offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 17. - 13:26:09
(328/568)
Hát, én már semmilyen topcit nem találok, még egy ártatlan paprikatévés fõzõcskélõst sem, ahol ne lenne a napi politika (?) belekeverve a levesbe.
offtopic
Dantes 2008 aug. 17. - 13:16:56
(327/568)
Mi a sz*r a köze van a ciányoknak a GYûrûk Urához?

Baszus...vagy b*zizás vagy cigányozás megy itt..hát ezekenk mi a szar közük van a filmhez?
5/10
offtopic
zee944 2008 aug. 17. - 11:52:48 5/10
(326/568)
Persze. Két évet lehúzol a tengerészgyalogságnál, és nincs megoldhatatlan probléma.
5/10
offtopic
zee944 2008 aug. 17. - 11:23:26 5/10
(325/568)
Mert sarkítás. A késes cigányok fegyelmi szintjére nem lehet felkészülni. Ez is sarkítás, de egyre több a hasonló színvonalon mozgó kölyök. Még én is leizzadok néha ebbe belegondolva, amilyen végtelenül primitív egyedeket látok az iskolák környékén. Nem puszta hülyeségekrõl vagy neveletlenségrõl van szó. Egy nõnek itt már esélye sincs, maximum mázlija, ha egy normálisabb környéken taníthat.
5/10
offtopic
zee944 2008 aug. 17. - 10:14:58 5/10
(324/568)
Csúnya demagógia egybemosni a két fogalmat. A Trabant és a Porsche is autó, de azért...
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 17. - 01:48:01
(323/568)
Hopp. Akkor ezt át kell gondolnom. :)
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 17. - 01:27:15
(322/568)
Hát, a nos akkort.
De, utánaolvasok egy kicsit a vitának, és megpróbálok az egész elejére kerülni, már ha van neki olyan. De ma iccaka már valószínûleg nem tudom teljesíteni a vállalásomat. :€
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 17. - 01:17:37
(321/568)
Nem tudnád egy picit konkrétabban megfogalmazni a kérdést?
Nem piszkálódás, csak érdekelne, ha már így felvetõdött.
10/10
offtopic
Ezüstliliom 2008 aug. 16. - 21:50:44 10/10 Előzmény Heathcliff
(320/568)
Várom.:)
10/10
offtopic
Ezüstliliom 2008 aug. 16. - 21:49:40 10/10
(319/568)
"Az meg nyilvánvaló, az a tanár felelõs volt a "történtekért". Akinek nincs tekintélye, nem tud fegyelmet tartani, az mégis milyen tanár."

Hát tudod, kívánom, hogy legyél tanár (lehetõleg ének) vagy egy évig, aztán utána visszatérhetünk erre a témára.:/ Szomorú, hogy nem csak hogy elkövethetnek ilyeneket a mai diákok, de még büszkék is rá. (Ugyanígy primitívségnek tartom, mikor arra büszkék, hogy dohányoznak vagy hogy fûvel fával lefekszenek.) Én is ének tanárnak tanultam, de a látottak után talán nem csoda, hogy sosem voltam hajlandó bemenni az oroszlánketrecbe. Annak idején nem a fegyelmezés vonzott a pályára, hanem a tanítás, de ez már régen nem errõl szól.
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 15. - 14:43:07
(318/568)
1. Hogy a tanárnõ feladta a fegyelmezést, azt nyilván TE soha nem értheted meg. Nyilván megoldottad volna valahogy; másrészt, gondolom, semmit sem adsz föl. De mégis próbáld megérteni, hogy vannak, akik nem tudják ilyenkor, mit is kellene tenni.
Lehet, hogy ez régi eset (én csak most láttam); de maga a jelenség nem az.
2. Orsiról nyilván hülyeséget írtam; csak már maga a fórumozása, és hogy hozzá tudott szólni a témához, és sok filmet látott a Csaj nem jár egyedül-ön kívül....valami értékítéletet elõlegezett meg.
