3/10
blood.1 2019 márc. 26. - 19:49:56 3/10
(34/94)
A film utolsó 100 perce kínzás volt.
DDiana 2019 márc. 05. - 12:38:22
(33/94)
Hat en nem tudom... az elso gondolatom nekem is az volt, hogy az ember, aki ilyet tud irni es rendezni, egyaltalan az, hogy e tema korul ilyen osszeszedettseggel es ilyen reszletekbe hatoloan jar az agya, az az ember megis milyen erkolcsi normaval rendelkezhet?
Es felre ertes ne essek, ez kozel sem kritika. A kerdesem komoly.
Melyseges szorongas es szanalom fogott el mikozben neztem, mit erezhet az, aki ezt vaszonra viszi? (((Es mit erezhet az, aki ezt tenyleg meg tudja tenni??!! )))

Gondolom akkor jo egy film, ha a kituzott celt el tudja erni, azaz erzelmeket tud kivaltani a nezobol. Hat sikerult!
Csak akkora nagy kerdes nekem az, hogy mikortol valik valami rombolova?!
Na mindegy, elmelkedes helyett: ez film arra volt jo,(azon kivul, hogy ujra belatast nyerhettemm trier melysegesen sotet es birhatatlanul szorongato vilagaba) hogy a napi elcsepelt,unalmas, marmar kieges kozeli rutinomat el kezdtem ertekelni, es halat adni az istennek, hogy en maximum a helyemen nem vagyok, de a lelkemet meg nem bitorolja az ordog!:D Nekem a legmelyebb felelmeimet rangatta elo.
Azt hiszem tartom magam ahhoz, hogy az effajta agresszio vaszonra vetitese destruktiv jelleggel bir. Mindenesetre nekem megrancigalta a kis lelkemet, na.
Es mint gyerekkoromban az ómeneket, ezt is le kellett folytanom egy kis oroszlankirallyal a vegen!:D
Virágék 2019 márc. 02. - 23:35:25
(32/94)
Aki nyomon követi Trier alkotásait, az nagyjából erre számíthatott, amit ez a film nyújtott. Se többre, se kevesebbre. Vártam valami megújulást, nem kaptam. A Nimfomániás sémájára láttunk egy sorozatgyilkosos oktatófilmet.
Fecni007 2019 febr. 17. - 21:19:45
(31/94)
Szerintem a rendező minden felvétel előtt addig itatta a kameramant, amíg az már nem is tudott magáról. Így jöttek ezek a gyönyörű felvételek, ahol egy tizedmásodpercre sem tud nyugodni a kamera, és még azt a mozgást is igyekszik követni egy-ide-oda rángással, ahogy valaki megrázza a kezében a gyufát. Így tíz perc után garantáltan szétmegy a fejed.
7/10
User Friendly 2019 febr. 17. - 12:20:16 7/10 Előzmény Slassztek
(30/94)
Lényegileg egyetértek, a cronenbergi párhuzam pedig nagyon ül.
Én ezt a filmet egyfajta ars poeticának látom Triertől. Lehetne az is a címe, hogy A ház, amit Lars épített. Csak az ő életműve filmekből áll, hullahegyek helyett. Sikeres szublimáció :)

Azzal az eggyel vitatkoznék, hogy Trier szándékoltan utazik a provokációra. Nyilvánvaló, hogy a filmjei sokak számára provokatívak, de szerintem a provokáció a sajátos világlátásából, talán önreflexiójából következik, amivel az emberek egy (nagyobb) része nem tud mit kezdeni és a nehezebb út helyett a könnyebbet választja: gondolkodás helyett inkább felháborodik.

