Téma: A gépész

rockqueen 2007 dec. 20. - 18:00:08 Előzmény Ezüstliliom
(34/194)
Ált. kevés dologra szoktam emlékezni,néha még azt sem tudom,hogy 1 perccel ezelõtt mit csináltam.: )
Ezüstliliom 2007 dec. 19. - 21:41:13
(33/194)
Micsoda nüanszokra emlékszel! Nagyon jó megfigyelõ vagy.:)
rockqueen 2007 dec. 19. - 16:06:54
(32/194)
Szerintem az volt a legszebb rész,amikor belenézett a tükörbe és látta a cédulát amire az volt írva,hogy:"Ki vagy te?"És elkezdett emlékezni és közben azt mondogatta,hogy:"Én tudom,ki vagy te."
Meg még azt bírtam nagyon,hogy a hûtõjére volt ragasztva az
akasztófás cetli és csak az utolsó betûi voltak megadva.Aztán õ beírogatott megfejtéseket,de azok nem voltak jók és másnapra továbbrajzolták a pálcikaembert.
Ha jól láttam akkor amikor annak a pasinak a nevét írta be,akinek a gép levágta a kézét,pont úgy jött ki a pálcikaember,hogy az egyik karja hiányzott.
10/10
SandroVM 2007 dec. 19. - 15:41:21 10/10
(31/194)
Ez egy igazi thriller. Nem hiszem, hogy a kiszámíthatóságon van a lényeg, hiszen például az elsõ perctõl sejtettem, hogy ki az az Ivan.
A képi megformálás bámulatosan jó. A szemszög váltások, a világítás pazar. Ugye, hogy lehet jó filmet csinálni Amerikától távol is?

Még egy adalék. Örülök, hogy végre olyan színész volt a fõszereplõ, aki nem egy kigyúrt szépfiú. Jó látni, hogy vékony emberek is léteznek a világon. (A kövéreket ismeri a filmvilág, fõleg a vígjátékok, de a vékonyokat...)
danab1 2007 dec. 17. - 22:53:00
(30/194)
Nekem is nagyon tetszett ez a film! Bámulatos az a színészi munka és alázat, amit Chris Bale tanusított a film kedvéért!
És mivel ez egy független film, bizonyíték, hogy nem csak egy hooly wood-i nagyköltségvetésû alkotás lehet maradandó.
Én is végigizgultam, mert valóban kiszámíthatatlan volt.
8/10
Mákostonhal 2007 dec. 17. - 21:59:05 8/10
(29/194)
Na ez az amit én hiányoltam Cronenberg Pók címû filmjébõl! A nyomasztó és szürreális atmoszféra egszerre volt diszkrét, és hogy úgy mondjan tökönvágó. Ráadásul egyfolytában meglepetést okozott azzal, hogy ki tért bizonyos mellékvágányokra. A nyomasztó, leginkább kékesszürkés színekkel operáló képi világban nem egyszer akadnak szó szerinti színfoltok, amik plusz hatásokkal bõvítik az össz élményt, és a szerintem gyönyörû látványt. (Azt a piros kocsit képtelen vagyok el felejteni) A zene nem egy Vangelis, és nem is egy Howard Shore, de nem sokban marad el ezen mûvészek fel állított szintjétõl. A filmet Christian Bale vezeti, nem csak történetileg, de õ alakít legjobban. (Mostmár kaphatna egy Oscar-jelölést, de remélem nem a Dark Knight-ért fog.) A Stevie nevû prosti szerepében Jannifer Jason Leigh is egész jó. A sztori tulajdonképpen nem egészen nevezhetõ egyedinek, azzal hogy más meg világítású nézõpontot kreál magának (Kínzóan fõhõsközpontú)azonban amikor pedig az egész eseménysor valódi mivoltára fény derül, egészen meg lepõdhetünk. De van még más pozitívum is. A szürreális filmek nem gyakran adnak táptalajt az újra nézésnek, ez nem ide tartozik. Ott van még az is, hogy a filmnek sikerült valamennyire a ki számíthatatlanság, és nemegyszer a mûvésziség útján járnia. ( Talán abból is következik, hogy nem hollywoodi, hanem spanyol gyökerû alkotás) Ezek után kíváncsi leszek Brad Anderson rendezõ úr munkáira, és az én álláspontomból Christian Bale-nek nagyon is megérte az a 30 kg veszteség. 85%
