napraforgó 2014 jún. 29. - 06:09:22
(183/243)
A legutóbbi rész a szerelem jegyében telt. Lisa állandóan ágynak dönti Justust, aki nem tiltakozik. Kiderül, hogy Lisa terhes, biztosan kívánós...
Franci elcsábítja Pankrácot (kicsit vicces, ahogy kelleti magát a sárga selyem kombinéban...) Hiába, öreg ember nem vénember...
Meggi is párra lel Jan személyében, aki ugyan lökött, de legalább nem veszett...
És végre kiderül, hogy nem Justus Cristl fiának az apja.
napraforgó 2014 jún. 26. - 18:21:22 Előzmény Cordelia
(182/243)
Nem tudom, hogy ki Cristl gyerekének az apja, remélem ki fog derülni. Habár Cristl-nek úgy tûnik, nem fontos. Meg ahogy itt elõre olvasom a tartalmat, ezzel a Jozeffel fogják összehozni.

Szerintem azért fontos lenne tisztázni, hogy ki a gyerek apja, egy DNS teszt manapság már nem ördöngõsség. Ha másért nem, talán azért csak fontos, hogy késõbb a gyerek tudja és ne gondolja, hogy az anyja összefeküdt fûvel-fával. Mivel itt csak két lehetõség van, ha Justus, akkor kezdettõl tarthat apai kapcsolatot a fiával, ha meg nem, hát akkor a gyerek majd megtudja, hogy összevesztek az apjával, aki külföldre ment még a születése elõtt. A bizonytalanság a gyereknek is rossz, nem beszélve a többi érintett szereplõrõl (pl. Lisa, Justus).
napraforgó 2014 jún. 26. - 08:13:43
(181/243)
Nálunk is voltak ilyen sorozatok anno, pl. az Öregberény, meg a Kisváros. Azok is fiktív színhelyeken játszódtak, pont úgy, mint itt a sonnensteini történetek. nem kell ezeken fennakadni.
10/10
szalapala 2014 jún. 26. - 00:23:03 10/10 Előzmény Frony
(180/243)
Hát pedig ilyen, hogy Sonnenstein, se Tirolban, se Ausztriában nem létezik.

Amit te emlegetsz, Fügen az valóban létezik, csak nem tudom miért emlegeted, kb. 80-90 km-re van attól a helytõl, ahol ezt a sorozatot forgatták, Wildermiemingben.
(Én is voltam már sokszor Ausztriában, Salzburgtól Grazig, Melktõl az Ossiansee-ig keresztbe kasul elég sok helyen, de mégse hittem sose, hogy pont ott voltam az amúgy nem is létezõ Sonnenstein mellett.:)))
Frony 2014 jún. 24. - 19:49:34 Előzmény Cordelia
(179/243)
HÁT BIZONY EZ NEM FIKTÍV FALU......mert létezik, Fûgen, Pankaczberg, Hall.
16 évig laktam ott Tirolban. Nagyon szeretem nézni - olyan érzésem van, hogy otthon vagyok, és ott valóban olyanok az emberek - mint ebben a filmben!! :)
10/10
DarkGirl 2014 jún. 20. - 18:32:13 10/10 Előzmény Molinari75ka
(178/243)
Én is hasonló véleményen vagyok.
Ez az egyik kedvenc sorozatom,mindig várom a hétköznap estéket egy részt sem hagynék ki. :)
napraforgó 2014 jún. 19. - 05:22:38
(177/243)
Nocsak, Zimmerer felesége, úgy tûnik összejön Hans Bergerrel. Talán mégse marad egyedül ez a szegény Berger, mióta megjárta a városi úrinõvel, meg az allergiás gyakornokánnyal. Végül csak talál egy dolgos menyecskét. És az önzõ Zimmerer marad magára a munkával, meg a dologtalan unokaöccsel....

