sawyerx 2019 aug. 06. - 11:17:32
(54/94)
Nem sokáig néztem, próbáltam megfejteni a film üzenetét vagy készítésének okát, de feketehumoron és irónián kívül mást nem sikerült leszűrnöm, azt is olyan stílusban, ami nekem nem jön át. Így meg kínszenvedés lenne végignézni...
offtopic
GeltonReTarder 2019 jún. 29. - 14:48:38
(53/94)
nem akartam beléd kötni vagy ilyesmi, lehet Trier-t (meg a filmjeit is) utálni, de az a fő szempont, ami alapján ezt a filmet elintézted itt...

miért hiszi az egyszerű (nem akarom megsérteni a horrorfilm rajongókat, én is szeretek jó pár horrort, ez kifejezetten ennek a személynek szól) horrorfilm rajongó, hogy minden film, amely tartalmaz "gyomorforgató" jeleneteket (mely jelentekről ráadásul kiderül, hogy nem is annyira gyomorforgatóak?!!! a fene vigye el!), az bizisten neki készült?!
(a Mártírok még szó-szó. hm... nem, mégsem) pl. a Sziklák szemét (egyébként jó kis fim az, nem ironikusan!) összefogni egy Trier filmmel...?!
azt valahol megértem, hogy "elvont", hogy "se eleje, se vége", de az hogy a számodra "érdeklődésre okot adó jelenetek" meg "vannak nyirbálva" nagyon sokat elmond arról, mit is vártál/vársz egy filmtől. javaslom, ha eddig nem tetted, látogass nyugodtan gore site-okat, nézegessél csak isis-os kivégzés videókat, azok biztosan nem idegesítenek jól fel, nem zavarnak össze olyan dolgokkal, mint pl. dramaturgia, mondanivaló meg ilyenek.
javaslonám még azt is, hogy ne csak "a közönség biztosítékát kiverő filmlisták" alapján válasz filmeket. csalódhatsz még kellemesen is. :)

p.s. poénból össze kéne ereszteni téged azzal a betiltogatós, cenzúra-fetisiszta, kettős mércéjű, Tarantino filmes karrierjének hímvesszejét gondosan szájjal ápolgató tesz-vesszel (lásd lentebb [52. komment] azt a remekbe szabott [értsd: szabhatjuk á'la Hofi] hisztijét a filmek hatásáról az emberekre + alkotó-büntetés az ő kis szép világában).
1/10
SecondMoon 2019 máj. 13. - 10:58:36 1/10
(52/94)
Nem értem hogy ez a film miért került bele azon filmek közé, amelyek alatt az emberek kimenekülnek a moziból (gyomorforgató mivolta miatt)?
Ennél sokkal brutálisabb filmek nem kerültek fel a listára, és aki nem szereti az elvont se eleje, se vége, se értelme filmeket, annak nem is ajánlom megnézni. Teljes 2 és fél óra időpazarlás. Írom ezt úgy, hogy nekem például a mártírok az egyik kedvencem, ami fent van a listán. Vagy pl a sziklák szeme.
Jó ideges lettem, hogy elvett az életemből 2 és fél órát ez a xar.
Nagyon nagyon sok benne a teljesen értelmezhetetlen, értelmetlen üresjárat, máskor meg érdeklődésre okot adó jelenetek vannak megnyirbálva.
Nálam ez 1-es, s azért ennyi, mert nincs -5 lehetőség.
John Neduddgi 2019 máj. 06. - 22:45:05
(51/94)
A gyilkos interview-ja feliratozva; https://www.youtube.com/watch?v=HJaaTsBcRO8
akit érdekel, de én csak hányok tőle...:-(
Dé Neighbor 2019 máj. 06. - 22:29:30 Előzmény John Neduddgi
(50/94)
Javaslom az Ed Kemper interjúkat jútúbon.
Dé Neighbor 2019 máj. 06. - 22:28:01 Előzmény Kingsman 300
(49/94)
Jéézus hát beszélj már magyarul...
offtopic
tesz-vesz 2019 máj. 04. - 12:25:04 Előzmény Lacquo
(48/94)
kit érdekel hogy mennyit látott? erről a filmről mondott véleményt
tesz-vesz 2019 máj. 04. - 11:56:37 Előzmény DDiana
(47/94)
arra gondolsz, hogy hány elmebetegből csinálhat ez a film gyilkost? a kérdés valid. teljesen jogos feltennünk és teljesen jogos lenne egy kultúrtársadalomban megvitatni, hogy bemutatható-e a nagyközönségnek, vagy be kell-e tiltani. és büntetni az alkotóját, én a Szerb fillmet, Srprski filmet betiltottam volna, és nagyon megbüntettem volna az alkotóikat, mert az a film semmi másra nem jó, csak a brutális deviancia népszerűsítésére, és az ilyen emberek számának növelésére, semmit nem ad, csak elvesz a szép világunkból. mert ugye mindannyian egy szép, igazságos, relatív erkölcsös társadalomban, világban akarunk élni?
tesz-vesz 2019 máj. 04. - 11:48:59 Előzmény Owl
(46/94)
a Kutyaszorítóban is kiváló alkotás
tesz-vesz 2019 máj. 04. - 11:48:10 Előzmény Owl
(45/94)
Tarantino mindegyik filmjét érdemes megtekinteni. Django különösen jól sikerült, tele pazar színészi játékokkal, főként Dicaprio a zseni benne. Becstelen pincejelenete szeniális színészi, rendezői munka. persze feliratosan. Aljas nyolcas is nagyon tetszett. Jackie Brown is jó. Sin City is.
4/10
Owl 2019 ápr. 22. - 20:39:52 4/10
(44/94)
Trier bizonyára letett valamit az asztalra, amitől most automatikusan magasztalni kéne ezt a filmet. De én úgy vagyok ezzel, mint Tarantinoval, aki a Ponyvaregényen kívül semmi jót nem alkotott.
Egy kicsit több fantáziával nem kellett volna különböző filmekből vagy bűnügyekből lopkodni, mert már láttuk a mankós trükköt (jelen műben semmi értelme), vagy a bőrből varrt cuccokat. Nem is tudom... ha a hülye emberek bemutatása volt a cél, az elég jól sikerült, lásd a nyugdíjemelésre "megnyíló" nyanyát. És újra előkerültek a nácik is természetesen, nélkülük már nem is lehet filmet forgatni.
Összességében azonban nem adott túl sokat, végig lehet bambulni, de ha a barátomnak ajánlanám, komoly gondban lennék, hogy a látványos brutalitáson kívül ugyan mi van benne.....
1/10
kristofl 2019 ápr. 12. - 21:46:06 1/10 Előzmény John Neduddgi
(43/94)
én mazochista módon 40 percig bírtam, művészfilm ide, vagy oda, szerintem undorító az egész történet, sajnos nem a színészekkel van a probléma, ők beleadtak apait-anyait.
6/10
tonijani@gmail.hu 2019 ápr. 12. - 19:58:56 6/10
(42/94)
Nos, nem is tudom....
Nem mondom, hogy kidobott idő volt ez a 2 és fél óra, de nem is fogott meg igazán a film.
Nálam egy gyenge 6/10.
Értem én, hogy betekintést nyerhetünk egy sorozatgyilkos elméjébe, meg művészfilm, meg minden, de a történetre azért nagyobb hangsúlyt fektethettek volna.
SPOILER!!!!

