10/10
szalapala 2014 máj. 23. - 01:30:19 10/10 Előzmény kaljul
(123/243)
Off
Bocs, de ez nem a port.hu hibája.
A port.hu a csatornák által adott mûsortervet adja meg összegyûjtve.
Amikor az adott csatorna a saját mûsortervétõl eltér, arról a port.hu nem tehet.

Ezen esetben is konkrétan magán a Duna tévé teletextjén még két órával az adás után is az volt, amit a port.hu is írt.
Saját szememmel láttam.

Ugye Te sem gondolod komolyan, hogy a százvalahány csatornát a port.hun mindig élõben ellenõrzi valaki, hogy tényleg azt adják, amit elõtte megkaptak tõlük mûsortervként.
napraforgó 2014 máj. 21. - 06:28:51
(122/243)
Köszi az infot. Én a tervezett meccs miatt rá sem néztem a Duna TV-re azt hittem, ez a nap kimarad. Most meg meg vagyok zavarodva, mert sose tudom, épp melyik részt adják.
Julia is eléggé eltûnt, állítólag a grófnénál van. Na de hol a gróf, és mi lett a kisfiukkal? megmûtötték, oké, de aztán?

És ez Paul miért hagyta ott hirtelen a jól menõ városi kávézóját? Miért lett fontosabb az Angerer fogadó? Apropó Angerer, az elsõ részek egyikében volt egy szép lánya, aki szerelmes lett a helyi postásfiúba, terhes is lett tõle. Aztán az epizód végére össze is házasodtak. Aztán a továbbiakban egy szó sem esett róluk, sem az unokáról...

Tényleg kár volt folytatni ezt a sorozatot, ha minden fontosabb szereplõ kiszállt belõle.
Cordelia 2014 máj. 20. - 23:26:26
(121/243)
A miért éppen Alaszka-t tényleg folytatták Fleicshmann nélkül??? Így tönkretenni egy remek sorozatot.

Nekem sem volt világos, hogy a grófné hogy szerzett magának egy rõt hajú csecsemõt, akibõl egy rész múlva lett egy szõke göndörhajú fiúcska, akire Vroni vigyázott...
10/10
szalapala 2014 máj. 20. - 21:01:31 10/10
(120/243)
Angererékkel kapcsolatban: most nem maradt ki egy rész sem.
Az az igazság, hogy az idõjárás a ludas abban, hogy úgy tûnik, van valami szakadás..
Múlt pénteken ugyanis eredetileg nem szerepelt a mûsorban a Hegyi doktor, mert valami meccs volt a Duna Tévé mûsorában, csak aztán közbeszólt az a rengeteg esõ, ami miatt elmaradt a meccs, ezért váratlanul mégiscsak leadták a Hegyi doktor soron következõ epizódját, A cirkusz lányát, amelyben -
SPOILER !!!
Paul átveszi az elhagyott Angerertõl a fogadó üzemeltetését..

Angerer felesége már nem tér vissza többé, maga Angerer pedig még egy részben szerepel egy rövid ideig.
Mint ahogy majd kiszáll Zirngiebel, Zimmerer és eltûnik Anna és Toni, a csendõr is, utóbbiakat alakítók sajnos meghaltak.

