10/10
antika4 2009 márc. 02. - 18:46:28 10/10 Előzmény seraphime
(17/37)
Hát, elég régi film. Akoriban biztos remekül teljesített. Bár a box office nem ezt mutatja, de, hogy õszinte legyek... számomra egy rémunalmas film volt. A vágások is szörnyüek voltak.
seraphime 2009 febr. 26. - 21:49:40
(16/37)
Gyerekkorom kedvenc filmje.Igen,mai szemmel gagyi,de amikor készült a film,77ben,a mozik nagy királya volt,a mára már elavult effektekkel.
Én ezt a filmet imádom,mert gyerekként szerettem,és akkor elhittem,hogy igaz a történet és öngyilkos lesz bánatában...
Néha jó egy kicsit gyerek lenni,elérzékenyülni,ha ilyen szemmel tudná mindenki nézni ezt a filmet,élvezné õ is.
10/10
Dr.Genya 2008 aug. 16. - 02:20:48 10/10 Előzmény Vamprella
(15/37)
Én már rágóta a "rabjuk" vagyok.Számomra a legcsdálatosabb állatok a földön.
Okosak,erõsek,gyönyörûek.
A filmet annó videón láttam,jó kis hanalámondással.És nagy kedvencem volt,látványos film, jó zenével.
Vamprella 2008 jún. 11. - 00:58:43
(14/37)
regota vartam ezt a filmet, mert en kislanykoromban olvastam, es mostanra meg a kardszarnyu delfinek szerelmese/megszallotja lettem egy kicsit.
a film iszonyatosan szar volt.
nincs ra jobb szo !
a mu delfinek, a muanyag jeg, az idetlen szereplok, az idetlen hangok, a sok delfinszemre kozelites grr

ongyilkossag a vegen? nem hiszem en se.. nekem ugy tunt, hogy a rendezo beléeszeretett a jeg alatti felvetelekbe, es annyi

amibe viszont rossz belegondolni, hogy a foszereplo delfint ( vagy az anyjat )is valoszinuleg kifogtak, lehet h az o apjat is megoltek, azert, hogy egy cirkuszban fellepjen :( meg filmben szerepeljen :(
mindenesetre a valodi kardszarnyu delfines jelenetek miatt erdemes volt megneznem

es ez egy olyan film volt, ahol tiszta szivbol kivantam, hogy oljon meg mindenkit
Krande 2007 ápr. 29. - 09:28:41
(13/37)
Hehhh, éljenek a kereskedelmi adók...

Nekem tetszett a film. Rachel eleinte OK, hogy idegesítõ, de végsõ soron õ is csak egy esendõ karakter, a maga hibáival. Egy Kasszandra, mellesleg.

