Neszfor 2007 aug. 29. - 22:51:50
(62/662)
a film rekordot állíthatna fel "a legtöbbször befejezett film" kategóriában - 1. amikor Frodó meg Samu ott ülnek a láva közepén 2. Amikor Frodó elhajózik 3. Amikor Samu hazamegy

-3-ból egy esetben azért lehetne sejteni a történet miatt, hogy még nincs vége, de a rendezés meg hasonló ilyen dolgok ezt sejtetik velünk. Egyébként meg szerintem ez a leggyengébb rész. Elijah Wood Aranymálnát érdemelne ezért az "alakításért".

Attól eltekintve, hogy nagyon szabvány fantasy (a jók jók és a gonoszak - most jön a meglepõ rész - gonoszak), egész jó kis trilógia, bár a könyv monumentalitása annyira azért nem jön át (szóval, hogy Tolkin mennyirte kafán kidolgozta a háttérvilágot - az az ami a filmbõl nem jön át annyira).
norton15 2007 aug. 29. - 09:30:51
(61/662)
Szerintem is. Nagyon ki van dolgozva az egész, maga a függelék kb. 200 oldal volt. Ez nagyon tetszett benne.
zszoltan 2007 aug. 28. - 19:04:25
(60/662)
Aranyos kis mese. Amolyan kedvcsináló a fantasy trilógiához.
De én már sajnos kinõttem belõle, mire a kezembe került. 25 fölött már néhol úgy tûnt, népmesei egyszerûséggel kezeli az eseményeket. De tizenéves rajongóknak szerintem megéri egyszer elolvasni. Van benne pár jó poén: "Jönnek a sasok! <Puff>" :)
De a 'Gyûrûk Ura' igazából nagyon jól megáll a saját három lábán. Nem szükséges hozzá sem a 'Hobbit', sem a 'Silmarils' elõzménynek. Én a fontosabb dolgokat mindet a trilógiában olvastam.
norton15 2007 aug. 28. - 16:57:13
(59/662)
És a The Hobbit? Arról mit gondolsz?
zszoltan 2007 aug. 27. - 14:43:21
(58/662)
Én sajnos nem bírtam végigolvasni a Silmarils-t. Nekem túl száraz volt. Valahol az elsõ háborúnál kiakadtam az elnagyolt leíráson. Beleolvastam a 'Rings of Power' és a 'Beren' részekbe, de azok sem fogtak meg igazán. Úgyhogy nem fejeztem be. (Az 'ajánlód' olyan zavaros, hogy aki nem olvasta a történetet, nemigen érti meg.) A 'Gyûrûk Ura'-t viszont mindenkinek tudom ajánlani elolvasásra is.
10/10
Andrew8 2007 aug. 27. - 08:54:20 10/10
(57/662)
A könyv tényleg jobb mint a film de szerintem még igy is a legtöbbet kihozták a megfilmesitás mûfajából úgymond. Tehát szerintem is az eddigi legjobb kömyvadaptáció de term.-en ez se 100%osan az sok a kihagyott rész pl öreg erdõ Rohirokat kik segitik a Minas Tirithi csata felé, Megye felszabaditása Szarumántól ( igaz bõvitettben részben benne van csak máshol máshogy kicsit) A Hobbit (Babó) is jó kkkönyv de inkább gyerekesebb stilús hisz azoknak készült annó kicsit Indiana Jonesosabb kaland :D 2009 ben lesz belõle film. LEhet szintén Jackson rendezi. A Szilmarilokat nem olvastátok ? 350 oldalas kb de a Gyûrûk Uránál sokalta több évet karol fel egy egész Kort az Elsõ Kort és a világ teremtését és az Elsõ és legnagyobb Háborút (mely 5-6 részbõl is állt úgymond) Melkor ( vagy Morgoth, : Balrogjai, farkasai, sárkányai vannak és az orkokat is õ tenyésztete ki 1.ör, ugye bõvitett Gyuba már ugy mondják a balrogot morgothé) egyébként õ Sauron ura) ellen. Irodalmibb mû az eleje nehézkes aztán beindul. GYakorlatilag Középfölde egész történelme benne van. Amin a GYu is alapul. Sok tünde kiráylság van nem 1-2 mint a Gyu ban. 4-5 asszem már régen olvastam utoljára. 3 ember királyság vagy tartomány és 2 törpös és Morgoth Thangodrimja. Persze Valinor is benne van a valák (gyak. istenek) lakhelye ahova Gy uvégén elhajóznnak a tübdék mert eredeti lakhelyük az hisz õk az eslõ szülöttek ott élhettek a világ kezdetén lgalábbis amig viszály nem lett. Morgoth is vala volt a leghatalmasabb. A szilmarilokat melyek hatlamat adnak szintén, FEanor a tünde kovács készittete. Egyébként több tünde fajta van és nyelv is pl sindar quenya , sötét tünde.
10/10
Andrew8 2007 aug. 27. - 08:53:55 10/10
(56/662)
Igen az elsõ rész kapott 4 Oscart a 2. 2-t a harmadik 11- (fényképzést biztos csak azért nem kapta meg nehogy már 12 legyen az lenne a legtöbb a film tört.-ben. eddig. :D bõven megérdemelte volna a képek magukért beszéltek )