(Szerintem valahol már tanítják is producerek számára, hogy hogyan nem szabad felforgatni egy sorozatot, és ott nagyszerû elrettentõ példa lehet A hegyi doktor, ami ezek után a személycserék után totál bukásba ment át.Akárcsak a Miért éppen Alaszka ? Fleishmann távozása után.)
napraforgó 2014 máj. 20. - 10:31:58
(119/243)
Teljesen igazad van. És az is furcsa, hogy az elsõ évadban láthattuk, hogy az elárvult Vronit úgy 9-10 éves korában vették magukhoz Braunek grófék, amikor még nem volt saját gyerekük. Az örökbefogadásról szerintem nem is volt szó, csak arról, hogy nevelik. A kislánynak volt egy akkor kb 18 éves bátyja, de õ nem tudta vállalni, hogy ellátja a húgát. Na ez a bátty is a semmibe tûnt.
Most meg a bakfis leányka Veronika von Braunek-ként mutatkozik be, édesanyjaként és édesapjaként beszél Braunek grófékról, holott mi mindannyian láttuk, hogy nem édes szülei a lánykának.
És hová lettek Angererék? a férfi szívinfarktus kapott, kórházba vitték. A feleségét meg csábítgatta a régi udvarlója, de nekem valahogy nyitva maradt a történet, hogy elment-e vele? Itt megint kimaradhatott egy-két rész.
kaljul 2014 máj. 20. - 10:24:05
(118/243)
Jó lenne, ha a port.hu odafigyelne, valójában melyik rész is megy, mert például a tegnap esti (és ennek megfelelõen a ma délelõtti ismétlés is) egészen más epizód volt, mint amit feltüntettek.
Cordelia 2014 máj. 17. - 14:57:40
(117/243)
Óh, hát akkor Anna sincs már köztünk? Még Angerer is hiániyzik, de sajnálom.
10/10
szalapala 2014 máj. 17. - 14:31:58 10/10
(116/243)
És még annak örvendenék még, ha a port.hu kivenné eme sorozat képei közül azokat, amelyek a másik Hegyi doktor sorozat - a Hegyi doktor újra rendel - képei..
(na de hát már évek óta tudom, hogy a port.hu az nem képes javítani semmit az adatbázisban, mert nincsenek szakértõi, csak moderátorai.)
10/10
szalapala 2014 máj. 17. - 14:11:18 10/10 Előzmény Cordelia
(115/243)
Hát sajnos már nagyon sokan nem élnek az eredeti szereposztásból
Akikrõl tudok, hogy már elhunytak:

Pankraz - Walter Reyer (1922–1999)
Herr Konrad - Herbert Fux (1927–2007)
Anna Pölz, a boltosnõ - Margot Mahler (1948–1997)
Hauberer plébános - Rolf Castell (1921–2012)
Angerer, a fogadós - Gerhard Riedmann (1925–2004)
Zierngiebel - Georg Marischka (aki egyébként a fogadósnét, Elfriede Angerert alakító Ingeborg Schöner férje volt) (1922–1999)
Rica Althauser - Winnie Markus(1921–2002)
Zimmerer - Gernot Duda (1928–2004)
Toni Gilch, a csendõr - Maxl Graf (1933–1996)

Remélem a többiek még egészségnek örvendenek..
napraforgó 2014 máj. 17. - 14:05:52
(114/243)
Köszi az információt! azt hiszem én is így voltam ezzel anno. Ez a Hallstein doktor, meg a barátnõje kevésbé érdekelt. És ráadásul most még Konrad úr sem volt.... Imádom a placebóival....
10/10
szalapala 2014 máj. 17. - 13:50:47 10/10 Előzmény napraforgó
(113/243)
Én magam már jó régen láttam elõször a Hegyi doktort és megszerettem, ezért azóta már régen utánanéztem, hogy mi volt ez a váltás.

Egyrészt valóban az volt, hogy a Burgner doktort alakító színész, Gerhart Lippert kicsit megunta és váltott, és a nejét, Sabinát alakító Anita Zagariának is lettek egyéb fontosabb szerepei - emlékezzünk, Sabina már elõtte is eltûnt párszor egyéb elfoglaltságai miatt - ilyenkor a Hegyi doktor forgatókönyve szerint Veronában volt anyját ápolni - szóval ha a sorozat két kulcsszereplõje ki akar válni, akkor valahogy meg kell oldani ezt a forgatókönyvben is.

Ezt az alkotók úgy akarták megoldani, hogy más típusú karaktereket hoztak be fõszereplõként és más jelleget adnak a sorozatnak, fiatalosabbra akarták venni, más célcsoportot is megcélozni.

Ezzel a koncepcióval az a baj, hogy már egy évek óta mûsoron levõ sorozatot nem fog elkezdeni nézni hirtelen egy másik célcsoport, viszont az eredetileg ezt nézõk - az eredeti célcsoport - lassan le fog szokni róla. Aki nem szerette Burgner doktort és környezetét az nem fog az 5. évadban bekapcsolódni, aki meg szerette, az innentõl ki fog kapcsolódni.

Ezt történt a Hegyi doktorral.
Nem véletlen, hogy az utolsó évad jópár részét, bár leforgatták, de a tévében már nem is adták le, - majd csak 5 évvel késõbb - , mert akkorát zuhant a nézettség.

