csicso82 szept. 15. 21:53:54 Előzmény szurolaci
(63/63)
Egyetértek, imádom én is.
2/10
vino-et-veritas júl. 20. 15:40:48 2/10 Előzmény Tamas Kugyela
(62/63)
OFF

Csak gonoszkodásból kérdezem: Melyik az "eredeti"?

Francia források szerint 1903 óta több, mint 30 filmes (mozi, tv) feldolgozása van...
Vannak, akik szerint az '53-as az "igazi", mások a '74-est tartják annak...
10/10
Tamas Kugyela júl. 20. 14:14:31 10/10 Előzmény Tamas Kugyela
(61/63)
Van három dolog amit nehezen fogadok el ebben a filmben ettől még 10 pontot adok rá.
1 a Larocheli ostromot szinte nem is mutatja csak a 104 perces verzio ami nem 101 perc legalább 1 keveset látunk belőle
2 tetszik hogy feldolgozza azt a részt is ahogyan a bíborost kiiktatják bár nagyon rövid a jelenet ezt a testőrök visszatérnek című regényből, filmből jobban feldolgozhatták volna.
3 Mivel az első két regény egy az egyben benne van rövidítésekkel sajnálom a végét hogy az ifjoncot csak testőrnek avatják fel

Ezt leszámítva az egyetlen testőrös film az eredetin kívül amit még el tudok fogadni.

Nemcsak a karakterek hanem a színek, szimbólumok és a modernen megalkotott történet is tetszik ami hű marad az eredetihez hanem a színészgárdai szintén itt is kiváló alakítást nyújtott.
10/10
Tamas Kugyela júl. 20. 14:03:10 10/10 Előzmény Danny Wilde
(60/63)
A karakterek és a ruhák tökéletesek mint minden testőr filmben, a színeken nem változtattak csak minden modernebb, 1 hosszabb verziót én is el tudnék belőle képzelni, Bár az eredeti D'artagnan regényt én is olvastam nemcsak Alexandra Dumas első két regényét és az eredeti film amit láttam a legjobb, viszont ez hasonlít filmben rá a leginkább ami egy kicsit a testőrök visszatérnek című filmből is dolgoz fel, regény szempontjából is. Ha a testőrös filmekre gondolok Alexandra Dumas regényei, filmesített változata a kedvence testőrös filmem.
Ez nagyon tetszik benne, és hogy feldolgozza pár mondat erejéig a történetet végig kísérve regényileg mi történt- hogyan halt meg Gasgonyi édesapja miután eljött Gasgonyból ugyanis nem minden Duma regény mondja el hogy a bíboros parancsára tették Rochefort emberei amit tettek.
szurolaci 2016 júl. 17. - 15:02:50
(59/63)
A legjobb muskétás film!
Háromezerszer láttam már, de nekem megunhatatlan.
10/10
Vinnie731 2016 jún. 04. - 16:53:13 10/10
(58/63)
nekem a többi Három testõr - Három muskétás filmektõl hányingerem van, de ez nagyon jó lett! Egytõl egyig zseniális az összes karakter a hozzáillõ színészek miatt.
bluyot25 2015 máj. 25. - 17:01:35
(57/63)
Hát, emlékeim szerint ez egy iszonyú gyermeteg, legrosszabb értelemben véve hollywoodi feldolgozás. Nem is az a legnagyobb baj, hogy a könyvhöz nincs sok köze, hanem hogy önmagában véve gyenge. Jól megalkotott karaktereket én itt nem láttam, legfeljebb harsányabbakat, kommersz ízlésnek jobban megfelelõket. És nem csak a karakterek lettek a tömegigényt kielégítõvé torzítva: a regénynek hangulata van, mintha abban a korban járnál, ez a film meg pont olyan, mintha a '90-es években egy csapat idióta jelmezbe bújva marháskodna. A legrosszabb mégis a szereposztás. Komolyan, egyenesen tragikus. Oliver Platt? Charlie Sheen? Tim Curry? Chris O'Donnell? Alapból se vagyok elragadtatva tõlük (finoman szólva), de ezekre a szerepekre keresve se találhattak volna alkalmatlanabb színészeket. Egydül Kiefer Sutherland, Rebecca De Mornay és Michael Wincott lett eltalálva, de ha összevetem a '73-'74-es feldolgozásban az õ szerepüket játszókkal (Oliver Reed, Faye Dunaway, Christopher Lee), hatalmas a különbség tehetség és életszerû alakítások szempontjából, nem éppen az új verzió javára.
10/10
Zitatiz 2014 ápr. 22. - 16:52:35 10/10
(56/63)
MOst lehet hogy páran barbárnak fognak tartani,de szerintem a film jobb lett mint a könyv.Olvastam,de én annyira nem aléltam el tõle.A film sokkal izgalmasabb,fordulatosabb,jobban meg vannak alkotva a karakterek,és hát igen,happyend,de mi ezzel a gond?Pont olyan,amilyennek egy kalandfilmnek lennie kell.
Jogobella 2014 ápr. 21. - 21:23:41
(55/63)
kedves kis történet szemrevaló szereplõkkel
sõt, még hallgatni is öröm: trapp-trapp-trapp-trapp, csit-csat-csit-csat :-)
6/10
doktormacko1 2013 szept. 02. - 22:40:54 6/10
(54/63)
6 / 10
voros.orchidea 2013 júl. 22. - 14:22:44
(53/63)
A könyv valóban egészen más. Sokkal árnyaltabb a története, sokkal izgalmasabb és fordulatosabb. Kéretik elolvasni :)
A filmben sok minden egyszerûsítve van (sõt, átírva), de jók a színészek, jó a szinkron, délutáni szórakozásnak teljesen megfelelõ...
2/10
vino-et-veritas 2013 jún. 29. - 21:36:57 2/10
(52/63)
Ez nem "tanulatlanság" kérdése.