Azért érdekes, hogy ezekben az 1998-ban forgatott részekben a pároknál a házasság teljesen hanyagolva van. Sem Halstein doktor, sem Paul nem vette el a barátnõjét, de még az öreg Obermayer doktor is vadházasságban él Franzival. Legalábbis és erre következtettem Franzi mondatából: milyen jó, hogy mi egymásra találtunk.
Azelõtt, Burgner doktor idejében Franzi szigorúan csak a házvezetõnõje volt Pankraznak, még a féltékenykedési rohamai és a sértõdési kitörései ellenére is, nem volt pankrázcal semmi testiség. De most... Franzi polgármester, nem vezet már háztartást, a gyerekek nagymamának szólítják, holott nem az, õ meg úgy nyilatkozik, hogy õk bizony egy pár.
Molinari75ka 2014 jún. 17. - 18:36:49
(176/243)
Ez egy kedves, lényegében politikamentes film. Szeretem, mert pozitív kisugárzású, témáját tekintve a hétköznapokról, tõlünk merõben más környezetrõl, mégis az európai átlag mindennapjáról szól. Példaértékû: az emberek összetartóak, segítik egymást. Jó hangulatot teremt naponta. Mindig várom az adást. Ilyen és hasonló filmeket kell sugározni az ostoba robotok és a házasságokat, szép kapcsolatokat romboló ócska filmek helyett.
Cordelia 2014 jún. 17. - 09:02:53 Előzmény napraforgó
(175/243)
Paul akkora barom, hogy a fia miatt úgy tesz, mintha még tartana a házasságuk Suzanne-val. Csak összezavarják a gyereket. Fõleg, amikor Suzanne még ott is aludt. Tényleg kié Christl gyereke? Justus olyan kedves hozzá mindig.
napraforgó 2014 jún. 14. - 07:00:31
(174/243)
Franzi vénségére nagymamából és postamesternõbõl hirtelen polgármester lett, ez nekem alig hihetõ. Hogy ebben a faluban nem találtak egy fiatalabb jelöltet, az kissé furcsa...

A mostani orvosnak is elég sok a problémája. bár õ is orvos és jó ember is, de... lehet, hogy õ Christl gyerekének az apja?

Paul helyében én meg sokkal keményebb lennék a volt nejével szemben. Látszik, hogy a nõ vissza akarja szerezni, és ezért állandóan ott kelleti magát, pucéran mászkál, stb. Én nem csak a nõt küldeném el, ahogy Paul tette, de bizony a fiamat is fölvilágosítanám, hogy anyucival már rég vége a dalnak, ezért anyu csak jön, bead téged, meg érted jön, de nálunk nem tölt egy percet sem, nemhogy itt alszik, bármilyen okból, bármilyen kifogással. De lehet arra megy ki a játék, hogy Christl félrelépése kiderül és akkor Paul sokadszorra is kibékül Suzannéval (mondjuk Suzanna sokkal ledérebb erkölcsû, mint Christl, de ez már legyen Paul problémája).
napraforgó 2014 jún. 14. - 06:51:08 Előzmény szalapala
(173/243)
Egy 16 éves kamasz, legyen akár fiú, vagy lány, nem a szüleitõl fog tanácsot kérni, pláne nem engedélyt, hogy otthon, kényelmes körülmények között lefeküdhessen a szerelmével. A fiatalok az elsõ szerelmi együttlétet még manapság is a szülõk tadta nélkül, valahol távol a figyelõ szemektõl szeretnék lebonyolítani. Én nem hiszem, hogy burner doktor helyeselte volna, hogy 16 éves fiacskája a házában csábítson el egy hasonló korú lányt, bármily nagy is a szerelem köztük.... Már csak a lányra, meg annak a szüleire való tekintettel is.
Amúgy meg olyan nagy nem is lehetett a szerelem, inkább csak a kíváncsiság, hiszen a kislány elég hamar megírta a szakító üzenetet.
9/10
offtopic
schenker 2014 jún. 13. - 20:42:18 9/10
(172/243)
Ez most éppen nem a foci vb, bár valahol foci ez is...
Grosics emlékére van mûsorváltozás, mivel ma halt meg.
10/10
szalapala 2014 jún. 06. - 22:11:24 10/10
(171/243)
Hehe ! Ez jó ez a Maxl-dolog, amit írsz, de én megértem Maxl-t.
Néhai apja, Burgner doki talán belement volna, hogy együtt aludjanak a lánnyal, de az "öregek" szemében ez tiltott volt.
Lehet, hogy nem hiszed, de én is így voltam anno a leendõ nejemmel. A leendõ após-anyósoméknál még az esküvõ elõtt egy héttel is külön szobában kellett aludnunk náluk a faluban - igaz, arról meg nem tudtak, hogy Pesten már egy éve együtt éltünk, azt titkolni kellett. Jó, mi ? :-))
Szóval én megértem Maxl ügyét. Ha emlékszel azokra az epizódokra, amikor szinte az egész falu hitt a boszorkányokban - két ilyen epizód is volt - vagy hogy Angerer maga jelöli ki a lánya jövendõbelijét, vagy akár az elsõ epizódban, amikor Zimmerer az állatorvoshoz járt a saját maga betegségeivel - akkor láthatod, hogy a maradiság - vagy hogy finoman fogalmazzunk, a régi erkölcs- és szokásrend - hangsúlyosan jelen van a sorozatban.
És ezzel együtt volt a legnézettebb sorozat egy ideig, addig, amíg nem akartak új, fiatalabb célközönséget, amibe aztán belebuktak.

