Diablo72 2013 júl. 29. - 23:32:26
(8/28)
1971-ben "népfrontos poén", mindössze két évvel a remekmû után?
black box 2013 júl. 29. - 20:57:22
(7/28)
Ismertetõ? Király! Spoiler a négyzeten.
8/10
-greghouse- 2013 júl. 28. - 14:36:13 8/10
(6/28)
Hát ez nem igaz... ilyen elõzetese filmismertetõt... és aki ezt írta, senki nem figyel rá???
Mindegy. Még jó, hogy a film elõtt nem olvastam, tényleg.
Tisztességes kisérlet volt egyik kedvenc mûfajom, a "suspense" vagy inkább a "murder mystery" területén, ahol úgy is lehet izgalmas egy film, hogy nincs is erõszak, és csihipuhi keleti harcmûvészet, stb.
Klaszikus "mystery", Agatha Christie vagy Ellery Queen stílusában, zárt társaság, ahol mindenkinek van látszólag indoka, lehetõsége, és fõleg rejtegetnivalója, mindenkinek van valami a füle mögött (és NEM vaj van a füle mögött ahogy azt ma keverik még egy ismételgetett tévé elõzetesben is, vaj az ember fején van, ahogy a port sem összerúgják ha összevesznek az emberek, a port a mulatozók rúgják, akik összevesztek azok összeakasztják a bajuszt vagy összerúgják a patkót, de már csak legyintek az ilyen elszólásokra még ha "profik" követik is el), vagy majdnem mindenkinek (mert a jó A.Ch. hagyományokhoz méltóan "komornyik nem lehet gyilkos", tehát Major Tamás felmentve.
..Mai kriminézõ szemmel kicsit hanyag az egész (a leesett táskát, cipõt dobálják kézrõl kézre, semmi ujjlenyomat, vagy a tetõn ahol állítólag senki sem járt öt éve, eszükbe sem jut lábnyomokat keresni, stb.), de tisztes iparosmunka, csak kicsit lazán veszi a kriminalisztikát (a kriminológián van a hangsúly.)
...Viszont tetszett, hogy az elsõ harmadában ügyesen és finoman az énekesre tereli a nézõ gyanúját, mikor bemennek hozzá a rendõrök, és ott van mellette egy olyan tornacipõ, amelyben valakit elõtte kétszer is settenkedni láttunk... :-)
LexH 2013 júl. 28. - 14:22:06
(5/28)
Jogosak az elõzõ kommentekben olvasható panaszok: javítani kéne a hibát.
Annál is inkább, mert a film végén Mikulski még külön megkér bennünket a titoktartásra.

A filmet abban a házban forgatták, ahol Major Tamás lakott, s ezúttal a házmestert alakította. Talán övé a legjobb alakítás a filmben, de nagyon jó Kiss Manyi és Feleki is. Külön érdekesség, hogy Galambos Erzsi Medveczky Ilona-paródiát csinált szerepébõl.
A történet jobb, mint a rendezés: kicsit a nézõ is belefárad az ügy felgöngyölítésébe.
Veter 2013 júl. 28. - 13:51:28
(4/28)
Én sem hittem a szememnek :-(

Remélem, tévedtek, és nem is õ az :-D
olahmiki1959 2013 júl. 28. - 05:12:18
(3/28)
Ez most komoly, hogy az ismertetõben elmondják, hogy ki a gyilkos???
10/10
Pünkösdi Kató 2010 okt. 29. - 20:43:45 10/10 Előzmény M41 2150
(2/28)
Szerintem is izgalmas film, nekem is nagyon tetszett.
10/10
M41 2150 2010 okt. 07. - 22:25:07 10/10
(1/28)
Nagyon jó film!!!