Téma: A Föld után

7/10
idõjós1010 2013 okt. 22. - 14:50:23 7/10
(128/208)
Õ ezt az Ursaval való találkozás kapcsán mondta, szóval nem annyira a távoli, talán be sem következõ jövõrõl beszélt, mint ahogyan azt te írod, hanem a konkrét szituációról. Innen kezdve el lehet felejteni a mi lenne, ha... gondolatmenetet, ami már jóval az esemény bekövetkezte elõtt beparáztat. "nem kell végig gondoljad mit tennél egy szörny támadásánál" Õ nem errõl beszélt. A támadás pillanatában cikázó gondolatmenetre célzott, hogy azt kell kontrollálni, a vészjósló gondolatokat kizárni.
7/10
idõjós1010 2013 okt. 21. - 17:04:40 7/10
(127/208)
Will Smith azt mondja, hogy gyakorlatilag az elõre elképzelt, és erõsen negatívnak jósolt jövõ, az ami a félelmet generálja az emberben. Az a legjobb ha csak az adott pillanatra fókuszálunk. Ezzel az a baj szerintem, hogy gyakorlatilag megtiltja vele az elõrelátást, a helyzet mérlegelését. Ha pl szembetalálod magad egy ragadozóval, akkor muszáj végiggondolnod a lehetõségeidet, mert az alapján fogsz tudni helyesen dönteni. Nem állhatsz egy helyben, lemerevedve, bután az elõtted álló lényre bámulva, azt várva hogy õ mit lép, hogy aztán azt te teljesen spontán, de mégis profin kivitelezve, le tudd reagálni. Ha valaki ezt így megpróbálná, azt tuti halál.
7/10
idõjós1010 2013 okt. 21. - 16:36:38 7/10
(126/208)
Alapjaiban egy ritka logikátlan film volt ez szerintem, és nagyon nem is bonyolították túl, viszont mindezek ellenére nekem tetszett amit láttam. Amit viszont ökörségnek találtam
SPOILER
az az Ursa nevû idegen lény, ami csak akkor látja az embert, ha az fél tõle, továbbá teljesen indokolatlan volt a Föld bolygó elhagyása, annak lakhatatlanná való nyilvánítása.
Nagy1A 2013 okt. 21. - 14:28:05
(125/208)
De jó, hogy elolvastam a kritikádat, már többször majdnem rányomtam a letöltésre, de most már biztos nem nézem meg!
2/10
karesz76 2013 okt. 21. - 10:59:33 2/10 Előzmény zozo75
(124/208)
Szerintem elég gagyi film, ami több sebbõl vérzik.
1: Azt mondják, a földön minden életforma az ember elpusztítására fejlõdött ki.
- Ebbõl gyakorlatilag semmit nem tapasztal az ember, leszámítva egy orangután csapatot és egy túlméretés sas-t, ja és valami pióca-csótány keresztezésébõl kialakult rovart.

2: Az ûrhajó: az ûrben még jól néz ki, de lezuhant állapotban egy vicc! Ennyi kartonpapír csövet és folpack ot, még egy ûrhajós filmeben sem láttam. Komolyan mindenhol valami folpack szerûség lóg, mintha ez tartaná össze az egész hajót.

3: Miért is nem tud lélegezni a kiscsávó? Az egész bolygó egy nagy erdõ. Állítólag 1000 éve elhúzott innen az ember. Mégis az oxigéntartalom valahol a béka ... alatt van. Persze az összes többi élõlény vígan él.
Az esõerdõben miért is csökken a hõmérséklet pár perc alatt fagypont alá? A trópusi nõvények igen gyorsan kipusztulnának a nagy mínuszokban. ráadásul 1000 év az ember szempontjából nagy idõ, de a föld és a nap tekintetében ezek másodpercek. kétlem hogy ennyi idõ alatt ekkora változás állt volna be a klímában.

