Téma: A Föld után

1/10
cellasto 2013 aug. 11. - 09:49:13 1/10
(88/208)
én már akkor rosszul voltam,amikor a karate kid-et meggyalázták..
3/10
Shiviatar 2013 aug. 11. - 00:24:07 3/10
(87/208)
Rettenetes. Apuci benyomta pici fiát egy filmbe (a saját filmjébe). Amennyira nagy színész õ, a fia legalább annyira rossz.
A kétszemélyes apa-fia film ráadásul borzasztóan öncélú. Az mondjuk ok, hogy ez a gyerek szülinapi ajándéka, de miért kell a világot terhelni vele? Miért nem marad meg házi videónak nekik?

Vicces, hogy a lény vak, csak a feromont érzékeli....de akkor hogy tájékozódik? Hogy látja meg a szikla peremét?
"Pusztaság" Hisz burjánzik az élet!
Alacsony oxigén szint? És ennek ellenére a szokásosnál is nagyobb lények?
Életmentõ sasmadár?
Aszteroida vihar? Az ûrben ahol a legközelebbi akármi is fényévekre van? Még a Jupiter gyûrûje is csak néhány méter vastag. Komolyan, ennél jobbat egyszerûen nem tudtak kitalálni? Négy forgatókönyv író, és ez volt a maximum amit kitudtak préselni magukból?

