Téma: A gépész

offtopic
zottyo534 2012 jan. 29. - 18:24:03
(114/194)
Szerintem semmi, csak mivel ez valamiféle mûvészfilm, kellett bele egy szimbólum amit ismételgethetnek így

***SPOILER ON***
miért ne csaphatta volna el pont a film elsõ órájának harmincadik percében úgy, hogy a kocsi óráján 1:30 volt.
***SPOILER OFF***
10/10
brrrrrrrrr 2012 jan. 29. - 17:55:39 10/10 Előzmény Bart212
(113/194)
***SPOILER***
Bocsika, de ha az ember nem tudja, h bármi baja van a szereplõnek, akkor egy ilyen felett elsiklik és nem is kezd gyanakodni.
***SPOILER vége***

Egyik kedvenc filmem. 10/10
lanuko 2012 jan. 29. - 17:32:48
(112/194)
SPOILER

én nem értem, mi jelentõsége van a fél kettõnek, valaki elmondja? :)
1/10
Rahar 2011 okt. 17. - 12:34:05 1/10
(111/194)
Elolvastam ez elõttem hozzáírók utolsó 15 véleményét és mindenki dicséri a filmet. Nekem egyáltalán nem tetszik, pedig szeretem a krimiket, thrillereket és például a Viharsziget címû film is kifejezetten tetszik. Valaki azt írta elõttem, hogy a Viharsziget címû filmnél már a felénél nagy vonalakban tisztában volt a végkifejlettel. Ilyen hozzáállással én meg errõl a filmrõl mondhatom ezt el. Eleve ki az az egyszerû tekintetû igavonó barom, aki nem akar ama primitív problémának utánajárni, hogy nem bír megközelítõleg egy éve egyáltalán elaludni? Persze külsõ szemlélõként könnyû a dolgokat megítélni. Az a baj számomra a filmmel, hogy alapvetõen lehet tudni, hogy a fõszereplõvel van a baj, legalább lenne némi kétely a nézõben, de a forgatókönyv és a rendezés nem ad erre lehetõséget, mint például a Légcsavar címû filmben. A film képi világa, a fakó színek és az egész hangulata nagyon jól meg van csinálva, legalábbis annak aki kedveli a nyomasztó hangulatot. Vártam, hogy a film végén mi lesz a csattanó, mely érdekesre sikerült, de semmi egyedi, extra. Szépen leforgatott és megvágott film, de engem egyáltalán nem kötött le. Valamint szerintem csak marketing fogás miatt volt szükséges, mivel semmi értelme nincs annak, hogy a fõszereplõ annyira sovány. Attól, hogy valaki inszomniában szenved még nem kell anorexiásnak is lennie.
7/10
mushi 2011 júl. 14. - 15:58:54 7/10
(110/194)
Már régóta meg akartam nézni ezt a filmet, mert érdekelt, milyen is az a szerep meg a film, aminek a kedvéért Christian Bale ennyit fogyott. A film közepéig úgy éreztem, talán túl sokat vártam tõle, meg persze mást is képzeltem el. Aztán a vége felé egyre jobban úgy éreztem, mégiscsak jó ez, érthetõek lettek a dolgok, Christian Bale abszolút a szívembe lopta magát ezzel a szereppel. Elképesztõ, hogy nézett ki a filmben.. Nem sokan hoznának ekkora döntést, hogy csontsoványra fogynak egy szerep miatt. Egyébként valahogy végig a Bûn és bûnhõdésre hajazott a film, de azt is szeretem, szóval... elég pozitív élmény volt, ha lehet ezt mondani egy ilyen filmre.
pillangókisasszony 2011 jún. 05. - 04:52:33 Előzmény Bart212
(109/194)
Teljesen egyetértek :)
conchita 2011 jún. 04. - 13:03:47 Előzmény Caulfield
(108/194)
Ez jó :) Memento-t sztem láttam vagy 10x végig és nx valameddig ( mert elaludtam ) , de még mindig nem mondhatom, hogy összeállt a kép. A gépész valóban hasonlít rá ebben is, ezen is elaludtam 3x de 4.-jére végignéztem..leginkább C. Bale fogyási-hízási bravúrja taglózott le...nagyon hatásos ebben a szép színes filmben azt az egészséges testet nézni..ráadásul 4x....napokig rajtam volt. Viharsziget...Mark Ruffalo miatt megbocsátottam hogy a film közepénél sejtettem a végét, és ami szomorúbb, hogy be is igazolódott a sejtésem..nem vagyok én anti Caprio, de azt mindig elmondják hogy egyre jobb színész...hát nemtom...jó színész volt õ fiatalabb korában is szerintem, csak azóta kicsit vesztett a nyálasságából és mostmár nem utáljuk annyira. Egyébként nem szeretek ilyen típusú befejezéssel találkozni, ahol sejthetõ a végkifejlet, de még csavargatják a történetet ide-oda, hogy aztán semmi meglepõt ne hozzanak ki a végére. A figyelmet végig fenntartja, hízeleg a logikának, és mindennek fuccs a végére. Lelombozó.
9/10
zoli28 2011 márc. 08. - 15:12:18 9/10 Előzmény benkewood
(107/194)
SPOILER IS LESZ BENNE:

Szerintem részben félreértetted a történetet. Legalábbis én nem emlékszem, hogy Rezniknek bármilyen balesete lett volna. Annyi történt, hogy elkövetett egy cserbenhagyásos gázolást, aminek az emlékét megpróbálta eltemetni magában, de a bûntudat folyamatosan gyötörte, ami miatt lefogyott, és nem tudott aludni. Emiatt jelentkeztek a hallucinációi, amikben rendszeresen elõjöttek a gázolás körüli események, szereplõk. Végül összeállt a kép, és feladta magát.
7/10
IIIdOMINOIII 2011 jan. 12. - 23:24:58 7/10
(106/194)
No, meglett nézve.
Tényleg nemvolt rossz, de azért láttam már jobbat is(pl. Viharsziget).
Szerintem erre az extrém mértékû fogyásra nem lett volna feltétlenül szükség a történet kerekségéhez,de így legalább egy csomó extra sajtófigyelmet kapott Bale, no meg persze a film .
A látvány nyomasztós,thrilleres és sötét volt,néhol talán egy kicsit túl sötét is.

A finálé meglepõ volt, erre a megoldásra nem is gondoltam.

Egyszer mindenképen érdemes meglesni, de arra vigyázunk hogy olyan napot válaszunk , amikor úgy eléggé jól érezük magunkatz mert igencsak leviszi az energiaszintünket a rémálomszerû képivilág.

Értékelés: 10/6,66-7 ;)
benkewood 2011 jan. 12. - 13:47:35 Előzmény srph25
(105/194)
******** SPOILER ***********

(Csak akkor olvasd tovább, ha már láttad a filmet!)

Érdekes feltételezés, de szerintem sem volt halott. Volt már egy hasonló film - a beszélj hozzám - amiben az ürgének balesete volt, haldoklott, és halála elõtt lepergett elõtte egy sztori, amiben a baleset után õt körülvevõ emberek szerepeltek. A gépészben is hasonló volt a helyzet, de több jel is arra utal, hogy nem halt meg, csak skizofrén hallucinációi voltak. A gázolás után az alagútból kiérve valóban totálkárosra töri az autót, de nem hal meg. Az is lehet, hogy a balesetben szenved olyan fejsérülést ami miatt felejt és skizo lesz... de lehet, hogy szimplán csak a sokk miatt, hogy elütött egy gyereket. A lényeg, hogy lesoványodik, új munkája lesz, ami nem emlékezteti a régi életére. Aztán egyszercsak elkezd elõszivárogni a múlt, és öszeáll a fejében a kép. Megbánja a tettét, feladja magát, és végre el tud aludni.