4: A színészi teljesítmény közelit a nullához: Will Smith még úgy ahogy elmegy, ha a haldokló komás figuráért adnak Oszkárt még lehet az is meglenne :))) De a fia teljesítménye kiábrándító, csak 2 félképpen tud nézni 1. bárgyú tekintet. 2: riadt bárgyú tekintett.

5: Mondja meg nekem valaki, hogy egy ûrhajónnak a vészjeladója miért nincs beépítve ?! Miért csak 2db van? Miért valami folyosó szekrényében van ? ha veszély van miért nem kapcsol be magától?
Most nem azért de néhány autó intelligensebb mint ez az ûrhajó.


A filmet jól is meg lehetett volna csinálni, ehhez már az is elég lett volna ha Will Smith nem rokkan le, és igy ketten indulnak neki a jeladó megkeresésének.
igy egyfelõl a gyerek tehetségtelenségét árnyalta volna az apja jobb játéka, másfelõl kikerült volna a filmbõl a nagyon unalmas cselekményszál helyette pedig egy egyéb akció jeleneteket lehetett volna berakni.

Én arra nem tudtam rájönni, hogy ebben a filmben mi került 120 millió dollárba ???
(majdnem 26 milliárd forint!)
7/10
zozo75 2013 okt. 19. - 10:42:06 7/10 Előzmény kenee
(123/208)
Szerintem sem volt rossz a film. Vannak jobb filmjei is ez tény de rosszank nem mondható. Attól hogy nem volt agyongyilkolászós , vértõl fröcsögõs még teljesen nézhetõ és élvezhetõ.
1/10
kekesuti 2013 okt. 16. - 03:00:41 1/10
(122/208)
Az én véleményem csak ez 10/1
3/10
JoeM 2013 okt. 15. - 10:30:57 3/10
(121/208)
Na megnéztem. Bár, ne tettem volna. Ennyit bevezetõnek. Pedig, mondom Will Smith, a feketeruhások ugye, meg ûrös, scifis, csak nem lehet rossz. Pedig, de. Lehet bennem van a hiba, mert a 2001 Ûrodisszeián, meg a Blade Runneren szocializálódtam, de ez már legyen az én problémám.

