netticicaadacs 2013 jan. 07. - 17:54:34 Előzmény cardas
(603/663)
Nekem valahogy Aragorn partraszállása,nem annyira jött be. A könyvben a hideg végigfutott a hátamon és kishíján sírva fakadtam,olyan hatása volt. Neked mi a véleményed errõl?
10/10
Fenrirson 2012 dec. 10. - 14:27:41 10/10
(602/663)
A Gyyûrûk ura,minden része fantasztikus,azaz errõl sem monhatok mást el.
Danger98 2012 dec. 07. - 22:57:55
(601/663)
Igen, fontos!
Try 2012 dec. 07. - 21:40:38
(600/663)
Még egyszer sem sikerült megnéznem egyik részt sem, de nem aggódom, biztosan ismétlik :)
Mi a véleményetek, érdemes a részeket sorba megnézni? Fontos, hogy az 1. rész után nézzem meg a 2. részt, majd ezt a mostanit?
Elõre is köszi a véleményeket!
10/10
cardas 2012 nov. 22. - 23:58:38 10/10
(599/663)
Még csak most néztem meg, mert elõbb a könyveket akartam elolvasni, hogy a filmek nehogy hatással legyenek az olvasás alatt elképzelt világhoz, ami megformálódik a fejemben. Az elõzõ két részt valahogy nem annyira találták el, legalábbis számomra nem - kivéve a látványt, az fenomenális -, de ez a harmadik rész valami fantasztikus volt! Néha úgy éreztem, hogy az elevenedik meg a filmvásznon, amit elképzeltem olvasás közben. Néhol már hátborzongatóan olyan érzés fogott el, hogy "Ezt én már átéltem", csak néhol még még jobb volt, mint például Minas Tirith.
Persze a könyvhöz képes voltak eltérések, de nem nagyon zavart a dolog, mert egy mesét kétféleképpen is el lehet mesélni. De ilyen jól?! Eddig azt hittem, hogy egy többrészes film esetében az elsõ viszi mindig a pálmát, de itt ez kapásból megfordul. Ez a film minden díjat, amire jelölték, megérdemelt, mert olyan szinten vitte mozivászonra az alapanyagot, hogy ilyenbõl kevés akad!
Merryweather 2012 okt. 20. - 00:54:22
(598/663)
Szeretem ezeket a filmeket, de a 3. a kedvencem. Amikor moziban adták akkor megnéztem az elsõt és tetszett, gondoltam elolvasom a könyveket is de a 2. kötetnél a lelkesedésem megszûnt és kb. 10 évig pihentettem a dolgot. Azután valamikor õsszel mikor valamelyik csatorna adta a bõvítettet véletlen belenéztem és pont az Éowyn- Farramir jelenet volt. Másnap leültem végignézni az egészet és tetszett. Azóta majdnem a könyvek végére értem. Faramir annyira szimpi volt a filmben hogy úgy gondoltam adok még egy esélyt a könyvnek. Nem hasonlítom a kettõt egymáshoz, meg hogy mi nem is úgy volt, külön szeretem a két mûfajt úgy ahogy van. Jót tett hogy ennyit várattam, örülök neki.
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 03. - 22:18:58 Előzmény netticicaadacs
(597/663)
Hiszed vagy sem, nem egyszer fordult elõ velem, hogy betakartam egy hölgyet, minden hátsó szándék nélkül, pusztán csak mert nem akartam, hogy megfázzon. Ez nekem pont olyan mint kinyitni neki az autó ajtaját mielõtt beszállna.
Lehet ma már ciki ez a fajta konzervatív neveltetés de én ilyen vagyok.
A másik dologhoz: a korkülönbség lényege az élettapasztalat. Én biztosan az idõsebb nõt választanám egy 20 éves helyett pláne ha kívülrõl meg sem lehet õket különböztetni. ;)
netticicaadacs 2012 okt. 03. - 17:42:36
(596/663)
Te gyakran takargatsz be olyanokat,akik iránt nem érzel semmit? A lány nyúlt,mert nem mondták meg neki nyíltan,hogy ne tegye. Még mindig nem tartom tisztességesnek,hogy noha sejthette,hogy mit érez Eowyn megvárta,amíg szerelmet vall neki és utánna,már elnézést a kifejezésért,de koptatta le. Ha tényleg nem érzett iránta semmit miért várta meg,hogy a lány hülyét csináljon magából?
Az meg édes mindegy,hogy Arwennel mikor jött össze,mert így is úgy is volt közöttük kb. 1913 év. Ez nem korkülömbség szerinted,mert a kb. 60 évet sokalltad?
