10/10
Bizánc 2009 szept. 02. - 22:51:31 10/10 Előzmény arobase
(22/42)
Persze, ízlések és pofonok különböznek. Még akkor is, ha hülye közhelynek tûnik. Nekem volt szerencsém megnézni a színházi változatot, majd évekkel késõbb a filmet. Engem megérintett. Két öregembert láttam, akik sehogy sem tudják lezárni a múltat. Az egyik izgatottan fürkészi az igazságot, a másik szõnyeg alá söpörné azt. Avar István és Agárdy Gábor szerintem jó választás volt Henrik és Konrád szerepére.
Hogy nem mozogtak otthonosan ebben a témában? Azért Agárdy sem csak nevettetõként lépett elénk. Ebben egészen más volt. Olyannyira, hogy a színházban egyszer sem jutott eszembe, hogy egy héttel korábban Eliza Doolittle részeges apjaként szórakoztatott minket a My fairben. Dehát, ettõl színész a színész. Hogy sok arca van. Agárdynak pedig sok volt.
6/10
oszizambo 2009 febr. 21. - 20:42:02 6/10 Előzmény arobase
(21/42)
A nagyon unalmas, és rosszul játszott színdarab után kellemes meglepetés volt a film, igaz, hogy dramaturgiailag leegyszerûsítették, egyértelmübbé, egyszerûbbé tették, mint a színházi változat.
arobase 2009 febr. 21. - 15:40:38
(20/42)
Szeretem Márait, de ez nagyon rossz volt. Rossz volt a két szereplõ kiválasztása és nem tudott érzelmileg sem megérinteni a film. Még jó, hogy olvastam, mert anélkül már el is kapcsoltam volna. Az egész film alatt nem tudtam elvonatkoztatni attól, hogy a két szereplõ nem játszott ilyen típusú szerepeket és idegen volt számukra ez a világ.
mimoza777 2009 jan. 01. - 16:03:23
(19/42)
Nagyon szomorú vagyok, mert nem láttam a filmet és nem is tudom megszerezni.
A könyvet olvastam és az nagyon-nagyon tetszett. Márai embernek elég gázos volt, de az írásai nagyon tetszenek.
verdeleth 2008 dec. 27. - 12:52:25
(18/42)
tévedsz, mert mutatják, csak itt nincs olyan kép
verdeleth 2007 szept. 15. - 14:01:18
(17/42)
én úgy gondolom ez nem jó film Nem csak azért mert ezt a zseniális könyvet nincs értelme filmre vinni (vannak ilyenek), de maga a képi világ a rendezés is nagyon mesterkéltnek, erõltetettnek tûnt Agárdy (nyugodjon békében) nagyon jó volt, de Avar már kevésbé tetszett De ha ezek a hibákat kiküszöbölnék és újraforgatnák akkor is rossz lenne, mert ez tényleg nem filmszalagra való, de talán szinházba sem
Lulu 2006 máj. 18. - 11:53:30
(16/42)
Tudod drága x-tro, ha valamit csak Rómában lehet megkapni akkor Rómába kell menni, ha valamit csak Bécsben akkor Bécsbe kell menni...és ha valamit csak Londonban lehet megkapni akkor azért Londonba kell menni. Én ilyen s.nob. vagyok :o)) Az igényesség fontos.
Persze Fásy mulató produkciója már Veresegyházán is elérhetõ :o))
Facing.the.Plastic 2006 máj. 16. - 18:29:07
(15/42)
autóval mentem :) hosszú és fárasztó volt...

én szeretm egy ember belsõ tépelõdéseit...engem nem érdekel, ha semmi nincs a színpadon csak egy ember a székben és mondja és mondja, egyre csak mondja...és végül kibeszélte a démonokat magából :) imádom....sajnáléom, hogy ez nem kell az embereknek....én ezzel totál meglennék elégedve és meg van oldva a színpadravitel gondja :)))
x-tro 2006 máj. 16. - 08:29:26
(14/42)
:)

Persze, lehet monológot színpadra vinni, de azért valljuk be, Márai (és Kertész) nem egy Gogol, vagy Th.Mann, de még Karinthy se...

Londonba utazni nem is pénzkérdés, a fapadosok korában, egyszerûen csak arra gondoltam, hogy cipõt a cipõboltból.... :)
Facing.the.Plastic 2006 máj. 15. - 19:05:24 Előzmény x-tro
(13/42)
NEM EZÉRT UTAZTAM KI!!! ÉS ÚGY GONDOLOM LULU SEM EZÉRT UTAZIK KI!!! wazze.... :)))

a Globe-ban is voltam, csak hogy hódolatomat tegyem Shakespeare emlékének....

egy monológot simán színpadra lehet vinni...Pl. Mácsai ezt istenien megtette, persze nem a gyertyák csonkig égneket, hanem Örkény István-t (azt meséld el, Pista!)..egy percét sem lehet unni...ha olvasol akkor koncentrálsz arra (jó esetben) ezért éli át jobban egy ember a monológot, mikor azt olvassa, a koncentráció hiánya okozza, ha már azt nerm tod élvezni a színházban.....

