ave 2007 szept. 16. - 19:04:43
(68/568)
Nem tartozik szorosan ide, de aki már látta/olvasta az egész történetet, nézze meg a youtube.com -on a "How the lord of the rings should have ended" videot és derüljön egy jót:))))
zszoltan 2007 szept. 16. - 17:55:14
(67/568)
Az biztos, hogy sokat jelentett volna, ha én is elõször filmen látom. A nagyszerû történet elsõ végigélésének varázsa biztosan hatott volna.

A filmmel az a baj, hogy a jól megszokott eszközökkel akar hatást kiváltani. Ennek az a buktatója, hogy ha sikerül, akkor minden rendben, 'fantasztikus alkotás'. Ha viszont nem sikerül neki a kívánt hatást elérnie, akkor nagyon meglátszik rajta, hogy 'meg akarja etetni a nézõt'. És ez bizony ellenérzést vált ki.
Tipikus példaként tudnám említeni azt a behimbálós jelenetet a lépcsõn Aragorn fõszereplésével (a 'Gyûrû szövetsége'-ben). Az ember lélegzetvisszafojtva izgulja végig - többszöri megnézésre is - a parádésan kivitelezett jelenetet. És amikor végre levegõt vesz, az elsõ kifejezés, ami kiszakad belõle a 'Na ne! Én ezt a vacakot nem nézem tovább!'.
És az erdõig még három ilyet kellett elszenvednem. A könyv sem hibátlan, de nagyon nem mindegy, hogy 300-400 oldalanként van benne egy 'bukfenc', vagy 10-20 percenként újra és újra. Az ember ilyenkor hajlamos giccs- és klisétengernek minõsíteni az egész trilógiát, és az elsõ rész megnézése után nem adni esélyt a többinek. (Egyáltalán nem érzem, hogy bármirõl lemaradtam volna, mert tegnap nem tudtam megnézni a 'Két torony'-t.)


De kicsit számszerûbben is válaszolok kérdésedre. Ha csak azt tekintjük, hogy látványos képsoraival a fotelbe tud szögezni, akkor kaphat egy 7/10-et. Viszont ha azt is hozzávesszük, hogy idõnként már fáj, amit a képernyõn látok, akkor számomra 5/10-nél nem ér többet. Tekintve a film megnézésére fordítandó idõt, ez nálam már nem üti meg az 'egy megnézésre jó lesz' mértéket.
És nem tudok elvonatkoztatni a könyvtõl. Nem megy. Nagyon bosszant, hogy lesz olyan, aki beéri egy 5/10-es filmmel a 10/10-es könyv helyett. Mert fogalma sem lesz róla, hogy nem ismeri a történetet, csak egy hasonlót látott.
ave 2007 szept. 16. - 15:19:28
(66/568)
Ja és bocs, hogy nem jeleztem elõre SPOILER-t, de azért remélem nem lõttem le semmit...
ave 2007 szept. 16. - 15:02:53
(65/568)
Igazából nekem az fáj, hogy annyi pénzt öltek ebbe a filmbe, gyönyörû a környezet, minden ezköz adott volt ahhoz, hogy a Tolkien által megálmodott világot valóra váltsák, és ehhez csak az kellett volna, hogy a színészek is legalább egyszer elolvassák a könyvet (könyörgöm, legalább a forgatás alatt, csak a rájuk vonatkozó részt!!!!!!). Miért kellett a legjobb jeleneteket kihagyni, a legviccesebb párbeszédeket tönkre tenni, a szereplõk jellemét teljesen eltorzítani?? (Szegény Faramir, ha létezne, beperelhetné Peter Jacksont. Na és Gimli, hát bohócot csináltak a szerencsétlenbõl)
A Nazgül 10 cm-re Frodótól? Na neee
A csatajelenetek látványosak... ja persze... A harmadik részben igen. De itt...
Nem tudom, nekem az egész kiábrándító volt. Persze nem most láttam elõször a filmet, de annyi sok hibával van tele:((((
Ha nem olvastam volna a könyvet, azért kaphatna egy 4-est, de így, inkább nem osztályzom.
Bocs, ha valakinek túl erõs a nemtetszésem, de én annyira vártam ezt a filmet, mint nagyon kevesen, és a csalódás ingerlékennyé tett.

De ez a fórum tök jó, biztos írok még más filmekhez is:)
norton15 2007 szept. 16. - 11:42:28
(64/568)
Nekem nagyon tetszett, de talán azért, mert a filmeket láttam elõbb...:) De elvonatkoztatva a könyvtõl tetszene a film?
zszoltan 2007 szept. 16. - 10:06:46
(63/568)
Hát, te sem halmoztál el minket mély véleménnyel a filmrõl. Pedig engem érdekelne, milyen.
Én nem láttam semmit a filmbõl. Már úgy értem, egy percet sem.

Kedves Seten!
Úgy tûnik, ave is úgy járt a filmmel, mint én. Rajong a könyvért, és (ahhoz viszonyítva) nem elég jó neki az, ahogy megfilmesítették. Talán ha csak szeretné a könyvet, akkor a film is tetszhetne neki (is). :)
(Amúgy a kérdésed jogos, talán pár részletre utalva világosabb lenne, mi nem tetszett neki. De az meg valószínûleg spoiler lenne, amit ugye sokan nem szeretnek.)

