10/10
Andrew8 2007 szept. 23. - 22:55:36 10/10
(97/657)
Milyen tömör professzorról dumáltok?
norton15 2007 szept. 23. - 20:51:18
(96/657)
A tudósok nyomot találtak, talán tényleg léteztek hobbitok, vagy ahhoz hasonló elõemberek.
norton15 2007 szept. 23. - 18:41:52
(95/657)
Kihagyták még amikor Aragorn megküzd Szauronnal, a palantírral, ahol azt mutatja, hogy Arwen haldoklik. Érdekes még, hogy egy ivóversenyt is levettek, Legolas és Gimli közt ("bizseregnek az ujjaim"-mondta Legolas, Gimli lefordul a székrõl.). Sok minden van még benne, nekem a Két torony van meg így, Szerintme nézd meg úgy, biztos érdekesebb lesz a számodra.
zszoltan 2007 szept. 23. - 15:59:08
(94/657)
SPOILER
Na! Így korrekt. Bár még jobban örültem volna, ha a hobbit végez vele (no man), de õ ugye nem éri fel. A ledöntésre meg rámegy a tõre és a jobbkeze. Keresgethetne másik kardot magának - rekordidõ alatt.
Vagy egy kéttõrös kombóroham? :) No, ennyire azért tényleg nem tapasztalt harcos kis hobbitunk...
norton15 2007 szept. 23. - 14:33:51
(93/657)
Van Faramyr és Éowyn benne sok, ahogy egymásba szeretnek(Anyám azonnal megérezte itt valamit kihagytak). A király nem így halt meg, eltalálta Éowyn karját, Trufa ledöfi a lábát, és ekkor szúrja fejen. Jó az extra változat, szimpla 4 óra...

Tömör professzornál így kiáltottam fel:

"A k.rva anyád!!!"
zszoltan 2007 szept. 23. - 14:21:15 Előzmény norton15
(92/657)
Szóval akkor csak az extra változat mérhetõ a könyvhöz? Ezt azért jó tudni. Kösz az infót.

Tömör professzor most megmagyarázza az iménti 'érthetetlen' zuhanást. :D Tényleg sokkoló volt a kisöreg feltûnése. :) De gondolj csak bele, mennyit kaszálhattak ezért a banktól! ;)

SPOILER

Ami hiányzott az elsõ megtekintéskor: Éowyn levágta a wyvern(?) fejét, és a nazgúl lekecmergett a nyeregbõl. Majd megsuhogtatta buzogányát (találat nélkül!), és odalépett felemelni a rettegõ csajt. Elmondta a senki-ember monológot, mire Éowyn letépte magáról a sisakot, hogy õ bizony nõ, majd beletolta a kardját a Sápadt Király fejébe. :)
Nem tudom, ki vágta úgy össze, de amikor megláttam, pályáztatni akartam a 'legbambább fõgonosz-halál' díjra. Így azért mindjárt más volt az ábra. (Bár egy-egy szépséghiba volt a könyvben és ebben a teljes verzióban is, de ezek azért nem olyan durvák.)
Ami pedig zavart az elsõ általam látott verzióban: A szellemek egész Minas Tirith-et elözönlötték. (Valami madártávlatos felvétel volt.) Hát én se lettem volna ott kisgyerek! De ha mégis, biztos belehaltam volna a kapott sokkba, ahogy meglátom felém rohanni a város utcáin a szellemeket.