Sz. Péter 2012 okt. 03. - 17:10:13
(595/663)
Na most nem kötekedésbõl de konkrétan
SPOILER
a lány nyúlt a srác keze után és fogta meg, miután az betakarta (és amúgy azt hitte, hogy alszik).
Mellesleg a 2000 éves tündével már akkor rég összejött a dolog. :)
netticicaadacs 2012 okt. 03. - 15:51:50
(594/663)
Igen,arra rájöttem,hogy férfi vagy,az elsõ pillanatban kiderült a "meg se dukta" típusú megjegyzéseidbõl. Én sem azt mondom,hogy egy szemét állat,aki hülyíti az ártatlan kislányt,de mindaz,amit itt felsoroltál csak azt bizonyítja,hogy nem jelzett nyíltan,hogy viszonozná az iránta táplált gyengéd érzelmeket.
Eowyn vonzalma az általad felsoroltak alapján is,már az elsõ perceknél nyilvánvaló volt.
Az udvariasság nem jelent feltétlenül gyengédséget és Aragon tettei többször túlmutatattak az udvariasságon.
Gyakran pihent meg a szeme a lányon és valahogy mindig mellette kötött ki.
SPOILER
Emlékszel még arra a részre a Helm szurdoki nyereséget ünneplõ buli után,amikor Aragorn betakargatja a kandalló elõtt alvó Eowynt és megfogja a lány kezét,amikor beszél hozzá?
SPOILER
Theoden sem bátorította volna az unokahugát,ha nem lát Aragornon is valami bíztatót,ami esélyessé tehet egy szerelmet.
Meddig tartott volna azt az egy mondatot,már az elején kibökni?
A korkülömbséggel meg kár dobálózni,mer ha õhozzá nem való egy huszonéves lány,akkor miért is ácsingózik egy több,mint 2000 éves tünde után?
Sz. Péter 2012 okt. 03. - 15:02:58
(593/663)
Hát úgy látszik, én nem nõi szemmel nézem a dolgokat. :)
Én semmiféle bátorítást nem vettem észre a srác részérõl.
De nézzük sorban:

SPOILER

Elõször ugye az istállóban beszélgetnek ahol nincs sok smúzolás, a lányt röviden lerázza azzal, hogy engedjék szabadon Brego-t. Késõbb, mikor a lány gyakorol a karddal, Aragorn dicséri õt de merõ tiszteletbõl, nem udvarlási szándékból (hogy ebbe Eowyn mit képzel bele, az egyéni szoc-probléma).
Utána a lány visz neki abból a bûnrossz levesbõl amit fõzött, ezt megint csak udvariasságból dicséri meg. Itt ugye kiderül a nem kis korkülönbség is, egy kb 90 éves (még ha nem is néz ki annyinak) szerintem nem igazán illik egy fiatal lányhoz.
Késõbb beszélgetnek arról akitõl az ékszert kapta Aragorn és igen, mondja, hogy az elhajózott népével. Azt viszont nem, hogy õ már nem is szereti és akkor most szabad a pálya.
Saruman likvidálása után, a bulin, Eowyn piát visz Aragorn-nak aki ugyan iszik belõle de annyit sem mond, hogy köszönöm és egy szó nélkül otthagyja. Théoden, látva õket (itt elnézést a szóviccért) még "adja is alá a lovat", célozgat, milyen szép pár lennének. Errõl a lány tehet, hisz nem Aragorn az aki szerelmesen meresztgeti a szemét.
És végül, A Holtak Ösvénye elõtt mondja meg, hogy õ nem szereti, reméli boldog lesz egyszer.

Szóval én nem így képzelek el egy bátorítást egy nõ felé. ;)
netticicaadacs 2012 okt. 03. - 10:21:54 Előzmény Sz. Péter
(592/663)
Te ugyanazt a filmet láttad,amit én? Kerek perec megkérdezte tõle,hogy hol van a lány ,akitõl a láncot kapta. Egy királyi családból származó úrinõ hova legyen ennél konkrétabb?"Elhajózott a népével"-Magyarán megmondva kilépett a képbõl,szabad az út.Ha csak azt hozzáteszi,hogy hiányzik,már jelzés,hogy ezt az ügyet még nem zárta le. De Õ az ellenkezõjét sugallta!!!! Szerinted ez nem átverés? Még Theoden is elhitte,hogy lehet közöttük valami,pedig õ nem volt elfogult. Az úgynevezett "haverjainak" meg halvány lila segéd fogalmuk sem volt a szerelemi életérõl;max Legolasnak; egy tündét meg nem igazán úgy ismerünk hogy a barátai szerelmi életérõl társalog.Mellesleg Te minden barátod szerelmi életébe beledumálsz? Akkor tõlük miért várod el? Persze nem állítom,hogy Eowyn nem volt egy kissé vakabb a kelleténél,de Aragorn egy mondattal elintézhette volna.HA NEM TUD IRÁNTA SZERELMET ÉREZNI NE BÁTORÍTSA! EZ MA IS ARANYSZABÁLY NEM CSAK AKKOR!
