malvinkicska 2014 márc. 30. - 15:05:25
(83/243)
Azt szeretném kérdezni, hogy új részekkel kezdõdött a sorozat mivel a neten 6 évad fen van, ez most a 7-ik évad lenne vagy hogy is van, én elkezdtem nézni a2-ik évadnál járok nagyon tetszik a barátnõm ajánlotta, de nem csalódtam. A helyek ahol játszódik egyszerûen mesés.
9/10
schenker 2014 márc. 30. - 10:30:37 9/10 Előzmény szalapala
(82/243)
No azért csak megérkezett az elsõ évad 10. része (Unter Tag) is! Kíváncsi voltam, mi lehet "A bánya titka", mert ilyenre nem emlékeztem és nem is találtam a német eredetiben ilyen címet. A második és harmadik évad közé beékelték. De jobb késõn, mint soha. Így már ez is megvan.
Szerencsére nekem is van videómagnóm és DVD-m is, így most is csak az eddig hiányzó részekre kell vadásznom. Ám sokaknak nincs. Azokkal eléggé kiszúrnak, fõleg, amikor elkezdenek egy sorozatot normális idõben, aztán váltanak.
napraforgó 2014 márc. 26. - 18:27:10
(81/243)
Minden normális sorozatot éjszaka, vagy hajnalban adnak, csak a sok szemetet lehetne/kéne nézni normális idõben. De pechjük van, mert nem nézem. Szerencsére van DVD-m, így azt nézek, amit akarok.
gyorgye 2014 márc. 26. - 18:22:10
(80/243)
Amióta este 9 re tette a kezdést, és minden vackot elébe tesznek,azóta nem nézem.
9/10
schenker 2014 márc. 21. - 14:39:38 9/10 Előzmény tramonto
(79/243)
Valóban élvezhetõek az epizódok önállóan is, de természetesen sokkal jobb folyamatában nézni. Ha egy-egy részt kihagy valaki, akkor is követhetõ (legfeljebb lassanként jön rá, hogy pl. már megvolt a címszereplõ esküvõje). Szóval azért csak jobb, ha az ember tisztában van az állandó szereplõk fokozatosan kibomló tulajdonságaival, egymás közötti viszonylataival.
Ha valaki pl. tudja, hogy a hegyi doktor apósa volt az állatorvos, és a sorozat kezdetén milyen volt a viszonyuk, egészen más fényben látja azt, hogy vállalja az esküvõn a tanú szerepét.
napraforgó 2014 márc. 20. - 04:56:44
(78/243)
Van egy kerettörténet - a doktor és családja, apósa, aki állatorvos és Franczi a postamesternõ - és az epizódok különálló történetként is élvezhetõk. Minden epizód egy-egy eset, bemutatják a személyt, a betegségét és általában jó véget ér a dolog, meggyógyul a beteg, és még a magánéleti problémáira is megoldást találnak.
Közben szép tájak, kedves emberek, néha mulatságos dolgok (pl. hogy tör be a rendõr a saját irodájába, mit eszel ki Franczi, hogy ne zárják be a falu postahivatalát, stb.)
tramonto 2014 márc. 19. - 22:01:31 Előzmény szalapala
(77/243)
Most néztem elõször. Ez összefüggõ sorozat, vagy epizód jellegû, tehát bármikor nézhetõ, hogy érthetõ legyen?
10/10
szalapala 2014 márc. 16. - 19:07:20 10/10 Előzmény schenker
(76/243)
Úgy tûnik, hogy eme kedves sorozat már a magyarországi vetítések elejétõl valami végzetszerû "magyar betegség"-ben szenved a kontinuitást illetõen.

Már régebben is kavar volt a dupla részek körül, és vannak részek, amelyek már pár éve is és most is kimaradtak - pl. most se adták le az elsõ sorozat 10. részét - Unter Tag.