Most lesz egyébként a Tv-ben a mind 3 rész megint szeptember 8 án a Gyûrû Szövetsége és utána 2 héten lesz a többi gondolom.
encsimencsi 2007 aug. 04. - 13:45:19
(55/662)
A látványvilág kétségtelenül monumentális, nekem néhányszor kissé túl sötét... Egy sikeres könyv átdolgozásának sztem pont ez a 'veszélye'. Sokan olvassák és mindenki másként képzeli el. Vannak olyanok, akiknek a képzeletével egybeesik a film világa..... a tiéddel ezek szerint pont nem... :)de sztem kihozták belõle a max-ot
Most jut eszembe, ezt a részét egyáltalán nem is láttam..... nah, én is jó helyre írogatok.... :D
zszoltan 2007 aug. 03. - 19:21:33
(54/662)
Nekem nagy csalódás volt a könyv után a film, de legtöbben más véleményen vannak.
encsimencsi 2007 aug. 03. - 18:43:24
(53/662)
Jah, meg azóta eszembe jutott, amit az egyik barátom mondott. Amikor ezeket a filmeket forgatták, még az összes szereplõ totál ismeretlen volt a nagyközönség számára. Csak Liv volt ismert, és, úgymond, kellett egy ismert színész is a filmbe. És ez vhol logikus is sztem.
És talán egyszer majd végig is nézem az összeset (ha lesz idõm... ;D)
zszoltan 2007 aug. 03. - 10:19:38
(52/662)
:) Adaptáció. Nincs ezzel semmi baj. Bár nekem is feltûnt, hogy Arwen mennyivel többet szerepel a könyvhöz képest. Nyilván az alkotók úgy gondolták, jó lesz, ha Liv Tyler 5 percnél azért kicsit több idõt tölt a vásznon. ;)
encsimencsi 2007 aug. 03. - 08:21:37
(51/662)
Én olvastam az összes könyvet, és amiket én leginkább untam, azok a versek, dalok voltak. Az ent gyûléssel kapcsolatba nincsenek ilyen élményeim. Viszont én azt nem értettem a filmmel kapcsolatban, hogy Arwen miért szerepel benne olyan sokat. A 3 könyvben összvisz 2x szerepel....
Egyébként a filmeket még nem láttam rendesen... az elsõ rész elsõ felét, meg a második rész második felét.... még jó hogy olvastam :D
zszoltan 2007 aug. 01. - 14:22:18 Előzmény mezsge
(50/662)
A D&D-ról semmit nem tudok. (Valami sárkányos. :) )

