Téma: A fülke

talpfaszamlalo 2014 okt. 18. - 08:39:42 Előzmény Nótárius
(227/247)
*** S P O I L E R ! ! ! ***

Igen, ezen én is csodálkoztam. Ráadásul a puskát hátra is hagyta, nem vitte magával, de a tokot elvitte. Miért? Eleve az volna az elsõ kérdése egy kezdõ kommandósnak is ,hogy hol van a tok, amiben odavitte az állványos puskát, hiszen nem összeszerelve a hóna alatt vitte oda. Na meg az is ,hogy lezárják annyival, hogy 2átvágta a saját torkát" Nehezen kivitelezhetõ öngyilkossági kísérlet és mért veszõdne valaki ezzel ha ott van karnyújtásnyira egy puska. Batthyány Lajos próbálkozott torokátvágással öngyilkos lenni a börtönben, de nem sikerült neki, csak azt érte el, hogy nem tudták felakasztani Aradon a többi vértanúval.

Na meg az, hogy odamegy a végén a mentõautóhoz és beszél Ste-val, épeszû ember ilyet nem csinál ,hiszen reális veszély, hogy felismeri a hangját és pl. nekiugrik vagy csak kiabál, hogy õ volt az stb. és ezernyi rendõr volt a környéken, magyarázhatta volna, hogy nem is õ volt.

A másik, hogy van az a jelenet mikor látja a piros pöttyöt a mellén és idegesen forgolódik, hogy hol lehet, pedig ha a mellén van akkor nyilván szembõl céloz rá. Az is komikus, hogy a rendõrök leállnak vele tárgyalni meg lezárják a fél kerületet és rajnyi rendõrt vezényelnek oda, ahelyett, hogy egyszerûen mondjuk befújnának a fülkébe könnygázt. Na meg honnan tudta a gyilkos, hogy valaki majd balhézni fog, akit lelõ és rá tudja fogni Ste-ra? És, hogym ég két ostoba prosti is ott lesz, akik majd egymás szavába vágva rikácsolnak, hogy fegyver van nála és õ lõtt?
*** S P O I L E R v é g e ! ! ! ***
2/10
Nótárius 2014 okt. 12. - 14:25:22 2/10
(226/247)
Az erõsen fikciós, tanmesein moralizáló helyzetre építve végig fenntartott, várakozásteli feszültség után, a végén aztán ...

*** S P O I L E R ! ! ! ***
... a tettes, a tömbházban minden irányból váratlanul rátörõ kommandósok elõl, kezében egy méretes (fegyver?)-táskával kisétál az épületbõl és elmés-tanulságost zárómondatokat mond az addig rettegésben tartott áldozatának, akire valamiért (?!?) épp senki sem figyel. A buta kommandósok természetesen minden azonosítási kísérlet nélkül megállapítják, hogy a tettes egyedül volt és õt találták elvágott nyakkal a rajtaütés helyszínén.

*** S P O I L E R v é g e ! ! ! ***
10/10
breeder 2014 jún. 15. - 01:17:57 10/10
(225/247)
Nagyon tetszett a film. Igazi filmritkaság! :)