Hogy ennek mi lehet az oka?
Ki tudja ??
9/10
schenker 2014 márc. 08. - 14:46:45 9/10 Előzmény napraforgó
(75/243)
Bizonyára nem egy átlagos 16 éves volt. :) Van olyan. Egyébként a német leírás szerin is: "Edi, der 16-jährige Patensohn des Bergdoktors..."
Nekem is tetszik Konrád úr és szintén a Franzi-Pankraz párosra voksolnék.
Most látom, hogy sikerült új idõpontot találniuk a változatosság kedvéért...
Úgy tûnik, hogy a valódi Egy karácsonyi történet Tirolból c. dupla epizód kimarad. A Hazatérés c. rész után következett eredetileg, ám most ezután A csapda jön, vagyis még a Jóbarát is kimarad. Persze most csak 20-ig látom a mûsort, úgyhogy késõbb még leadhatják. (Jobb késõn, mint soha, ugye.)
napraforgó 2014 márc. 05. - 05:25:44
(74/243)
Tüneményes volt a tegnapi részben, ahogy Franzi mesterkedik, hogy a postahivatal fennmaradhasson. És az is, ahogy a lakosság egyemberként melléállt és segítette ebben.
A keresztfiú életkorát az epizód nem közölte - bár még valamiféle iskolába járt, ahol megbukott - a port.hu 16 évesnek mondta. Hát 16 évenek kissé túlfejlett volt. Az én tapasztalaton szerint a 16 éves kamaszfiúk nyiszlettek, épp növés elõtt, vagy alatt, de semmiképp nem olyan izmosak, mint ez a srác a filmen (talán néhány sportoló, de nem a hétköznapi fiúk).
A bulizás, állandó kocsmázás, italozás, nõügyek is kissé idõsebbet feltételeznek - szerintem.
(adja isten, hogy ne tévedjek és a mai 16 évesek ne ilyenek legyenek.)
9/10
schenker 2014 márc. 01. - 17:30:33 9/10 Előzmény napraforgó
(73/243)
Errõl a kavarodásról nem (csak) a port.hu tehet, hiszen minden általam megnézett internetes mûsorújságban az Egy karácsonyi történet van írva, de még a Duna honlapján és az rtv részletesben is. Egy valaki egyszer hülyeséget írt, amit aztán mindenki átvett. Egyébként ez a Cukros kenyér eredetileg egyetlen epizód volt, csak nekünk vágták ketté. Ugyanúgy, ahogy majd a valódi Karácsonyi történetet is (eredetileg a második évad 9. része). Azt ráadásul úgy, hogy egy temetõi jelenet közepén vágták el, oda pedig beillesztették a film végének utolsó jelenetét, amikor a templomban énekli a nép a Csendes éjt, amire ráúsznak a feliratok.
napraforgó 2014 febr. 28. - 16:05:22
(72/243)
Nekem a sorozatban a hipochonder Konrád úr tetszik legjobban, aki minden szúnyogcsípéssel orvoshoz megy. nem is lehet elzavarni, csak ha egy másik beteg esetleg fertõzõ, mert akkor menekül, nehogy elkapja.

Franzi is jó, úgy zsörtölõdik Pankrátzcal, mintha régi házasok lennének.
napraforgó 2014 febr. 28. - 15:33:59
(71/243)
Az anya nem tudott a férje üzelmeirõl, egyszerûen csak azt hitte, hogy keményen fogja a kislányt, nem kényezteti úgy, mint az édesapja.
Épeszû ember nem gondol a mérgezésre. Meg aztán a férj elég meggyõzõen játszotta az aggódó apát. Még a kórházban sem gyanakodtak.
A pasi meg nyilván azért vette el a nõt, mert a gyerek után tõle is megszabadult volna (fõleg, ha nem tudta volna megfelelõen befolyásolni, irányítani).
Cordelia 2014 febr. 28. - 13:47:42 Előzmény napraforgó
(70/243)
pontosan

és az sem tetszett, hogy az anyját beengedték a gyerekhez a végén. Az anyja lehetett bûnrészes. Ártatlanság vélelme ide vagy oda egy ilyen súlyos esetben hosszú vizsgálati szakasz következik, ami alatt a kiskorút szerintem kiemelik a családból. A pénz ma is megbolondítja az embereket, nem tudjuk kibe mi lakik.
napraforgó 2014 febr. 28. - 12:19:48
(69/243)
Szomorú, amit a fordításról írtál.

