norton15 2007 szept. 24. - 18:15:41
(102/662)
Gandalfot nemtom, de Galadrielt megkísértette a Gyûrû, amit Frodó felajánlott neki. Biztosan melékszel a jelentre. Galadriel elképzelte, hogy milyen lenne, ha nála lenne a Gyûrû... És Gandalfot is. Mondta, csak jóra használná, de az õ ereje által iszonyúan veszélyessé és erõsebbé válna a Gyûrû.
zszoltan 2007 szept. 24. - 17:58:35
(101/662)
A 'megkísértés' talán egy picit erõs kifejezés. De szerepelt a könyvben is, csak teljesen reális mértékben. Figyelembe véve, hogy a két említett személy varázsló és meglehetõsen nagy tudás birtokosa nagygyûrûk témakörben, nyilvánvalóan sokkal jobban tudják magukban lekezelni a szituációt, mint egy egyszerû hobbit vagy egy fiatal harcos. (Bár én magam feltehetõen nem láttam a filmben az említett részeket, de könnyen el tudom képzelni, hogy ezen részeknél is sikerült költõi túlzásokba esniük az alkotóknak.)

Eddig azt láttam, hogy normál esetben az RTL Klub is normálisan vágja be a reklámokat. Reméljük, ez csak egyszeri trükk volt, s nem a változás elõszele. :)
encsimencsi 2007 szept. 24. - 17:16:01
(100/662)
Én olvastam a könyvet, és egyáltalán nem rémlik belõle ilyesmi, h pl Gandalfot, Galadrielt megkísértette volna a Gyûrû, de olyan módon biztosan nem, ahogy a filmben ábrázolva van.... Persze lehet, hogy az én agyammal van a bibi... :D
Hát igen, tömör professzoron én is felhúztam magam. Mert az még a kisebb probléma h mit vágnak be, hanem az ahogyan bevágják. Sztem a TV2 sokkal intelligensebben csinálja ezt a reklám témát. És a film sztem úgy kerek, ha elolvassák hozzá a könyvet is.
norton15 2007 szept. 24. - 14:46:31
(99/662)
Az.:)
10/10
Andrew8 2007 szept. 24. - 10:42:56 10/10
(98/662)
Ja az a beetetõ profeszor reklám? :D
norton15 2007 szept. 24. - 06:38:24
(97/662)
Ami az RTL klubnál megy, mindenféle banki problémákat magyaráz meg. Tömören.
10/10
Andrew8 2007 szept. 23. - 22:55:36 10/10
(96/662)
Milyen tömör professzorról dumáltok?
norton15 2007 szept. 23. - 20:51:18
(95/662)
A tudósok nyomot találtak, talán tényleg léteztek hobbitok, vagy ahhoz hasonló elõemberek.
norton15 2007 szept. 23. - 18:41:52
(94/662)
Kihagyták még amikor Aragorn megküzd Szauronnal, a palantírral, ahol azt mutatja, hogy Arwen haldoklik. Érdekes még, hogy egy ivóversenyt is levettek, Legolas és Gimli közt ("bizseregnek az ujjaim"-mondta Legolas, Gimli lefordul a székrõl.). Sok minden van még benne, nekem a Két torony van meg így, Szerintme nézd meg úgy, biztos érdekesebb lesz a számodra.
zszoltan 2007 szept. 23. - 15:59:08
(93/662)
SPOILER
Na! Így korrekt. Bár még jobban örültem volna, ha a hobbit végez vele (no man), de õ ugye nem éri fel. A ledöntésre meg rámegy a tõre és a jobbkeze. Keresgethetne másik kardot magának - rekordidõ alatt.
Vagy egy kéttõrös kombóroham? :) No, ennyire azért tényleg nem tapasztalt harcos kis hobbitunk...
norton15 2007 szept. 23. - 14:33:51
(92/662)
Van Faramyr és Éowyn benne sok, ahogy egymásba szeretnek(Anyám azonnal megérezte itt valamit kihagytak). A király nem így halt meg, eltalálta Éowyn karját, Trufa ledöfi a lábát, és ekkor szúrja fejen. Jó az extra változat, szimpla 4 óra...


Tömör professzornál így kiáltottam fel:

"A k.rva anyád!!!"
zszoltan 2007 szept. 23. - 14:21:15 Előzmény norton15
(91/662)
Szóval akkor csak az extra változat mérhetõ a könyvhöz? Ezt azért jó tudni. Kösz az infót.