rockqueen 2007 dec. 17. - 14:24:19
(28/194)
Ez a film a legjobbak között van.Az egészet végig izgulta az
ember.Nem lehetett eldönteni,hogy mi fog kisülni belüle,esetleg valami paranormális dolog,összeesküvés elmélet,vagy csak szimplán az,hogy a pasi megörült.Szerintem
nagyon szép film volt és ezután Christian Bale-t mégjobban fogom szeretni,bár ezelõtt is bírtam,de ez tényleg nagyon nagy alakítás volt.Tényleg elég durván le volt fogyva,de ez azt bizonyítja,hogy mindent megtenne egy filmért,hogy minnél
hitelesebb legyen.Egyébként,amikor 1 évvel ezelõtt mutatták nagyon jól nézett ki.: )
10/10
aseres 2007 dec. 16. - 23:51:09 10/10
(27/194)
Igazi remekmû. Hitchcock és Kubrick filmjei jutnak eszembe róla, szerintem megüti a színvonalukat. A stílus kedvelõi biztos, hogy jól szórakoznak.
Zolkó 2007 dec. 16. - 20:07:50
(26/194)
Piszok jó film volt. Igazi pszichothriller, Bale zseniálisan nyomasztó volt, amihez rátett egy lapáttal a soványsága. De azért ez túlzás volt, ennyit nem ért meg ez a szerep. Nagyon jó történet, igazi csattanóval a végén.
Zajac 2007 dec. 16. - 12:40:22
(25/194)
Szerintem jó kis film.
Volt rész ahol unatkoztam voltam ahol elõre sejtettem mi fog történi,de amikor vége és összerakod a képeket akor már igazán jó kis film :-)

Sztem ha valamelyik színész megcsinálja hát csinálja az õ élete(egyébként tényleg durvára fogyot)
Tom Hanks sem fogyot le annyira mint a gépészúr,a többiek pedig híztak.
Gyagyimami és barátai nem egy kategória a gépészel sztem és ráadásul vígjátékok,nem a egy hatás.
2/10
Semprini 2007 dec. 16. - 11:57:29 2/10
(24/194)
Nekem csalódás volt a film, SOKKAL jobbat vártam azok alapján, amit hallottam/olvastam róla.
Viszont felháborított, amit Bale mûvelt magával ennek a legjobb esetben is közepes filmnek a kedvéért! Amennyiben ezt a kóros anorexiás soványságot nem számítógépes grafikával oldották meg, akkor Bale az egyik legelvetemültebb method-actor a filmtörténetben! (Bár nem áll példa nélkül: Tom Hanks is elõször meghízott, aztán meg jól lefogyott a Számkivetett-hez, Robert De Niro 40 kilót szedett fel a Dühöngõ bika kedvéért, a csontsovány Renée Zellweger meg 11 kilót kapott magára (kétszer is!) azért, hogy Bridget Jones-szá válhasson!)
De Nirot még értem, ráadásul akkor még nem volt olyan szinten a smink- és trükktechnika, de MA??!! Nézzétek meg Eddie Murphyt (Bölcsek kövére), Gwyneth Paltrow-t (Nagyon nagy Õ), vagy Martin Lawrence-t (Gagyi mami)! Sima trükk az egész, semmi fogyó- vagy hízókúra nem kell ide! ;-)
10/10
Chabesz 2007 dec. 16. - 00:07:11 10/10
(23/194)
Hát véleményem szerint épp az ellenkezõje is igaz lehet. Esetemben így volt. Hihetetlen hatást gyakorolt. Anélkül, hogy lelõném a poént, szerintem igenis komoly mondanivalója van és annak hatalmas súlya. De bizonyára más hatással van más emberekre. Ha valaki kiváncsi, mirõl beszélünk, nézze meg. Nagyon nyomasztó és hatásos film, ami egyben hihetetlenül izgalmas is. Igazi pszihothriller. A mûfaj szerelmeseinek kötelezõ darab!
picccs 2007 dec. 15. - 20:14:50
(22/194)
Nagyon szórakoztató film, de annyiban tipikusan mai, hogy nagyon izgalmasan és agyasan van felépítve, de amint véget ér a film, azonnal, hm, ha nem is elfelejti az ember, de hamar kikerül a hatása alól, szóval nincs igazi súlya.
