Téma: A Föld után

port_man 2016 márc. 21. - 23:29:58
(188/208)
Ez az egész egy hülyeség, feromon nélkül is meg tud különböztetni egy embert egy szikladarabtól ez az akármi, fõleg ha még mozog is az elõbbi.
port_man 2016 márc. 21. - 23:01:28
(187/208)
Az hogy van, hogy az apja kapott levegõt a lyukas ûrhajóban, a fiúnak meg kellett a lekváros karika?
7/10
expa 2016 márc. 21. - 14:06:33 7/10
(186/208)
Szerintem jó film volt, jó alakításokkal. A díszlet nem volt igazán hiteles de a többi igen. Én ajánlom...
Kakukk76 2016 márc. 20. - 23:07:47
(185/208)
Unalom a köbön. Se a szereplõk nem érdekrsek, se a történet, de még kalandfilmnek se jó. :'(
wowow 2016 febr. 03. - 19:39:03
(184/208)
Nekem tetszett a kis Smith játéka. Viszont ahogy leírták már néhányan, sok logikátlanság volt a filmben, de nevezhetnék hülyeségnek is, vagy hibának is. SPOILER>>> Nem volt egy ûrruhájuk, ami nem engedi kibocsátani a feromont? Vagy valami cucc, ami megköti?. Továbbá nem volt lõfegyver a kétvégû pengés dildó helyett? Így pár lövéssel leterítette volna az életére törõ szemtelen orkot meg az egyéb lényeket. Meg azt a jeladót sem értettem, hogy miért kell az ég felé tartani. Ha derékmagasságban adja a jelet és ha 2m magasan adja, akkor mennyivel hatásosabb? De ha már így alakult, miért nem volt egy jelzõpisztolyba építve? Fellõtte volna ott ahol megtalálta, magasabbra ment volna a "töltény", mint a hegy, ahova felmászott. Meg amikor elment a vészjel, olyan hamar odaért a mentõcsapat, hogy mindketten életben maradtak? Will Smith már haldoklott. Élelmük sem lehetett sok. Vagy éppen megfagytak volna mielõtt rájuk találtak volna. Valamint az ûrhajójuk útvonalát nem követte valami irányítótorony? Akkor már a zuhanáskor látták volna, hogy gubanc van és menni kell segíteni. Az a rész sem világos, hogy az ork hogyan élte túl a becsapódást, vagy miért nem sérült meg. Ehelyett ereje teljében virított - legalábbis nekem így tûnt.<<<SPOILER VÉGE<

