9/10
-NOMAD- 2014 dec. 28. - 03:12:39 9/10
(425/485)
Nagyon tetszett. Rosszabbra számítottam, bár így visszagondolva lehetett volna hosszabb inkább. :D
Dinamikus volt, vicces és kulturált. Hozta a MarvelComics színvonalat. Kicsit a szereplõket érzem kidolgozatlannak. Semmi elõélet csak ledarálva, hogy ki-kicsoda ... ez sokat elvett számomra az élménybõl, mert nehéz volt így beskatulyázni õket, de a végére végül is megbarátkoztam a filmmel így jár a 9/10 tõlem is. Simán lehet többszörnézõs is a humora miatt. :)
8/10
Sadenal 2014 dec. 25. - 19:41:07 8/10
(424/485)
Nagyon tetszett a film. Mind a karakterek, a történet és hogy "friss hús" van a színen. A zene csak még nagyobbat dobott a hangulaton. Azt kell mondanom, hogy az X-Men mellett ez a másik oylan szuperhõsös képregényadaptáció, amire azt mondom, hogy remek munkát végeztek vele és nagyon várom a következõ részt.


8/10
borkasztik 2014 dec. 25. - 11:02:26 Előzmény szamóca67
(423/485)
Miért pl a Star Wars-nak van tudományos alapja? :)
borkasztik 2014 dec. 25. - 11:00:55 Előzmény Meklód fia
(422/485)
Ezzel egyet értek, mert anno mikor néztem a bemutatót én is ezen akadtam ki hogy mi ez már egy mosómedvét raktak be szuperhõsnek. El se akartam menni a megnézni mert tutira vettem oltári baromság lesz. De mivel nem volt más értékelhetõ film mégis elmentünk egy unalmas délután. Magam lepõdtem meg azon mennyire élveztem a filmet, abszolút de nulla elvárásokkal ültem be szkeptikusan és ilyen szemszögbõl igazi kellemes csalódás volt.
Sz Peter 2014 dec. 24. - 14:11:05
(421/485)
"Olyan képregényadoptáció érzetem van."

Mivel ez a film az! (illetve adaptáció)
De ne zavarjon. :)
5/10
szamóca67 2014 dec. 24. - 13:47:53 5/10
(420/485)
A fõ gondok a filmmel, ez nem sci-fi, legfeljebb fi, vagy inkább myst-fi.
Mert olyan mesét mond el, aminek semmi tudományos alapja nincs, sõt tudománytalan. Mintha arra törekedtek volna a készítõk, hogy szélesítsék, elõkészítsék az un. Marvel univerzumot, a késõbbi filmjeiknek.
Látványos, enyhe humormorzsákkal fûszerezve az igaz, de a története, cselekménye hagy kívánnivalókat maga után.
Olyan képregényadoptáció érzetem van.
3/10
Meklód fia 2014 dec. 23. - 18:49:42 3/10
(419/485)
de olyan jó se. Számomra elfogadhatatlan, hogy egy mosómedve legyen a galaxis õrzõje. Nekem semmi bajom az állatokkal, legalábbis amíg ketrecek közt vannak az állatkertben. De igazából csak a veszélyt jelentik az emberre, úgyhogy abszolút irreális nekem amikor õket teszik meg a filmekben a mi hõseinknek.
borkasztik 2014 dec. 23. - 17:11:26
(418/485)
Bocsi a "nem kell"-t kétszer írtam :D,
borkasztik 2014 dec. 23. - 17:10:10
(417/485)
Jó megértem az álláspontodat, de lehet hogy amilyen filmeket te felsorolsz az meg másnak nem tetszik vagy más arra nem adna 10 pontot. Ráadásul amiket te itt felsorolsz nem is egy mûfaj szóval felesleges egyáltalán összehasonlítani azokat a filmeket ezzel. Ha meg a mûfajjal van a baj akkor nem kell nem kell nézni. (Ha a

