Téma: A fülke

offtopic
zee944 2008 júl. 25. - 11:39:10
(107/247)
Ezt most abszurd humornak kell tekinteni?
kevinspéci 2008 júl. 25. - 11:25:56
(106/247)
Nem t'om. A legtöbb ember szerintem felvenne egy csörgõ nyilvános telefont, ha látja, hogy senki se vár hívásra. Nekem elõször az jutna eszembe, lehet, valami segélyhívás vagy ilyesmi.
Vagy a frász tudja.
De szerintem fölvenném. :)
10/10
mandarinn08 2008 júl. 25. - 00:48:42 10/10
(105/247)
Ugye azért azzal tisztában vagy, hogy a 9 pont egy tizes skálán igen magasnak számít ... :P :)))
10/10
mandarinn08 2008 júl. 22. - 16:34:08 10/10
(104/247)
Nem rossz a film, de Colin sokat húz rajta :))

10/7
7/10
kaizer chiefs 2008 jún. 26. - 08:55:32 7/10
(103/247)
Nem szeretem Schumacher filmjeit, ez ugyan a jobbak közé sorolható, bár ez sem túl mélyenszántó.
ELog 2008 jún. 23. - 11:36:46
(102/247)
"...hiába mondták el kétszer is, hogy ha csöng a telefon, muszáj felvenni, ami egyébként nem is igaz, egy utcai fülke esetében pláne nem..." - Talán a csörgésre beinduló kényszerre, feltételes reflexre gondoltak... :)
könnycseppek 2008 jún. 20. - 20:08:25
(101/247)
Amíg le nem törlöm a kazettáról, addig van esélye;-)
könnycseppek 2008 jún. 20. - 20:07:54
(100/247)
Megnyugtatlak (vagy nem?;-)), még elõtte ültem neki:-)
8/10
pozsizsuzsi 2008 jún. 20. - 12:50:15 8/10
(99/247)
Azért egyszer feszülj neki, nem rossz film ez, szerintem.
offtopic
bree-gee 2008 jún. 20. - 12:29:32
(98/247)
Na igen, nem egy kategória..:DD
könnycseppek 2008 jún. 20. - 09:10:52
(97/247)
Tegnap elkezdtem nézni.
Aztán ideges lettem tõle -nagyon nem éreztem valósnak a reakció(ka)t...
Abbahagytam -pedig nem szokásom...
Talán majd máskor folytatom -talán.
ELog 2008 jún. 18. - 04:24:40
(96/247)
Hát igen..., hogy mi a bocsánatos bûn és mi nem az, az elég sokat elárul a "helyi viszonyokról".
ELog 2008 jún. 18. - 04:13:47
(95/247)
"De hiszen pont az a jó benne, hogy vettek egy ilyen egyéni esetet, nem öncélú (bár értem, miért érzed így)." - Lehet, nem tudom. Csak így nekem egy kicsit levegõben lóg a történet. Éppen azért tetszik (most) jobban pl. az Összeomlás, mert az szépen, logikusan felépül. Az elõzmények (amiket persze csak késõbb ismerünk meg) és az aktuális események jó esélyt adtak arra, hogy a fõszereplõ ne tudjon megbírkózni a helyzettel. És ez be is következett. Meg volt alapozva a történet. Ha nem következett volna be, az se lett volna nagy baj (csak akkor ki kellett volna találni helyette valamit), mert arra is volt reális esély. Lényeg, hogy minden az elõzmények és az aktuális események együttes keretein belül maradjon... - Persze volt már olyan, hogy elég nehezen fogadtam be valamit, késõbb meg annál jobban tetszett. Mert lehet, hogy bennem sincs minden megalapozva. :)

Hogy mennyire egyedi az ötlet azt nem tudom. Rémlik, hogy már láttam olyan filmet, amiben valaki Isten pallosának képzelte magát. Az egy helyszínes, telefonfülkés megoldás viszont nekem is tetszett. Egyáltalán nem lesz hiányérzetünk, nem válik unalmassá a film ettõl. És még valami tetszett. Ez egy 72 perces film. Egy normál film, különösen ha dráma, 90-100 percnél kezdõdik. Ami jó, hogy nem húzta a rendezõ csak azért, hogy meglegyen a megfelelõ hossz. Lehetett volna egy két és fél órás monstrumot csinálni belõle, csak lehet, hogy az tönkretette volna a hatást, mert belefárad a nézõ a sok izgalomba. Ezt ennyi idõben el lehetett mesélni és így minden a helyén volt.

Valóban ízlésesebb ez a befejezés, mint egy látványos mea culpa. Ez is egy amerikai film. :)
Ezüstliliom 2008 jún. 18. - 00:09:57 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(94/247)
SPOILER

"És miért kell a helyi menõ csávóra (Stu) ráhuzni a vizes lepedõt?