1/10
efeldesign 2019 febr. 07. - 14:03:58 1/10
(29/94)
Remélem nem bántok meg senkit, de...
Iszonyat gyenge, különbet nyomok ki a wc-n reggelente...nálam ott lett vége a filmnek ahol a vadászat résznek vége lett...Nem tartottam érdemesnek tovább folytatni...
Kingsman 300 2019 febr. 03. - 21:05:27
(28/94)
Persze hogy nem könnyen emészthető föl mivel hozzá vagyunk szokva a marvel filmekhez ami sztem nem is baj. Itt az arányokkal volt baj sztem persze egy ilyen filmen kell is az öldöklés de sztem ezt tultolták. A kevesebb néha több. Így is át jött volna a lényeg ha egy kicsit több háttér storyt rakták volna bele pl a gyilkos életéből még érdekesebb lett volna. Láttam már dokumentum filmet gyilkosokrol és abban pl több háttér storyt mesélnek el gyilkoltak is sajnos de nem csak azt nézed 1 órában hogy gyilkol. Tök unalmas lenne. Ettöl leszámitva nem volt rossz sztem.
Kingsman 300 2019 febr. 03. - 20:53:50
(27/94)
Am ennél még sztem split sokkal NÉZHETŐBB film. Egy kicsit tudomyányosabban elkészített film nem mindíg jön át a nézőknek persze ha van benn fantázia. Akkor már nem is olyan felejthető. Ez egy közepesen nézhető film csak ha a szereplőket nézem sztem ők vitték fel a nézettséget a story magában egy kevésbé tehetséges színészekkel sztem még ennyire sem lett volna nézhető.film.10/6
Kingsman 300 2019 febr. 03. - 20:42:13
(26/94)
Kár hogy uma thurmant márazelején kinyirják adthattak volna neki a filmben más szerepet a lady 1 helyett sztem. Izgalmasabb is lett volna a film. Madd dilion meg túl mesterkélt volt okés a lényeg az hogy mivel egy pszichopatát ad elő nyilván egy póker arcot láthatun vissza mivel 0 empátia van benne. De lehettek volna kicsit fantázia dúsabb érdekesebb színesebb számomra ez túl egyoldalú volt. Nem volt benne fordulat csak a végén az is úgy hogy apokolba hal meg a gyilkos de számomra az isérthetetlen egy lyukba belemegy és élvezeti a pokolba mondhatom sok fantázia kellett hozzá.
Slassztek 2019 febr. 03. - 16:10:51
(25/94)
A film - számomra - elsősorban egy filozófikus, a legtöbb ember moralitásával (mortalitásával haha) játszadozó, ön-reflektív merengés, melyben a művészet (többek közt) sajátos szempontból kerül vizsgálat alá. A főszereplő és kísérőjének dialógusa, komoly jelentőséggel bír, ugyan úgy, mint a rendező előző filmjében. Én nagyon élvezem ezt a fajta kérdés-felelet felépítésű fejtegetést (ha jól van megírva!).
Nem újdonság, hogy sokan kiakadnak a provokatív természetű filmeken, képtelenek objektíven ítélkezni, annak ellenére, hogy a többség nem esik át az ilyen filmekben látható tortúrákon, elvakult felháborodásukat általában csak a bennük fejlődött erkölcs "triggereli", esetleg egyes jelenetek által generált negatív emlékek felidéződése. Gondolom.
Sajnos úgy érzem, hogy a film nem lett teljes, nem lett kerek, simán lehetett volna két részes, mint a fent említett Nimfomániás (vagy egy sorozat, mint azt eredetileg tervezte Trier).
Mindenesetre, egy egyedülálló alkotásnak tartom a téma megközelítése, tálalása miatt, kicsit talán olyan, mint ahogyan Cronenberg közelített a horror műfaja felé, amikor még body-horrorokat rendezett, egyfajta intellektualitással turkált a belsőségekben.
Az egyértelmű, hogy Trier kifejezetten utazik a provokációra. Be is jön neki. Őszintén szólva, lássuk be, elég könnyű dolga van.
Egy dolog biztos, ez a film sem való mindenkinek.

