ludanyi77 2008 júl. 04. - 19:14:00
(20/100)
Egyébként szerintem ez nem pénzkérdés.
ludanyi77 2008 júl. 04. - 19:12:39
(19/100)
Efes!Annyira de annyira igazad van...meg sem merem nézni mert szerintem akkora csalódás lenne...:(
efes 2008 júl. 04. - 14:37:02
(18/100)
Még a képi megvalósítás szintjén sem oké... egyszerûen gagyi.
perry 2008 júl. 04. - 12:41:59 Előzmény efes
(17/100)
Elképzelhetõen én spilázom túl a helyzetet, de nekem az a bajom , hogy Bujtor rendezése igazából megmarad a képi megvalósítás szintjén.
Sem a jellemek kibontása , sem a történet "gondolatisága" nem mûködik igazán.
Persze mondhatnánk ez egy ponyva, de a Rejtõ Jenõ
könyveiben számomra az a reveláns, hogy a szereplõkrõl akár akarjuk, akár nem tûpontos jellemrajzokat kapunk.
A film persze más eszközökkel dolgozik, de nekem a két mûfaj közti megvalósításból adódó hiányérzetem okozott csalódást. Talán azért is mert volt szerencsém látni a Vesztegzár a Grandhotelben mozit is melyet nem lehet egy lapon emíteni Bujtor rendezésével, sem fekete humorát, sem pedig Rejtõ a könyveiben is megjelenõ "filmes" vágás technikáját illetõleg.
efes 2008 márc. 22. - 10:56:25
(16/100)
De egy ilyen filmhez, a mai viszonyok között legalább 3-3,5 milliárd forint kellene, ha nem több.
efes 2008 márc. 22. - 10:55:21
(15/100)
Rejtõt képtelenség filmre vinni, éppen ami a legjobb benne, az elképszetõen humoros leírások miatt. Én egyféle Rejtõ-filmet tudok elképzelni, az pedig a Kocsmáros Görgy zseniális képregényein alapuló CGI-animáció. Lehetnek benne élõ szereplõk is, de mindennek Kocsmáros rajzain kell alapulnia.
Eisberg 2008 márc. 22. - 10:32:59
(14/100)
Sziasztok!
Szerintem Rejtõ rettentõ sok, és jó nyersanyagot szolgáltatna kiváló magyar filmekhez. Ebben biztos sokan egyetértenek. Bujtor nagyon jó, a szereposztás már kevésbé... Legfõképpen Szilágyi borzalmas ripacskodása rontja el a filmet, szinte élvezhetetlenné teszi! Valaki írta, hogy Koncz, mint Csülök elég ciki. Nos ez tényleg így van. Mindezek ellenére ha eltekeritek a Szilágyis részeket, nem annyira borzasztó.
Zolkó 2008 jan. 10. - 18:26:52 Előzmény sansz
(13/100)
Én örülnék neki, ha nem csinálna többet... Ha csak ilyet tud, akkor inkább ne. Ha már említetted az állami támogatást, akkor mégsem ilyenre kellene költeni. Sõt, sok olyan film van, amit egyáltalán nem kéne támogatni. Ha megcsinálják, csinálják meg támogatás nélkül, és azt a pénzt értékesebb dolgokra is el lehetne költeni.
sansz 2008 jan. 09. - 22:55:41 Előzmény Zolkó
(12/100)
Szerintem pont jó lenne, ha próbálkoznának. Rejtõ nagyon magasra tette a mércét, ez tény. Nyilván nincs az a film, ami utol tudná érni. Ettõl viszont még nem biztos, hogy rossz fog kisülni belõle. Ha egyenesen jó, akkor ennyivel gazdagabbak lennénk. Ha igazán bejönne egy rejtõkönyv megfilmesítés, akkor kishíjján felvirágozna a magyar filmgyártás, mert kapásból "olyan" kaptafára lehetne még vagy 10 rejtõ-könyvet vászonra vinni...

Milliárdos állami támogatást inkább ilyen filmekre kéne dobálni és nem Sorstalanságra, Magyar vándorra.. És most nem gyûlölködök, elfogadom, hogy van akit érdekelt valamilyen oknál fogva egy milliomodik haláltáboros beszámolós, igaztörténetes akármi. Azt is elhiszem és elfogadom, hogy van akinek NAGYON tetszett a Magyar Vánmdor..

