Téma: A grófnõ

MiZo66 2010 márc. 28. - 18:43:20
(42/62)
Vérben lehetséges fürödni, csak tudni kell a módját:
már a középkorban is ismerték az oxálsavat, és véralvadásgátló hatását.
Az oxálsav kicsapja a vérben található kalciumot, ami a véralvadás egyik
fakora. Ily módon a vér nem alvad meg. :)
gazz 2010 márc. 16. - 20:37:45
(41/62)
Jobb ha tudod, hogy Báthory Erzsébetet, még jóval a per elõtt, férje jelenlétében Sárváron kiátkozta egy református prédikátor a rémtetteiért. Errõl írásos bizonyítékok vannak. Persze sokat nem számított az ügy, mert ekkor még élt a férje, Magyarország egyik leghatalmasabb birtokosa.
A vádak nem alaptalanok, csak történészek szeretnek megfeledkezni bizonyos részletekrõl, ha nem illeszkedik az elméletükbe...
Dudlicsek 2009 dec. 31. - 18:53:01
(40/62)
Ez a Julie Delpy milyen sokoldalú tehetség! :DDD
Elég kegyetlen arcú nõ amúgy. Nem én-idegen a szerep.
mulao 2009 dec. 31. - 18:11:57
(39/62)
Csak most vettem észre az utolsó két hozzászólást, örülök, hogy azt tartalmazza, amit.:) Egyébként az origo csinált egy éves mozis értékelést, és A grófnõt, Delphyt beválasztotta a "A legvalószínûbb, hogy megijedne tõle egy phszihiáter" kategóriába.:)))
8/10
renusz 2009 dec. 27. - 10:11:53 8/10
(38/62)
Nekem nagyon tetszett ez a film, nem sok olyan van a mai világban ami így hagyja kibontakozni az ember érzésvilágát. 10/10
10/10
alver 2009 dec. 21. - 10:14:55 10/10
(37/62)
Nagyon jó film, hihetetlenül jó hangulattal és kiváló színészi játékkal.
Nálam 10/10-es.
Julie Delpy nagyon tehetséges színésznõ!
mulao 2009 dec. 14. - 03:57:40
(36/62)
Hát, sajnálattal látom, hogy nem nagyon forog ennek a filmnek a fóruma.:(
Hajreddin Barbarossza 2009 nov. 17. - 23:38:21 Előzmény Vicuskaa
(35/62)
Ha már az apróságokra figyelünk, akkor legalább ne Felvidékezzünk! ;)
mulao 2009 nov. 17. - 02:51:51
(34/62)
Végre láttam a filmet, s megkell mondjam, nagyon tetszett.Nekem bejönnek az ilyen filmek, nem tehetek róla.:)
Ott kezdeném, hogy Delpy, akit én már régebbóta ismerek, s kedvelek, most aztán tényleg lenyûgözött, bár ez tulzás, de szerintem nagyszerûen játszott, drukkolok, hogy erre felfigyeljenek, azok, akik az Oscart adogassák.:) Szerintem ez úgy egészben volt olyan jó alakítás, hogy megérdemlje.Aztán ott van régi szerelmem, Daniel Brühl, akit egy nagyon tehetséges fiatal színésznek tartok, és helyes pasinak is természetesen, néhány jelenetben még tejfeleszájúnak mondanám, de úgyérzem méltó patrnere volt Delpy-nek.Õ is kaphatna valami komolyabb díjat, már rászolgált.Õ is nagyon jól játszik szerintem, de mindenki.És amúgyis jó párost alkottak szerintem, nem hiszem, hogy más színészeknek kellett volna játszatni a fõszerepet.Igaziból más gondolatom nem nagyon van, hacsak az nem, hogy kicsit magával ragadó, megfogó hangulatú filmnek érzem.És, hogy tetszett az, -amit valószínûleg csak én képzelek bele a filmbe-, hogy Báthory mintha azt vette volna a fejébe, hogy ha megfiatalodik, akkor lehet együtt Istvánnal, pedig szerintem pont hogy a nagy korkülömbség nem állt az útjukba.Több hlyeséget nem akarok mondani, inkább elküldöm.:)
Merryweather 2009 nov. 15. - 13:31:43
(33/62)
Egy kézzel is lehet:)
Madison7 2009 nov. 14. - 22:51:45
(32/62)
most akarom megnézni.egy kézzel is lehet?;)mert a másik gipszben van.
