malvinkicska 2014 dec. 01. - 20:49:02
(758/838)
A hozzá szólásaimban említettem sok sorozatot láttam, tudom meghalnak betegek, de egy ilyen súlyos személiség zavaros embert nem kezelnek, meg várják, míg kiirtja a családot nem találom rá a választ. Az ilyen betegséget lehet gyógyítani,nagyon modern készítmények vannak, sõt már olyan is, hogy havonta kell adni egy injekciót és szinte tünet mentes a következõig. Írhatunk itt már akármit jobb nem lesz. Annyi megjegyzésem lenne Santiago ilyeneket alakítson ez megy neki, ezt biztos jól csinálta. Ines remélem megfizet a sok gonoszságáért, mert ha nem nagyon csalódott lennék , nem beszélve Patriciorol a fõ rabló vezér, de annak is ez a szerep fekszik.
kikelet54 2014 dec. 01. - 10:37:16
(757/838)
Sziasztok!

Én még soha nem szóltam hozzá egy sorozathoz sem, pedig már nagyon sokat megnéztem az utóbbi idõben. Ez a film azonban kiverte a biztosítékot nálam. Eddig a sorozatbaráton néztem, most értem el a 127-ik részig. Nagyon várom a folytatást, habár nagyjából tudom a végét, minden lehetséges helyen elolvastam. Nem egy szokványos film, általában több részt megnézek naponta egy átlagos sorozatból (10-12 rész), de ebbõl 2-3 rész után megyek mosogatni. No nem azért mert nem tetszik, csak ennyit bír elviselni a lelkivilágom.

Kövezzetek meg érte, de én nagyon sajnálom Santiagót. Nem ismerem a betegséget, de mivel sokáig nem volt baja, biztos kordában lehet tartani. Annak a bolond (és még finom voltam) Ineznek már régen kitekertem volna a nyakát, annyit manipulálta Santit, és amikor Santa szakított vele szerintem akkor kezdett megváltozni. Sajnálom, amikor olyan szomorú - szerelmes szemekkel néz Santára, és nem érti, hogy mi van. Tudom, hogy már van a rovásán és még lesz is, de a sorozat jelen állásában még sajnálom.

Az összes hozzászólást elolvastam, sokan kritizálták Aarón Díaz alakítását, szerintem jól játszik, nekem a Talizmánban nem tetszett.

Még egy érdekesség: sokat vetkõznek a pasik és érdekes módon mindnek jól kigyúrt felsõteste van. No nem baj, csak általában ez nem jellemzõ.
KLOPCSIK69 2014 nov. 30. - 14:33:51
(756/838)
Hát én már végignéztem a sorozatot, de nekem sem volt világos, hogy Humberto hogy értette azt, hogy azért ölte meg Vicente-t, hogy Santit megvédje.
8/10
lilly008 2014 nov. 30. - 12:52:52 8/10
(755/838)
Valóban, Santa mindig nyomoz vagy pasizik, de a gyerekkel alig van. Ha valami gond van, bezzeg ordít, hogy meghalok, ha elviszik a kisfiam. Francisca nevelési elveivel is gond van: Sanriago-t betegesen védi, de Humberto is gyilkos természet, azért õt sem kell szentté avatni. Barbara mindenkinek bedõl, felszínes, nimfomán és mint anya, Santán is túltesz. Alicia is annyira aljas, hogy nem véletelenül Santi ikertesója, nagyon egy húron pendülnek. Defektes a Cano család.
UltraViola 2014 nov. 30. - 10:45:34
(754/838)
Inez megtámadása is érdekes volt...

Ugye azzal kezdõdött, hogy megijedt, talán valaki van a házban. Erre mit csinál? Sötétben elbotorkál a hûtõig, nem kapcsol villanyt még véletlenül se! De mindegy, nézzük tovább. Megtámadják, megszúrják a karját. Erre õ elesik, majd utána kúszva próbál menekülni. Nem a lábát szúrták meg, hanem a karját, de felkelni nem tud. (Megjegyzem, lehet hogy a ronda patacipõ miatt nem tud felállni, a film készítésekor úgy látszik ez volt a divat arrafelé, mert mindegyik nõn ilyen ronda vastag talpú cipõ van.) Szóval menekül, sikerül bemásznia a szobába, bezárja az ajtót. Ott marad az ajtóban, nem megy beljebb, miközben a támadó rázza az ajtót. Telefonál, majd a támadó abbahagyja az ajtó verését, úgy tûnik mintha elment volna. Erre mit csinál? Kimegy, és megnézi hogy tényleg elment-e. Nos, lehet hogy én vagyok nagyon ijedõs, de ha így megtámadnának, tuti hogy nem nyitnám ki az ajtót (mi van ha ott vár a támadó az ajtó elõtt a késsel?), fõleg ha már telefonáltam a rendõrségre, és tudnám hogy úton vannak.

