leopard26 2009 márc. 25. - 10:49:53
(23/203)
Hát....izlések és pofonok!Nekem valósághûbbek azok az események amik ezek a könyvek leírnak,mint a sajátunk!
leopard26 2009 márc. 25. - 10:47:52
(22/203)
De amúgy azért olvasok külföldi történelem könyveket,mert minden ország a saját történelmét manipulálja a könyvek által,de a külföldiekrõl megírják az igazságot
leopard26 2009 márc. 25. - 10:45:31
(21/203)
egy 50 éves angol egy 28 éves német és egy japánról-angolra lefordított 42 éves történelem könyvel rendelkezem!Akkoriban nem nagyon járatták le sehogy se a magyarokat.Úgy kérik kölcsön mintha valami kincs lenne és amit abban írnak,mint ahogy látszik hogy 3 különféle kultúra,ugyanazt írják!És nem változik évente a könyv tartalma,mint nálunk:)csak bõvül
leopard26 2009 márc. 25. - 09:26:01
(20/203)
Kicsit nézz utána:)
offtopic
leopard26 2009 márc. 03. - 11:04:16 Előzmény netvaris
(19/203)
Jah!Mondjuk megcsinálhatná valaki a magyarok Honfoglalását rendesen!Ahogy a külföldi történelemkönyvek írják!

"A magyarok rabolva,fosztogatva foglalták el jelenlegi hazájukat"

Nem tudom milyen siker lenne:)
Kelemen M 2009 febr. 25. - 16:11:21
(18/203)
Nagyszerû színészek alakítják a fõszereplõket. Kiemelném Robert Show-t Hessler ezredesként. Valamint Konrádot, és Diepl-t. Jók a párbeszédek, és mai szemmel is életszerûek a harci jelenetek. A tetves RTL és társai 2-4 jelenetet ki szoktak vágni, hogy miért, arról fogalmam sincs. A Panzerlied pedig fantasztikus és autentikus.
netvaris 2009 febr. 21. - 11:32:06
(17/203)
Lehet, hogy félreértetted a gondolatomat. Az nem baj, ha egy film a II. világháborúban játszódik, és egy nem biztos hogy megtörtént eseményrõl szól. Példának csak a nagy kedvencemet a Kelly hõseit mondanám, de a Ryan közlegény megmentése is ide tartozik. A bajom ezzel a filmmel, és mégegyszer mondom nagyon jó a film, hogy történelmi eseményt hiteltelenül dolgoz fel. (már írtam, hogy mely részletekkel van a bajom) Jó példának tudom mondani a Híd túl messze van, vagy A leghosszabb nap c. filmeket. Így is lehet, ezeknek az alkotói próbáltak közelíteni a történelemhez. A halál 50 órája kétség nélkül történelmi filmnek készült, gondoljatok csak az utolsó mondatra: "Ajánljuk ez a filmet annak az egymillió embernek, akik részt vettek a második világhábórú e fontos ütközetében".
davidska 2009 febr. 20. - 10:03:53 Előzmény netvaris
(16/203)
ott a pont...Malmedie, most már beugrott nekem is:)

én egyetértek veled, ha háborús film akkor tényleg legyen hiteles. Egyébként tényleg jó film, én ezzel nem vitatkozok és értem a tigrisek problémáját is, de hát ami feltûnõ hiba az szemet szúr:)

Seten: valóban a "Ryan közlegényben" sem volt ilyen csata( a végére gondolok), de egy történelmi filmnek nem úgy kell hitelesnek lenni hogy egy az egyben lemásol egy jelenetet, hanem az adott csata/háború hangulatát-díszleteit-történetiségét hû módon adja vissza. És szerintem ebbõl a szempontból a "Ryan közlegény" a háborús filmek közül a legjobb (fegyverek, egyenruhák, harckocsik, környezet stb.)
netvaris 2009 febr. 15. - 22:15:48 Előzmény davidska
(15/203)
Nem akarok tényleg szõrszálakat hasogatni :), de sajnos ez van, ha egy történelmi témájú film nem fedi a valóságot. Jövünk mi, amatõr történészek és osztjuk az észt. Szóval bocsi...de nem Bastogne, hanem Malmedie (tényleg bocsi, de legalább ennyiben legyünk hûek a történelemhez). Kéne végre egy olyan filmes cég, ami független mindenkitõl, országtól, néptõl történelmileg hiteles filmeket csinálna. Szerintem, ha egy film történelmi kategóriában készül, akkor legyen hiteles, különben Sci-Fibe sorolom. Bár ez a film egy minden szempontból jó film, mégsem 10 pontos, mert nem hiteles. És nem a tankokkal van a bajon, akkor még nem volt digitális technika, elõ kellett teremtemi mûködõképes tankokat, tigrisek meg már nem voltak már akkor olyan számban, hogy filmet lehessen velük forgatni. A többivel van bajom, de ezt már mondtam. Szóval hajrá, nézzétek!
davidska 2009 jan. 27. - 19:03:31 Előzmény netvaris
(14/203)
valószínû igazad van. a filmet is régen láttam, meg az ardenneki csatáról is régen olvastam, csak volt egy ilyen emlékem hogy ott Bastogne környékén kb 100 amerikai katonát lelõttek. szóval köszi a felvilágosítást :) én sem okoskodni akartam.

