Téma: A harag tüze

Sadenal 2014 aug. 22. - 16:37:04
(13/53)
Szerintem is eléggé elnyújtották a végét, pedig a színészek jól játszottak, de nálam is elmaradt a katarzis. És lejjebb Lincoln Hawk már leírta a hibáit.


6/10
4/10
havajj 2014 júl. 29. - 17:57:49 4/10
(12/53)
igaz hogy kicsit vontatott a film, de legalább unalmas. 6 ilyen hibátlan szinész egy ekkora fosban, szerintem ez világcsúcs...
Lincoln Hawk 2014 júl. 21. - 08:30:23
(11/53)
Összességében tetszett, de hibátlannak azért nem nevezném.

Ami szerintem kifejezetten jó volt: az alakítások (fõleg Bale-tõl és Harrelsontõl, de Dafoe-nak sincs miért szégyenkeznie); a képek (fõleg a tájak); a zene. Tetszett a film hangulata és tempója is: elõbbi nyugodt volt, utóbbi ugyan lassú, de cseppet sem untam. (Érdekes kapcsolódási pontok: a sztori több ponton A szarvasvadászt idézte, és a Casey-s szálban a Rambo III. köszönt vissza.)

Amik viszont gyengébben sikerültek: SPOILER! Nem úgy volt, hogy Dafoe azért megy fel Casey-vel Woodyékhoz, mert Casey nagy pénzt akar keresni? Erre kiderül, hogy Dafoe tartozik Woodynak, Casey tehát nem kap egy centet sem, és az egészet szó nélkül hagyja? A másik: kissé erõltetettnek éreztem a megoldást, hogy a mobiltelefon "véletlenül" pont akkor kapcsolódik be, és veszi fel az eseményeket, amikor a gyilkosság történik, ráadásul a gyilkosok a kocsiban hagyják a cuccot. SPOILER VÉGE!

A lezárást viszont kifejezetten életszerûtlennek találtam. SPOILER! Bale karaktere a bárban is lelõhette volna Woodyt, fõleg akkor, amikor az az irodában terrorizálja az öreget - ez esetben életmentõként lépett volna fel, nincs az a bíróság, ami elítéli -; vagy utána, abban az ipari létesítményben, ahol gond nélkül eláshatta volna a tetemet. Hogy ehelyett miért kellett kihajtania a vasútállomásra, és a végén teljesen nyílt terepre terelnie, szerintem a forgatókönyvíró sem tudja. De a seriff viselkedése még Bale karakterénél is érthetetlenebb. Vagy hívjon erõsítést, és kapják el mind Bale-t, mint Woody-t, vagy kapja elõ a fegyverét, és állítsa meg Woody-t, vagy tegye harcképtelenné Bale-t, esetleg mind a kettõt, egymás után. De hogy csak állt ott, és könyörgött, szerintem ez nem drámai jelenet volt, hanem kissé elbénázott - egy serifftõl végképp nem ezt várná az ember. SPOILER VÉGE!! (A seriff karaktere egyébként sem volt jól kidolgozva, ennél több teret érdemelt volna.)

Értékelésem: 10/6 (fõleg a hangulat miatt)
6/10
Dudvarek 2014 jún. 17. - 23:46:20 6/10
(10/53)
Tényleg semmi sztori, de jó színészek. Woody egy isten :)
10/6
7/10
m3246 2014 jún. 15. - 22:32:57 7/10
(9/53)
Valahogy így kell csinálni egy olyan filmet aminek semmi története sincs és mégis egész jól szórakozol míg nézed :) tulajdonképpen egész végig leköti az embert, a színészek egész jól játszanak. Biztos nem nézném meg kétszer, de egynek egész jó... 7/10
5/10
Rahar 2014 jún. 04. - 00:34:26 5/10
(8/53)
Ahogy elõttem már mások is jelezték, több színész is nagyon jól játszik, de sajnos a történet és a cselekményvezetés egyszerûen unalmas, valamint a film végi katarzis is elmaradt, legalábbis a részemrõl.
Pavel Glasnov 2014 jún. 03. - 21:46:07 Előzmény gondi78
(7/53)
Nem Brad Pitt-es volt a bérgyilkosos film, hanem George Clooney-s (egy olaszországi faluban forogtak az "események")
Oolong 2014 jún. 02. - 12:12:47
(6/53)
Azzal egyetértek, hogy Harrelson és Bale nagyon jó (mint mindig), és másik személyes kedvencemet, Willem Defoe-t is jó volt megint látni, ám egy normális forgatókönyvvel és rendezõvel sokkal többet ki lehetett volna belõlük facsarni.
4/10
gondi78 2014 jún. 02. - 11:45:11 4/10
(5/53)
nekem az a Brad Pitt-es film jut eszembe róla, amikor bérgyilkos (most nem jut eszembe a címe, de új film),
hogy végig várod, hogy na, valami történik...és nem. :)
4/10
gondi78 2014 jún. 02. - 11:43:23 4/10
(4/53)
katasztrofálisan gyenge...hosszú viszont unalmas.még a vége sem jó, nincs az a - megérte megnézni-érzés -
Woody jó és Bale is, de ez szerintem kevés.
6/10
Ze74 2014 máj. 31. - 22:19:28 6/10 Előzmény firpo
(3/53)
Remek színészek,kitûnõ játékok,de lassan csordogál,persze ettõl,még nem rossz,de nekem annyira nem jött be,
Bale és Harellson viszont nagyon jó.
9/10
firpo 2014 máj. 10. - 12:16:37 9/10 Előzmény pupacs
(2/53)
Tökéletes filmkezdés volt a seggfej, õsbunkó, exutcaiharcos Woody Harrelson különlegesen meghitt randija a legelején. Csoda h az autósmozihoz eljutottak.:D Ezután és emiatt Woody minden egyes jelenetében kézzelfogható a feszültség....vajon mit fog csinálni ez az állat? ki ez? mikor és hogyan keresztezi fõhõseink útját? tettem fel sorban a kérdéseket magamban és ezért elejétõl a végéig odaszegezett a képernyõ elé. Nekem sok újat adott ez a film.
8/10
pupacs 2014 márc. 17. - 12:59:39 8/10
(1/53)
Számomra ez a tökéletes filmkezdés volt Christian Bale arcával és egy Pearl Jam nótával filmzenének :)Woody Harrelson remekül játszotta a seggfejt benne :D Szerintem tisztességes alkotás lett, bár nem adott semmi újat.