10/10
kiring 2014 márc. 29. - 15:55:03 Előzmény Owl
(224/247)
A mesterlövész a sorsot jelképezi.
8/10
m3246 2014 jan. 29. - 16:41:26 8/10
(223/247)
Régen láttam már párszor a filmet, gondoltam most megnézem angolul is... így is nagyon bejön. KS mennyire kis gonoszul tud röhögni, nagyon jó... ez kimaradt tõle a 24-ben :) Nekem nagyon bejön a sztori és ahogy a színeszek alakítanak, egyszerûen kell ez a film! Jó hogy megcsinálták 8/10
10/10
alien1976 2013 aug. 23. - 05:46:33 10/10
(222/247)
Nagyon tetszett ez a film.
A film cselekményvezetése, a kamerák mozgása, beállítása, a zene, a színészek játéka, mind mind emelte a film feszültségét, és a kiszolgáltatottság érzését. S ez volt az ami nekem bejött.
Nagyon jó volt, hogy a film már az elején beleugrott a közepébe. Azaz nem kaptunk tíz percnyi bevezetõt, ahol megismerjük a fõhöst. Okosan volt megcsinálva, hogy ott a fülkében ( ami a fõhõsünk számára, a kiszolgáltatottság, és a félelem háza volt) ismertük meg, s ott kaptunk képet a férfi tulajdonságairól.
Itt talán lehet SPOILER**********SPOILER******************
Ami még nagyon okos volt a filmben, hogy a gonosz bácsi a homályban maradt végig, de a hangján, és gondolatain keresztül árnyaltan megismerhettük.
Volt egy hiba, de lehet, hogy én nem néztem rendesen a filmet. De ha valaki rájön, hogy tévedtem, kérem jelezze. Az észrevétel : A 32 - ik perc környékén eltûnik a hulla. Azaz : Mutatják az utat, ott fekszik a szerencsétlenje, aztán jönnek a visítozó rendörkocsik, s a hulla nincs az uton.

Spoiler és a komment vége.
7/10
stomachh 2013 aug. 22. - 12:22:25 7/10
(221/247)
Tetszik a történet, de vannak benne számomra béna dolgok a rendõrség viselkedésében. Szerintem lehetett volna még feszíteni a húrt, de mindent összevetve ez egy jó film! 7/10.
9/10
King Diamond 2013 aug. 03. - 17:02:55 9/10
(220/247)
KIS SPOILER LEHET!!!
Átfutottam a hozzászólásokat, most valahogy nem volt kedvem elolvasgatni õket. A többségükkel értek egyet, jó kis film ez. Valamikor még régen láttam videokazettán, azóta nem. Nemrég újranéztem, és megint csak nagyon tetszett. Ahhoz képest, hogy gyakorlatilag egy helyszínen játszódik, egyáltalán nem válik unalmassá. Miután elõször felveszi Farrell a telefont, szinte tapintani lehet a feszültséget a levegõben. Ez nagyon tetszett. Belegondoltam, hogy én mit tennék egy ilyen helyzetben, hát, nem szívesen kerülnék ilyenbe, az biztos. Az is nagyon bejött, hogy a végéig nem tudjuk meg, ki a telefonáló, sõt. Egy ilyen szituáció bárhol, bármikor, bárkivel megtörténhet, bár, nem tudom, hogy mondjuk itt, Magyarországon mennyire lenne szokás nyilvános telefonfülkéket felhívni/hívogatni (én még egyszer sem hallottam nyilvános fülkét csörögni). A színészek remekül játszanak, Farrellen kívül Forest Whitaker is (de hát tudjuk, hogy õ is milyen jó színész).
Bátran ajánlható, izgalmas, feszültségtõl sem mentes thriller, a jobbik fajtából.
8.5/10
9/10
tricc 2013 jún. 14. - 13:34:23 9/10
(219/247)
Egyik este unalmamban kapcsolgattam a tévét, és pont akkor kezdõdött a film, úgy voltam vele megnézem, max elkapcsolom ha nem tetszik, DE szerintem nagyon jó film, izgalmas, engem lekötött és kíváncsi voltam nagyon, hogy mi lesz belõle. 10/9
4/10
Owl 2013 máj. 09. - 09:38:58 4/10
(218/247)
Nekem annyira nem jött be a film, értem, hogy mit akartak kihozni belõle, de a megvalósítás nem sikerült valami jól. Hasonló témában a Hetedik az etalon.
SPOILER
Én pl. a zsaruk helyében egyszerûen elvágtam volna a vonalat, azt annyi. A másik, hogy bûnökrõl ne az papoljon, aki elvágja egy ártatlan pizzafutár torkát. Más kategória hazugságban élni, és megint más gyilkolászni ok nélkül. Vagy a pizzafutár is bûnös volt? Ha meg azt nézzük, hogy a mesterlövész egy pszichopata, akkor meg nem kapta meg a büntetését. Eléggé felemás film ez. Azt se értettem, ha a szeretõjével beszél, minek veszi le a gyûrûjét és teszi a telefonra (az utca közepén)? Ez hiteltelen.
10/10
me1114 2012 dec. 27. - 22:57:38 10/10
(217/247)
Szerintem nagyon jó film. Én már vagy 7szer láttam :)
10/10
Maximus Decimus 2012 dec. 23. - 21:08:29 10/10
(216/247)
Marha jó film!
kofak 2012 dec. 23. - 19:22:56
(215/247)
"mondjuk az tény hogy itt porton volt hogy 10-szer szavaztam egy filmre,szal..."