Mert 2 nõje van, meg hazudozik? Kinek nincs 2 nõje? (rajtam kivûl? :)
:DDD"

Elég szomorú, hogy sokan tényleg így gondolják, mint ahogy Te is.:( Részemrõl egy könnyet sem ejtettem volna a simlis csávó miatt, ha meghal, a felesége helyében sem.
marteeka 2008 jún. 17. - 12:47:24
(93/247)
Miért, miért... csak. :)
Miért kellett a Hetedik-ben a nagyétkût megölni? Mert mértéktelenül evett. Vagy a kevélyt, fösvényt, buját, stb...
Mert a világ bûnös, meg kell tisztítani :)
marteeka 2008 jún. 17. - 12:40:56
(92/247)
Pontosan, ezért nem érzem a filmet tipikus "amerikaiasnak", ahogy korábban filmbolond jellemezte.
Nagyon MÁS ez a film. Olyannyira, hogy elsõ nézetre nekem nem is tetszett - kerestem az "amerikaias" happyandet :)
marteeka 2008 jún. 17. - 12:34:30 Előzmény filmbolond
(91/247)
SPOILER****

"Nem halt meg a gyilkos? Szerintem öngyilkos lett. Nem azt a filmat láttuk, vagy valamelyikünk elaludt közben?;-) "

Ezt a filmet többször láttam, moziban is, és nem aludtam el rajta még egyszer sem:)

Nem a gyilkos lett az öngyilkos, sõt, senki sem lett öngyilkos. (majdnem én a reklám miatt :D) A gyilkos ölte meg a pizzafutárt (aki gyilkosnak lett beállítva), szóval nem hirtelen indulatból történt az egész cirkusz. Nyilván ezért nem érted az ellentmondást, ami nem is ellentmondás.
A film legvégén a mentõautóban fekve Stu cipõjét megsímítják, majd megjegyzik, hmm, szép olasz cipõ, ha emlékszel erre és nem aludtál el :)... Na, aki ezt megjegyezte, az volt a gyilkos, világos öltönyben. Ha a hangját nem ismerted volna meg. Ezért nincs happy and, mert a fenyegetõ nem kapta meg méltó jutalmát, sõt újabb ártatlan embert végzett ki (pizzafutár).

Az indíték nekünk valóban kicsit érthetetlen. Úgy fest, mintha egy példabeszédnek szánnák, hogy megtisztítsák a világot a hazug, felületes emberektõl. Persze nyilván hollywoodban nem ez az elsõdleges szempont a filmkészítésnél :)
De nem kell mindenben értelmet és célszerûséget keresni, lásd a Hetedik c. filmet. Dettó. Ott is az emberi gyarlóság miatt ölnek, "találomra" kiválasztott, adott bûnt elkövetõ egyéneket és nem a gyilkos személyét érintõ cselekedetek ill. bosszú miatt.
AvatáR Gil Maerth 2008 jún. 17. - 11:18:04
(90/247)
#27. Mert ez a 27-edik film, amit itt kommentelek :D

A Fülke
Pszichodráma. A jobbik fajtából.
Abbahagyhatatlan, pattanásig feszült.

Fel tudtam volna robbanni, amikor reklám lett !!!
Aztán a végén is robbanásközeli helyzetben voltam:

***SPOILER***

Mi az hogy a gyilkos/beteges igazságosztó nem kapja meg megérdemelt büntetését?
És miért kell a helyi menõ csávóra (Stu) ráhuzni a vizes lepedõt?

Mert 2 nõje van, meg hazudozik? Kinek nincs 2 nõje? (rajtam kivûl? :)
:DDD

Ez a film "egy -az -egybe végignézve" nagyon ütõs.
Én az elsõ fenyegetõzés után leraktam volna akagylót.
A dolog akkor durvult el, amikor a puska lézere megjelent a ruháján.

De végig a beteges gyilkos volt elõnyben.
Kisakkozott mindent: az információszerzést, a zaklatásokat, a rendõrség jövetelét, a lehalgathatatlan telefont, az elrejtett pisztolyt, a lebukást...
IDEGESITÕ ÉS IDEGÖRLÕ !!!
Hogy valaki ennyire tökéletes legyen???
Semmi hiba, csak nyers brutalitás és kiméletlen õszinteség?
Még a végén a beteges gyilkos lesz a Sztár?
Az Igazmondó Juhász a hazudozó világban????
Hogy is van ez??????????

Idézem Stu-t: "ez egy nagy hazug világ, s én -a kis hazugságaimmal örömmel uszkálok benne" <- Valami ilyesmi.
ELog 2008 jún. 17. - 03:48:28
(89/247)
*** SPOILER ***


"Az egész elég amerikaias volt...a bûnös férfi nyilvánosan vallomást tesz, hogy más nõt is megkívánt a feleségén kívül, majd a film végére megtisztul.;-)" - Persze hogy vallomást tesz, amikor részegezett fegyverrel kényszerítik. Még a szóhasználatra is. :) Megtisztulás. Inkább csak azt éreztem, hogy minden érintett (fõleg a felesége) örül, hogy így végzõdött a történet. Mármint, hogy életben maradt a fõszereplõ. Különben is a fegyverrel kikényszerített vallomás legalábbis kétségeket ébreszt.

*** SPOILER VÉGE ***
ELog 2008 jún. 17. - 03:38:21
(88/247)
A film érdekes, izgalmas, csak az az érzésem, egy kicsit önmagáért való. Az alapszituációval vannak problémáim.

*** SPOILER ***



Egy pasas kinéz egy telefonfülkét és elkezdi terrorizálni a szerinte arra érdemeseket. Mi értelme ennek? Sok begõzõlt ember van a világban, miért érdemli meg ezek közül az egyik kategória, hogy önálló film készüljön róla? (Hozzáteszem, elég vacak volt a hang, nem biztos, hogy mindent megfelelõen értettem, vissza kell néznem a felvételt. :) ) Mindenesetre ez nekem így elég öncélúnak tûnik.

*** SPOILER VÉGE ***