7/10
greghouse 2011 júl. 25. - 21:27:38 7/10
(40/100)
Szegény Bujtor...õ legalább megpróbálta.
a lehetetlent, Rejtõt filmre vinni (kevés pénzbõl, amint látszik).
De azért van néhány szuper Rejtõ figura (amit ahhoz mérek, ahogy elõttem a könyv többszöri olvasása közben kialakult), mindenek elõtt Reviczky Gábor Török Szultánja (ahogy a könyvben írja maga nevét alá "Dörrög Zultán"), de jó Szilágyi István Potrienje, és Benedek Miklós Levinje is.
A film...
ceterum censeo, az az átkozott FORGATÓKÖNYV hiányzott, legalább megpróbálhatnák pótolni a narráció humorát. Narráció nélkül meg nem elég pergõ. Uncsi. Bujtornak a Pogány Madonna stílus ment.
Ennyire tellett.
De legalább megpróbálta.
offtopic
zottyo534 2011 júl. 25. - 19:22:55
(39/100)
A film nem lenne ennyire rossz, ha nem valami mulatószene festené alá, de megérthetõ a rendezõ, aki így akarta biztosítani a falatot éhezõ testvérének.
pulsedriver ™ 2011 júl. 25. - 19:14:19
(38/100)
Sajnálom hogy így sikerült ezt a nagyszerû könyvet megfilmesíteni!
Ez csak 3 a 10-bõl!
kabala 2011 máj. 10. - 19:26:35
(37/100)
Á, Rejtõt nem lehet megfilmesíteni!
Peppo 2011 máj. 10. - 19:06:07
(36/100)
Egyik kedvencem Rejtõtõl. Ezt olvastam tõle elõször, és azóta is a legtöbbször.

Olyan volt a film, mintha a könyvbõl véletlenszerûen (de sorrendben) kiválasztottak volna pár sort, és elmondták volna egy filmben. Alapvetõ problémája az, hogy rövid. A könyv sem hosszú, de hetvenvalahány percben megfilmesíteni ezt nem lehet. Rengeteg lényeges rész maradt ki belõle. Egy sorozatban simán jó is lehetne, mert ott lenne idõ a karakterek bemutatására is, ami itt szinte egyáltalán nem sikerült. Egyedül talán Csülök volt, akirõl kiderült, miféle figura, de a többiekrõl semmi.

Persze nem könnyû úgy megcsinálni egy filnmet, hogy tudjuk, a regényben nem csak a párbeszédek, hanem az elbeszélõ részek is rendkívül fontosak. Fõleg Rejtõnél. Így aztán Csülök, mint mesélõ volt kénytelen elmondani a leíró részeket, amivel nem is lett volna baj, ha nem fogják ilyen rövidre. Mert még így is bõven lett volna mit mondania, a nagy része bent maradt.

Nekem nagyon idegesítõ volt a párbeszédek erõltetettsége. Ez leginkább az oázisos jelenetben volt zavaró, mikor az oázis lakói sírtak Tuskó érkezése miatt. Ez már annyira mû volt, hogy nem is értem, hogy kerülhetett a filmbe. És volt még ilyen bõven.

Szóval nem kellene ezt erõltetni! Vagy ha igen, hát csináljanak belõle sorozatot, hogy jusson idõ mindenre. Bontsák ki a karaktereket, meséljék el a sztorit! Mert az gáz, hogy a filmbõl azt sem lehetett megtudni, ki volt Levin.