Miért nem lehet egy normális sci-fi-t legyártani? Miért csak 10 évente születik egy nézhetõ film? Miért van az hogy a régi filmeket még csak megközeleítni sem tudják? (pl. terminátor 2, ûrodüsszeia...)
8/10
Petrucc 2013 aug. 03. - 22:00:09 8/10
(86/208)
Ha teljesen logikus dolgokat keresünk egy sci-fiben, akkor nem is érdemes sci-fit nézni. :)
De meg lehet magyarázni akár azzal is a dolgot, hogy a világ tönkretétele után, eljutott az emberiség addig, hogy megsemmisítette a világnak is kárt okozó fegyvereket, és csak a "primitív" fegyvereket használja. Önvédelem, és élelemszerzés céljára, ahogy az õsemberek.
4/10
technokrata 2013 aug. 03. - 15:57:19 4/10 Előzmény Petrucc
(85/208)
Én értem amit írsz, de az ember sohasem lesz meg fegyverek nélkül. És ebbõl kifolyólag felesleges (legalábbis ezen a téren) átvitt értelmet keresni. Vagyis ahogy írod, a dolgok mögé nézni. Már az õsember is készített fegyvert. Igaz, olyat, amilyet. De a túléléshez mindig szükség volt rá. Ez most is így van és a jövõben sem hinném, hogy változna a dolog. Arról nem is beszélve, - SPOILER LEHET BENNE - hogy itt is volt ez a nem is tudom én milyen fémpengés szarság. Utalva arra, hogy a fegyver a jövõben is nélkülözhetetlen lesz. Akkor meg miért ez a komolyabb ellenféllel szemben használhatatlan vacak??? Nyilván azért, mert különben a film nem lenne. Ugyanis simán ki lehetne irtani ezeket a lényeket kicsit komolyabb "eszközzel", "eszközökkel". A látvánnyal nekem nem volt gondom, nem hiányoztak a házak sem. A színészi játék kicsit erõltetettnek tûnt a gyerek részérõl, de szerintem itt nem volt nagy szükség komolyabb alakításra, úgyhogy belefért. Majd akkor döntöm el mekkora színész, ha mondjuk egy olyan szerepet kap, mint az apja a "Hét élet" címû filmben, vagy a "Bagger Vance legendája" címû produkcióban.
8/10
Petrucc 2013 aug. 02. - 20:51:16 8/10
(84/208)
Nekem tetszett.
Lehet SPOIlER a véleményemben. Nem biztos, hogy ennél a filmnél azt kellene nézni, hogy milyen fegyverek, vagy milyen táj, még a színészi alakítás is elég mellékes szerintem. A lényeg, a mondanivaló, ami viszont maximálisan átjön. Majdnem tönkreteszi az ember a világot, majd azon van kiakadva, hogy meg akarják ölni. A tájak közé valószínûleg nem véletlenül nem került épület, vagy városmaradvány. Megnézhetjük, milyen lenne a világ, ha mi, emberek, nem élnénk rajta. A fegyvert is megmagyarázom. Ha odamennének géppisztolyokkal, és mindent szétlõnének, akkor öt perc alatt vége is lehetne, ugyanaz lenne az eredmény, ami most, az ember legyõz mindent, és kész. Ebben pont az a lényeg, hogy mi történik, ha az ember nem gyõz le mindent?!
Persze, van pár vérzõ jelenet a filmben, de majdnem mindegyikben lehet találni. Smith-ék alakítása olyan, amilyen, a gyerek még jobb is, mint az apja, de ahogy mondtam, szerintem itt még ez sem számít.
Lássunk a dolgok mögé, ne csak nézzünk...
10/10
kistejes23 2013 júl. 31. - 20:16:59 10/10
(83/208)
A kommentek miatt próbáltam kerülni a filmet,mivel nem akartam csalódni will smithben.De mégis megnéztem. Azt kell mondanom Nagyon kellemeset csalódtam!Az biztos nem túl pörgõs egy film,de nekem ennek ellenére tetszett. A srác pedig nem is rossz.
Melyik apa ne akarná hogy a fia is sikeres legyen? Szerintem nincs ezzel semmi baj.
7/10
4/10
technokrata 2013 júl. 31. - 18:02:31 4/10
(82/208)
Elõször is leszögezném, hogy imádom a sci-fit és Will Smith-t is. Ám ez a film... Unalmas, eseménymentes, gyengécske.
SPOILER is lehet benne.
Tehát még szerintem is gyenge. De ami igazán hibának tûnik benne, az a fõ mondanivaló. Adott egy olyan társadalom, amelyik technikailag olyan fejlett, hogy képes az emberiséget áttelepíteni egy másik bolygóra. Ám meglepõ módon a fegyvereik már csak valami kézi szarok, amik különbözõ fémpengés harci eszközökké tudnak válni...
magicvoice 2013 júl. 31. - 09:18:01
(81/208)
Apuci csinált a tehetségtelen fiacskájának egy filmet. Olyan is lett. Csak mazohistáknak ajánlom!
Queeg 2013 júl. 30. - 00:47:25
(80/208)
Gyenge, unalmas film. Senki nem veszt vele semmit, ha kihagyja.
3/10
Kulcskészítõ 2013 júl. 29. - 14:17:50 3/10
(79/208)
Némi spoiler.
Azt hiszem, nyugodtan mondhatom, hogy ez az év csalódása... tényleg, amennyire vártam, annyira üres, unalmas és semmitmondó lett. Azt már millió helyen elmondták, hogy a Smith-poronty igazi antitalentum, úgyhogy ezt nem is ragozom tovább. De egy ekkora potenciállal rendelkezõ filmet hogy lehet így elqurni? Sehol egy kis hangulatos poszt-apokaliptikus környezet (mondjuk épületmaradványok), sehol egy továbbra is itt tengõdõ emberi törzs (hogy némi konfliktus is legyen), még csak plusz túlélõk sincsenek, pedig erõsen "na ne már" érzést vált ki az emberbõl, hogy pont õk, és csakis õk ketten élték túl ezt az egészet. Még csak félelmetes vadállatokat sem látni sehol, az egyetlen komoly veszedelem egy földönkívüli lény, egy olyan bolygón, ami elvileg épp az élõvilága miatt veszélyes...
3/10
joey90 2013 júl. 29. - 12:42:33 3/10 Előzmény ezso1
(78/208)
Egyetértek. Unalmas és vontatott.
Will Smith lejáratta magát ezzel a filmmel. 5 pontnál többet semmiképpen nem érdemel.
Keló Scofield 2013 júl. 28. - 02:26:37
(77/208)
A története nagyon jó, kár hogy ez lett belõle.
10/10
zsolthedi 2013 júl. 27. - 19:19:01 10/10 Előzmény szucsil
(76/208)
Rám nagy hatással volt mindkettejük játéka!
A filmet is szerettem!
szucsil 2013 júl. 14. - 12:50:01
(75/208)
Csak megsúgom, hogy a jelentéktelen kölök, a valóságban a fia, Jaden Smith.
Bozótharcos 2013 júl. 13. - 22:27:58
(74/208)
Most úgy komolyan mi akart ez lenni? Se füle se farka sztori, vagyis farka az volt mert a jeladót ott keresték. Annyira nincs már ötlet Hollywoodban, hogy ez már siralmas. Bedobunk egy Will Smitht mert azt még zabálják, adunk mellé egy jelentéktelen kölköt /hátha lesz belõle valaki/, megspékeljük valami degenerált apa-fiú kapcsolattal, és kalandozunk az erdõben 100 km-ert néhány állattal kiegészítve. Hahaha 0/10
3/10
ezso1 2013 júl. 12. - 01:59:08 3/10
(73/208)
A film ismertetõjében, leírják a tartalom 90%-át. Sokkal több nem is történik benne.
Unalmas, vontatott...
6/10
Bogoj 2013 júl. 11. - 11:46:14 6/10
(72/208)
a látványvilággal elégedett voltam, a tájak szépek voltak, a zene tetszett
a film nem annyira
6/10
5/10
Russel 2013 júl. 07. - 21:17:14 5/10
(71/208)
5/10
Moziban néztem, nem kellett volna
A történet zagyva és gáz.
(Elhagyjuk a bolygót mert lakhatatlan lesz ok, ellenséggel találkozunk az új bolygón ok, ez az ellenség nem is az igazi ellenség, hanem csak annak a teremtményei ok, ezek a teremtmények nem látnak csak a félelmeinket érzik és így találják meg az embert és tépik szét ok, egyet elfognak és hogyhogynem velük zuhan az újra regenerálódott földre ok, na de az hogy 2000 év múltán ûrhajóval utazunk, de dárdával rohangálunk az már sok. Az, hogy nincsen egy ha nem is tûzfegyver, de legalább távolsági fegyver az gáz. Mert közelharcra egy multifunkciós dárdaszerû akármi még hihetõ, na de hogy elfelejtsük a puskát, géppuskát, bombát és egyéb nyalánkságokat. Legalább egy lézerkard lenne. Meg, ha az embert a félelmein keresztül látja csak a lény, akkor adjunk neki egy robotot ami felaprítja. Drónnal keresi a lényt, de nem szedi le, egy karddal meg le lehet ölni. áááá. Már megbántam az 5.öt is)

Összefoglalva csalódás
offtopic
Marcipáncica_ 2013 júl. 06. - 21:30:53
(70/208)
Megvolt annak is a maga "bája" a kezdetekben ám! :D
De tény hogy hatalmas átéléssel tudja elõadni a gondolatait, nagyon aranyos, vicces és sokszor igaza is van! :)
1/10
offtopic
cellasto 2013 júl. 06. - 20:43:33 1/10 Előzmény Marcipáncica_
(69/208)
igen,különösen akkor lopta a szívébe magát nálam,amikor azt a trágya alkonyat trilógiát lealázta :DD
(lehet nem trilógia,hirtelen nem ugrik be hány részes az a szemét)