Az tény hogy mostanában szenny filmek jönnek ki, de ez azért nem lett olyan rossz.
fenrir 2014 dec. 16. - 02:32:23
(416/485)
a célközönség inkább te vagy.
6/10
idõjós1010 2014 dec. 15. - 18:38:31 6/10
(415/485)
Értettem én a történetet, de érzéseim szerint mégis azt mondanám rá, hogy egy hatalmas zagyvalék. Tömény ökörség. Van benne egy csipetnyi humor is, amit értékeltem, és tulajdonképpen látványra is egyben van a film, de lényegileg olyan mintha fogtak volna egy (szûk)tucatnyi idegen lényt, akiket összezárva egy üveggömbben jól megráznak. Szinte mindenki mindenki ellen.
6/10
molnibalage 2014 dec. 15. - 10:43:27 6/10
(414/485)
Jobb volt, mint amire számítottam, tekintve, hogy eleve úgy ültem el, hogy ez Zskat látványfilm lesz sok debil elemmel. Nem is csalódtam. Még most sem tudom, hogy mire fel áll 8.0 táján az ájemdíbín. Nem vészesen szar, egyszer nézhetõ, 6/10-nél nem sokkal jobb.
10/10
Serutekin 2014 dec. 15. - 06:57:58 10/10
(413/485)
Én is kénytelen voltam 10 pontot adni rá, de csak azért mert a sok suttyó nekiállt 1 pontokat dobálni :D A film valós értéke olyan 8 pont :)
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 14. - 23:56:30
(412/485)
Van aki 10-et adott rá.
Most mit rugózol ezen? Biztosan van olyan film amire te adsz egy tízest, ugyanakkor mások nem.
Fogadd el.
10/10
Serutekin 2014 dec. 14. - 14:09:59 10/10 Előzmény frensys
(411/485)
Látom a szinkron utána megjöttek a majmok is :D
Sajnos a szinkron sokat elvett az élménybõl, aki így nézte meg nem csoda hogy a poénok érthetetlenek és a karakterek is gyerekesebbek tûntek. Ez egy nagyon jó pop-corn film volt és remek szórakozás. Ez a film vígjáték tele akcióval semmi több. Aki mélyebb filmet keres hát keressen, de ne sírjon itt mint egy fürdõskurva, hogy másfél órában nem kapott meg mindent, mint kisgyerek a karácsonyfa alatt. Egyébként meg még mindig mérföldekkel jobb volt mint egy transformers film.
7/10
d9o3 2014 dec. 14. - 09:35:03 7/10
(410/485)
Scifi sztorinak 6-os, akciófilmnek 8-as. Szóval a kettõ egész jó keverékébõl egy 7-est mindenképp megér és biztos, hogy meg fogom még nézni, fõleg a folytatás elõtt, mert nem csak a végén kiírt szöveg alapján lehet arra következtetni, hoyg terveznek folytatást, hanem a sztoriban is el van rejtve egy szál amit nem fejtenek ki ez pedig nem más, hogy ki is az idõsebb Ûrlord...
Másra számítottam, máshogy képzeltem és kicsit sok is a hirtelen jött nagy ûrvilág a fõgonoszokkal és csatlósaikkal, meg az elítéltekkel, de szépen tisztul a kép. Belevisznek egy kis teremtés és pusztítás történetet is, kár hogy a gyûjtõt nem hagyják kibontakozni, aki egyébként elég érdemes személy és lenne benne fantázia a folytatásban is... Vannak benne gagyi gondolatok is, például egy ekkora kincshez hogy hagyhatja a gyûjtõ hogy a szolgája hozzáérjen...
De a látvány remek. Elõször kikapcsoltam a 3D-t aztán rájöttem, hogy kell az nekem és bizony kell az nekem. Persze senki se tvbõl a kiszáguldó ûrhajókra számítson, de nagyon szép a képvilága, ebben 9,5-es a film.
Szóval jó, nézhetõ, de ne számítson senki egy Obivilion, District 9, Event Horizon, de még csak egy Emlékmás szintû sztorira se... egyszóval aki igazi jó scifit akar az még várjon az új star warsra, viszont addig is jó ez is :)...
10/10
Irgum76 2014 dec. 10. - 00:29:08 10/10
(409/485)
én csak 3D-ben láttam de szerintem sokat dobhatott a látványon ami alapból is franyó
az etalon Avatárnak odavágott rendesen
(mondjuk én szeretem a 3D-s filmeket (lehet köpködni))

