Téma: A hangok

1/10
wongkok 2015 aug. 10. - 11:31:36 1/10
(20/40)
Borzasztó.. Nézhetetlen.
1/10
Ze74 2015 aug. 09. - 21:57:30 1/10
(19/40)
Számomra ez nézhetetlen,pedig próbáltam...lehet,hogy az is baj volt,hogy teljesen másra számítottam!
("Jerry egy igazán kedves fickó, aki némi mentális zavarral küzd")
Meg persze azért,mert épp elég mentális zavarokkal küzdõ,és gyökér emberekkel vagyok a világban körül véve,úgyhogy ebbõl köszönöm nekem éppen elég a való életben is.....nem akarom még az ilyen filmekkel fárasztani magam ahelyett,hogy inkább kikapcsolódnék rajtuk.
Ennyi.....10/0
frenchbullie 2015 aug. 08. - 06:47:00
(18/40)
Üdv! Elkezdtük nézni A hangok-at, én húsz perc után elszunyókáltam, az ember kb. fél órát bírta, mikor felserkentem, mondta, hogy le is kapcsolhatjuk a tévét, mert milyen film ez már...

Milyen is? Elvileg vígjáték, de ha Reynolds, meg vígjáték, akkor inkább nézem a Nászajánlatot. A hangok-ban a bullmasztiff tetszett leginkább, mert kedvelem a bull típusú ebeket. Meg a vörös macskákat is. De... ennyi.
3/10
Rahar 2015 aug. 07. - 18:18:48 3/10
(17/40)
***SPOILER***
Alapvetõen azért néztem meg, mert a fórum hozzáírásai között azt olvastam, hogy az állatok beszélnek benne, nem rossz film ez, van mondanivalója.
Az én döntésem volt, hogy elfogadtam ezeket a véleményeket, nem okolok érte senkit.
Számomra borzasztó film, egyrészt lehetséges, bár számomra nem derül ki, hogy az volt az egyik alapvetõ cél, hogy a nézõ tapasztalja meg, hogy mi megy végbe egy sorozatgyilkos agyában?
Próbálták nagyon pozitívra venni a szituációkat és fõszereplõ karakterét, de számomra ez akkor is borzalmas volt.
Az a bajom, hogy ez a film egy hipotézis, egy karosszékben ülõ forgatókönyvíró totális agyszüleménye, mely minden alapot nélkülöz, vagy valóban megtörtént esetekbõl merítettek ihletett.
Ha még érdekelne a téma, akkor a Dexter sorozatot nézném, arról sem tudom, hogy mennyi a ráció benne a sorozatgyilkosok gondolkodásáról, de a valahogy hihetõbbnek tûnik.
Egyszerûen nem tetszik, nem kötött le, untam.
5/10
pihes 2015 aug. 06. - 15:18:54 5/10
(16/40)
Sokat, senki nem veszít, ha nem látja...
10/10
c p 2015 júl. 31. - 21:16:46 10/10 Előzmény trudy
(15/40)
abban egyetértek, hogy ha az volt a cél, hogy szánjunk egy sorozatgyilkost, akkor az nagyon álságos... viszont, ha az volt a cél, hogy elgondolkodtasson, akkor mégiscsak valahogy betalált :) elképesztõen tesztett!

legalábbis nálam, mert maga a kísérlet nagyon érdekes, nagyon jól bemutatja, hogy miként torzít az emberi agy! hogyan veri át a gazdáját! és az igazat megvallva szerintem ez a fõ mondanivaló: mert nem csak a beteg agy torzít, csak épp az látványos :)

--- spoiler!!! ---
egyébként szerintem pár logikai bukfenc van benne: a kezelõorvosa átalakulása pl., ahogy csúnyul a film vége felé a nõ, amikor már teljesen és végleg eldobja Jerry a gyógyszereket... tehát az elején még egy gondozott hölgy benyomását kelti az orvosa, aki a végére egy végtelen szakadt, ápolatlan valakiként tûnik fel... most akkor melyik is a doki igazi énje?
aztán amikor az elsõ áldozat fejét beteszi a hûtõbe és az szépen elmagyarázza neki, hogy szedje be a gyógyszert (ami után jön az elsõ _valóságos_ ébredés és egyetértek a kettõvel elõttem idézettekkel: na, az tényleg gyomron vágott!!!), szóval miért kezdi el az áldozata feje gyõzködni, hogy szedje be a gyógyszert? ez annak lenne a szimbóluma, hogy ott Jerry agía még egyszer, utóljára megpróbálta rávenni a gazdáját, hogy lépjen a "gyógyulás" útjára? ... vagy épp az volt a célja, hogy kidobassa magával a gyógyszert a másnapi szörnyû ébredés hatására és végleg leszámolhasson a gyógyszerezéssel?