Egyébként az Extrában volt Faramir és Éowyn? Mert azon is elröhögtem magam tegnap, amikor õket megláttam a tömegben egymás mellett állni, mint egy emberpár, holott (a könyvbõl következtetve) még nem is találkoztak elõtte a filmben. :) No persze, miért ne lehetne szerelem elsõ látásra...
norton15 2007 szept. 23. - 13:40:44
(91/657)
Persze. Bár a könyvet olvastam, azért a filmben is jól volt megoldva, ahogy Samu néz Frodóra, mikor az kéri tõle a Gyûrût. Meg persze, amikor a Gyûrû nevet, és Gandalf elkínzott arcát. Az extra változatban volt, mikor Samu észrevette, hogyan húzza Frodót a Gyûrû, úgy, hogy szó szerint széthorzsolta a nyakát. Benne van Szauron Szája is.
KittyFrank 2007 szept. 23. - 13:28:38
(90/657)
Egyik kedvenc részem a könyvbõl az Éowyn-Faramir epizód. Nem tudja valaki, hogy le lehet valahonnan tölteni? Csak ez az "exta" rész érdekelne, maga film már megvan!
zszoltan 2007 szept. 23. - 12:43:44
(89/657)
SPOILER(?) a trilógiához
Bilbótól ijedtél meg? No igen. Az egy hatásos jelenet volt. És arra emlékszel, hogy Frodó és Samu között is volt egy ilyen az orkok lakta õrtoronyban? Nem? A film alapján nem is igen emlékezhetsz, mert számomra sem vált világossá, hogy a könyvben leírt jelenetet látjuk-e, vagy csak lébecolnak ott a hobbitok.
És ha ilyenek hiányoznak a filmbõl, ugyan hogy is érthetnénk meg, miért nem vetõdött fel a Seten által javasolt egyszerûbb verzió a Gyûrû leszállítására?! A filmtrilógiából kiderült egyáltalán a 'Gyûrûk Ura' egymondatos tartalma? MINDENKI akarja a Gyûrût. Ez a Gyûrû alaptermészetéhez tartozik. A teljesség igénye nélkül néhány név: Gandalf, Galadriel, Faramir, Bilbó, Frodó, Samu, Boromir, az ork fõnökök, a troll(könyvben ork fõnök), Szarumán, Gollam, Szauron. Bárki, aki valaha látta, vagy eleget tud róla, hogy elképzelhesse: egyszer az övé lesz, csak az övé... És láttuk, mi lett azokkal, akik ezt a vágyat nem bírták legyûrni.
norton15 2007 szept. 23. - 12:07:03
(88/657)
Melyiket?

Engem az húzott fel, mikor Szauron elpusztul, és bebaszták ezt a tömör professzort, tök hirtelen. Bravó RTL!
zszoltan 2007 szept. 23. - 12:04:07
(87/657)
Hát... Az mindenesetre tényleg nem lényegtelen, hogy milyen vágásban látja az ember. Például a szememben sokat javított az élményen, hogy az RTL Klub által tegnap leadott film vége felé nem láttam egy számomra irritáló jelenetet, viszont benne volt egy olyan jelenet, amit a korábban látott 'verzióból' hiányoltam.

Mindenesetre továbbra is az a véleményem a filmrõl, hogy a mélyebb mondanivalót tartalmazó jeleneteket sikeresen lecserélték sokkal látványosabb, ám néhol már hihetetlenségbe hajló képsorokkal. És ez számomra nem növelte, hanem csökkentette az értékét.
Továbbra is a könyvet ajánlom mindenkinek. Nyilván jóval több idõ az elolvasása, de olykor olyan részletességû, hogy a film újranézése közben derült ki, egyes jeleneteket csak a könyv alapján 'álmodtam', de nem is úgy volt a filmben. :) Fantasy rajongó középiskolásoknak 'kötelezõ könyv'. (Aki pedig már elmúlt 18 és szereti ezt a stílust, mihamarabb pótolja.)
norton15 2007 szept. 23. - 09:22:12
(86/657)
A zenébe már csak nem tudsz belekötni. Szerintem Howard Shore egyik legjobb munkája.
norton15 2007 szept. 22. - 20:53:57
(85/657)
Miért, hány van?
henett 2007 szept. 22. - 19:55:46
(84/657)
OFF Ez a film? Melyik feldolgozás? OFF
norton15 2007 szept. 22. - 19:41:04
(83/657)
Azon megijedtem.
zszoltan 2007 szept. 22. - 19:24:59
(82/657)
Nagyon szépen definiáltad. Valóban. Nekem errõl még Bilbó jutott eszembe. Na, arra a jelenetre, amikor el akarta kérni Frodótól a Gyûrût, én is azt mondom, hogy jól sikerült áthozni a könyvbõl.

Amúgy majd lehet, hogy belenézek a Butch Cassidy elõtt meg után. De szerintem közben azért nem. :)
henett 2007 szept. 22. - 19:23:21
(81/657)
15 évvel ezelõtt olvastam a könyvet elõször. Mostanság a jó hír az, hogy annyira felkapott lett, hogy más is elolvasta. Volt idõm újra és újra olvasni (4*) és szerintem is az egyik legjobb adaptáció, amit csak készíthettek. Vannak dramaturgiai és filmes szabályok, amit jó betartni, én ezért nem vetem meg a készítõket.
norton15 2007 szept. 22. - 19:08:02
(80/657)
Gollam, a volt Gyûrû-hordozó.
norton15 2007 szept. 22. - 19:00:15
(79/657)
Nem fogja megnézni.
kagota 2007 szept. 22. - 18:59:33
(78/657)
Nekem az elsõ a kedvencem, szerintem az lett a legigényesebben elkészítve. Elõre mosolygok, hogy páran az itt fintorgók közül azért csak végignézik ezt a részt is, persze sûrû szájelhúzással.. ;)