Téma: A harag tüze

frenkdrebin 2015 aug. 17. - 20:31:06
(33/53)
Most néztem meg az elõzetesét, mivel zenei aláfestésként a pearl jam ( az isten ! ) release címû száma ment, már csak ezért megnézem, és utána nyilatkozok a nagyérdemûnek!
7/10
King Diamond 2015 júl. 12. - 21:13:39 7/10
(32/53)
Az egyszer nézhetõ kategóriába tartozik a film. Tetszett, nem találtam unalmasnak, de még egyszer nem hiszem, hogy megnézném. Annyira azért nem jó. A történet jó volt, a helyszínek, tájak gyönyörûek. A színészek közül Woody Harrelson pazarul játszik; Christian Bale és Willem Dafoe remek; Casey Affleck elment és hát azért jó volt látni Zoe Saldanát és Forest Whitakert is, még ha nincs is most sok szerepük. Sokan írták, hogy unalmas, számomra nem volt az. A magyar szinkronnal sem volt problémám. Moziban nem (volt) érdemes megnézni (ha adták annak idején), itthon is tökéletes. Egyetértek az IMDb és a Port értékelésével is.
7/10
lazov 2015 júl. 07. - 10:11:32 Előzmény atiali
(31/53)
Ha nem vetted volna észre, a kommentelõ 20 évvel ezelõtti filmeket emleget, tehát ismeri õket. Akkor most min. 30 lehet. Csak mondom ezt zárójelben...
Egyébként meg igaza van. Hiába vár 10 évet, ahogy tanácsolod, attól még tényleg rossz marad a film. :-)
lazov 2015 júl. 07. - 10:05:18 Előzmény r0t0
(30/53)
Ha nem értesz egyet Lincoln Hawk tényekre alapozott meglátásaival, akkor légy szíves érvelni, magyarázni.
Szerintem a film erõsségeit nem bántotta (látvány, zene, és a kívülálló, már-már dokumentumosan realista történetvitel), amit leírt, az valóban úgy van.
Engem ezen kívül még külön bántott, hogy a rendezõ olyan eszközökkel próbált operálni, amikkel nem bírt: statikus beállítások, élõszereplõs álló- vagy majdnem állóképek. Ezek úgy 50-50 százalékban vagy sikerültek, vagy nem. Amúgy értékelem az igyekezetet, hogy mainstreambõl kilógó filmet hoztak össze, de bizony ilyen klisés forgatókönyvvel nehéz jót kihozni a végére... írta itt valaki, hogy olyan a sztori, mint a 20 évvel ezelõtti videókölcsönzõs szarok. Igazat kell adjak, tényleg Van Damme filmek szintjén mozog a szkript, amit sajnos nem bír megmenteni a film többi erõssége sem - pedig vannak.
Jómagam a szereposztás és a színészi játék miatt néztem végig, anélkül valószínûleg otthagytam volna.
5/10
bj029 2015 máj. 26. - 00:04:46 5/10
(29/53)
Sajnos bárhogy is.. összegészében unalmas. Bele lehet aztán magyarázni a színészi alakításokat, meg a hangulatot, meg az életszagúságot és a hasonlókat.. de ez ezek is csak nézhetõvé teszik. Majd bele aludtam. Túl van értékelve, ezért 10/5.
10/10
benvenuto1 2015 máj. 20. - 21:15:49 10/10
(28/53)
A nemes vadat nem lövi le, de az állatot igen.
Jobb magyar címet is kitalálhattak volna. Egy hasonló szóláson lehetett volna gondolkodni.
10/10
atiali 2015 máj. 03. - 23:12:59 10/10 Előzmény gemessy
(27/53)
Ne döbbenj meg annyira, mivel nem nagyon vagy vevõ az értelmes filmekre nézd meg az Amerika kapitányt és a Transformerst. Ott megtalálod butus vágyaid kielégítendõ jeleneteit!!!Ne nézz komolyabb filmeket, talán majd 10 év múlva mikor agyad képes lesz ezeket felfogni és megérteni
gemessy 2015 márc. 15. - 09:24:49
(26/53)
Döbbenten olvasom a pozitív kritikákat a filmmel kapcsolatban. Ez a film egy nulla. Unalmas, kiszámítható. A Húsz évvel ezelõtti, csak videokazettán megjelent szemetekre emlékeztet. Ezt a szemetet még ezek a kitûnõ színészek se tudták nézhetõvé tenni, pedig mindenki jól alakított.
frenchbullie 2015 febr. 13. - 20:35:21
(25/53)
Üdv! A film kezdõ képsorainál tartottunk, mikor a férjem harsányan felvihogott. Nem, nem azért, mert ez vígjáték... Nem az. Rajtam nevetett. Újabban, ha választok egy filmet, hogy na, nézzük meg, biztos, hogy hánynak benne egy embereset... A harag tüze már így kezdõdött:-(
Nem igazán értem, mi ez a tendencia mostanság filmcsinálóéknál, hogy a szereplõk hánynak a filmekben, mint az elázott lakodalmas menet. Tök mindegy, milyen témájú film, akár dráma, akár krimi, akár vígjáték. Ha megkérdeznének, (nyilván nem fognak:-), inkább a vér folyjon, ha már mindenképp folynia kell valaminek... Brrr...