Olvasgattam a hozzászólásokat és meg kell mondjam, sok olyan gondolatot olvastam az ellentábor kommentjeiben, amiket teljesen jogosnak tartok (természetesen nem az önkifejezés béklyóival küzdő, primitív fikagépekre gondolok), és sok olyat is láttam a rajongók hozzászólásaiban, melyekkel egyáltalán nem tudok azonosulni.
Dandras121 2019 jan. 30. - 11:42:50
(24/94)
Jó lenne a film, ha nem lennének idegesítően hülyék benne az emberek, úgy ahogy a való életben ritkán.. úgy értem vannak hülyék, de nem ilyen koncentráltan. Amúgy az elmélkedések egész elgondolkodtatóak benne. Viszont azt gondolom, hogy azt az embert, akinek ilyen filmek kipattannak a fejéből, minimum ivartalanítani kellene.
8/10
Wolfi81 2019 jan. 14. - 21:41:08 8/10
(23/94)
Nekem bejött a film. Sajnos a mai világban is voltak, vannak hasonló pszihopaták. A családi kirándulás sziven ütött. Az utolsó akciója kissé "Fűrészes" lett. 8/10
fillederennes 2019 jan. 11. - 00:10:58
(22/94)
Mikor szokik már le róla a rendező, hogy alpáriságok közé Bachot keverjen? Múltkor a Nimfomániásban hasonlította a nő a 3 állandó szeretőjéhez a 3 fugaszólamot, most meg Glenn Gould Bach zongora interpretációjához a mészárlást...Mi lesz legközelebb? Náci haláltáboros elgázosításhoz Máté Passió? Vagy vérhasmenés -kolera alá bekeveri a H-moll szvitet? Nem láttam az összes filmjét,de tuti csinált még ilyeneket...mintha a Hullámtörésben is Bach lenne...
1/10
enccc 2019 jan. 10. - 23:32:35 1/10
(21/94)
Ez a film borzasztóan rossz. Hasonlítanám a Szerb film-re. Egy beteg forgatókönyvíró és beteg rendező perverz, unalmas, vontatott játéka. Szörnyű volt végignézni, nem is tudta lekötni a figyelmemet. Az egészet körbe lengi egy művészinek beállított köd ami mögött képzeletben láthatjuk az alkotókat gusztustalan kéjenc mosollyal az arcukon miközben azt gondolják mekkorát alkottak.
Lacquo 2019 jan. 08. - 17:09:59 Előzmény Natasa112
(20/94)
Őszintén, te hány Trier-filmet láttál eddig életedben?
k11zoltan 2019 jan. 07. - 15:13:31
(19/94)
Van benne munka, de csak egy feleslegesen hosszú, néhol idegesítő (Uma Turman) néhol enyhén poénos irreális történet, megspékelve pár állatkínzással.

Talán ha max 5-10 embert ölt volna meg, még hihető is lett volna, de nagyon túltolták.
2/10
Natasa112 2019 jan. 06. - 12:04:15 2/10
(18/94)
A film, tipikus esete annak, amikor egy tehetségtelen rendező filmjében, tehetséges színészek próbálnak sz@rból várat építeni.
Eröltetett, giccses, hatásvadász!!
akovacs.apeter@gmail.com 2019 jan. 06. - 06:56:11
(17/94)
Az a baj ezzel a filmmel, hogy Trier maxra hozza benne az egót. Akit érdekel a rendező zavaros lelkivilága, az nézze meg, egyebet nem ad.
10/10
Tomi1986 2018 dec. 29. - 17:54:26 10/10
(16/94)
Nekem tetszett, végre nem egy szokványos, ezerszer ismételt sémákon alapuló horror.
Egyedi, ilyet még nem láttam, végig lekötötte a figyelmem.
2/10
Ledina 2018 dec. 28. - 14:32:03 2/10
(15/94)
Agyrém, indokolatlan öldöklés, gyilkolászás , egy elmebeteg ember ámokfutása, zagyvaság, mondanivaló nélkül.