, és az is elõnye a filmnek, hogy nem egy pilóta szempontjából mutatja be az idegenek invázióját."
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a filmnek van története.
"Lehet hogy azért küldték a tengerészgyalogosokat oldallövõ fegyverek nélkül, hogy "drámaibbak" legyen a jelenetek."
Számomra attól nem lett drámaibb. Szerintem azért küldték azokkal a fegyverekkel, mert a tengerészgyalogságnak napjainkban az a standard felszerelése.
"Én a filmrendezõ helyében a legújabb fegyvereket adtam volna a katonák kezébe, és a minõségi fegyvereket az idegenek létszámával ellensúlyoztam volna."
Én pedig a filmrendezõ helyében az idegen lényeknek adtam volna a többi technológiájukkal vetekedõ távolba ható fegyvereket.
10/10
Mark1993 2011 júl. 17. - 19:27:17 10/10
(346/437)
Miért húzzátok le 6 pontosra ezt a filmet? Szerintem 9 pontot simán megérdemel a hibáival együtt. A filmnek csak katonai szempontból vannak hibái. A filmnek van rendes története, és az is elõnye a filmnek, hogy nem egy pilóta szempontjából mutatja be az idegenek invázióját. Lehet hogy azért küldték a tengerészgyalogosokat oldallövõ fegyverek nélkül, hogy "drámaibbak" legyen a jelenetek. Én a filmrendezõ helyében a legújabb fegyvereket adtam volna a katonák kezébe, és a minõségi fegyvereket az idegenek létszámával ellensúlyoztam volna.
9/10
King Diamond 2011 júl. 17. - 15:49:36 9/10
(345/437)
Eredetileg moziban akartam megnézni, de nem jött össze. Sajnos, mivel a látvány miatt mindenképp érdemes lett volna. Elkezdtem elolvasgatni a hozzászólásokat, de egy idõ után feladtam, érdekes, mennyien lehúzzák a filmet. Pedig egyáltalán nem lett rossz, sõt. Nekem kifejezetten tetszett. Az, hogy itt-ott rángatózik a kamera, meg kézi kamerás jelenetekkel van teli, engem egyáltalán nem zavart, ez már például a Cloverfieldben is rendkívül tetszett (jöhetne már annak is a folytatása..). Az, hogy kliséhalmaz, meg nem érdekelt annyira, pörgõs film volt, ezt várja el az ember egy jó akciófilmtõl, mivel ez elsõsorban az, nem pedig sci-fi. Itt is annak írják, és az IMDb-n is elsõ helyen az akció van megjelölve, nem pedig a sci-fi. Jóval pörgõsebb volt, mint a District 9, a Függetlenség napjával nem hasonlítanám össze, mivel inkább a Districthez áll közelebb.
SPOILER LEHET!
Nekem bejöttek az idegenek is, az igaz, mutathatták volna õket közelebbrõl is, meg többször. Kicsit jobban rávilágíthattak volna, hogy miért is támadták meg a Földet. Ez mondjuk kimaradt. A szereplõk is jók voltak, bár tényleg nem nagyon lehetett izgulni értük, csak mondjuk Eckhartért, õ nem érdemelte volna meg, hogy meghaljon. A film zenéje végig tetszett, beleillett a harcba. A vége pedig kifejezetten jó lett, már várom is a folytatást, amiben visszafoglalják Los Angelest a katonák. Azt viszont még meg kell jegyezni, hogy a film kb. 2/3-áig elég kilátástalan volt a katonák helyzete, elég nagy túlerõben voltak a földönkívüliek, meg amikor épp a katonák kerültek jobb helyzetbe, megjelent mindig valami erõsebb lény az ellenségnél. Ez is tetszett.
SPOILER VÉGE
Megnézni mindenképp érdemes, még moziban is megérte volna, legfõképp a látvány miatt.
9/10
4/10
Rahar 2011 júl. 17. - 15:43:36 4/10
(344/437)
Nekem nem tetszik a film. Az alaptörténet nem igazán egyedi, ki halott már olyant, hogy a Földet egy idegen faj el akarja foglalni :) A cselekményvezetés logikátlan, a hadsereg komoly, erõforrás szûkös helyzetben nem fogja az embereit civilek megmentésére pazarolni. Egy magasabb technológiával rendelkezõ civilizáció miért ilyen gagyi cuccokkal támad? Az idegenekkel kapcsolatban a Függetlenség napja címû film idegen lényei jutottak eszembe és a technológiájuk. Azt meg kell hagyni, hogy igencsak látványosra sikeredett a film, kár hogy a történet egy gagyi, gyerekeknek szóló képregény szintjén van. Ezért 4 pontra értékeltem.
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 16. - 19:05:25
(343/437)
Szakállas tanulság (vagy ha úgy tetszik, tanács): amíg nem nézted meg a filmet, ne gyere "kritikákat" olvasni a portra. ;)
9/10
Namkiru 2011 júl. 16. - 18:43:53 9/10
(342/437)
Rájöttem, hogy egy véleménynél sokat számít hogy ki mondja. Elolvastam a hozzászólások nagy részét, de még jó hogy nem hallgattam azokra akik azt mondták, nem érdemes megnézni. Nekem tetszett, jól összerakták ezt a filmet.
10/10
Mark1993 2011 júl. 12. - 23:20:55 10/10 Előzmény reptilian.bastards
(341/437)
Ezek a raptor leszármazottak (reptoidok) akkor támadnak meg minket fegyveres úton, ha nem sikerül minket vagy gazdasági úton, vagy járványokkal, vagy polgárháborúkkal összeomlasztani. A reptoidokat nem lehet csak konvencionális fegyverekkel legyõzni, HAARP is "szükségeltetik" az ûrhajóik pajzsának semlegesítéséhez, agyi képességeik kikapcsolásához (agyhullámokkal való bénítás, ölés)
1/10
Singaporeflash 2011 júl. 11. - 11:15:28 1/10
(340/437)
Rendkívül unalmas volt. Agy nélkül is megnézhetõ kategória. A mélypont az volt, amikor

***SPOILER
széttrancsírozták azt a szerencsétlen ûrlényt
***SPOILER VÉGE***

Aaron Eckhart pocsék színész. Szerintem plasztikai sebész mûtötte rá az arcára a forgatás elõtt ezt a teátrálisan aggódó, túljátszott, mindig ugyanolyan arckifejezést. Boooorzadály:-)
reptilian.bastards 2011 júl. 09. - 19:30:18
(339/437)
A moderált rész a href pont hu.
reptilian.bastards 2011 júl. 09. - 19:28:50 Előzmény kavipeti85
(338/437)
Szerinted így törénne a valóságban is? Akkor nem sok fingod van a világról, már bocs. :)
Hát persze. A gonosz földönkívüliek kõkorszaki fegyverekkel támadnak az emberiségre, és az emberek túljárnak az eszükön néhány kézifegyverrel.
Az igazság a film üzenetével szemben az, hogy már évezredek óta itt élnek, beépültek minden fontos helyre, és rejtett módszerekkel irtanak bennünket. Hogy hogyan, az nem ennek a topiknak a témája, de akit érdekel, szívesen leírom neki. Egy kis tájékoztatás azért ráfér a filmrajongókra: http://href.hu/x/dlbm