Amúgy nekem az a véleményem a filmtrilógia általam látott részérõl, hogy egy jó kis látványfilm erõtlen kísérletet tesz a könyvben olvasható mondanivaló és hangulat átadására. De látványban és akciókban nincs hiány, azt meg kell hagyni.
ave 2007 szept. 16. - 02:04:12
(62/568)
Ja, és ráadásul a Két Torony a kedvencem a három kötetbõl, és persze ezt szúrták el a legkeményebben. Szomorú...
de a könyvet újra el kéne olvasni (te jó ég, már lassan nem tudom számon tartani, hányszor olvastam)
ave 2007 szept. 16. - 02:01:31
(61/568)
Rövid leszek:
A könyv a világ egyik remekmûve, de a film... kár érte :(
labruhinn 2007 szept. 16. - 00:35:08
(60/568)
VÉgigolvastam a hozzászólásokat, nem kellett volna.

Szomorú, hogy ebbõl az egészbõl sokaknak csak annyi jönle, hogy "Aragorn de jó pasi, elolvadok, ha meglátom", meg "hú de sz*r/hú de jó a grafika", stb.
És ezek a hozzászólók jövõ zálogai. Hofit idézve: "Dögöljek meg, ha kiváltom."
Ja, és ahogy látom, a hozzászólók legalább fele megbukott magyar nyelvbõl már másodikban.
Szánalmas.
Anya54 2007 szept. 15. - 22:19:55
(59/568)
Hát eddig csak olvasgattalak benneteket, de ma muszály voltam regisztrálni.Szerintem ez a világ eggyik legszebb meséje "felnõtteknek". Ha benneteket csak a technikája érdekel akkor kár volt megcsinálni, habár nagyon jól van "megcsinálva". Mondjuk engem nem is ez fogott meg legjobban a filmben /sem a könyvben/
Igaz soha nem akartam Frodó lenni, de kételkedem benne hogy Setennek
/bocsi a személyeskedésért/ lenne Samuja és õszintén sajnálom érte.
Sajnálom ha az összes "álmát" igy le tudja egyszerûsiteni egy griffre.
Sajnálom ha könnye sincs a bátor hõsökért és nem szánja az "egyszerûeket". Lehet gyerekként még õ is másként látta.
"lehet nála van a gyûrû?"
Obi1 2007 szept. 15. - 19:54:54
(58/568)
Nem teljesen, hanem távolabbról vették fel õket.
merkur66 2007 szept. 15. - 18:59:38
(57/568)
igen, csak filmtrükk. Valahol olvastam, hogy eredeti méretben forgatták le a filmet és utána számítógéppel kicsinyítették le õket. Mikor Elijah és a többiek elõször látták a kész verziót csak nevettek magukon.
norton15 2007 szept. 15. - 16:30:33
(56/568)
Biztosan filmtrükk, volt mindegyiknek dublõrük is, még Gimlinek is.
raven_13 2007 szept. 15. - 16:29:07
(55/568)
nekem az utolsó a kedvencem
mzperiksz 2007 szept. 15. - 13:55:01
(54/568)
nekem ez a rész a kedvencem ebben van a legtöbb új szreplõ és amúgy is Rohan és a rohíro nagyon hasonlítanak a magyarokra. Ráadásul ebben vannaka legjobb csata jelenetek. :)
Rince 2007 szept. 15. - 13:38:48
(53/568)
Szerintem filmtrükk. Gimli a törpe egy majd 2m magas ürge, de a filmben õ sem venné le az utolsó lekvárt a polc tetejérõl..
andy_balog 2007 szept. 15. - 12:53:52
(52/568)
Sziasztok!!!Azt szeretnem kerdezni hogy Zsakos Frodo-t aki jatsza meg a baratait,azok teleg ojan alacsonyak vagy csak film trukk?
zszoltan 2007 szept. 11. - 17:28:21
(51/568)
Ez így van. Az én példányomban 6 könyv + 1 függelékek van, 3 kötetbe kötve. De én is láttam már olyan kiadásban, hogy egy jól irányzott suhintással talán még egy ork fõnököt is le lehetett volna taglózni vele. :) Bár ezek inkább olyan asztali példányok. Nemigen bírnék órákig tartani a kezemben olvasásra egy ilyen nagyságú könyvet.
10/10
Andrew8 2007 szept. 11. - 14:29:01 10/10
(50/568)
Sziasztok. Hát ha láttátok a bõvitett 4 dvd-s extra dvd-t onnan is megtudhatjátok hogy eredetileg 1 könyvként lett volna kiadva (Tokien akarta igy)csak a kiadó választotta 3 részre mert akkoriban 50-60 éve nyomtatás még drága volt nekik (egy könyvre 1500 oldalra.) Ennek ellenére kaidták egyben is sok helyen pl én 1. ször 1500 oldalas könyvben olvastam el.
zszoltan 2007 szept. 10. - 18:54:34
(49/568)
Igen kecses megoldása a problémának. :) Persze lehetne ezen megoldásra (taktikai) ellenérveket keresni. De a legfõbb ellenérv talán az, hogy ebbe a történetbe nemigen tudta volna beleszõni az írója mindazt, amit el akart mondani.