9/10
kevinspéci 2007 dec. 15. - 14:03:48 9/10
(21/194)
Nagy film, nagyszerû színészekkel, történettel.

Amikor a legvégén a nézõ elméjében kezd összeállni a puzzle, az elég hátborsózós pillanat.
perry 2007 dec. 09. - 21:27:58
(20/194)
De ha gondolod , hogy nem akkor legyen neked igazad .
perry 2007 dec. 09. - 21:22:20
(19/194)
Akkor talán nézzed meg az Ópiumot :)
perry 2007 dec. 09. - 21:21:10
(18/194)
igazad van :)
Redfield 2007 dec. 09. - 19:35:04
(17/194)
a filmzenét elfelejtetted dícsérni. :)
perry 2007 dec. 09. - 18:33:46
(16/194)
Anderson az Ameriai Pszicho után és útban a Batman 5 felé elkövette A gépészt. Tudni kell, hogy a filmötletre az amerikai producerek hanyat- homlok menekülésbe fogtak. A mentõövet spanyol filmes producerek dobták neki , így jöhetett létre a film.
A film igazi mozgatója Christian Bale aki a forgatókönyv kedvéért 30 kg sulyt képes volt dobni magáról. Rossz nyelvek szerint többet is de Anderson megáljt parancsolt. Persze ez így még csak külsõség, de hozzá kell tenni, hogy Bale kitörve a rosszfiú szerepkörbõl ( az emlitett Amerikai pszicho vagy a Shaft ) megdöbbentõen mély
színészileg hiteles elõadást produkál. Szerintem a
film nézhetõsge 90% - ban az õ teljesítményén nyugszik. Néha az az érzésem , hogy egy one-man show részesei vagyunk. Háttérbe szorítva olyan jól teljesítõ másik szereplõt mint Jennifer Jason Leigh-t a jószívû prostituált szerepében.
A téma eredetisége annak a Scott Kosar nevû úrnak köszönhetõ aki a Texasi láncfûrészes és a
az Amyitiville Horror-t volt szives elkövetni.
Mindkettõ elég extrém gondolatvezetésrõl lett híres, hirhedt.
A film legjobb pillanatai a félelmetesen sötét atmoszféráju világ valamint a brilliáns képi megvalósítás. Minnél jobban belemerülsz a nézésbe annál inkább nem hagy nyugodni magába szippant a világa, gondolatokat ébreszt és képes arra amire sok film nem , ott találod magad a "filmben", magyarul rabul ejt, részesévé tesz.
Nézned kell, mert kíváncsi leszel a végkifejletre. Ebben egyértelmûen Andersoné a dicséret, aki ezt a légkört törés mentesen képes megteremteni. Az is igaz , hogy láttunk már hasonló témáju filmet, de Anderson rendezõi excentrikussága egyénivé teszi ezt a "vándor" témát.
Azoknak tudnám ajánlani akik "vevõk" a szokatlan,néhol bizarr szituációkra, olyan világra amelyek már a tabuk határát súrolja.
Összességében kérem itt mûvész film kategóriával állunk szemben. Mivel én kedvelem Szász világát
rendezõi megvalósításban ez a film is közel áll
ehhez a stílushoz, így számomra élményt jelentett a megtekintése.
A film a hibáival és az erényeivel együtt bõven túl mutat a szokásos megnézlek és el is felejtettelek dömpingen.
Zotyipotyi 2007 szept. 04. - 00:52:20
(15/194)
Most néztem meg másodszorra, és ha lehet még jobban lenyûgözött, hogy milyen hihetetlenül jól fel van építve az egész film! Fantasztikus alkotás!