A történet tényleg csak annyi, hogy egy tök fölöslegesen túlbonyolított bevezetõ után apa és fia leesnek az ûrhajóval(pont a földre)és ott segítségre szorulnak, amit azzal tudnak megszerezni, hogy egy jeladót felkutatnak a meglehetõsen ellenséges terepen. És mindeközben Will Szmisszünk fia "durva" karakterfejlõdésen megy keresztül.
A történet beindulásához persze még kellett több tucat ártatlan áldozat is, hogy csak õk ketten maradjanak életben az ûrhajóban, de hát ilyen emelkedett sztoriba ez bõven belefér.
A történet kiagyalójának és a forgatókönyvért felelõsöknek jobbulást kívánok. Mert amit kívánhattak a nézõk nekik, az gyötredelmes lehetett számukra. De most komolyan. Az idegenek nagy testû, könnyû célpontot nyújtó biológiai lényekkel indítanak támadást az áttelelepült földlakók ellen high-tech ûrhajókból ledobva õket, jobb fegyver híján persze. És a szintén high-tech fejlettséget elért földlakók high-tech macsétával indulnak harcba ellenük, vagy inkább menekülnek elõlük és közben hagyják magukat meglegyilkoltatni. Mert jobb fegyverük nekik sincs. Az csak késõbb jutott eszembe, hogy talán azért ez a relatíve alulfegyverezettség, mert csak a földlakó és az idegen szabadkõmûvesek összeesküvése van a dolog mögött és nem látunk semmi mást, mint a születésszabályozás jövõbeni, kissé erõszakos formáját.
Fõhõs:
Még ilyen ellenszenves szereplõt, mint ez a gyerek még nem láttam. Az elsõ pillanattól kezdve negatív érzelmeket keltett bennem, pedig elvileg õ a pozitív fõhõs.
W. Smith: benne volt a filmben. Mert színészi munkája az nem volt. Vagy nem adtak neki, vagy rossz passzban volt a forgatás alatt, nem tudom. De benne volt, és ez eladja majd a cuccot...gondolta a producer kissé naivan.
Látvány: a kötelezõt hozza, ami 8/10 nálam egy jó költségvetésû filmnél, vagyis jónak számít, de én csak kötelezõnek hívom. A film egyetlen pozitív része, sajnos.
Üzenet: gyõzd le önmagad és megváltod a világot. Szokásos halivúdi klisé a szokásos mennyiségû sziruppal leöntve, habár most a mozi végén nem borított el mindent a ragacs, simán fel tudtam állni a székbõl.
Akkor most megér egy mozijegyet, vagy sem? Jó kérdés, akinek a hétvégi mozi szériatartozék és nem sajnál
5k-t, tulajdonképp igen. Annyira nem rossz, hogy a film közben kidobjon a terem, ilyen érzésem nem volt, tehát el lehet tölteni vele az idõt, de igazi "egyszernézhetõ" termék, szavatossága nincs. Össz: 3/10
1/10
E-gon 2013 okt. 12. - 00:01:48 1/10
(120/208)
Kár volt az idõt rászánni.
5/10
jani-wan 2013 okt. 11. - 19:52:26 5/10
(119/208)
Nem igazán tudok hozzátenni semmit a negatív hozzászólásokhoz, csak egyetérteni velük.
mr_p 2013 okt. 11. - 18:05:10
(118/208)
Hehe, direkt túloztam egy kicsit, de ez szerintem egyértelmûen kiolvasható :) Igazából csak az a baj vele, hogy lehetett volna ebbõl értelmes mozit is csinálni, de mintha a készítõk meg Smith is kicsit szerelmesek lettek volna magukba :/ Ami azért szomorú...
offtopic
Sz Peter 2013 okt. 11. - 17:30:22
(117/208)
"Egyenesen az Asylum stúdió legkiemelkedõbb alkotásaival (Sharknado, Megacápa vs. Krokoszaurusz és még sorolhatnám) van versenyben"

Ekkora ökörséget azért nem kellene leírni. ;)
mr_p 2013 okt. 11. - 16:30:01
(116/208)
Ezt a filmet legszívesebben betiltanám, pedig azt hittem csak divatból fikázza mindenki...

http://mozi-troll.blogspot.hu/2013/10/after-earth.html
4/10
remington827 2013 okt. 11. - 13:06:02 4/10
(115/208)
Szerintem nagy kihagyott ziccer lett ez a film, sokkal jobban is megcsinálhatták volna.

!!!!SPOILEREK!!!!

Õszintén szólva már az elején lévõ narráció megütötte a fülem, a sztorit úgy vezeti elõ, mintha valami sci-fi rajongó által írt gyenge történet (fan-fiction) lenne . . . katonai, világmegmentõ szuperhõs papa, Föld evakuációja, stb. A szöveg valahogy iszonyat banálisan hangzik. Látszik, hogy nem mindegy, mit, kinek, és hogyan adunk a "szájába". De még ez lenne a legkevesebb.