A Gyûrûk Ura meg szerintem teljesen végigolvasva jó. (Bár én is csak két és félszer olvstam.) Nincsenek végigolvashatatlanul unalmas részei, de sok helyen több apró részletbõl áll össze a végére a kép. Szerintem megéri a rászánt idõt, még ha nagyon hosszú is.
mezsge 2007 júl. 27. - 13:31:14
(49/662)
hm, akkor lehet, h majd az 'uncsi' részeket majd átugrom :)

és azt nem tudod, h Mo-ra mikor jön ez a Dungeons & Dragons?
zszoltan 2007 júl. 23. - 13:08:31
(48/662)
Mindenképp élvezetesebb 17 évesen, mint 12-ben. És ráadásul beleválasztottál: az ent gyûlést még felnõtt fejjel is untam. :)
Ha idõd engedi, szerintem mindenképpen megéri végigolvasni.

Az eddig általam látott fantasy filmek közül egyedül a Harry Potter kivitelezésével voltam megelégedve. Természetesen figyelembevéve, hogy a stílusát nálam fiatalabb korosztálynak tervezték. Úgyhogy ajánlani sajnos nem tudok. (Bár a Dungeons & Dragons elõzetese egész jól nézett ki, de a filmet magát nem láttam.)
norton15 2007 júl. 23. - 11:22:38
(47/662)
Hogy hol volt Peter Jackson?:)

1. rész: mikor megérkeznek Bríbe a hobbitok, egy rosszarcú emberke répát eszegetve beleböfög a kamerába.

2. rész: Szarumán fellázítja a vadembereket, ekkor egy pici szakállas vadember azt üvöltötte: "gyilkosok!".

3. rész: a moziváltozatban csak egy pillanatra tûnik föl umbari kalózként, mikor Gandalf sorolja Mordor hadseregeit.

Az extra változatban meghal, miután Gimli megbökte Legolas íját, így nem a bal füle mellett megy el, hanem telibe találja.:)

Az engem is idegesített, hogy sok részt kivágtak (pl Faramir és Éowyn szerelmét), de így hosszú lett, hát még vágatlanul!:)
mezsge 2007 júl. 23. - 10:59:05 Előzmény norton15
(46/662)
Peter Jackson? a filmben??? holhol??? :D

én imáááádom mindhárom filmet, egyszerûen... tökéletesek :)

igaz, én nem olvastam a könyvet, úgyh ilyen szempontból nem tudom kritizálni a filmet. a második könyvbõl olvastam kb 100 oldalt.. azt hiszem, Szilszakállnál hagytam abba. nekem túlé vontatott, lassú volt a könyv. (persze lehet, hogy még túl fiatal voltam a 12 évemmel :)) így, 17 évesen már lehet, h élvezném..

viszont ami nagyon dühített: láttam nemrég mindhárom film extra változatát - és nagyon sok fontos részt kihagytak a 'simából'!! pl. Szarumán halál szerintem tök lényeges. meg vicces részeket is kivágtak, amiket szerintem kár volt :(

és kedves zszoltan! :)
"De még a látvány sem volt eléggé ízléses egy jó fantasy-hoz." - nekem tetszett a látvány, de ha van ennél is jobb, azt is szívesen megnézném! tudnál fantasy-kat ajánlani? :)
(én leragadtam az ilyen Harry Potterek, meg Eragon, meg ilyesmiknél :P)
norton15 2007 júl. 09. - 11:19:33
(45/662)
Nem baj az.:)

De akkor ne nagyon emlegessük, vagy idézzük fel újra...:)
zszoltan 2007 júl. 09. - 11:12:23
(44/662)
Meglehet. Elég rég láttam, és nemnagyon ragadtak meg bennem e képek részletei. :)
norton15 2007 júl. 08. - 20:44:30
(43/662)
Nem eléggé pontos van néhány ferdítés:

Egyik hobbit sem sem lovagol a tüzijáték sárkány farkán.
A szellemek hogy bírnak leütni egy orkot, ha jól emlékszem, a szellemek foglalták el a hajót, a filmben és a könyvben is.

Észrevetted, a rendezõ Peter Jackson mind a 3 filmben benne van?