Azt pl meg tudná mondani valaki, hogy Jack a valós életben, nem a Vergiliusos halucinációban, meghalt? Lelőtték a zsaruk? Vagy elmenekült a csatornában? Ötlet?
1/10
kicsi és gabi 2019 ápr. 12. - 15:13:34 1/10
(41/94)
Egy rakás fos, ha kicsit jobban megcsinálták volna, lehetett volna xar is esetleg
10/10
brigante7 2019 ápr. 09. - 19:55:58 10/10
(40/94)
Sokan a hozzászólásokat nézve olyan emberek akik szeretik a megszokott átlagos filmeket amik már semmi újat nem tudnak hozni és tele vannak klisével. Lars Von tier filmjei egyedülállóak és zseniálisak is egyben. természetesen ez a mű is az de a vége amikor átmegy a poklon az remek kivitelezés volt.(Dante isteni színjáték)
A művész filmek mindíg megosztók voltak a Vox jókat írt a Rotten T. vegyes kritikákat adott . https://hu.ign.com/a-haz-amit-jack-epitett/37639/review/kritika-a-haz-amit-jack-epitett
John Neduddgi 2019 ápr. 08. - 22:00:21
(39/94)
Borzalmas film, 15 percet bírtam...
Egy elmebeteg elmeséli, hogyan ölt meg 5 nőt.., -és bemutatják. Semmi izgalom, csak undor..
artad 2019 ápr. 06. - 12:40:26
(38/94)
Komolyan elgondolkodtam, hogy ez megtörtént vagy sem?
A végefőcím zene elárulta, hogy szatíra, csak annak egy kicsit durva...kell egy agy, hogy ilyet írjon az ember....
10/10
microtrauma 2019 ápr. 04. - 02:28:51 10/10
(37/94)
zseniális szatíra
a homár és az apokalipszis most(ohatestvére)
Richárd66 2019 márc. 30. - 19:16:39
(36/94)
Miért törölték a hozzászólásomat, ami semmilyen obszcén vagy valótlan információt nem tartalmazott? Ennyit a szabad véleménynyilvánitásról. Holtig tanul az ember, ez volt az utolsó bejegyzésem, amit természetesen szintén törölni fognak.
1/10
pihes 2019 márc. 29. - 14:11:53 1/10
(35/94)
Nem tűnődtem el rajta mi akar ez lenni, egy idő után kikapcsoltam.

1/10