zszoltan 2007 júl. 08. - 17:06:29
(42/662)
Félreértés ne essék, nem az a bajom, hogy nincs benne az egész könyv. Ez ekkora mûnél természetes. Az összeállítással nincs bajom. Csak a stílussal. Az alább felsorolt jelentek számomra nem heroikusnak, hanem nevetségesnek hatottak, amit én csak paródiában tudok jó szívvel nézni.
Én tudom, hogy 'mese' az egész, de azért mégis...

SPOILER a teljes trilógiához
Valamelyik hobbit a sárkány farkán lovagolt a tûzijátéknál.
Amikor a Fekete Lovasok üldözték Arwent.
Ahogy Gandalf és Szarumán elõször összecsapott. (Jó, mondjuk az a könyvben írtak ismeretében volt csak furcsa.)
Vagy mikor Gandalf a sziklaperemen kapaszkodott.

Az általad leírt Szarumán halála is finoman szólva érdekes lehetett(, de azt nem láttam).

Az itt említett Eowyn kontra Sápadt Király 'villámpárbaj'.
Amikor a két hobbit egy méternyi szigeten épen kuporgott a Tûzhegy oldalán.

De az is elég elgondolkodtató, hogy vajon egy szellem a szellembuzogányával képes-e leütni egy anyagi síkon létezõ orkot (ha jól emlékszem). Vagy hogy mi történhetett Magosvár 10 év alatti polgáraival, amikor a szellemek - igen látványos jelenetben - megszállták az egész várost.
norton15 2007 júl. 08. - 16:16:49
(41/662)
Például mi?
És miért akasztanak ki???
Valamikor a kevesebb a több, pl itt is, mert még plusz egy óra lett volna a Megye megtisztítása.:)
zszoltan 2007 júl. 08. - 15:57:32
(40/662)
Jaj! 'Hálivúd'! :(
Na, az ilyenek akasztottak ki már az elsõ részben is. (De persze ez egyéni szociális probléma. :) )
norton15 2007 júl. 07. - 08:30:19
(39/662)
Nem, nem villámmal lövi le Gandalf.

((((((SPOILER)))))

Gandalf eltöri a botját, majd a Kígyónyelvû leszúrja. Legolas erre lelövi a Kígyónyelvût a torony tetejérõl. Szarumán meg leesik, majd ráérkezik egy kiálló hegyes tárgyra, majd belefordul a vízbe.

Elég csúnya halálnem nem?:)
zszoltan 2007 júl. 06. - 20:08:35
(38/662)
Sürgõsen pótolni! :) Bár elég hosszú, de olvasmányos 'mese', gyorsan lehet haladni vele. Ha a filmért nem sajnáltál 10 órát az életedbõl, akkor a könyv is megéri az 'árát'. (Remélem, egyszer majd tudsz rá idõt szakítani.)

Amúgy én a filmet önmagában sem tartom egy nagy mûnek, a remekmû könyvhöz (v)iszonyítva meg pláne. A látvány talán ott van, de például a Sápadt Király és Eowyn összecsapásának eredményén kihaltam egy 'ilyen nincs' felkiáltással. És az elsõ rész is tele volt ilyen (ezt nevezik giccsesnek?) ferdítésekkel. (Szerintem alig van több köze a könyvhöz, mint a 'Trója'-nak az 'Iliász'-hoz.)

SPOILER? (ha benne van a filmben, akkor igen)
Apropó Uruk-Hai! Az benne volt a filmben, amikor az orkok - kétszer is - összeverekedtek a hobbitok birtoklásának jogán? Az egyik legstílusosabb rész...

De még a látvány sem volt eléggé ízléses egy jó fantasy-hoz. Há' hogy néztek ki azok a Fekete Lovasok! Meg az orkok! Kész paródia! Hogy a félelmetes árnyék Gollam-ot már ne is említsük! (Az állat és a fenevad között azért van némi hangulati különbség.)

Na jó, nem ajánlom tovább a könyvet. Végülis ez a fórum a filmekrõl szól...
zszoltan 2007 júl. 06. - 19:25:05
(37/662)
Micsoda?! Szarumán halálát is átírták? (Gondolom, Gandalf leüti a vár tetejérõl egy villámmal. :) ) Pedig annál tanulságosabb halált keveset olvastam, mint Szarumáné volt a könyvben.
kevinspéci 2007 júl. 06. - 18:44:08
(36/662)
Én nem olvastam, így ebbõl a szempontból nem tudom kritizálni a filmet. Más szempontból meg fõleg nem, mert nem is lehet.