3. Az intertexttel, mint hibával, tisztában vagyok.Mindig is ezt csináltam, mert nem vagyok olyan okos, mint mások...
4. Milyen jelenetet? Ezt én kérdezem. Mit idéztem?
5. Az agresszióról a GyU kapcsán: a.) mint írtam, nem zárkózom el az agressziótól, mint témától. De inkább a valódi agresszió, mint téma az érdekes, mert ott könnyebb az áldozatok oldalára állni. De valóban hagyjuk.
b.) Másrészt a GyU fajait, a tündéket, orkokat...elég könnyû átfordítani angyalokra, ördögökre,és akkor már rögtön nem érdekes sem a statikus, minden dinamikát nélkülözõ jellemkép, sem a sarkosan fekete-fehér ábrázolásmód. Ennélfogva ezt simán át lehet költeni szellemi, égi háborúvá; tehát az emberi valóságtól még inkább eltávolítani.
6. Kösz, hogy figyelemreméltó, mit láttam de Nirotól. Na. Még a végén kihúzod, és tényleg: szimpla papot játszott a
Pokoli lecke c. filmben.
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 13. - 13:22:26
(317/568)
Köszi:)
offtopic
BladesOrsi 2008 aug. 13. - 12:14:53
(316/568)
Oke, nem tortent semmi :)
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 13. - 12:04:41
(315/568)
Oké,Orsi, ez nekem tökéletesen elég. A videót nem miattad linkeltem be. Láttam, hogy rengeteg filmet ismersz, nem ezen a gyökér szinten mozogsz. Csak kíváncsi voltam, az életben mennyire tûröd el. De hagyjuk, nem fontos. Nem akartalak megbántani, tényleg, bocs.
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 13. - 12:01:20
(314/568)
Hát hallod, köszi, hogy BladesOrsi helyett is válaszoltál...tudod, ezt tõle kérdeztem ám. És hogy kitaláltad, mi a motivációm...pedig nem az, de hát mindenki magából indul ki, alapszabály. Ennyit a "civilizált agresszióról"....:(:(:(
Orsi meglepõen sok filmet ismer, azért írtam, hogy intelligens; a hasonló korú húgom ilyesmiket nem nézne meg. És figyuszka, NEM ÉN ÍRTAM LE, hogy "nõvel ne nézzétek meg"...gondolom, a képernyõig csak ellátsz...
Az Eastern...filmet nem láttam, nem is szándékozom megnézni, így nem tudom, milyen jelenetet választhattam volna ki belõle önkényesen.
A M. azér' a kedvencem, ami miatt a filoszok képesek voltak egy egész könyvön keresztül fikázni...de mégis mind belelátott valamit a maga szakterületérõl...
a GyU-ról nem írom még egyszer le, mi tetszett belõle...sztem értelmes vagy, már megjegyezted.
Az életellenes cselekményekrõl: egyáltalán nem zárkózom el a témától, sõt, vonz, sajnos. Talán már nem annyira, mint régebben...Csakhogy mindig az áldozatokkal azonosulok, így a l'art pour l'art erõszakot utálom. Túl sok a valódi erõszak a valódi világban ahhoz, hogy még fantáziáljak is róla...(Katyn, pl., ha emlékszel...a többit itt nem részletezem...cseszd meg a bunkóságodat :P:P:P
"Valakik buzikat keresgélnek, valakik meg agressziót." Ez biztosan így van: valahol, valakiktõl ezt tanultad meg....
Hát, a Brazil. Tudod, megnéztem, csakhogy mûvelt legyek...Semmit sem értettem belõle, azt is elfelejtettem, hogy Niro játszott benne... Hülyézz le emiatt, elviselem, biztosan ebben is igazad van. Nirot pedig nem láttam 80 filmben, mint te...
"(Valakik ugyanis zsidókat meg keresztényeket keresgélnek.)" Na ja. Neeeem erre gondoltam, nyilvánvaló, de hagyjuk. Nem ismerem - veled ellentétben - Cronenberg életrajzát, sõt, bár hihetetlen, nem is érdekel...