az egész film a bemutatott borzalmak és a szerencsétlen áldozatok plasztikus bemutatása mellett is valahogy végtelen üdítõ volt, nagyon, nagyon jól játszott az érzelmi/értelmi kontrasztokkal

a morbiditása nekem ezt juttatta eszembe: http://www.port.hu/otis_-_pokoli_tevedes_otis/pls/w/films.film_page?i_film_id=95944

az áldozatokkal való azonosulás pedig egyértelmûen az Amerikai bûn - http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=94856
Querelle 2015 júl. 11. - 18:48:16
(14/40)
Reynoldsnak ez szokatlan szereped,de meglepõen jó benne ! Gemma Arterton meg eszméletlen jó nõ ( még akkor is, ha a film nagyrészében csak a kobakját látjuk ) !
Querelle 2015 júl. 02. - 22:34:00
(13/40)
Nem lenne ez rossz film, de nem horror - vígjátéknak kellene nevezni, inkább abszurd - komédia, vagy valami hasonló besorolás.
Zee1 2015 jún. 04. - 09:10:23
(12/40)
Tegnap megnéztem, hát érdekes kis film. Ez a Ryan Reynolds gagyi "színész", de ebben nem volt rossz. Ajánlom megnézésre, mert kicsit másképp láttatja a gyilkost. Van benne pár nagyon kemény rész, pl. az anyja esete...
Geedorah 2015 máj. 30. - 13:08:23
(11/40)
A finálé kellõen bizarr, de egyébként az egészet aláássa Ryan Reynolds, aki nem elég jó színész. Dicséretes a próbálkozása, de nagyon kevés ehhez a szerephez. Ezt a történetet meg már egy párszor elmesélték, valamit ugyan javít a rendezés, ezzel együtt is unalmas. Talán csak a beszélõ állatok toposz kifordítása adhatott volna svungot a filmnek, de az sem lett eléggé kidolgozva.
Deniel Project 2015 máj. 25. - 23:21:10 Előzmény trudy
(10/40)
Ez aztán beteg film! Végig tudtam nézni, még nevettem is rajta, de csak szánalomból.. :o :D
Egyszer nézhetõ film!
trudy 2015 máj. 18. - 23:01:24 Előzmény Delaco
(9/40)
Ezek szerint nálad pont elérték a készítõk azt, amit ebben a meglehetõsen sivár filmben talán mondanivalóként lehet felfedezni: nézzünk a sorozatgyilkosokra úgy, mint szánható, szeretnivaló emberi lényekre.
trudy 2015 máj. 18. - 22:53:09
(8/40)
Nem vagyok egy hatalmas filmsznob, de szerintem ez a film a mintapéldája annak, hogy milyen katasztrofális eredménnyel jár az, ha az amerikaiak megpróbálnak mûvészfilmet / feketekomédiát készíteni. Igazából nem tudtam hova tenni a filmet sem menet közben, sem a végén, de látva, hogy fõleg mûvészmozik vetítik és vígjátékként van beharangozva, már tudom, hogy csak egy nagyon elhasalt próbálkozást láttam. Már alapból nem tudok egy olyan filmet komolyan venni, amiben ilyen totálisan középszerû színészek játszanak, mint Ryan Reynolds vagy Anna Kendrick, ennek ellenére mégis megnéztem, mert valahogy fenn tudta tartani bennem a kíváncsiságot, de eközben semmilyen olyan élménnyel nem gazdagodtam amit egy jó filmtõl elvárnék. Egyáltalán nem humoros, ötletesnek sem mondanám, nincs mondanivalója, ráadásul tele van unalmas monológokkal. Akit feltölt az a placebo érzés, hogy jaj, most megnéztem egy "mûvészfilmet", milyen klassz arc vagyok, az menjen el rá, a többiek szerintem csalódni fognak.
10/10
Csontváza 2015 máj. 09. - 17:40:25 10/10