Tömör professzor most megmagyarázza az iménti 'érthetetlen' zuhanást. :D Tényleg sokkoló volt a kisöreg feltûnése. :) De gondolj csak bele, mennyit kaszálhattak ezért a banktól! ;)

SPOILER

Ami hiányzott az elsõ megtekintéskor: Éowyn levágta a wyvern(?) fejét, és a nazgúl lekecmergett a nyeregbõl. Majd megsuhogtatta buzogányát (találat nélkül!), és odalépett felemelni a rettegõ csajt. Elmondta a senki-ember monológot, mire Éowyn letépte magáról a sisakot, hogy õ bizony nõ, majd beletolta a kardját a Sápadt Király fejébe. :)
Nem tudom, ki vágta úgy össze, de amikor megláttam, pályáztatni akartam a 'legbambább fõgonosz-halál' díjra. Így azért mindjárt más volt az ábra. (Bár egy-egy szépséghiba volt a könyvben és ebben a teljes verzióban is, de ezek azért nem olyan durvák.)
Ami pedig zavart az elsõ általam látott verzióban: A szellemek egész Minas Tirith-et elözönlötték. (Valami madártávlatos felvétel volt.) Hát én se lettem volna ott kisgyerek! De ha mégis, biztos belehaltam volna a kapott sokkba, ahogy meglátom felém rohanni a város utcáin a szellemeket.

Egyébként az Extrában volt Faramir és Éowyn? Mert azon is elröhögtem magam tegnap, amikor õket megláttam a tömegben egymás mellett állni, mint egy emberpár, holott (a könyvbõl következtetve) még nem is találkoztak elõtte a filmben. :) No persze, miért ne lehetne szerelem elsõ látásra...
norton15 2007 szept. 23. - 13:40:44
(90/662)
Persze. Bár a könyvet olvastam, azért a filmben is jól volt megoldva, ahogy Samu néz Frodóra, mikor az kéri tõle a Gyûrût. Meg persze, amikor a Gyûrû nevet, és Gandalf elkínzott arcát. Az extra változatban volt, mikor Samu észrevette, hogyan húzza Frodót a Gyûrû, úgy, hogy szó szerint széthorzsolta a nyakát. Benne van Szauron Szája is.
KittyFrank 2007 szept. 23. - 13:28:38
(89/662)
Egyik kedvenc részem a könyvbõl az Éowyn-Faramir epizód. Nem tudja valaki, hogy le lehet valahonnan tölteni? Csak ez az "exta" rész érdekelne, maga film már megvan!
zszoltan 2007 szept. 23. - 12:43:44
(88/662)
SPOILER(?) a trilógiához
Bilbótól ijedtél meg? No igen. Az egy hatásos jelenet volt. És arra emlékszel, hogy Frodó és Samu között is volt egy ilyen az orkok lakta õrtoronyban? Nem? A film alapján nem is igen emlékezhetsz, mert számomra sem vált világossá, hogy a könyvben leírt jelenetet látjuk-e, vagy csak lébecolnak ott a hobbitok.
És ha ilyenek hiányoznak a filmbõl, ugyan hogy is érthetnénk meg, miért nem vetõdött fel a Seten által javasolt egyszerûbb verzió a Gyûrû leszállítására?! A filmtrilógiából kiderült egyáltalán a 'Gyûrûk Ura' egymondatos tartalma? MINDENKI akarja a Gyûrût. Ez a Gyûrû alaptermészetéhez tartozik. A teljesség igénye nélkül néhány név: Gandalf, Galadriel, Faramir, Bilbó, Frodó, Samu, Boromir, az ork fõnökök, a troll(könyvben ork fõnök), Szarumán, Gollam, Szauron. Bárki, aki valaha látta, vagy eleget tud róla, hogy elképzelhesse: egyszer az övé lesz, csak az övé... És láttuk, mi lett azokkal, akik ezt a vágyat nem bírták legyûrni.
norton15 2007 szept. 23. - 12:07:03
(87/662)
Melyiket?

Engem az húzott fel, mikor Szauron elpusztul, és bebaszták ezt a tömör professzort, tök hirtelen. Bravó RTL!
zszoltan 2007 szept. 23. - 12:04:07
(86/662)
Hát... Az mindenesetre tényleg nem lényegtelen, hogy milyen vágásban látja az ember. Például a szememben sokat javított az élményen, hogy az RTL Klub által tegnap leadott film vége felé nem láttam egy számomra irritáló jelenetet, viszont benne volt egy olyan jelenet, amit a korábban látott 'verzióból' hiányoltam.

Mindenesetre továbbra is az a véleményem a filmrõl, hogy a mélyebb mondanivalót tartalmazó jeleneteket sikeresen lecserélték sokkal látványosabb, ám néhol már hihetetlenségbe hajló képsorokkal. És ez számomra nem növelte, hanem csökkentette az értékét.
Továbbra is a könyvet ajánlom mindenkinek. Nyilván jóval több idõ az elolvasása, de olykor olyan részletességû, hogy a film újranézése közben derült ki, egyes jeleneteket csak a könyv alapján 'álmodtam', de nem is úgy volt a filmben. :) Fantasy rajongó középiskolásoknak 'kötelezõ könyv'. (Aki pedig már elmúlt 18 és szereti ezt a stílust, mihamarabb pótolja.)
norton15 2007 szept. 23. - 09:22:12
(85/662)
A zenébe már csak nem tudsz belekötni. Szerintem Howard Shore egyik legjobb munkája.
norton15 2007 szept. 22. - 20:53:57
(84/662)
Miért, hány van?
henett 2007 szept. 22. - 19:55:46
(83/662)
OFF Ez a film? Melyik feldolgozás? OFF