Tényleg furcsa, hogy egy állatorvos egy kutya elpusztulása esetén rögtön gondol a mérgezésre, egy orvos, meg egy egész kórház meg nem.... Azért az nem magyarázat, hogy erre gondolni sem mertünk.... Fõleg, hogy a kislánynál mindig akkor súlyosbodtak a tûnetek, mikor evett valamit.

És azt sem hiszem el, hogy ha meghalt volna, nem vizsgálták volna a halálokot. Egy boncolás biztos kiderítette volna, hogy miben is halt meg. Akkor meg tuti nem örökölhetett volna a gyerek után... Egyébként amúgy sem, mert Leo Wallner nem volt vérrokon. Csak az anya lehetett volna a törvényes örökös. Vagy netán õt is eltette volna láb alól?
Cordelia 2014 febr. 28. - 11:22:00
(68/243)
nem kaptunk arra sem magyarázatot miért nem mutatta ki a vérvizsgálat a patkánymérget a gyerek szervezetében?
nem nézek dr house-t, de ott talán jobban körbejárták volna.

nézem a doktorok sorozatot a bbc-n, hogy halljak élõ angol nyelvet, és a feliratokat figyelve (szakmai ártalom) néha elsírnám magam: a mûtõt - színháznak fordítják, az ügy lezárását - becsomagolásnak, az orvosi rendelõt - mûtõnek ...
napraforgó 2014 febr. 28. - 09:28:30
(67/243)
Hát szerintema Cukros kenyér c. kétrészes epizódnak a világon semmi köze a Karácsonyi történethez... Kicsit jobban odafigyelhetne a port.hu.
Húsz évvel ezelõtti emlékeim szerint valóban lesz majd valami karácsonyi történet, gyerekkel, meg minden.

Szomorú, hogy senki nem figyel arra, hogy minden rendben legyen....
Cordelia 2014 febr. 27. - 11:09:16
(66/243)
nagymamám gyakran csinált nekem cukros kenyeret. nagyon finom.

vártam én is a karácsonyt, de csak nem jött, viszont az a szigorú Franzl isteni húsvéti asztalt hozott össze. És még mondta, hogy "puha a sonka, mégsem esik szét." Az én húsvéti sonkám minden évben szétesik, kínos.

spoiler
Elõször azt hittem a rossz arcú mostoha molesztálja a gyereket, elég meredek volt látni, hogy mérgezi. Lehet, hogy gyógyszert kever az ételbe, ezért nem mutatja ki a vérvizsgálat?
spoiler

Állítólag a halál okok 1/3-ért a gyógyszerek a felelõsek, amiket az emberek felelõtlenül bekapkodnak az életük során.
napraforgó 2014 febr. 27. - 06:13:23
(65/243)
Na igen, már csak azért sem lehet Karácsonyi történet, mert látszik, hogy nyár van, sõt nyári iskolaszünet, mert Maxl-nak sem kell suluba járnia.
Amúgy meg elég borzasztó, ha egy mostohaapa mérgezi a gyerekét, nyilván a kislány apai örökségére fáj a foga.
És kissé nehezen hiszem el, hogy a sok vizsgálat, vérvétel meg a többi nem mutatták ki a mérgezést???? Igaz, hogy ez a film már 20 éves, de azért a drogokat már akkor is kimutatták a vizeletbõl, vérbõl, mivel a drogok is mérgek tulajdonképpen. Egy másfajta drogot is ki kéne tudni mutatni.
9/10
schenker 2014 febr. 26. - 19:59:45 9/10 Előzmény napraforgó
(64/243)
Fel is vettem és nagyon kíváncsi voltam, de a filmen helyesen mondják: Villi-király.
A mai (szerda)részre is kíváncsi voltam, mert az itt megadott cím az két különbözõ rész címe. A második évad elsõ része a "Cukros kenyér" (úgy tûnik, ez valamiért kimaradt régebben), míg az "Egy karácsonyi történet Tirolból" az a 9. rész hivatalosan. Most valójában a "Cukros kenyér" kezdõdött, semmi karácsony. Van itt kavarodás...