Amikor a többiek hazaérnek, egybõl megvádolja Santát. Azt észrevette, hogy maszk és kesztyû volt a támadón. Tehát ilyen apróságokat tökéletesen megfigyelt, azt viszont nem tudta megállapítani, hogy egy vékony nõ, vagy egy kigyúrt pasi támadott rá??
Na neee...
UltraViola 2014 nov. 30. - 10:13:51
(753/838)
Érti valaki, hogy Humberto miért mondta, hogy azért ölte meg Vicentét, hogy Santiagot megmentse? Hogy ezzel is csak õt védte és nem tehetett máshogy? Nekem zavaros a dolog, nem értem miért ölte meg.

Santiago állapotával kapcsolatban pedig hibás Francisca és Humberto is. Skizofrén személyiségnek látszik, bár nem vagyok elmeszakértõ.:) Nem az a megoldás, hogy minden ügyét eltussoljuk, állandóan megmentjük, magunkra vállaljuk amit õ tett (Humberto), homokba dugjuk a fejünket (Fransisca), hanem hogy folyamatos kezelésben részesítjük. Fõleg azok után, hogy kiderült, már megölt egy embert korábban! Erre mit csinál az anyja? Ó, doktor úr, menjen haza nyugodtan, a fiamnak semmi baja, már nem labilis! Azok után, hogy elõzõ nap a másik fiába döfött egy villát! És ha villa helyett kés lett volna, amit nem Humberto hátába, hanem a szívébe szúr?

Fransiscára is ráférne egy pszichiátriai kezelés... arról már nem is beszélve, hogy a lányát arra nevelte, egy dolog számít csak az életben: a szépség. Amikor Lisette elment Barbarához, hogy megkérje segítsen Danielának, hisz kétségbe van esve a terhesség meg az abortusz miatt, Barbara szokás szerint le se tojta a gyerekét! Fransisca pedig egy szóval se mondta, hogy "lányom, most azonnal elmész az unokámhoz, és megnézed hogy mi van vele". Vagy ha ilyen rettenetes anya a lánya, akkor miért nem ment el õ, megnézni hogy mi van az unokájával?

Santa is érdekes, állítólag szereti a fiát, de hány olyan jelenetet láttunk, ahol tényleg foglalkozik vele? Ez a repülõjegyes sztori is hajmeresztõ! El akarja rabolni a gyerekét, hisz az apjánál helyezte el a bíróság. Vett 3 jegyet, én is kíváncsi lennék, hogy kinek szánta a harmadikat? Humbertot lehet hogy szereti egy kicsit, de vele akart volna elmenni, elszakítva Willyt az apjától? Vagy Willyvel ment volna? Nyilván nem Santiagonak szánta a jegyet. Esetleg az anyjának?
Azt már meg sem kérdezem, hogy ha jó ideje nem dolgozik, ugyan mibõl volt annyi pénze, hogy 3 jegyet vegyen? Bár lehet hogy Humberto ellátja zsebpénzzel.
KLOPCSIK69 2014 nov. 30. - 09:42:59
(752/838)
Melyik a 2 kedvenc jeleneted? (én amúgy nem nézem magyarul, spanyolul néztem végig újra, de már végeztem vele :) )
KLOPCSIK69 2014 nov. 30. - 09:41:56
(751/838)
Melyik a 2 kedvenc jeleneted? (én amúgy nem nézem magyarul, spanyolul néztem végig újra, de már végeztem vele :) )
KLOPCSIK69 2014 nov. 30. - 09:40:25
(750/838)
Hát igen. Ezért nézek én is minden olyan sorozatot meg eredetiben ami érdekel, mert ki tudja, hogy eljut e egyáltalán hozzánk.
6/10
suxel 2014 nov. 29. - 19:34:23 6/10
(749/838)
Szerintem sem jobb vagy rosszabb azzal, ha valaki megnéz elõre egy sorozatot spanyolul, s utána magyarul is követi. Én pl. azért nézek spanyolul sorozatokat, mert nem köti azt senki sem az orromra, hogy magyar csatornák azt megfogják-e venni egyáltalán. Aztán ami arra érdemes, azt megnézem magyarul is, hogy az apró részleteket is megértsem, de 3 év után már eljutottam arra a szintre, hogy nincsenek elõttem sötét foltok.