közben most veszem észre hogy te is írtad a tankokat is:)
netvaris 2009 jan. 18. - 17:26:36 Előzmény davidska
(13/203)
Még a bemutató képek sem stimmelnek. A 4-bõl csak 1 stimmel. 2 a piszkos tizenkettõbõl egy meg egy riportfilmbõl van.
A fogolygyilkolásról meg csak annyit, hogy a filmben egy mészárlást mutatnak be, az igazság meg annyi, hogy a foglyok szökni próbáltak és ez lett a vége. Persze a történelmet a gyõztesek írják. De vitatkozni nem akarok, tiszteletben tartom a más véleményét, még ha szerintem hibás is.:)
davidska 2009 jan. 01. - 18:15:59
(12/203)
valóban nagy klasszikus a film, de nem akarok senkinek sem a lelkébe gázolni,de sztem a történelmi hûség egy háborús filmben alapdolog ( még akkor is ha 40 éves a film). ebbõl a szempontból a film elég hiteltelen. a tankok amiket német tigris harckocsiknak hívtak a filmben azok valójában M48 pattoon amerikai harckocsik voltak amiket vietnamban használtak elõször. (jó tudom szõrszálhasogató vagyok dehát ez van)

egyébként meg amerikai fogolygyilkolás meg volt az ardenneki csata idején
10/10
schloddi 2008 dec. 31. - 12:01:17 10/10
(11/203)
Nekem a kedvenc filmem, 10 évig VHSrõl néztem vissza, most láttam újra DVD-n. Nagyon jó film, ugyanakkor érdekes szerintem, hogy imdb-n rossz az átlaga, és nagyon meglepõ hogy kevés szavazat mellett, úgy tûnik nem nagyon ismerik külföldön...
9/10
ultio 2008 dec. 20. - 13:08:48 9/10
(10/203)
nagy film
9
10/10
Moknabt 2008 dec. 13. - 11:20:34 10/10
(9/203)
Egyetértek az elõttem szólókkal. Ez a film egy igazi klasszikus, és azok között is az egyik legjobb.
A történelmi hûséget meg tényleg hagyjuk.
Husi_ 2008 dec. 01. - 21:58:13
(8/203)
Ismét egy klasszikus! Nagyon jó film.
leopard26 2008 júl. 13. - 16:21:00 Előzmény bluebird
(7/203)
De még mekkora film,így jó ahogy van
10/10
bluebird 2008 máj. 12. - 12:01:31 10/10 Előzmény netvaris
(6/203)
Ha a történelmi hûség érdekelne elsõsorban dokumentumfilmekre és levéltári anyagokra szakosodnék, vagy le se jönnék a History channelrõl....:-) Ez a film, mint film így kerek és óriás, ahogy megalkották... Még 40 év után is...., gondolj bele!
netvaris 2008 febr. 16. - 18:24:19
(5/203)
Azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy ez egy nagy kamu film. Az egészbõl csak annyi igaz, hogy volt egy német hadmûvelet 1944. telén az Ardenneken keresztül, mely elakadt. Sem a szereplõk, sem a tankok, sem az amerikai hadifoglyok lemészárlása nem hiteles (a többirõl ne is beszéljünk). Azért ennyire nem kellett volna a valóságot elferdíteni, kár érte, mert a film maga jó. Inkább úgy kellett volna hozzáálni, mint a Leghosszabb nap-ban.
Brambilla 2006 szept. 09. - 16:15:25 Előzmény kevinspéci
(4/203)
Azt hiszem ez az egyetlen olyan 60-as években leforgatott film, ami valóságosan ábrázolja a háborút és (majdnem) jól ábrázolja a német oldalt is, hogy ott is emberek harcolnak és õk is tudnak jók lenni. A legtöbb ilyen ekkor készült hasonló témájú film jó ugyan, de ott az amerikaiak fedezék és sisak nélkül vígan rohangálnak és egy szem puskával végeznek a német tankokkal (lásd. Remageni híd). Ez azért a legjobb, mert próbál realisztikusan ábrázolni.