Ha azt látjuk, hogy A három testõr, akkor Dumas-ra gondolunk. Ennyi.

Ha nem ezt a címet adják ennek az "alkotásnak" és nem írják oda, hogy Dumas írta, akkor semmi gond.

Akkor egy amerikai módra szórakoztató kosztümös filmet kap a nézõ. A baj, hogy mindezt mégis odaírták...

Hozzátéve, hogy 2-3 évente újabb és újabb jobb-rosszabb feldolgozások készülnek a Dumas-regénybõl.

P.S.: A maga korában Dumas is a szórakoztatást szolgálta és az élete sem volt éppen "kalandmentes", meg az írói munkássága sem volt teljesen makulátlan...
9/10
iolaus1980 2013 jún. 29. - 20:24:41 9/10
(51/63)
Ha valakinek tetszik ez a film, attól még nem tanulatlan barbár. Én olvastam a regényt és nagyon tetszett. Megnéztem ezt a filmet és nagyon jól szórakoztam. Gondolom a film alkotóinak ez volt az elsõdleges célja és nem a történeti hûség. Szerintem ezzel nincs semmi gond. Sajnálom, hogy ezt néhányan nem képesek felfogni.....
Amiért ezt a filmet megalkották, azt a célt tökéletesen teljesítette.
2/10
vino-et-veritas 2013 ápr. 07. - 10:08:16 2/10
(50/63)
Ahhoz képest, hogy az eredeti történettel rengeteg helyen köszönõviszonyban sincs (a csúcs-ferdítés a Richelieu-vel való leszámolás) a tipikus amerikai "átirat" miatt, igencsak szépen kapott pontokat...

Egy sima "kardozós" filmnek tlán elmegy, de "A három testõr"-nek semmiképpen!

Azt meg így odaírni, hogy "Író: Aleaxandre Dumas", már valóban mosolyogató...
6/10
doktormacko 2013 ápr. 07. - 00:00:38 6/10
(49/63)
6 / 10 Nekem nem jött be. Kicsit naivnak tünt.
10/10
Zitatiz 2012 júl. 08. - 14:15:23 10/10
(48/63)
Nekem tetszett,szerintem tökéletesen megcsinálták.Kalandos,humoros,romantikus,nagyon jók a színészek.
10/10

t2006:mit értesz azalatt,hogy az RTL megvágta?
t2006 2012 júl. 07. - 21:25:09
(47/63)
A film nem rossz, de az RTL Klub elégé megvágta!
Optimus Prime 2006 2011 márc. 08. - 14:29:56
(46/63)
Meglepõ ez a pár utolsó hsz, amiben csak dicsérik a filmet, ahogy a film átlaga is. Régebben többnyire csak kritizálták, mert nincs olyan mint a régi vagy mint a regény. Vagy csak mert amerikai maszlag. Ez némikép igaz, de a régi Michael York-os verzióhoz hasonlóan ez a film is bõvelkedik a nagy nevekben. A kosztümök kicsit talán túl teátrálisra sikeredtek: a hõs testõrök kék-fehér egyenruhába, a bíboros gonosz cselszövõi pedig vörösben. :) De még mindig a nézhetõ és szórakoztató kategóriában van, sok mostani feldolgozásal és hasonló filmmel szemben. És gondolom csak én várom a legújabb Paul Anderson féle feldolgozás. :)
vargacs33 2010 dec. 04. - 01:14:50
(45/63)
Nem rossz film, nálam 7/10 ,mert a történetet már sokan-sokszor "megerõszakolták" ! Viszont aki olvasta a könyvet annak csalódás ez a film!
civil 2010 júl. 27. - 11:08:47
(44/63)
Szerintem nagyon élvezhetõ és szórakoztató film. A fõszereplõ gárda zseniális, ahogy a szinkronhangjaik is. (fõleg Oliver Platt-Csuja Imre)
Aki szidja hogy nem könyv hû, ne nézzen meg egy filmet se, ami könyv ALAPján készült :)
Nekem kedven 3 testõr filmem
Swing Karácsony Gájer Bálinttal
Swing Karácsony Gájer Bálinttal

Gájer Bálint először ad koncertet a MÜPÁ-ban december 7-én.

Jegyvásárlás