10/10
Tamas Kugyela 2021 máj. 13. - 14:41:17 10/10
(72/72)
A három testőr vagy királyné gyémántjai, Négy testőr- Milady bosszúja, testőrök visszatérnek tökéletesen felújított rövidett eredeti Alexandra dumas regénye alapján írt változata Neked nem teszik 1 dolog ne pontozd lefele a filmet csak azért mert a Richard lester verziótól nem tudsz elszakadni. ez 1 jó hozzá szólásod volt a siralmasan gyenge beszédjeiddel szemben
10/10
Tamas Kugyela 2021 máj. 13. - 14:24:38 10/10
(71/72)
Biztos értesz a filmekhez szereted őket a te véleményeddel ellentétben Goyko Mitichnek soha nem lesz párja az Indiános filmeken hacsak az Utolsó Mohikán nem Winnetto és Old Satherlend kiváló regény és mese nem Gojko Mitichhel versenyezni. Totálisan le van pontozva a négy legjobb westernje. Ha John Wayne eszembe jut kedven színész Alamo-Texas Adios utóbbi alegjob vadnyugati történet amivalha Amerikai-Mexico háborút tekintve Westernben készült 5,5 pont egy 10 pontos Texas adiosra nagyon durván kitalálták.
10/10
Tamas Kugyela 2021 máj. 13. - 14:18:46 10/10
(70/72)
Mellesleg kicsit jobban értek a filmekhez mint te abba bele tudsz gondolni, Van 1 indekszem amiből nekem a filmismeret maradt meg Jó pár kedves tanárom, hoszú-hoszzú barátság kapcsán Kommunikáció Média szaknál Ezt ettől jobban nem fogom itt ecsetelni nem akarok bele menni nem Internet téma
10/10
Tamas Kugyela 2021 máj. 13. - 14:15:38 10/10 Előzmény bluyot25
(69/72)
Mindenhol ahol hozzá szólsz a filmekhez más nevet adsz meg mintha több ember lennél pedig 1 személy vagy Lepontozod ezt a kiváló filmet 8.7-ről 8.6ra és elintézed ne lehessen feljebb pontozni. Nekem ezek a dolgaid nem tetszenek. Iró lemeradt ezt máshogy nem lehet oda írni és amikor én néztem a stáb listát sajnos nem volt ott Alexandra Dumas regénye alapján és nekem ez nem tetszett. Nagyon is sok köze van a regényhez még hogyha rövidítve is A Vasálarcos filmet leszámítva nekem nagyon bejön olyan kihagyott részekkel amit Richard Lester nem tett az egyetlen eredetibe bele, mik azok le is írtam. A színészeket itt is coolra eltalálták ha Alendra Dumasra gondolok Aramisz nem csinálja a folytonos cirkuszát semmi nem tetszik neki A testőrök visszatérnek című filmet ez nagyon is a ponthatárok alá súrolja ugyanis olyan dolgokkal nem ért egyet a testőrség egyik leggyengéb kardforgatója amit Dumas már regénybe foglalt.
10/10
Tamas Kugyela 2021 máj. 12. - 12:52:51 10/10
(68/72)
Nagyon jó film, kiváló színészekkel Követi a Alexandra Dumas regényeket Nekem az eredeti is tetszik az erdetin kívűl ez az 1 Három Testőr amit el tudok fogadni. Ha két legjobb kardforgatót említjük Athosz, Dartanyan, Ha három legjob akkor Portosz Ők hármn egyformán jók persze a legjobb Dartanyan. Az eredeti filmen Aramiszt nem tudom el fogadni Nézem a filmet megy atörténet, Aramisznak semmi sem jó Miközben az eredeti Három testőrben ő a leggyengébb kardforgató. Ez tökéletes, kiváló film nekem már hiányzott egy ilyen verzió. Sajnálom 8.6 messze-messze- 10-es pont ez film a legmagasabb kategóriában. Sajnos nekem 101 perces van meg Ez a 105 percesben igazi, erredeti, Kár hogy avágó ezt nem látja be, 4 percet lecsonkít
9/10
NoldoliLord 2020 dec. 17. - 23:24:05 9/10
(67/72)
Jópár év után megint megnéztem, kiváló esti szórákozást nyújtott, párszor meg is nevettetett. A maga műfajában egészen kiváló film, nagyon eltalálták a hangulatát és persze szinkron fergeteges.
10/10
Tamas Kugyela 2020 nov. 24. - 09:41:13 10/10
(66/72)
Végre 1 film ahol mind anégy testőrt szeretem Nemcsak Athost, Portoszt, és Dartanyanyt aramiszt is megkedveltem Az eredeti 105 perc sokkal jobb mint a csonkított 101perc
10/10
iolaus1980 2020 jan. 15. - 16:20:20 10/10
(65/72)
"Ez a világ egy veszélyekkel teli, bizonytalan birodalom, ahol a hatalomvágy aláássa a becsületet. Oda a szabadság, ha az erős elnyomja a gyöngét. De vannak, akik ellenállnak e gonosz erőnek, akik az igazságnak, a becsültnek és a szabadságnak szentelik az életüket. Ők azok a bizonyos "Testőrök". Állj fel, D'Artagnan!" "All for One! One for All! And ALL FOR LOVE! :) Kedves emlék, igazi könnyed szórakozás!
10/10
MSzB 2020 jan. 05. - 18:59:15 10/10
(64/72)
Egyik szereplő oly ismerős volt, s most látom, hogy Callen az, a Los Angeles-i helyszínelőkből 26 évvel ezelőtt!
csicso82 2019 szept. 15. - 21:53:54 Előzmény szurolaci
(63/72)
Egyetértek, imádom én is.
2/10
vino-et-veritas 2019 júl. 20. - 15:40:48 2/10 Előzmény Tamas Kugyela
(62/72)
OFF

Csak gonoszkodásból kérdezem: Melyik az "eredeti"?