A szinkron egyébként mindig zavaros volt, már a második évadban is cserélgették, de ez a mostani nem a 2005-ben leadott utolsó 8 részhez kötõdik. Amik most mennek a Dunán, azokat még 1998-ban leadták.
napraforgó 2014 jún. 06. - 18:39:36
(170/243)
Valaki meg tudná mondani, mi baja volt Annának, a boltosnõnek? betolták a CT-be, egy perc múlva meg már operálták is. Nem láttam tegnap a végét, felvételrõl néztem, de lemaradt az utolsó 5-10 perc.
napraforgó 2014 jún. 05. - 08:43:51
(169/243)
von Brauneck gróf, aki anno annyira odavolt a birtokáért, meg a családi sörgyárért - nos hát õ Amerikába ment üzletet kötni. És ez annyira jól sikerült, hogy ott is maradt. Pár hónapra ment, de évekre maradt. Majd az ott alapított sörgyára igazgatónõjével összeszûrte a levet, elvált a feleségétõl, otthagyva mindent, ami korábban fontos volt neki (gondolom, a színész, aki játszotta, leszerzõdött máshová - láttam más német sorozatokban azokban az idõkben).
Ez a helyzet a túl hosszúra nyúló sorozatokkal. Idõrõl-idõre kiszállnak belõle színészek, akik más, jobb ajánlatokat kapnak, akár anyagilag, akár mûvészileg. Akkor a forgatókönyvíróknak hirtelen ki kell találni vaklamit: meghalnak (mint Burgner doktorék), vagy elmennek külföldre dolgozni (mint Trudl), vagy internátusba kerülnek, mint Maxl és Vroni.
Cordelia 2014 jún. 05. - 07:36:27
(168/243)
ebben az évadban voltak jó részek, annak ellenére, hogy nem sikerült szépen folytatni a történetet. valahogy az új szereplõk hozták a saját történeteiket, a régi sztorikat meg hagyták lógni, pl mégis mi van a gróffal?

Az új szinkronhanggal megölték Konrád úr színes személyiségét.
10/10
szalapala 2014 jún. 04. - 21:33:48 10/10
(167/243)
Igen, sajnos a remek Józsa-hang megszûnt.(Bármilyen jó lehet majd az új, de meg kell szokni.)

De már elõtte is volt szinkronváltás.
Angerernek szerintem három hangja is volt - köztük Bitskey Tibor is - sõt, volt olyan, hogy Angerer és Zirngiebel szinkronhangja is idõben eltérve ugyan, de ugyanaz a szinkronszínész volt.
(1. és 2. évad körül)
És az is kicsit kellemetlen volt számomra, amikor Angererné szinkronhangja pár epizóddal késõbb egy másik epizódszereplõként jött vissza.

(Nagyon leszállóágon van már a sorozat - de van még lejjebb is, ha megvárjátok a 6. évad második felét.:((
napraforgó 2014 jún. 04. - 21:21:46
(166/243)
Igazad van, én tévedtem.
10/10
szalapala 2014 jún. 04. - 21:07:36 10/10
(165/243)
"Hát én úgy gondolom, hogy Angererné volt"

nézd meg még egyszer
https://www.youtube.com/watch?v=_877NjcEiTc
gondolom az elsõ percekben - 3.44, aztán 4.17 és 4.50 - elõforduló hölgyre gondolsz

nem õ volt. Ó Cilli

De majd írd ide, melyik percben láttad Angerernét.
napraforgó 2014 jún. 04. - 20:50:05
(164/243)
És úgy látom, júliát is lecserélték. a szép, szõke, hullámos hajú kislánykából egy sovány kis símahajú barna lett, aki még kisebbnek is tûnik, mint a korábbi részekben szereplõ lányka.

Nekem valahogy a történet sem teljesen folyamatos, mintha ide-oda ugrálnának a részek között. Vagy kihagynak részeket, ki tudja miért.