"A stáblista utáni jelenet pedig szintén remek, attól függetlenül, hogy én sem ismerem azokat a karaktereket sem, akik ott megjelentek, de mindenesetre vicces volt"

***SPOILER***
a kacsa a Howard, a kacsa címû 86-os filmbõl volt ezt a poént csak a 30+ VHS korszakban felnõtt emberek vágják
***SPOILER vége***
mint ahogy a walkman-t is elkellet magyaráznom az unokaöcsémnek
9/10
King Diamond 2014 dec. 09. - 20:23:16 9/10
(408/485)
Érdekes, hogy a moderátorok bent hagytak néhány olyan hozzászólást, amit simán ki kéne venni a topikból (ideértve frensys összes semmirekellõ böfögését, amikben egyenként egyesre vagy nullásra pontozza a filmet, holott az adatlapja szerint 2010-ben jelentkezett be utoljára...ez is érdekes). Az ilyen semmitérõ hozzászólásokat és hozzászólókat úgy nyírbálnám és tiltanám kifelé profilostól, ahogy kell. Sajnos egyre több a trollkodó majom itt a Porton..

Átböngészgettem a hozzászólásokat, kicsit meglepett, hogy az eddigi 43 oldalból mindössze az utolsó 12-13 foglalkozik a filmmel, a többi az csak társalgás, még a bemutató elõttrõl. Így azért nem kellett olyan sokat olvasgatni. Eredetileg moziban terveztük megnézni a filmet 3D-ben, de végül nem mentünk el rá. Így maradt az itthoni megnézés a nagy tévén, házimozirendszerrel. Nem tudom, de számomra így is tökéletes volt, nem hiányoltam a 3D-t (habár nem tudom, hogy milyen volt a 3D-je a moziban). De így is tökéletesen lekötött, nincs hiányérzetem. A képregényt szokás szerint nem ismerem, de szerintem nem is baj, ezek után sem fogom. Jó volt új karaktereket megismerni, akik szerintem nagyon jók. Szinte mindenki: Starlord, Raccoon, Gamora, Drax, Groot, Nebula, Korath, Yondu és a Gyûjtõ is egytõl-egyig remek. Na a színészek nem kevésbé.
A látvány szintén remek, pont összhangban van az akciók és poénos jelenetek aránya. Akinek ez nem volt látványos, az ne nézzen ilyen jellegû filmeket. Nekem a zenéjével sem volt bajom, bár annyira az nem maradt meg. A magyar hangok is jók lettek, bár érdekes volt Vin Diesel hangját (Galambos Péter) a gonosz karakternél hallani, de hát itt neki aztán nem volt sok beszéde, így nem volt zavaró.
A stáblista utáni jelenet pedig szintén remek, attól függetlenül, hogy én sem ismerem azokat a karaktereket sem, akik ott megjelentek, de mindenesetre vicces volt. Kíváncsi vagyok a folytatásra, valószínû, hogy azt moziban nézzük majd meg.
9/10
borkasztik 2014 dec. 09. - 18:29:09
(407/485)
így van :)
10/10
Irgum76 2014 dec. 08. - 18:58:24 10/10
(406/485)
ha 20 szór beírod ugyanazt akkor sem változik a véleményünk
elsõre is értettük neked nem tetszett ennyi