Amúgy mire írjátok, hogy Vágottuszony öngyilkos lett??? Eléggé egyértelmûen benne van a filmben, hogy ott nem töri át a jeget, ahol nem akarja... egyszerûen arról van szó, hogy befejezte a bosszút, most már szabad. Részérõl minden elintézve, visszatérhet a "normális" életéhez. Eddig épp annyira kényszerpályán volt, mint Nolan kapitány. "Én vagyok te, tudod? Te vagy én, érted? Te vagy az én... részeg sofõröm".
eszter1 2007 márc. 14. - 09:46:45
(12/37)
nem jutott ki a jég alól, azért úszott alá, hogy öngyilkos legyen. hihetetlen ez a tv2, végülis ez a film vége, én nem láttam most, szóval nem tudom hol vágták el, de sejtem, és utána tök sokáig szól a zene, akkor már énekkel.
egyébként sztem ezt a filmet nem tudományos szemmel kell nézni, bár igaz, amiket mondasz, de ez a film attól szép, hogy túlmisztifikált. mondjuk én nagyon régóta ismerem ezt a filmet és nagyon sokszor láttam már, még kislány koromban szerettem bele, lehet hogyha most felnõtt fejjel nézném elõször, én is így vélekednék.
de én úgy gondolom, amit az elsõ mondatodban írtál: izgalmas, megható és klasszikus. egyébként lehet, hogy ez hozzáállás kérdése is, mert ha én filmet néze, mindig elrugaszkodok a talajtól és csak a film világára koncentrálok, nem próbálom összehasonlítani a valósággal. végülis is ez nem az animal planeten ment. sztem ez sok filmre igaz, és ettõl film a film, hogy egy olyan világot teremt, amit nem tapasztalsz a környezetedben, kivéve persze, ha életrajzi vagy történelmi drámáról beszélünk. bár még ott is elfogadható a túlzás és kitaláció, mert egyébként meg elolvasom a könyvben,vagy megnézem a historyn nem?
little_girl 2007 márc. 13. - 21:18:16
(11/37)
én más mûsor elejérõl maradtam le a múltkor, egy másik kereskedelmi csatorna jóvoltából. nekem az 5-10 perces ráhagyások beváltak, eddig. Egyébként meg este elméletileg sokkal kevesebb reklám van.. úh ha már ennyien fel vagytok háborodva, akkor vmit nagyon elcseszett a kis csiga
dilaram 2007 márc. 13. - 14:07:07
(10/37)
Ennek a filmnek én más címet adtam volna. Ezt: "A kardszárnyú delfin"
Brambilla 2007 márc. 13. - 10:57:15
(9/37)
Az 1:50 igen baráti idõpont, fel akartam kelni, hogy megnézzem, de szobatársam azt mondta, ha felébrasztem éjjel kettõkor kivágja a tévét az ablakon, meg én is korán keltem, úgyhogy lemaradtam róla.
moxika 2007 márc. 13. - 06:25:31
(8/37)
Köszönjük TV2!!!! Ismét bebizonyítottad, hogy te vagy az úr! Azt csinálsz amit akarsz! Hiába állítottam be úgy a felvételt, hogy fél óra elõtte-utána ráhagyással, mégis lemaradt a vége, tehát egy kalap sz*rt sem ér a felvétel. Köszönjük, hogy megbecsülöd hû nézõidet.
little_girl 2007 márc. 12. - 18:34:58
(7/37)
én is csak hasonlóan tudok nyilatkozni, mint az elõttem szólól, hogy ez egy jó film. és már azt is megszokhattuk, hogy ami jó film az késõn van... az is igaz, hogy én ezt amikor kicsi voltam, akkor láttam, de az nagyon megmaradt bennem, hogy bosszú vezérli a bálnát. sõt, régebben még azt hittem, h ez egy horror film :) bár gyerekszemmel... :)
BaB1 2007 márc. 12. - 18:05:10
(6/37)
Felhívom a figyelmet a zenére! Egy igazi Morricone remekmû! Már régóta keresem a CD-t, de sajnos még nem találkoztam vele.
eszter1 2007 márc. 05. - 21:31:49 Előzmény x-tro
(5/37)
sztem nem sok köze van a cápához, itt egy halászfalu szerepel. a cápában pedig nyaraló helység. az orca sokkal lélektanibb. pontosabban ez sztem egy lélektani dráma. a cápa inkább akciódráma. a filmben elmondják, hogy a gyilkosbálna sokban hasonlít az emberre, biztos van tudományos, különben nem csináltak volna róla filmet. és sztem nem arról van szó, hogy bemutatja, hogy óvjuk a tengerpartot, hanem párhuzamot állít a kapitány és a bálna sorsa között.
egyébként a cápa is jó film. fõleg az 1 és 2 a többi nem annyira.
alberto10 2007 jan. 07. - 22:37:19
(4/37)
Szia olvastam a fórumon amit irtál,hogy neked megvannak ezek a filmek !
Én pedig nagyon keresem ezeket! de sehol se találom!
Te cserélnél velem filmeket? van nekem 810 db dvd filmem ha igen irj ide albika777@freemail.hu Küldök listát te is irsz nekem és én is neked igy szoktam a haverokkal is kb 10 emberrrel cserélünk igy!
Irj légyszi Szia
x-tro 2006 febr. 22. - 14:54:12
(3/37)
a gyilkos bálna delfin, és nem öl embert, hanem ha van köze kétlábúhoz, inkább gyógyít. halat viszont sokat eszik.

ettõl még a cápa 1 mellett a másik nézhetõ "vigyázzunk, ha tengerpartra megyünk nyaralni" típusú film.
mikehodges 2006 febr. 21. - 19:18:14
(2/37)
Biztos azért megy ilyen késõn,mert a fõmûsoridõben mindig kötelezõen valami "x-kategóriás"vackot kell leadni,vagy valami agyonjátszott új "szuperprodukciót":(a kereskedelmi csatornákat rendszeresen nézõ,s szeretõ emberkék "igényei"nem az ilyen "klasszikus"filmekre specializálódtak.sajna õk teszik ki az ország nagyobb hányadát.amugy szerintem is jó film,vegyed fel,vagy vedd meg dvd-n,mert megjelent.
wader 2006 febr. 20. - 16:42:48
(1/37)
szisztok.
ez szerintem egy nagyon jo klasszikus film.miért adják ilyen késön?
nem gondolnak a dolgozo koránkelö e,mberekre?
kár