Szerettem volna végignézni A harag tüzét, mert kedvelem Willem Defoe-t, Forest Whitakert... Woody Harrelson-t nem annyira:-) Mert mindahányszor feltûnt a filmben, a kezdõ produkciója jutott eszembe:-(
leja 2014 dec. 29. - 23:16:47
(24/53)
az istenhátamögött, ahol szûk a perspektíva, tombol a tesztoszteron, a nem vérszomjasnak is ölnie kell. átéreztem, jó volt
10/10
atiali 2014 dec. 17. - 23:11:28 10/10
(23/53)
Tökéletes film, olyan alakításokkal amit érdemes kiemelni!!Christian Bale megint fantasztikus de a többiek is nagyon jók. Aki szereti az igazi FILMET-csupa nagybetûvel-az élvezni fogja.Aki Mission Impossible-re vágyik az ne nézze meg.
nandelecki 2014 dec. 16. - 08:37:50
(22/53)
Nem volt jó. Karakterek üresek, cselekmény nagyon lassú és elég semmitmondó. Christian ennél sokkal többet tud! 4/10.
8/10
puding140 2014 nov. 23. - 18:00:47 8/10
(21/53)
Nagyon jó film. Christian alakítása és szerepe is szuper.
8/10
Deniss 2014 nov. 15. - 10:04:35 8/10
(20/53)
A tegnap este fáradtan elkezdem nézni a filmet, meg szerencse hogy nem szenvedtem végig mert nem volt hangulatom hozza és inkább jobb láttam abba hagyni, jól tettem mert igen csak le pontoztam volna a filmet kb egy 5 vagy 6 lett volna !!!
De ma reggel elkezdem kipihenten, komolyan mondom meglepõdtem hogy ez egy jó film ,nem a legjobb de átlagon felüli!
Ebbõl a témából nem sokkal lehetett volna többet ki hozni !
Amolyan mord hangulatú a film de jó , Woody Harrelson ahogy elõadta a szereposztását az valami csoda így meg nem igazan láttam játszani !!! Woody Harrelson 10-es a a film pedig egy erõs 8/10

Christian Bale sem volt rossz .
atca 2014 okt. 08. - 19:46:25 Előzmény r0t0
(19/53)
Helyettem is leírtál mindent.A film,hatalmas.
6/10
bogotizsolt 2014 szept. 21. - 16:15:32 6/10
(18/53)
Szarvasvadász hangulatú, szarvashibákkal fûszerezve ! Nagyon (a köbön) ütõs szereposztás , köszönhetõen a nagyon ütõs nevû produceri gárdának. A szarvashibák viszont nagyon (a köbön) szúrták a szememet.
MiaLarge 2014 szept. 17. - 20:26:37 Előzmény r0t0
(17/53)
Mindent leírtál helyettem.

Zseniális film!

10/10
9/10
r0t0 2014 szept. 14. - 12:07:40 9/10
(16/53)
A hozzászólásokat visszaolvasva, döbbenetes hogy mennyire nem értették meg sokan azt, ami a film végén történt. Akiben felmerülnek a Lincoln Hawk fórumtárs által lent felsorolt "hibák", az csupán a saját szegénységi bizonyítványa lesz, nem a filmé.
9/10
r0t0 2014 szept. 14. - 12:04:04 9/10
(15/53)
Bale egy zseni. Nem ez az elsõ filmje ami alapján mondom, de most csak újra megerõsítette a véleményem. Harrelsont is méltatták már itt elegen, de én is muszáj vagyok õt is ideírni. Többieket nem sorolom, fel, mindenki elképesztõ volt. Egy embert kivéve.
Casey Affleck ilyen színészóriások között értékelhetetlenül gagyi volt. De ezt a filmet még õ se tudta lehúzni.
A film pedig.... A vágások, a képek, a zene.... Akkora és olyan hangulata van, amit utoljára a Szarvasvadász alatt éreztem. Persze az 10 pontos film. Ez "csak" 9.
Persze agyhalott embereknek nem ajánlott.
Producerek közül itt hiányzott nekem egy név, valójában:
Produced by Ridley Scott and Leonardo DiCaprio
9/10
Adam Laki 2014 szept. 03. - 00:30:39 9/10
(14/53)
Blabla, ja és bla. Mi a sztori? Egy történet. Ez az volt. Nem ugráltak el 1000 golyó elõl, sõt szinte az összes kilõtt golyó célba talált. Nem egy metrosexuális tömegszemét volt. A férfiasságról szólt. Ahogy a fõhõs legyõzi a félelmét és kiáll azért amiben hisz még ha nem is ért egyet teljesen vele. Nem tökéletes, a film sem az. Pont ettõl életszagú. Viszont a színészi játék fantasztikus. Még az elbaszott seriff karaktert is olyan elbaszottul hozta a Whitaker amilyen elbaszottul meg volt írva. 8/10