(7/40)
Gondoltam hogy jó lesz, mert az elõzetes és a sztori alapján nem tûnt rossznak, de hogy ENNYIRE JÓ legyen arra tényleg nem gondoltam. Szerintem az idei év legjobb filmje (persze ha eltekintünk attól hogy Amerikában már tavaly bemutatták), meg úgy unblock nekem bekerült a kedvenceim közé. Ryan Reynolds is fantasztikus volt, ilyen filmekben kéne játszania nem romantikus limonádé hülyeségekben, lesz még tõle idén a Self/less, az is jónak tûnik. Szerintem mindenki nézze meg, aki erõsebb idegzetû, mert azért van benne egy-két durcább rész is.
Nálam gondolkodás nélkül 10/10
robeju 2015 máj. 08. - 15:47:10
(6/40)
az Origo most dobta ki a nagy anyagot az ebben a filmben is játsszó Gemma Artertonról....hû, értem miért, hiszen rohadtul állati jó, ahogy kinéz! A HANGOK nem hétköznapi film, de érdemes megnézni, ha sokat akarsz nevetni! Nálam úgy 10/8
8/10
Delaco 2015 máj. 03. - 16:16:03 8/10
(5/40)
Tegnap megnéztem... Vegyes érzelmekkel távoztam a moziból. A "fekete komédia", mint jelzõ, szerintem nem állja meg a helyét.
Érzésem szerint jóval közelebb áll a drámához, mint egy vígjátékhoz, bár tény, igyekszik humort csempészni a történetbe. Reynolds nem rossz ebben a szerepben, viszont a film nem enged senki mást igazából kibontakozni mellette. Nyomasztó történet egy félig-meddig skizofrén, félig-meddig elmebeteg, de mindemellett sajnálatra méltó, a világban elveszett ember életérõl. SPOILER: Nagyon nagy gyomrosként hat az elsõ reális kép a lakásról, a helyrõl, ahol él, és a két állatról... Attól a pillanattól kezdve nem tudtam komédiaként nézni a filmet. A film végén nem jó szájízzel álltam fel a székbõl, ellenben a hatását valahogy még most is érzem, ezért nem tudom lehúzni pontszámban. 10/7
7/10
beo71 2015 máj. 03. - 13:13:59 7/10
(4/40)
A film valószerûtlen, mint egy rózsaszín targonca !
...persze, hogy rózsaszín targonca van benne.
Nem vígjáték, horror-szatíra, vagy, mi a szösz.A film pozitívuma, hogy bátor. Nem az a tipikus hollywoodi történet. A film negatívuma, hogy ( nem az én szavaim )leírva, ötletként szórakoztatóbb, mint a vásznon.
A legjobb pillanatok ( amikor , már átálltunk a sötét oldalra, vagyis a gyilkos mellett vagyunk )Reynolds vívódása és a fantázia kontra valóság közötti különbségek. Reynolds szerintem nem zseniális, nehéz is ezzel a fejjel, a szinkronizálása rendben van, de a figura lehetett volna betegebb is.7/10.
Érdekes kísérlet, szerintem egy esélyt megérdemel, mert bár nem olyan szórakoztató, mint szeretné, de mégis emlékezetes.
1/10
Mozikritikus 2015 máj. 02. - 11:49:16 1/10 Előzmény xardarab
(3/40)
Te jó ég..Ez a film egy nagy nulla. Nem csoda hogy a hosszú hévégre tették amikor elmegy az ember moziba. Unalmas,értelmetlen. Maga a fõszereplõ is úgy nyilatkozott,hogy megbánta a szereplést. Senkinek nem ajánlom még letölteni se. 1/10
8/10
xardarab 2015 ápr. 12. - 12:16:46 8/10
(2/40)
Kis költségvetés, de jó alakítás, kivitelezés!

10-8
sanderb 2015 febr. 26. - 10:15:53
(1/40)
Nem mondom, elég beteg egy egy film lehet.