proklima 2015 febr. 28. - 11:08:26
(97/137)
Nekem tetszett, nem unatkoztam. Persze, az is lehet, hogy lesüllyedtem az AMPAS "színvonalára"! 5 BAFTA-díj, Berlini Nemzetközi Filmfesztivál díj, Golden Globe-díj, 4 Oscar-díj. De azért (is) 9/10
3/10
LenaLena 2015 febr. 28. - 10:11:50 3/10
(96/137)
Volt mikor elmosolyodtam rajta, de a felénél már nagyon untam. 3/10
4/10
Sunyesz 2015 febr. 22. - 22:22:17 4/10 Előzmény Kocsán Éva
(95/137)
jaj, de gyenge. hát ez mi volt? bizarr világát még el tudom fogadni, mert sajátos ízt adott a filmnek, de...a történet lapos, semmitmondó, poén nélküli! nevek szerepeltek benne, de minek!?
Kocsán Éva 2015 febr. 21. - 23:53:23
(94/137)
Nemtom - ami ritka… Rég voltam ilyen ambivalens. minden hozzászólást meg tudok érteni, némileg szégyenletes módon. Egyben vagyok biztos: az alkotók nem vicceltek.
7/10
h.tibi91 2015 febr. 21. - 20:13:43 7/10
(93/137)
Lehetett volna jobb is ebbõl. A történet maga közhelyes és kissé vontatott. A színészi játék a karakterek és a díszlet és jelmez az, ami jócskán megdobja a film színvonalát. ezekben a kategóriákban így helyénvalónak érzem az Oscar jelölést.
Kosztümös, könnyed filmnek rajongóinak ajánlom, akik néhány arisztokratikus poénra vágynak!
7/10
10/10
pi3c3 2015 febr. 15. - 20:49:47 10/10
(92/137)
Szerintem zseniális üde színfolt a sablon filmek kavalkádjában. Minden alkalommal magába szippant a miliõ amiben a film játszódik, a maga egyszerûsített, színes, elbeszélõ formájában. Több ilyen rendhagyó mestermûre lenne szükség. Ízlések és pofonok. Mások a baszós kardozós filmeket szeretik. 10/10
10/10
Sokan Vagyunk 2015 febr. 15. - 16:37:38 10/10 Előzmény Zuluparaszt
(91/137)
Megunhatatlan.
Igaz, van aki a Brian életébe is belealszik.
Nem vagyunk egyformák ...
10/10
Sokan Vagyunk 2015 febr. 15. - 16:13:43 10/10 Előzmény marteszk
(90/137)
Igaz, igaz martens!
No blood, no sex, but much aktions.
fec76 2015 febr. 12. - 18:40:34
(89/137)
Ha a sok akció, krimi, sci-fi stb film a fõétel, akkor ez a film a desszert. Valami más, kicsit fura az igaz, de szórakoztató - bár ezt a fajta humort nem mindenki szereti ez tény. Összességében nem rossz, jó látni a sok híres színészt kicsi szerepekben. 7.5/10.
10/10
marteszk 2015 jan. 24. - 11:32:31 10/10
(88/137)
Egyetértek az elõttem szólóval: aki nem tud elvontan gondolkodni, ne nézze meg, mert unatkozni fog és fél óra után abba akarja majd hagyni. Aki viszont szereti Wes Anderson képi világát, a humorát, az eddigi filmjeit, annak mindenképpen ajánlom. Ez egy igenis hogy vicces film, (sokan írták, hogy no humor stb..), csak nem abban a szájbarágós hollywoodi stílusban, szóval aki a Ben Stiller-féle filmekhez van szokva, nem fogja szeretni. Nem a legjobb filmje, nekem az a Holdfény királyság, de az egyik legjobb biztosan.
4/10
Timberio 2015 jan. 09. - 18:04:05 4/10
(87/137)
Gyönyörûen fotózott, valóban szépen megkomponált képek alapján felcsigázott várakozással ültem le megnézni ezt a filmet.
Valami hihetetlen üresség és gagyi fogadott.
Rettenetes csalódás volt. A történet kifejezetten ostoba, a jellemek üresek, a kivitelezés néha a 30-as évek kingkong filmjeinek technikáját idézi.
Nem tudok rá jobb szót, mint hogy gagyi.
9/10
hardy-exc 2015 jan. 08. - 08:32:00 9/10
(86/137)
Ha létezne(ik) könyv errõl a történetrõl valószínûleg tökéletes adaptációként szolgálna ez a film. Ugyanis az egész egy fantázia világ, túljátszott karakterek, Mesefilmes képvilág, hihetetlen jelenetek és kameramozgások (amiért az operatõrnek minden elismerés kijár.)
Szóval számomra épp olyan ,mikor egy könyvet olvas az ember és a jeleneteket mindenkinek a saját fantáziája képzeli hozzá.
A szereplõ gárda egyszerûen fantasztikus, végig rengeteget adnak hozzá a film élvezeti értékéhez.
Nem szabad túl komolyan venni, és akkor senki nem fog csalódni.

10/9
9/10
valkoinen 2015 jan. 01. - 16:22:08 9/10
(85/137)
Nagyon érdekes film, 9/10-et adtam rá. Az általam látott másik Wes Anderson-filmhez, a Holdfény királysághoz képest talán egy árnyalattal halványabb, volt a film közepén bennem egy hullámvölgy, amikor kicsit már elegem lett a hangulatából, de aztán a végére ismét magával ragadott. Nálam akár a még egyszer megnézõs kategória.
9/10
kritiza 2015 jan. 01. - 00:25:29 9/10
(84/137)
Az eddig általam látott Wes Anderson filmek közül a legjobb, leghumorosabb, legigényesebb. És micsoda szereposztás! 10/9.
kareshu 2014 dec. 31. - 23:22:45
(83/137)
Ha egy ismerõsöm megkérdezné, hogy megnézze-e, én inkább azt mondanám: Ne!