Jeremy Irons ide, Jeremy Irons oda..érte érdemes megnézni egy darabot :P
x-tro 2006 máj. 15. - 09:48:19
(12/42)
Ráadásul ez a darab (regény, film) két öreg katonatisztrõl szól, Jeremy Irons ha hatvanegynéhányévesen meg is feszül, sem lesz ÖREG MAGYAR KATONATISZT, amit viszont Agárdy (Isten nyugosztalja!) és Avar maradéktalanul hoz.
x-tro 2006 máj. 15. - 09:45:26
(11/42)
A régi Nemzetiben ment, amit ma Magyar Színháznak hívnak, és a film ennek a tévéjáték-verziója.

Nem hiszem, hogy az angol változat jobb, lenne Jeremy Irons ide vagy oda, hiszen maga a könyv színpadra illetve filmre vihetetlen. Éppen az a probléma vele, mint pl. a Sorstalanságal, hogy az egész gyakorlatlag iletve nagy részben egy belsõ monológ, amely írásban-olvasásban "jön le" igazán.

Továbbá azt hiszem, Jeremy Irons meg a többi angol nem értett meg többet, mint az Agárdy-Avar-Iglódi trió, ezért jobb sem lehet, márcsak azért sem, mert nyelvileg nem az övék a mû... Irigykedés nélkül mondom, elég sznob dolog EZÉRT kiutazni Londonba. Én inkább valami Shakespearet néznék a helyetekbe, ha már színház.
Lulu 2006 máj. 14. - 21:51:51
(10/42)
Elolvastam néhány hozzászolásodat, és elég sok nagyon szimpatikus! Adni lehet a kritikáidra.
fisherman 2006 máj. 13. - 21:41:14
(9/42)
Hja... Aki Londonba jár színházba:-). Ezt nevezem. Nekem csak a magyar verzió jutott osztályrészül, úgy emlékszem a Vígszínházban. Nem vagyok benne biztos.
Sajnos nagy csalódás volt. Ha a film a színházi darab alapján készült, akkor nem igazán érdekel.
A könyv nagyon tetszett. Le se tudtam tenni. A színpadra nem sikerült ezt a mûvet átvinni.
Sajnálom.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 13. - 19:58:01
(8/42)
én is ott voltam :)) a BB sorban...

természetesen nem ezért utaztam Londonba, de Jeremy Irons miatt mentem színházba :)))
Lulu 2006 máj. 13. - 16:55:08
(7/42)
Köszi az infókat! BB- sorba vettem jegyet...a helyszínrajz ezt második sornak jelöli. (legmagasabb árkategória) Remélem jó hely lesz. Ezért utaztál Londonba? Akkor nem lehet rossz! :o))
Facing.the.Plastic 2006 máj. 13. - 14:22:54
(6/42)
remélem tetszeni fog :D amúgy már megvan a jegyed? én elég közel vettem a színpadhoz, nagyon jó hely volt, és elég drága, de hát hányszor megy az ember Londonba, hogy megnézze Jeremy Ironst játszani??? :)))
az elõadás közben vkinek megszólalt a telefonja, és a darab vége felé rossz helyen tapsolt a közönség, me azt hitték itt a vége...vicces volt..Jeremy arca is az volt :)))
Facing.the.Plastic 2006 máj. 13. - 14:11:19
(5/42)
ja és persze egy kis humor is van benne....nem egy az egyben a könyv szerint van, de ki bánja???
Facing.the.Plastic 2006 máj. 13. - 14:10:31
(4/42)
aha :)))

háát elég vegyesek az érzelmeim....azt tudni kell, hogy Konrádot Patrick Malahide játsza, aki nagyon jó színész, de itt semmi...igazából az egész darab Jeremy-re épül, az õ játékára és monológjaira..jó volt õt Bocskaiban látni :))) az angolok meg azt írták a Bocskaira, hogy katonai ruha...na ja...a mûveltség netovábbja :P de összességéban tetszett, mr. irons hangja nagyszerû, és a mozgása is...benne van nagyon a szerepében, és mindig jó ilyet látni.
Lulu 2006 máj. 13. - 13:41:17
(3/42)
Londonban Ironssal láttad? Milyen volt? Én júniusban nézem meg.