Nagyon hátborzongató film, többször kellett lenémítanom/beletekernem, én nem nagyon bírom az ilyen filmeket. De miután megnéztem, és elolvastam itt a kommenteket, már biztos, hogy másodszor is megnézem, tekerés/némítás nélkül. :-)

Bale egy isteni színész, és ez a fogyás.... na ez durva. Mostanában volt egy blogban írás az átalakulásairól (próbálom csatolni a képet). Tûz birodalma 83kg, Gépész 55kg, Batman 83kg, aztán 61kg, majd megint Batman 83kg, most pedig a The Fighter-ben újra csontsovány (66kg)... és utána megint jön egy Batman. Durva ez a figura... :-)
Caulfield 2011 jan. 09. - 23:13:27
(104/194)
Akinek tetszett a film, annak ajánlom a Viharszigetet és a Memento-t.
6/10
Janeakkoris 2011 jan. 06. - 12:48:01 6/10
(103/194)
nem rossz film, de engem annyira nem fogott meg maga a történet. írta vki, hogy bale legjobb filmje, de sztem az equilibriummal nem összehasonlítható; viszont a hangulata eszméletlen, ez a nyomasztó, aberrált hangulat egyedülálló. 10/6
pillangókisasszony 2010 dec. 12. - 18:41:28
(102/194)
imádom az ilyen filmeket!10/9:)))
acidphase 2010 nov. 16. - 17:34:08 Előzmény Forest78
(101/194)
Beal az jo lesz Bale-nek is.
8/10
Forest78 2010 szept. 09. - 22:52:02 8/10
(100/194)
10/8-At, adok a filmnek.Pedig nem csipem Christian Beal-t,de zseniális az alakitása.
hongkong00 2010 júl. 14. - 04:26:16 Előzmény mondial
(99/194)
akkor csapta el a kissrácot
mondial 2010 júl. 13. - 13:03:39
(98/194)
mi a jelentõsége annak, hogy mindig hajnali fél kettõ van, amikor az órára néz?
10/10
baaani 2010 máj. 31. - 22:10:32 10/10
(97/194)
A gépész egy zseniális film!

A hangulata eszméletlenül magával ragadó, a fõszereplõ hihetetlenül nagyot alakít. A történet szintén nagyon jó, a rendezés is remek. Csakis szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. Az utolsó perceknek még a gondolatától is kiráz a hideg. Aki teheti, ne hagyja ki!
9/10
zoli28 2010 máj. 30. - 09:13:42 9/10
(96/194)
Azokkal értek egyet, akik szerint ez egy zseniális film. Nem rég néztem meg harmadszorra, és egy csomó minden csak ekkor esett le, elsõ és második alkalommal még nem.
Christian Bale tényleg nagyszerû színész, mostanra az egyik kedvencem lett. Már az Amerikai Pszichó "Patrick Bateman"-je is mestermû volt tõle, nem rég pedig rávettem magam, hogy megnézzem a Batman Kezdõdiket... Nos, nem gondoltam volna, hogy egy Batman-film ennyire le tud kötni. Ez valószínûleg Bale játékának is köszönhetõ.
10/10
Ayrton Corvus 2010 máj. 26. - 16:47:47 10/10
(95/194)
Most olvasom, hogy valaki azt írja skizofrén, az valahogy kettõs személyiségû. Valahogy nem, hallucinál egyfajta álomvilágba él, ahol a valóság keveredik a hallucinációival. Minden egyes apró mozdulat az órán mindig fél kettõ van, a szivargyújtó, Maria és Nicholas. Amikor bemennek a szellemvasútba a Route 666 már jelzésértékû, minden bent lévõ dolog neki szól, a gyászoló anya, a letakart gyerek teste, a piros kocsi elüti a gyereket amiben ülnek. Egy akasztott ember, bûnös felirattal, a sheriff hivatal, majd út a pokolba vagy út a megváltáshoz keresztezõdés. A keresztezõdés, Ivan kocsija, a bõrkabát, a Western csizma mind-mind ismerõs számára. Ezek az apróságok vezetik rá, hogy ki is õ valójában. Szerintem is inkább a bûntudata Ivan, a belsõ énje, amit teljesen elnyomott magában. Az elméje elfejtett mindent, de a teste nem, csonttá aszalódik. Az utolsó pillanatok szenzációsak, a betört szélvédõ, a riadt tekintet, majd becsukja a szemét és mindent elfelejt. Legalábbis is ezt olvastam le az arcáról.