Francia források szerint 1903 óta több, mint 30 filmes (mozi, tv) feldolgozása van...
Vannak, akik szerint az '53-as az "igazi", mások a '74-est tartják annak...
10/10
Tamas Kugyela 2019 júl. 20. - 14:14:31 10/10 Előzmény Tamas Kugyela
(61/72)
Van három dolog amit nehezen fogadok el ebben a filmben ettől még 10 pontot adok rá.
1 a Larocheli ostromot szinte nem is mutatja csak a 104 perces verzio ami nem 101 perc legalább 1 keveset látunk belőle
2 tetszik hogy feldolgozza azt a részt is ahogyan a bíborost kiiktatják bár nagyon rövid a jelenet ezt a testőrök visszatérnek című regényből, filmből jobban feldolgozhatták volna.
3 Mivel az első két regény egy az egyben benne van rövidítésekkel sajnálom a végét hogy az ifjoncot csak testőrnek avatják fel

Ezt leszámítva az egyetlen testőrös film az eredetin kívül amit még el tudok fogadni.

Nemcsak a karakterek hanem a színek, szimbólumok és a modernen megalkotott történet is tetszik ami hű marad az eredetihez hanem a színészgárdai szintén itt is kiváló alakítást nyújtott.
10/10
Tamas Kugyela 2019 júl. 20. - 14:03:10 10/10 Előzmény Danny Wilde
(60/72)
A karakterek és a ruhák tökéletesek mint minden testőr filmben, a színeken nem változtattak csak minden modernebb, 1 hosszabb verziót én is el tudnék belőle képzelni, Bár az eredeti D'artagnan regényt én is olvastam nemcsak Alexandra Dumas első két regényét és az eredeti film amit láttam a legjobb, viszont ez hasonlít filmben rá a leginkább ami egy kicsit a testőrök visszatérnek című filmből is dolgoz fel, regény szempontjából is. Ha a testőrös filmekre gondolok Alexandra Dumas regényei, filmesített változata a kedvence testőrös filmem.
Ez nagyon tetszik benne, és hogy feldolgozza pár mondat erejéig a történetet végig kísérve regényileg mi történt- hogyan halt meg Gasgonyi édesapja miután eljött Gasgonyból ugyanis nem minden Duma regény mondja el hogy a bíboros parancsára tették Rochefort emberei amit tettek.
szurolaci 2016 júl. 17. - 15:02:50
(59/72)
A legjobb muskétás film!
Háromezerszer láttam már, de nekem megunhatatlan.
10/10
Vinnie731 2016 jún. 04. - 16:53:13 10/10
(58/72)
nekem a többi Három testõr - Három muskétás filmektõl hányingerem van, de ez nagyon jó lett! Egytõl egyig zseniális az összes karakter a hozzáillõ színészek miatt.
bluyot25 2015 máj. 25. - 17:01:35
(57/72)
Hát, emlékeim szerint ez egy iszonyú gyermeteg, legrosszabb értelemben véve hollywoodi feldolgozás. Nem is az a legnagyobb baj, hogy a könyvhöz nincs sok köze, hanem hogy önmagában véve gyenge. Jól megalkotott karaktereket én itt nem láttam, legfeljebb harsányabbakat, kommersz ízlésnek jobban megfelelõket. És nem csak a karakterek lettek a tömegigényt kielégítõvé torzítva: a regénynek hangulata van, mintha abban a korban járnál, ez a film meg pont olyan, mintha a '90-es években egy csapat idióta jelmezbe bújva marháskodna. A legrosszabb mégis a szereposztás. Komolyan, egyenesen tragikus. Oliver Platt? Charlie Sheen? Tim Curry? Chris O'Donnell? Alapból se vagyok elragadtatva tõlük (finoman szólva), de ezekre a szerepekre keresve se találhattak volna alkalmatlanabb színészeket. Egydül Kiefer Sutherland, Rebecca De Mornay és Michael Wincott lett eltalálva, de ha összevetem a '73-'74-es feldolgozásban az õ szerepüket játszókkal (Oliver Reed, Faye Dunaway, Christopher Lee), hatalmas a különbség tehetség és életszerû alakítások szempontjából, nem éppen az új verzió javára.
10/10
Zitatiz 2014 ápr. 22. - 16:52:35 10/10
(56/72)
MOst lehet hogy páran barbárnak fognak tartani,de szerintem a film jobb lett mint a könyv.Olvastam,de én annyira nem aléltam el tõle.A film sokkal izgalmasabb,fordulatosabb,jobban meg vannak alkotva a karakterek,és hát igen,happyend,de mi ezzel a gond?Pont olyan,amilyennek egy kalandfilmnek lennie kell.
Jogobella 2014 ápr. 21. - 21:23:41
(55/72)
kedves kis történet szemrevaló szereplõkkel
sõt, még hallgatni is öröm: trapp-trapp-trapp-trapp, csit-csat-csit-csat :-)
6/10
doktormacko1 2013 szept. 02. - 22:40:54 6/10
(54/72)
6 / 10
voros.orchidea 2013 júl. 22. - 14:22:44
(53/72)
A könyv valóban egészen más. Sokkal árnyaltabb a története, sokkal izgalmasabb és fordulatosabb. Kéretik elolvasni :)
A filmben sok minden egyszerûsítve van (sõt, átírva), de jók a színészek, jó a szinkron, délutáni szórakozásnak teljesen megfelelõ...