"ezért se ér sokat ez a port.hu szavazás"

Érzõdik az összefüggés...? Talán normálisan kéne szavazni. Amúgy jó film.
Venos 2012 dec. 23. - 18:24:50
(214/247)
Szerintem az összeredménybe nyugodtan beleszámolhatják a magadfajta csalók többszöri szavazatát is mert úgysem dönt el semmit ha 10-20-30x is adsz le egy voksot :)
9/10
-greghouse- 2012 dec. 23. - 14:32:54 9/10
(213/247)
Szerintem jó. Hátborzongató a kiszolgáltatottság érzése, és jó a rendezés és a játék is. Igaz, tényleg eléggé megosztja a közönséget...Ami azt illeti, bármit szívesebben nézek, mint a mostanában a vízcsapból is folyó Mikulásos meg Télapós marhaságokat, amik özönlenek mindenhonnét.
10/10
sylas 2012 dec. 19. - 23:47:33 10/10
(212/247)
Anno láttam, de most újra megnéztem.
Nem igen emlékeztem már a sztori vezetésére!Egyébként végülis nem hülyeség az egész a rejtélyes telefonáló szemszögébõl, amire utal Stuartnál...
Nem hosszú a film, azt lehet érezni mikor ránéztem mennyi idõ telt el"még csak ennyi"(nem az unalom végett), inkább feszültség miatt érzi a nézõ, na most mi lessz, nem az hogy megfog a film és elrepít lazán 2 órára.Itt jó értelemben mondom, hogy ránéztem az idõre :).
Nálam egy 10es, amit ebbõl kilehetett hozni!

Mostanság kerestem rá régebbi filmekre, amit láttam/amit nem azokra is!Vhogy mintha egy 10 éve és elõtte jobb filmek lettek volnak a sok közül, több; de lehet mert öregszem :D
janoma 2012 aug. 25. - 13:53:29
(211/247)
A végén akkor nem a pizzafutár volt a telefonáló? Hanem a csávó aki a végén van? Ha ez így van akkor a filmnek folytatása is kéne, hogy legyen.
LexH 2012 ápr. 28. - 03:06:55
(210/247)
Nem rossz film, csak erõsebb benne a dramaturgiai kényszer, mint realitás.
Félek, eredetileg tévéfilmnek készült, s a forgatókönyv a nyolcvanas évekbõl maradt fenn, amikor még nem volt mobiltelefon.
Colin Farrell kiváló.
10/10
0313_babo 2012 febr. 23. - 19:48:58 10/10
(209/247)
tényleg fura, hogy mennyire szélsõségesek róla a vélemények. mikor én elõször láttam a nõvéremmel õ azt mondta, h nagyon unalmas 1x nézõs film, én meg totál odavoltam tõle :D Szerintem izgalmas és van egy jó tematikája, elgondolkodtató, felvet néhány mély kérdést és pazarul mutatja be a lelkiállapotokat, nekem 10/10!
debut27 2012 jan. 25. - 16:18:01
(208/247)
Az én lejátszóm szerint a film 72percnél ért véget.Izgalmas,de azért sejteni lehetett,hogy mi lett a vége.Nagyon gyorsan elrepült a játékidõ,de egy jó filmnél így szokott lenni.