Nagyon rosszul kezelték az alkotók a fõszereplõk kiválását.
napraforgó 2014 máj. 15. - 16:59:54 Előzmény Cordelia
(112/243)
Pontosan! az új doki és az asszisztensnõ elmentek a gyámhatóságra és elmondták a tévedés okát. akkor már csak azt mutatták, hogy az autó, amely elvitte Júliát, vissza is hozta. Akkor a kiskutyát átkeresztelték Juniorra.

A nagyapa meg elment Maxl után Berlinbe, és egy jószívû hot-dogárusnõ segítségével meg is találta az unokáját. Így aztán õk is hazamentek.
Cordelia 2014 máj. 15. - 14:43:15
(111/243)
szomorúan olvasom, hogy a Konrád urat és a hetyke Pankraz doktort alakító színészek sajnos már nem élnek...

Burgner doktor és Franzi hálistennek még élnek, õk 1937-ben születtek. Na ezért lógott a doki szemhéja, pedig a szerep és a külseje alapján olyan 40-es pasasnak saccoltam :)

SPOILER
Kihagytam egy részt és nem tudom hogy került vissza Júlia a nagyszülõkhöz. Tisztázták azok a barmok, hogy a kiskutyát is Pankráznak hívják vagy az új doki közbenjárása segített?
napraforgó 2014 máj. 14. - 14:36:17
(110/243)
Én is nagyon szeretem, biztos sok jó és neves osztrák és német színész játszott benne anno. Ott van még a boltosnõ, Anna, meg a két asszisztensnõ, Trudl és Christina is, és persze a kedvencem, Konrád úr is. Én jobb szeretem ezeket a kedves emberi sorozatokat, a jó színészeikkel, mint a sok utcáról fogdosott celeb "mûvésszel" forgatottakat.
Cordelia 2014 máj. 14. - 14:14:12
(109/243)
üzleti szempontból jó húzás, mert népszerû lehetett a sorozat. a falusi szereplõk adták a sava-borsát a dolognak. Angerer, Zieglmeyer (bocs, én angolos vagyok, nem írtam jól a nevét), a szép grófnõ, a karizmatikus Pankraz és a mindent megoldó Franzi :)

no de a filmek mégis az érzelmeinkre hatnak és nehéz elvonatkoztatni attól, hogy mégis meghalt két ember :)
napraforgó 2014 máj. 14. - 14:01:34
(108/243)
Láttam, ha talán nem is az összes részt. és mivel kb. 20 éve volt, sikeresen el is felejtettem.
Valószínû, hogy a producer, meg az alkotógárda folytatni akarta a sorozatot, mert az sikeres volt, de pont a két fõszereplõ meg ki akart szállni, hát egy ilyen megoldást választottak. Így a falu, meg a többségi szereplõk élete folytatódhatott. Kapnak egy új, szimpatikus doktort és minden megy tovább.
Cordelia 2014 máj. 14. - 13:54:28
(107/243)
SPOILER
na jó, de nem elég, hogy Maxl-nak meghalt az anyja, utána még egyszer át kell ezt a tragédiát élnie? Akár el is költözhettek volna Olaszországba mindannyian, vagy mittudomén. Ahogy Szomjas György mondta nemrég társaságban "de nem te rendezed a jelenetet":)

Még a filmzenét is átírták. Meg az a pedofil téma, úristen, azt kihagytam volna. Még akkor is, ha gyakrabban elõfordul családon belül, mintahogy gondolná az ember. Brrr.
SPOILER

Te már láttad a sorozatot. Tudtad, hogy így lesz?
gyorgye 2014 máj. 14. - 13:51:00
(106/243)
Akkor a továbbiakban nem nézzük.
napraforgó 2014 máj. 14. - 09:17:58
(105/243)
Tényleg szomorú, hogy így írták ki a fõszereplõketa sorozatból. Úgy tûnik, az alkotók mindenképp folytatni akarták, azt sem bánták, ha más szereplõkkel.
Cordelia 2014 máj. 13. - 19:55:09 Előzmény napraforgó
(104/243)
Óh de sajnálom a dokit. Mi lesz a gyerekekkel? Nem olyan könnyû új dokit behozni, ha egyszer Burgner doktor Pankraz Obermeyer veje volt...
Mindig sütött a nap a sorozatban, most meg képesek voltak elmenni sielni és ez lett belõle.