Én az egész film alatt tudat alatt unatkoztam. Nem történik iszonyat nagy baj, ha valaki az idei filmek közül kihagyja. Van benne egy kevés érdekesség, de messze van a csemegétõl. Szóval nálam a hüvelykujj lefelé mutat, mehet a kukába.
10/10
lavazza23 2014 dec. 25. - 15:08:27 10/10 Előzmény zord01
(82/137)
Aki szereti Wes Anderson humorát és látványvilágát, az nem fog csalódni!! Számomra izgalmas és elbûvölõ volt a film, imádtam!! :)
7/10
Sadenal 2014 dec. 23. - 18:28:13 7/10
(81/137)
A mézes-mázasság a végére már sok volt és fárasztott de nem volt rossz film, de azért nehezen bírtam. Az operatõri munka tipikus Wes Anderson, a díszleteket az erõs színezettséget le se tagadhatja. A színészek remekek voltak, fõleg Fiennes.


7/10
zord01 2014 nov. 09. - 17:29:08
(80/137)
Iszonyatosan gyenge, semmitmondó film, bónusz gyanánt humornak még csak a szikrája sem lelhetõ fel benne. 10/0... alá.
10/10
Gilike 2014 okt. 28. - 15:06:54 10/10
(79/137)
Bár én sem a némafilmeknek, sem a burleszknek nem vagyok sem ismerõje, sem rajongója, ez a film lenyûgözött. A hangulata és a humora valami egészen egyedi és utánozhatatlan. A barátnõm úgy "ajánlotta" a filmet, hogy hozzátette, szerinte ez nekem nem fog tetszeni, mert a Holdfény királyságot sem tudtam végignézni. Nem lett igaza: ahogy annak a hangulata nyomasztott és kissé idegesített, úgy varázsolt el A Grand Budapest Hotel. Vannak filmek, amelyeknél nehéz szavakba önteni, hogy miért, ez is azok közé tartozik. Ezzel együtt tökéletesen megértem, ha valakinek esetleg kifejezetten nem tetszik. Annyira sajátos az atmoszféra és a történet, hogy csak megfelelõ lelkiállapotban, attitûddel, világlátással érdemes leülni elé. Nálam 10/10.
perry 2014 okt. 28. - 09:29:55
(78/137)
Azt hiszem , és nem fogom az összes hozzászólásomat átnézni, soha sem mondanám azt miképpen kell nézni egy filmet.
Ugyanis annak semmi értelme sincs. Különfélék vagyunk más és más hat ránk. Hol erõs érzelmi emócióval, vagy gondolati probléma megoldással találjuk szembe magunkat. Persze van , hogy idegenkedünk és elveszünk a film befogadása közben, ami nem azt jelenti, hogy bennünk van a hiba inkább csak annyit, miszerint receptoraink másra vannak beállítva.
Követelni, hogy ami nekem jó az másnak is jó legyen olyan pedagógiai feladat amit vállaljon fel egy esztétikát oktató pedagógus vagy filmelméletet feltáró tanársegéd.
Magam csak annyit szeretnék közölni amennyire A Grand Budapest Hotel címû film hatott rám.
Bizonyára vannak itt olyan posztolók akik szeretik a némafilmeket. Azokat a jófajta 10-15 perces Chaplin filmet ahol a dúl a szerelem, vagy a gonosz a fõhõsre támadó úr feje a gázlámpa világító részében végzi, de az örök hivatkozás az Aranyláz is szóra érdemes. Akkor még nem is beszéltem Friedrich Wilhelm Murnau: Nosferatu minden idõk horrorjának legfélelmetesebbjérõl. Talán említenem kellene Buster Keaton: A Generális-t és az utánozhatatlan rezzenéstelen Keaton arcot.
Viszont nem hagynám ki személyes kedvencemet az - õrület bugyraiban – Robert Wiene: Dr. Caligari alkotását a korai mémet filmes szürrealizmus kiváló darabját, amely Thomas Mann mélységû megfogalmazás filmkockák által.
Ezen hosszas kitérõ után - bár már írtam errõl a filmrõl - azt próbálom elmondani mi volt az ami engem gondolatokra ébresztett, anélkül, hogy bárkit is kényszerítenék álláspontom elfogadásra.
A Grand Budapest Hotel merít ezekbõl a filmekbõl, igaz minden szereplõ megszólal, na jó akit csak narrálnak az nem.
De nem igazán nehéz párhuzamot vonni Tony Revolori (Zero Moustafa)személyében Keatonnal. Vagy Edward Norton (Henckels)-ben Dr. Caligari alakjában.
A díszletek jelzései sem véletlenek, szerintem tisztelgés a festett némafilmes díszleteknek vagy a kis makettek némafilmes világának, akár ha az Utazás a Holdba /Georges Méliès írta és rendezte testvére, Gaston, segítségével/ vásznai is lehetnek a film egyes képein a tisztelet jele.
Vagy csak a rövid némafilmekre jellemzõ eltúlzott gesztusok használata, de akkor még nem is szóltam a remekbe szabott menekülési és golyózáporos burleszk jelenetekrõl.
Persze, nem tudhatom , hogy Wes Anderson ezt gondolta, vagy éppen így és talán csak belemagyarázom ezeket a történeteket a filmbe egy bizonyos, hogy nekem ezeket a gondolatokat indította el A Grand Budapest Hotel.
Azon túl, hogy számomra egyszerû, humoros, idézõjelbe tett kis világtörténelem volt, tele ironikus jelzõkkel képi és verbális humorral.