Bocs az elején lemaradt a kérdõjel!
netticicaadacs 2012 okt. 03. - 10:08:43 Előzmény Sz. Péter
(591/663)
Te ugyanazt a filmet láttad,amit én. Kerek perec megkérdezte tõle,hogy hol van a lány ,akitõl a láncot kapta. Egy királyi családból származó úrinõ hova legyen ennél konkrétabb? Az úgynevezett "haverjainak" meg halvány lila segéd fogalmuk sem volt a szerelemi életérõl;max Legolasnak; egy tündét meg nem igazán úgy ismerünk hogy a barátai szerelmi életérõl társalog.Persze nem állítom,hogy Eowyn nem volt egy kissé vakabb a kelleténél,de Aragorn egy mondattal elintézhette volna.HA NEM TUD IRÁNTA SZERELMET ÉREZNI NE BÁTORÍTSA! EZ MA IS ARANYSZABÁLY NEM CSAK AKKOR!
Sz. Péter 2012 okt. 02. - 18:15:44
(590/663)
Jó. Akkor Eowyn miért nem kérdezte meg, - ha már Aragorn-tól nem merte akkor az egyik haverjától - hogy van-e a srácnak barátnõje?
Néma gyereknek anyja vágja a haját! :)
netticicaadacs 2012 okt. 02. - 18:04:03 Előzmény Sz. Péter
(589/663)
Bátorította,elég rendesen. A kedvessége és gondoskodása félreérthetõ. Ha az elején jelzi,hogy a szíve foglalt,akkor nem tettem volna ezt a megjegyzést
Sz. Péter 2012 szept. 26. - 22:43:45
(588/663)
"Eowynnal szemben kimondottan tisztességtelenül járt el"?

Mert? Megígérte, hogy majd felhívja?
Még meg sem dugta. Teljesen fair módon elmondta neki, hogy foglalt. :)
netticicaadacs 2012 szept. 26. - 21:29:35 Előzmény jehhh86
(587/663)
Engem Elrond fogott meg. Nem tudom,miért,mindenki Aragornba van belezúgva.Szerintem Eowynnal szemben kimondottan tisztességtelenül járt el.
Nekem Elrond-Arwen-Aragorn-Eowyn-Faramir a sorrend.
Azt hiszen Elrondba kis túlzással sikerült beleesnem. Sajna a könyvbõl ez az apa lánya kettõs kimaradt,pedig a legérzelmesebb jelenetek közé tartoztak ezek a részek.
Killbox 2012 szept. 09. - 11:54:46 Előzmény Sz. Péter
(586/663)
Lehet, mindent nem kellett volna kivágni - amit említettél,az az elején volt, azt benne hagyhatták volna,Saruman-t -
de volt egypár számomra szájbarágós rész is, merthogy elõbb a moziverziót láttam,ugye késõbb a bõvítettet, és néhány dolgot "erõszakosan" akartak megmagyarázni, holott én már vágtam a rövidebb filmbõl is,hogy mi történt.
Mindegy, nekem az jobban bejött,mint film, ennyi.
Sz. Péter 2012 szept. 08. - 14:16:26
(585/663)
Jó, hogy kivágták a jeleneteket? Marhaság!
Van ahol nem lehet érteni, - pont emiatt - akkor most ez hogy történt?
SPOILER
Lásd pl mikor Saruman beszél a két torony tetejérõl, leszúrják, lezuhan. Ezt kivágták.
Egyszer csak Pippin talál egy gömböt. ??????
Naphinel 2012 szept. 08. - 14:04:43
(584/663)
Ez az a film, a tvben talán egyszer láttam a kismillió leadás közül. Irritálnak a hülye reklámok, amik ennél a filmnél még a hangulatot is szétszakítják. Inkább dvd, gép, bármi csak nem tv reklámokkal tarkítva.