Már bocsánat, hogy így kívülállóként beleszóltam, de ezzel az egy mondattal nagyon nem értettem egyet.
lizbell 2014 nov. 29. - 19:23:08
(748/838)
nem tudom mitõl lenne jobb! nem úgy nézi mindenki ahogy akarja?

egyébként meg nem kell magadra venni mindent! alapból utálom, ha valaki csak a rosszat meg a hibákat nézi, ennyi! ha szeretem, elnézem, ha meg nem, akkor nem jövök a fórumra, hogy behányjak valamit (nem rád gondolok, de vannak ilyenek)én se megyek a Macska meg a Mariruzba nap mint nap felsorolni, milyen szar, meg hogy hülyének néznek minket mert az az a színvonal, amit már inkább nem nézek, minthogy folyton azon rágódjak, milyen ócska és mennyi baromság van benne!
Nicky9612 2014 nov. 29. - 18:56:41
(747/838)
Ez nem fikázás, szimplán egy megjegyzés, hogy figyelhettek volna jobban. Elég sok hiba van benne, ettõl még nagyon szeretem a sorozatot, mindennel együtt.
Mellesleg szerintem az még mindig jobb, ahogy én nézem, vagyis mindent részt elõször látok, mint úgy, hogy az egészet láttam spanyolul, de azért még megnézem magyarul is. Nem bántásként írom, csak ez a véleményem.
lizbell 2014 nov. 29. - 17:54:59
(746/838)
igen, így van! ezek apró dolgok amik félrevezethetnek!
mondjuk amúgy sem akadok ki apróságokon, ha nagyon szeretek valamit! a folytonos "fikázás" helyett inkább élvezem!
2 kedvenc jelenetem még hátravan! :)
KLOPCSIK69 2014 nov. 29. - 17:41:05
(745/838)
Az eredetiben én nem hallottam Santi hangját. Ez a szinkron hibája lehet.
Nicky9612 2014 nov. 29. - 16:06:13
(744/838)
Egyetértek veletek. Valóban nagyon húzzák már, és közben hülyének nézik az embert. Inez már nem tud újat mutatni a hülyeségeivel, de nevetséges volt, ahogy megvádolta Santát, hiszen tisztán lehetett hallani, hogy viaskodás közben Santiago hangja volt. Elég ijesztõ, hogy ilyen mélyre süllyedt. Kicsit furcsa, hogy egyik pillanatról a másikra változott meg, egyik pillanatban még nem volt vele bajom, mostanáig, mert már nagyon gyûlölöm amiatt, hogy õ bárkit megölhet, mert úgysem bûnhõdik meg érte. Bármi történik, mindig csak Santát és Humbertot gyanúsítják.
Neli 2014 nov. 28. - 23:43:23
(743/838)
jó kérdés (ha nem költõinek szántad :D), biztos nem keveset... :S ezeket a részeket már nem láttam. egyébként lehet, hogy Inesnek nem játszott Santi, tényleg nem emlékszik (vagy ezzel akarják húzni az agyunka), bár elég megjátszottnak jött le nekem a "zavart" kérdezõsködése... :S
Edina Krisztina 2014 nov. 28. - 21:17:55
(742/838)
Én is pont ezeket gondoltam, és gondolom...Santiago még hány embert fog megölni, hogy mire bezárják a diliházba?
Edina Krisztina 2014 nov. 28. - 21:14:34
(741/838)
Szerintem nem 136részes....mert ujság nem írja, hogy befejezõ rész. Amikor átrakták délután 15:00-re, esti 23:00-rõl. Akkor olyan összefoglalott mutogattak, hogy mi volt eddig. Ezért csuszik a rész...
malvinkicska 2014 nov. 28. - 18:11:17
(740/838)
Ezektõl a mondva csinált dolgoktól ki vagyok akadva, hogy Santi büntetlenül megölhet bárkit ez aztán igazán nevetség tárgya ennyire butának gondolnak bennünket, ott a kés a zsebébe senki nem veszi észre, aztán az a másik elmebeteg Ines nem hagy békét Santanak ez is annyira hiteltelen túl sarkos a történet. Pancho nagyon gyengus rendõr annyi, mint mackó sajtban a brummogás, az is csak H-t tudja vallatni. Az lett volna jó ha már régen vége nem írták volna tele ennyi sok butasággal.
Neli 2014 nov. 28. - 17:53:43
(739/838)
nagyon rég láttam, de a mai részbõl sikerült pár dolgot elkapni... annyira hülyék :S Santi ahelyett, hogy ráhúzná a pólóját a hátrarejtett késre, simán szabadon hagyja, és amikor vészjósló ábrázattal otthagyja a rosszat sejtõ anyját, akkor se húzza rá a pólót a késre, és elsétál az anyja elõtt, akinek nem tûnik fel (!), mert nem néz arra, hogy mit is rejteget a pszicho fiacskája... :S idõt húznak ezzel vagy csak az idegeinket? :S ûInesnek mondjuk remekül adta a mit sem sejtõ ártatlankát Santi, a csaj meg simán bevette... döbbenet :S