Sajnálom (Bujtor miatt fõleg), hogy ezt kell mondanom, de ez 10-bõl maximum 4.
Tete 2010 jún. 03. - 22:44:23
(35/100)
Ezzel a filmmel az a baj, hogy a jellemábrázolás alapvetõen hibás és rossz. Potrien nem egy dilettáns hülye, hanem kõkemény katona. Csülök nem agyalágyult, hanem egyszerûen hiú. Tuskó Hopkins nem bohóc, hanem kicsit sajátságos életfelfogású és nemesen egyszerû. A Török szultán pedig nem idióta, mint a filmben, hanem egy hatalmas szélhámos, akirõl tudjuk, hogy csak egyszer kell késnie a magyarázattal és azonnal agyonüti három kedvenc fõhõsünk:)
Egyedül talán Kvasztics ábrázolása az, ami helytálló. Bár Kállai Ferenc nekem annyira kedves színész, hogy nem tudom elképzelni, mint bárzongorista és morfimista:D
6/10
szingh 2010 máj. 09. - 11:04:01 6/10
(34/100)
Nem volt ez olyan rossz. Rejtõt filmen eladni olyanoknak, akik olvasták a regényt, szinte lehetetlen. Rejtõ hozzád szól, olvasása közben olyan észrevétlen bensõséges viszony alakul ki az író humorával, ami filmen nagyon nehezen adható vissza. Sõt a regény is csak azokat érinti meg,akik fogékonyak az író humorára. Minden ismerõsömet besorolva két csoportot alakíthatok ki: van aki imádja Rejtõt, van aki nagyon nem, mert nem érti, nem érti ezt a fajta humort. A legnagyobb melléfogás Szilágyi István volt Potrien szerepében. Pedig nem volt rossz, nem játszott rosszul, de nem lehetett érteni. Általában bajom volt a beszéddel, a szövegek ritmusával. Humorban egyébként is a legfontosabb a ritmus, hatásszünetek , stb. Nagyon gyors volt a tempó, a lényeges csavarok feldolgozására nem adott idõt. Sok volt a hadarás, Bács Ferenc elsõ megszólalása szite felüdülésnek hatott. A másik probléma, ami Rejtõnél nagyon fontos: kristálytisztán kidolgozott karakterekkel dolgozik, tökéletes jellemábrázolást kapunk a regénybõl, ami a filmen el volt maszatolva. Pedig e nélkül a lényeg, a veleje vész el. Ha sikerül egy kicsit elvonatkoztatni a regénytõl, lehet azért élvezni a filmet, különösen Koncz Gábor alakítása kiemelendõ, hiába, aki tud...
Danny Wilde 2010 máj. 08. - 22:03:20
(33/100)
Szerintem filmre vihetõ csak baromi sok pénz kell hozzá.Képzeld el egy amerikai szuperprodukcióban megasztárokkal,és olyan helyszínek megvalósításával mint Igori...zseniális lenne!
far vik 2010 máj. 08. - 20:50:45
(32/100)
Az arcok között sok telitalálat, pl. az õrmester, Tuskó, Levin, Senki Alfonz, - de a hangmegütés sokszor mellément. Lópici Gáspár kitûnõ arc, de hangra teljes tévedés. Lehet, hogy egy jobb rendezés jobb instruálás jobb eredményt hozott volna. Bocsánat Bujtor mester! Régen amúgy sokkal jobb arcok lettek volna egy Rejtõ regény megfilmesítéséhez: Gyenge Árpád, Kaló, Kazal, Csáõkányi, Kabos... Ma ritka az igazán karakteres színész. Szépfiúk és szépleányok...
2/10
toshiba321 2009 szept. 09. - 17:54:21 2/10
(31/100)
A regény jó és izgalmas -mint minden Rejtõ regény általában- de a film valahogy nem tetszett nem fogott meg nem volt meg a hangulata mint a regényben.
Easy 2008 aug. 12. - 00:24:33
(30/100)
Jogos. Rejtõ stílusát szinte lehetetlen vászonra vinni. Ezért is jó dolog olvasni^^
Petterson 2008 aug. 11. - 18:36:40 Előzmény JReb
(29/100)
Akkor csinálj jobbat...Kritizálni könnyü...
1/10
JReb 2008 aug. 09. - 12:35:51 1/10 Előzmény Petterson
(28/100)
fantasztikusan rossz ez a film.
minden szint alatt van.

nem is értem hogy van színész aki ehhez a nevét adta...
Petterson 2008 júl. 11. - 06:26:14 Előzmény Bastille
(27/100)
Sajna nem tudom én se, pedig a dallama nagyon ismerõs valahonnan, csak nem ugrik be.
Bastille 2008 júl. 07. - 10:51:58
(26/100)
na, persze, hogy egy regényt nem lehet filmre vinni jól, ha a regényhez igen exkluzív a kapcsolatod. meg ismered a poénokat, mind! de ha már szerepek, sztem tuskó hopkinsot nagyon eltalálták, a rátóti-senki alfonz kimondottan idegesít, kállai feri bácsi pedig, mint mindig, most is zseniális

kérdés: mi az a dal, amit énekelnek benne elõször a potrien-es menetelésnél, aztán tuskó, mikor hagyja magát megvesztegetni :D gabonapálinkáért cserébe... sétálok én a champs-elysseé-n, calvados, bagette??,

elõre is köszi
Petterson 2008 júl. 06. - 22:50:44
(25/100)
Rejtõvel van egy oriási gond.... Nála nem csak a párbeszédek humorosak, hanem az összekötõ szövegek is, amit filmen nagyon nehéz visszaadni. Gondolom senki nem szeretné, ha egyszerüen a filmen felolvasnák a könyvet. Márpedig ezek nagy részét csak úgy lehet visszaadni, ha a könyvet olvasod.
1/10
Reccs 2008 júl. 06. - 21:28:29 1/10
(24/100)
Szerintem szánalmas volt és Rejtö forog a sirjába!
lenuta 2008 júl. 06. - 08:35:18 Előzmény FEB1
(23/100)
Hát itt nagyot tévedtél, mert az OTP-s Csányi még a mozi közelében sem volt. A filmben Princz Gábor volt Postabank vezér szerepel, õ játsza Igoriban a pénzosztogató káplánt, mivel a filmet a Postabank támogatta nem kis lóvéval. Sajnos a nagy nevek és pénz ellenére egy összecsapott, elnagyolt, elkapkodott filmszerû valami jött létre, egyáltalán nem méltó sem Bujtorhoz, sem Rejtõhöz. Talán ha valaki Rejtõt akar filre vinni legközelebb, akkor sokkal körültekintõbb lesz.
perry 2008 júl. 04. - 21:19:23 Előzmény ludanyi77
(22/100)
Az után a szenzációs megasztárizémizé után háááát nem tom.......
ludanyi77 2008 júl. 04. - 19:16:56
(21/100)
Esetleg egy Tímár Péter féle próbálkozást szivesen vennék,talán õ az a rendezõ itt magyarországon aki képes lenne arra hogy egy Rejtõ könyvet filmre vigyen.Tímár!Ha olvasod ezeket a sorokat,kamerát elõ!