- Uruk-Hai - :))
norton15 2007 júl. 06. - 17:13:12 Előzmény willturnerfanlány
(35/662)
EGYÁLTALÁN nem úgy hal meg, ráadásul itt a film elején távozik el.
zszoltan 2007 júl. 06. - 16:50:23 Előzmény kevinspéci
(34/662)
Én meg pont lemaradtam róla! Ugyanis a 'Gyûrû szövetsége' megtekintése okozta sokk után találomra beletekertem az utolsó részbe (hogy lássam, a befejezést nem írták-e felismerhetetlenül át; de szerencsére elég jó lett), és csak Eowyn-t kaptam el a végsõ párbajban. Amit onnantól láttam, az ismét meggyõzött, hogy talán szépen van fényképezve, de realitással egyáltalán nem törõdtek. Nekem ez túl sok volt a könyv olvasása után.

Szerintem a 'Gyûrûk ura'-t nem nézni, hanem olvasni kell.
Dzshonny 2007 máj. 10. - 15:21:49
(33/662)
Nem... Én a bõvített dvd hosszára értettem. Ezt akartam kideríteni is,hogy télleg így van-e, mivel az elõttem szólónak megvolt a bõvített dvd változat.A 3.dik filmbõl egyépként is rengeteg jelenetet vágtak ki, mivel túl hosszúra sikerült volna az egész.Elnézést a rossz kifejezésemért,hogy úgy lehetetet érteni,hogy csak a filmre gondoltam.
Vica 2007 máj. 10. - 08:35:50 Előzmény Dzshonny
(32/662)
9 órás bõvített változata NEM lehet! A három film normál változatban 9 óra. Nekem az elsõ rész van meg bõvítettben, az plusz egy órát jelent az eredeti háromórás filmhez képest.
Ha csak a harmadik bõvítése kilenc óra lenne, akkor "A király visszatér"- t még két év múlva sem fejezték volna be...
Nem tudom ki mondta azt neked, de gondolkodj reálisan, ne higgy el ilyen hülyeségeket.
Dzshonny 2007 ápr. 26. - 14:21:57
(31/662)
Melyik bõvítet változata vanmeg a filmnek? mert olyasmirõl is halottam,hogy van egy 9 és fél órás filmváltozata a Király visszatérnek.
Dzshonny 2007 ápr. 26. - 14:11:55 Előzmény bvera13
(30/662)
Az elsõ rész 4 oscart nyert.:) Egyépként igen nagyon jól eltalálták a film világát mindhárom résznél, nagyon szépen meglett festve a vásznon. Még egy ilyen jó könyvbõl készült filmadaptációval még nem sikerült találkoznom.
bvera13 2007 márc. 14. - 19:13:22
(29/662)
Én is imádom, nem hiába 11 Oscar díjas a harmadik rész.
Ha jól tudom az elsõ rész 5 Oscaros. Na mindegy én mind a hármat szeretem.
picurklau 2007 jan. 06. - 18:13:38
(28/662)
Ha vkinek kellenek a gyürük urák kazettán az írjon!!!!!!!!!!!!!!!!Kben nekem is a 2.a kedvencem:D
willturnerfanlány 2006 nov. 13. - 11:56:13
(27/662)
nekem a 2. a kedvencem de ezt is szeretem mert télleg jó:)
kevinspéci 2006 nov. 12. - 10:37:54
(26/662)
Ezt a filmet nem lehetett volna a tudomány és a technika meg minden más jelenlegi állását figyelembe véve jobban megcsinálni és kész. Tökéletes a látvány, a történetvezetés, a forgatókönyv, a színészek, a zene. Minden!
És ami külön öröm: a magyar szinkron is pazar!
A legkiválóbbnak én is a 3. részt vélem.
A kedvencem belõle Theoden király beszéde a végsõ csata elõtt.
Andi16 2006 nov. 07. - 17:10:40
(25/662)
Télleg nem tutam akkor kiveszem mert ezt a részt csak eredetibe látam.
Newcastle United 2006 nov. 07. - 08:29:40
(24/662)
A bõvített verzió már régen kijött hivatalos formában is, szerintem a legtöbb tékában hozzáférhetõ.
Andi16 2006 nov. 06. - 16:55:39
(23/662)
Gondolom netróõl töltöted le nem?