"Viszont nem csak a mûvészi mondanivaló számít, vagyis hogy az számít, vmi mitõl lesz-lehet mûvészi. Az pedig az ábrázolás. A metamorfózis ábrázolása vagy mûvészi vagy nem. De ezt errõl most nem fogom eldönteni. Jó amit írsz, mert a mondanivalójának tényleg van köze az állat elemberesedéséhez."
Okszi, csak éppen nem értem, most akkor mi benne a nagy durranás; te tudod, meg érted, meg okosabb vagy, mint én: igazán leírhatnád.
offtopic
BladesOrsi 2008 aug. 13. - 11:42:03 Előzmény Heathcliff
(313/568)
ja igen, es a videora valszolva. te most komoilyan azt gondolod, h nekem a tanorak alatt nincs jobb dolgom mint a tanart baszogatni?!
ha megprobalnam, azonal repulnek a sulibol. en holmi kisegito suliba jarok, hanem egy nemet nemzetisegi gimibe, ott meg a szinvonal magasabban van, semhogy enekora kozben baszogassuk a tanarunkat!

es ha arra lennel kivancsi h miert szeretem az agresszivabb filmeket, es miert nem vagyok oda a a doktor szosziert, akkor azt valaszolom, h egy apa es egy baty mellett felnove csoda lenne ha a barbie babakat szeretnem.
talan azert fociyok es szeretem a focit, mert ebben is apuekra hasonlitok....
5/10
offtopic
zee944 2008 aug. 13. - 11:38:26 5/10
(312/568)
Én is hasonló okokra szoktam megvédeni a kung-fu filmeket. Egyébként igazad van, végülis szórakoztató volt, ugyanakkor nehéz nem észrevenni a gyengeségeket. Igazán nem lenne lehetetlen egy hasonló filmet *tényleg* jól megvalósítani, hogy ne csak a mûfajon belüli elvárásokat teljesítse.
offtopic
BladesOrsi 2008 aug. 13. - 11:34:52
(311/568)
hat figyelj, nekem ilyen az izlesem, a vigjatekokat pl kifejezetten nem szeretem, csak neha-neha nezek meg egyet. es felreertes ne esek, azert m szeretem a kicsit durvabb filmeket, en nem vagyok agressziv.
es mellesleg az Eastern promises-ben nekem a furdoreszes resz a kedvencem. jo, nem csak Viggo miatt, de szentem telleg remek jelenet, es teccik h valosagszeruen van abrazolva. mert egy csomo B kategorias filmben a megtamadott ember biztos h a torolkozojeben harcolna, de itt legalabb leesett Cronenbergnek a tantusz h eleg hulyen venne ki magat, ha Vig a torulkozot maga ele tartva vedene magat... :)
offtopic
BladesOrsi 2008 aug. 13. - 11:29:22 Előzmény zee944
(310/568)
en ezt egy Cronenberghez melto filmnek tartom, es szentem A legy 2. a B kategorias film, nem az 1.
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 12. - 23:27:04 Előzmény BladesOrsi
(309/568)
Hát, Orsi, érdekes az ízlésed; és ez valahol nagy elõny ám *kaján mosoly* Az Eastern Promises-hoz ezt írta valaki:
"Ja, és nõvel be ne üljetek a filmre!
Én elkövettem ezt a hibát, és aztán mikor a szereplõk a szaunában szétszurkálták egymást, alig tudtam a székében tartani... : )
Hát igen... Egy kicsit "túl naturálisan ábrázolták"..."
Vagyis: ha neked pont ezt jön be, nincs vita....:D
Azért kíváncsi lennék, a való életben mennyire kedveled vagy tolerálod az agressziót. Mivel 17 éves vagy, maradjunk a középiskolákban történteknél, fõleg ennél, mert ennek lányok a szereplõi, a többit hagyjuk is:
http://www.youtube.com/watch?v=cFpx28lpB98
Valóban nem értem, milyen összefüggés lehet a képi agresszió kedvelése és a valóság között. VALAMIÉRT csak kedveled az erõszakos filmeket. Más (intelligens) lányt nem ismerek, aki szintén: tehát csak tõled tudom megkérdezni...