No de Rejtõ azért mégis csak Rejtõ.. :) A Bujtor egy jópofa ember, majdnem annyira szeretem, mind Bud Spencert :), Rejtõt is szereti, van humora..én sajnálom, hogy nem csinált több rejtõ-filmet. akár még jó is kisülhetett volna belõlük...
skaresz 2007 jún. 24. - 20:23:04
(11/100)
A "Meztelen diplomata" azért nekem tetszett. Jó színészek és megközelíti a regényt. Nem részletesen, nem minden kis poénnal, de jó volt. A három testõr.... már egy kicsit tényleg erõltetett, annyira akar hasonlítani. De jó próbálkozás volt.
rapanui 2007 jún. 20. - 20:21:47 Előzmény Danny Wilde
(10/100)
Helló:-)

vénember vagyok, milliószor olvastam az össze Rejtô Jenô könyvet.
Utánozhatatlanok:)
Szerintem nem létezik az a forgatókönyvíró, rendezô és színész, aki bármelyik Rejtô mûvet színre tudná vinni úgy, hogy megközelítse a könyv élményét akár.
A film elején a hideg rázott elöször, annyira erôltetettnek tûnt.
Aztán késôbb elvonatkoztattam a könyvtôl és egészen jól szórakoztam:)
Talán ßigy kellene megpróbálni.
Vagy érdekes lenne hallani egy olyan nézô véleményét, aki még sosem olvasta a könyvet elôtte, vagy egyáltalán Rejtôt sem:)
Nekem ilyen "módszerrel" tetszett a "Meztelen diplomata is".

peace

rapanui
Danny Wilde 2007 jún. 20. - 19:16:44
(9/100)
Nekem ez a kedvenc Rejtõ könyvem, már rég vártam hogy valaki megfilmesítse.De ne Bujtor könyörgöm!!!Továbbá nem lehetett volna egy forgatókönyvírót felkérni a rendezõ szánalmas próbálkozásai helyett???Ráadásul kalandfilmet csinálni ilyen idióta zenével?Minden tiszteletem Koncz Gábor mûvész úré, de egy 58 éves Csülök??? Ne má'!
Csak az nézze meg aki bosszankodni akar...
Zolkó 2007 jún. 11. - 23:03:01
(8/100)
Szeretem Rejtõ könyveit, tavaly elkapott a hév, és újra elolvastam néhányat:) Valahogy Rejtõ nyelvezete olyan, hogy nehéz filmben visszaadni a humorát, majdhogynem lehetetlen. Én azt mondom, ne próbálkozzanak vele mások se.
zszoltan 2007 jún. 11. - 15:12:08
(7/100)
Egyetértek. Bár azt hozzá kell tennem, hogy nekem valamiért már a regény sem tetszett. Pedig Rejtõ nagy kedvencem.

Például az Elátkozott part címû elõzményét is olvastam, szerintem az sokkal jobb könyv ennél. Miért pont a 'Három testõr Afrikában'-t filmesítették meg? Ja, meg a 'Vesztegzár a Grand Hotelben'-t. De azt is hogy... Bár ízlések és pofonok... Na, abban fõleg ez utóbbiból volt túl sok benne.
FEB1 2007 jún. 11. - 14:23:50
(6/100)
Meg az OTP-s Csanyi is szerepel benne egy epizodban.
Ha mar tamogatta a filmet, valami neki is jusson mar...
Zolkó 2007 jún. 11. - 10:09:07
(5/100)
Ez a film szörnyû. Az alakítások rettenetesek, nagynevû színészek színpadias mozdulatai, abszolút illúzióromboló. Rég láttam már, de csak erre emlékszem belõle.
Alternat 2007 jún. 11. - 00:51:45
(4/100)
Rejtõ Jenõ rulez!
A könyv szuper, ezt még sajnos nem láttam.
kékharisnya 2006 nov. 05. - 13:33:51
(3/100)
Ha valaki egy sort is olvasott Rejtõtõl, annak felkavarodik a gyomra...Szerintem botrány szar.
x-tro 2006 nov. 05. - 09:52:16
(2/100)
Kihagytál egy szót a mondat végérõl. A pontos mondat így hangzik: Könnyû kis laza film, a magyar viszonyokhoz képest jó szar!
szabokaa 2006 nov. 05. - 08:40:17
(1/100)
Könnyû kis laza film, magyar viszonyokhoz képest jó!