Merryweather 2009 nov. 14. - 22:37:52
(31/62)
Megpróbáltam megnézni. Csak erõs idegzetûeknek ajánlom. Tudtam hogy Báthory kegyetlen nõként maradt meg mert valószínû az is volt de látni....
Ha ettõl elvonatkoztatok akkor amit láttam a kezemtõl az tetszett.
ba0805 2009 nov. 12. - 19:49:34
(30/62)
most fogom megnézni a Báthory c. filmet, téma u.az., sokaktól hallottam, hogy ez a feldolgozás viszont sokkal jobban sikerült mint a Grófnõ... kiváncsi leszek...
ba0805 2009 nov. 12. - 19:45:26
(29/62)
Nem rossz a film, de fõleg a színésznõ-rendezõ alakítása nyomott sokat a latba szerintem. Igen hát "angol nyelvû" levél kínos.....meg egyéb apróság, kevés hangsúlyt fektettek a magyarság akkori történelmére, pl. moziba sokan kérdezgették suttogva ki volt akkor a magyar király, mert még a neve se hangzott el.... de hát az is igaz, hogy a történet Erzsébet személyére volt kiélezve. Magyarok ekkorra költségvetéssel nem tudnának filmet csinálni szerintem.
9/10
Atti24 2009 nov. 11. - 21:25:05 9/10
(28/62)
Szerintem ez egy nagyon jól sikerült film!Semmivel se tölt többet az erõszak ábrázolásával, mint amit feltétlen szükséges....a film egyetlen hibája, (nekem nagyon nagy), amit már korábban említettek, Erzsébet angol nyelvû naplója.Ennek (az akkor még) hatalmas országnak rengeteg legendája, és mérföldköves történelme van, és ha már mi,magyarok az Üvegtigrishez hasonló témájú filmeken-amivel hozzáteszem semmi bajom-kívûl egyetlen történelmi históriánkra sem vagyunk képesek felfigyelni, hát örüljünk, hogy észreveszik a külföldiek, bár az is igaz, hogy akkor ne keseregjek, a nem magyar nyelvû napló láttán...Julie Delphy pedig fantasztikus...
7/10
Rorirori 2009 nov. 04. - 13:21:53 7/10
(27/62)
Gyenge idegzetûeknek nem ajánlom és leszármazottaknak sem!
9/10
Vicuskaa 2009 nov. 04. - 10:49:19 9/10
(26/62)
Én is odafigyelhetnék az "apróságokra", elgépeltem a cikk szerzõjének a nevét, helyesen: Gulya István. Elnézést.
9/10
Vicuskaa 2009 nov. 04. - 08:51:10 9/10
(25/62)
A Port.hu cikkével kapcsolatban üzenném Gyula Istvánnak, hogy Báthory Erzsébet bajosan lehetett "erdélyi vámpírasszony", ugyanis õ Csejtén élt, ami nem Erdélyben, hanem a Felvidéken található (ma Szlovákia). Kicsit tán jobban oda lehetne figyelni az ilyen "apróságokra".
lippai25 2009 nov. 03. - 22:20:12
(24/62)
a magyar Parfüm...
... hullanak a csajok mint a legyek.
7/10
Thetys 2009 okt. 23. - 20:15:08 7/10
(23/62)
Én ma néztem meg. Eddig igazából nem figyelem fel Julie Delpy-re, de nagyon tetszik, hogy 40 éves színésznõként vállalja korát, sok amcsi színésznõcskével szemben. Talán ez is egy a sok-sok különbség közül, ami az európai és amerikai filmipar között van.
Az alakítása szerintem profi. Fõleg a "megõrülési" folyamat tetszik, ahogy játssza. No meg az, ahogy küzd a 20 évvel fiatalabb szeretõje szerelméért.
Nekem a rendezése is nagyon bejött, különösen a tánc jelenet.
Ami viszont nagy nagy fekete pont: a forgatókönyv. Természetes, hogy üzleti szempontból több ember becsalogatható a moziba, ha a fõhõs egy szüzek vérében fürdõzõ õrült asszony, viszont sajnáltam, hogy Báthory Erzsébet életébõl kb csak ez az egy legenda lett kiragadva.
Ezek után kíváncsi vagyok a tavaly készített Báthory c. filmre.
A grófnõt ajánlom amúgy, azzal a fenntartással, hogy olyan ne nézze meg, aki a történelmi hûségre kíváncsi.