Azt észrevette valaki, hogy van fura lyuk a történetben, egy 1000 éves rés, mintha a történet nem klappolna? A Föld elhagyása 1000 éve történt, a Rangerek segítségével, majd új bolygóra költöztünk. De ami érdekes, hogy az új bolygón a háborút az idegenekkel már úgy mutatja be a narráció, mintha az a jelenhez képest csak néhány éve tört volna ki, nem pedig 1000 éve zajlana . . . Pedig 1000 éve kell, hogy tartson, mert a történet azt sugallja, hogy "nem voltunk egyedül". Már akkor sem, amikor megérkezünk. De akkor meg megint ott a gond, hogy létezne, hogy 1000 éven keresztül írtanak bennünket, és csak Will papának a különleges képességével kezdünk esélyt kapni a harcra? Emberek rohangálnak fegyverekkel a kezükben (mert vannak fegyverek, ez látható ez elején, amikor Will leggyilkolja az ursát, körülötte katonai egyenruhás fickók rohangáltak), és semmire se mennek? Will meg egy bottal igen? Arról nem beszélve, hogy a vadállatos elengedéses ötlet milyen bénán hangzik, miközben az idegenek ott röpködnek a hajójukkal . . .
Ebbõl a fura idõanomáliából meg néhány jelbõl a történetben úgy vélem, eredetileg nem volt 1000 év, max pár évtized. És ha így nézem, akkor az egész konzisztens lesz, legalább idõvonal tekintetében. Csakhogy felmerül egy gond, mert akkor a Földbõl nem tudnának elvadult, összevissza evolúciózott dzsungelt csinálni. Szóval, oda mégiscsak kell az az 1000 év . . . fogadni mernék rá, hogy az alkotási folyamat kb. ugyanígy hangzott, elég nehéz szülés lehetett a forgatókönyv. Látszik, hogy vannak jó ötletek, csak a végeredmény lett valahogy elcseszve.
Az is jópofa volt, hogy a gyerek a barlangos jelenet után elhagyta a fegyvert, de ezt nem mutatták. A barlangban még megvolt, amikor kijött, még megvolt, majd vágás, és már nincs sehol.

Végsõ soron nem rossz, egyszer meg lehet nézni, de épp Smith, a beharangozottakra épített elvárások meg a rengeteg pénz miatt ez felér egy bukással.
3/10
_Freddy_ 2013 okt. 10. - 22:27:08 3/10
(114/208)
Nem számítottam túl sokra, meg kell hogy mondjam. És jól tettem!
Ez a film borzalmas. Egyetlen értékelhetõ dolog van benne, az pedig a látvány.
A történet és a színészi játék abszolút nulla, Will Smith is úgy színészkedik mint akit terroristák kényszerítenek, hogy szerepeljen ebben a filmben, pedig tudom hogy õ találta ki a történetet. 10/2
1/10
PAZSI 2013 okt. 10. - 19:30:55 1/10
(113/208)
Ez a film olyan szaar, hogy felbosszantott. Abszolút egyes.
Történetvezetés: szánalmas.
Idegesít. Egyféle képen tehetnék jóvá, ha lenne egy olyan verzió amiben az ursza nyer.
Amúgy is a legjobb színészi alakítás az övé.
7/10
kenee 2013 okt. 10. - 12:12:42 7/10
(112/208)
Szerintem egyáltalán nem rossz film, én nem unatkoztam rajta. Sablonos, kiszámítható, de nem rossz :) 7/10
offtopic
Sz Peter 2013 okt. 10. - 10:50:15
(111/208)
"a félelem természetes érzelmi állapot."

Ez igaz, csakhogy nem ennyire fehér vagy fekete.
A harcba induló hivatásos katona nyilván némi félelemmel teszi a dolgát hisz benne van a pakliban, hogy ottmaradhat.
De mégsem retteghet folyamatosan, hogy "na most meghalok, nem, na most, jaj most biztos végem van". :)
A félelem akár meg is béníthatja az embert de egy katona a harctéren ezt nem engedheti meg magának.
Ezért is árnyaltabb a filmben ez a félelem-dolog.
4/10
Viktor6665 2013 okt. 09. - 23:39:00 4/10
(110/208)
Shayamalan-tól ilyen pocsék filmet... Középszerû-gyenge közötti kategória, sablonos, gyenge alakítások, abszurd, értelmetlen(amikor a madár elhúzza, hát nem tudtam sírjak vagy nevessek), a film összes fontos eseményét elõre ki lehet találni a lezuhanás után...
okosszomszéd 2013 okt. 08. - 21:57:45
(109/208)
Behalok mennyire érdektelen ez az After Earth, pedig azt hittem csak divatból fikázza a jónép. Mondjuk M. Night Shimishumasamutól még nem láttam jó filmet (a Hatodik érzék sem az, hiába a sok ömlengés), úgyhogy valahol gondolhattam volna, hogy ez lesz. Meg azért már Will Smith sem a régi. A külökre meg inkább nem használnék jelzõt.