Ezekkel a butaságokkal együtt tetszett a film, mert amikor néztem, akkor még nem gondoltam ezekre az elkövetett hibákra, legalábbis csak 1-2-re. 8 pontot így is megér, mert lekötött a film.
2/10
Spankoart 2015 okt. 31. - 17:52:43 2/10
(183/208)
Egyszer nézheetõ de azért halgatnom kellet volna a bölcsebb filmkritikusokra mert két órát nem ért ez a film.
5/10
Attila G. 2015 júl. 09. - 00:25:26 5/10
(182/208)
Azért olykor furcsa ez a fórum. Többször elõfordult már, hogy 1-1 film kapcsán nem értettem egyet a többség véleményével és szóvá is tettem. Természetesen le lettem hurrogva rendesen. - Mondjuk én nem állítottam azt, hogy tévednek; csak egyszerûen nem értettem, hogy például hogyan lehet szeretni az adott filmet, mikor én nem láttam benne semmit. Ízlések és pofonok. Nem vagyunk egyformák, s talán pont így jó. -
Most viszont eme film kapcsán egyet kell értenem a többséggel. - Itt meg a többség lett lehurrogva. Na ez a vicces. :D - Kíváncsi voltam a filmre, mert sci-fi, s Will Smithben ilyen téren még nem csalódtam. Bár a rengeteg - nem feltétlenül a fórumból származó - negatív kritika elgondolkoztatott.
Erõsen vacilláltam, hogy 3 vagy 7 pontot adjak rá, így végül szerintem ebbõl 5 pont lesz. 7-et azért, mert többször elõfordult már olyan is, hogy laptopon megnéztem 1 filmet - ahogy most is -, s nem fogott meg; de amikor sikerült laptopon megnézni, szinte teljesen megváltozott a véleményem. Furcsa is volt. S gondolkoztam, hogy ez a film se "való" laptopra, hátha tévében jobb lesz.
Viszont olykor elgondolkoztam azon, hogy lehet-e például ezt a filmet sci-finek nevezni. - Nem mondtam, hogy nem az... - Inkább egy amolyan "kalandos természetfilmre" emlékeztet.
Maga az alapötlet nem lett volna rossz. Egy olyan szörny, ami a félelmet érzékeli... S én bírtam ezeket a szörnyeket. De ezek az ursulák - direkt írtam így, elvégre nem tudhatjuk a nemüket :D - eleve alig láthatóak a filmben.
Többen említették kritikaként, hogy a jövõben miért egy gyengusz szablyákkal, ilyesmivel küzdöttek az ursák ellen; miért nem hiperszuper gépfegyverekkel; s van ebben igazság. Na de ha így lett volna, sztem értelmetlen lett volna elkészíteni a filmet. Mert ha csak úgy ripszropsz lemészárolják a filmeket, egyenlõtlen a harc - illetve az esélyek - a mi javunkra, s egyenlõtlen a küzdelem... Mi abban a pláne? Na meg ilyen filmet már láttunk párszor. Most nem akarom 1 lapon említeni a 2 filmet, de erre ott van példaként a Csillagközi invázió, amit pont ma reggel néztem meg. Ott aztán rendesen lövöldöznek gépfegyverekkel, óriási rovarok ellen. Na bumm.
Másfelõl volt már olyan jövõben játszódó film is, ahol a közeljövõben eleve betiltották a lõfegyverek használatát.
Amúgy érdekes, de ezen a fegyver dolgon el se gondolkoztam a film alatt. Ettõl függetlenül lehet jogos a kritika.
Olvastam azt a szcientológiai cikket, meg hogy egy vallást akartak reklámozni a filmmel. Ehhez nehéz mit hozzáfûzni.
1/10
pixma 2015 márc. 30. - 20:20:29 1/10
(181/208)
Tetszik, mert sci-fi. DE amúgy se eleje, se vége! Olyan, mintha egy komplex történetbõl kiszakítottak volna egy darabot, és megfilmesítették.
Nem egész a történet. De alapjában véve tetszett.
1/10
Mikkamakkamocska 2015 febr. 16. - 15:45:46 1/10
(180/208)
azt hittem , hogy alaptalan fikaözön van, és volt már, hogy tévedtek a hozzászólók egy filmmel kapcsolatban mivel nekem az bejött, de ebben az esetben egy fika sem fika hanem jogos észrevétel, szerintem a félelem jó dolog ! hacsak nem az akar lenni a tanulság, hogy legyél agyatlan érzéketlen gyilkológép, mindegy úgy hülyeség a film ahogy van
Kis Pal 2015 febr. 14. - 18:18:43
(179/208)
Mintha nem láttam volna a szcientológia kifejezést a hozzászólások között, pedig szerintem itt ez a kulcsszó.
A filmnél feltüntetett kritikák között nem találtam az alábbit, ami ebbõl a szempontból közelíti meg. Sok furcsaságot megmagyaráz, bár ettõl a film egyáltalán nem lesz persze jobb, vagy több, de legalább megérthetjük, miért lett ilyen.
http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20130610-will-smith-agyara-ment-a-szcientologia-a-fold-utan-kritika-jaden-smith-m-night-shyamalan.html
Shyamalan ez esetben inkább csak bérmunkás volt, nem neki róható fel leginkább ez a kudarc, nem az õ projektje volt ez.
10/10
HurryKan 2014 nov. 18. - 17:45:32 10/10
(178/208)
Will Smith a nagy költségvetésû sci-fi akciókban a legjobb. Frankó volt ez is. Kár a hibákat keresgélni. 10/10
Cordelia 2014 okt. 08. - 19:43:42
(177/208)
nagyon köszönöm, de azóta elköltöztem és most nincs hbo-m:)
ez a film a megfejthetetlen kategória marad...
9/10
Hematit 2014 okt. 08. - 13:11:23 9/10 Előzmény Cordelia
(176/208)
Ne haragudj,hogy csak most válaszolok, de annak ellenére,hogy mindennap itt vagyok,csak ritkán lépek be.
Ma 13:50-kor lesz megint,itt az HBO-n,most meg tudod nézni az elejét is. :)
További szép napot kívánok! :)
razarus 2014 szept. 25. - 19:44:05
(175/208)
Azt új bolygón (figyelem: tehát képesek voltunk egy másik bolygóra kötöztetni a komplett civilizációnkat!) jönnek az idegenek és kitör a bolygóért a háború.. ez eddig oké, de innentõl lesz csalódás a film: az idegenek által ledobott URSA-k ellen a leghatékonyabb fegyverünk egy feltuningolt szabja? Hol vannak a (lézer?)géppuskák, gránátok, rakéta(lézer) sorozatvetõk, hol a légierõnk/légvédelmünk, amellyel már URSA ledobás elõtt ki lehetne nyírni az ellent? A történetben nincs semmi extra, 10 perc után tudható volt a végkifejlet. Jaden Smith szimplán erõltetett színészi játékot mutat. Amennyi mindent ki lehetett volna hozni ebbõl, olyan gyenge lett.
Olyan ez a film, mint a "Drágán add az életed" 5-dik része: azt is kár volt megcsinálni.
Lympha 2014 szept. 17. - 17:51:14
(174/208)
Én azért többet vártam a filmtõl, nem hinném, hogy a színészeken múlt, a mondanivaló is jó lenne, de a kivitelezés, a történet kevésbé... (persze lehet, hogy ehhez már öreg vagyok, és ez a kevés filmet látott tiniknek izgalmas)
Picike spoiler!
Komolyan mondom, hogy a méretes sas-kánya (?) altruizmusa volt számomra a legszerethetõbb - mondjuk azt nem értem, hogy mégis mennyi év alatt fejlõdtek így az állatok - persze nem az altruizmusra gondolok, hanem az erdei páviánszerû lényekre, melyek félnek a víztõl... :)
Sadenal 2014 júl. 31. - 17:20:52
(173/208)
Úgy tûnik Shyamalan tényleg meghalt, mert ez már aztán tényleg nem hozta azt a szintet mint a Sebezhetetlen-kora beli filmjei. Már az elején a baki: fél lábú katona? Protézis már most is van, de a jövõben már simán replikálnak neki egy igazit húsból és csontból. Giccses a befejezés is. Viszont úgy tûnik, hogy megerõsítést nyert, hogy a természetnek van ideje bõven csak nekünk nincs, úgyhogy nem kéne hazavágni a bolygót.


6/10
8/10
Jettero Heller 2014 júl. 28. - 22:00:54 8/10
(172/208)
A film mondanivalója szenzációs. Megfogta, hogy mi a félelem és a veszély lényege, és azt, hogy az elõbbi mennyire az elménk hülyesége. A történetben ahogy "apuci" rájön arra, hogy a JELENben lét legyõzi a félelmet, úgy jön rá a fia is és gyõzi le.
Kicsit gyors a jellem-fejlõdése harcossá, de megpróbálták ábrázolni a lépéseket.
A színészi játék gyengeségei - például az "anya" az elején (annyira kizökkentettek az oda nem illõ érzelmei a story-ból, hogy kezdtem azt gondolni, hogy igazuk van a lehurrogóknak), a történet logikátlanságai szerintem a mondanivalóval megfelelõen ellensúlyozva van - ezt a filmet ezért érdemes megnézni. 8/10.
9/10
Teréz anyu 2014 júl. 23. - 16:39:23 9/10
(171/208)
Tök jó kis film volt, végig lekötött és a kissrác kis izmos teste se volt rossz...tiszta apja:)

10/9

Érdemtelenül alulértékelt a pontozók által.
filmimádóó 2014 jún. 27. - 08:56:57
(170/208)
Egyetértek veled, szerintem is jó volt. Nekem is tetszett! 10/10
10/10
Tálas Patrik 2014 jún. 26. - 23:53:45 10/10
(169/208)
Fogalmam sincs, hogy mi bajuk van egyeseknek, vagyis szinte mindenkinek? Figyelmesen végignézte mindenki a filmet? Nem hiszem. Aki látta is, olyanokat kérdez, ami meg van válaszolva benne... Ez szánalmas. Én most néztem meg, és egyáltalán nem gondolom gagyinak, rám hatott, a hatalma alá kerültem. Izgalmas volt, és egyáltalán nem nézhetetlen. A színészi alakítással nem tudom mi a baj egyébként. Én elhittem a történetét. Az egyik filmkritika címében benne van a szó, miszerint a film tudománytalan... Ez nem egy ismeret terjetsztõ vagy tudományos film, hanem egy kib*szott sci-fi!