9/10
schenker 2014 máj. 30. - 14:06:35 9/10
(143/243)
Ó, akkor hát onnan volt nekem ismerõs! A bõrnadrágosok. A régi, szép idõk... Amikor egyszercsak fogni lehetett a Sat1-ot. ;)
(Vagy talán a Katharina Blum...?)
Cordelia 2014 máj. 30. - 13:57:39
(142/243)
hmmm milyen sokoldalú ez a Herr Konrad :)
szerintem tanítani kellene, ahogy rikoltja, hogy "Doktor Úr!" (vagy Józsa Imre rikoltja, az osztrák színész nem?)
10/10
Pumika86 2014 máj. 30. - 11:54:37 10/10 Előzmény schenker
(141/243)
Közben rájöttem.:) Néztem itt a címeket, hogy hol tart a sorozat, mert mostanában nem volt idõm nézni, és itt akartam visszaszállni, és azt hittem h lemaradtam. Nekem szerencsésen jött ki, hogy csúszás van :D
10/10
szalapala 2014 máj. 30. - 10:25:43 10/10
(140/243)
(Örülök, hogy moderálták az ide nem valókat..)

Kicsit témát váltva.

Tudtátok, hogy Konrad úr alakítója - Herbert Fux (1927-2007) - viszonylag komoly politikai karriert futott be a 70-80-as években ?
Egyik alapítója volt a "Mentsük meg Salzburg óvárosát" mozgalomnak, amely a helyi telekspekuláció, korrupció ellen küzdött. Utána az ausztria Zöldpárt egyik alapítója volt, ahonnan kirúgták egy interjú miatt, de folytatta és kulturális vonalon dolgozott tovább.

Na de ami ennél is meglepõbb lehet : képzeljétek el Konrad urat a 70-es évekbeli bajor erotikus - ún. Lederhosen filmekben :)
jaja!
Pedig ez igaz ám !!:))
Cordelia 2014 máj. 29. - 07:45:24
(139/243)
valaki olvasta a porton a fórumot és olyan részt adtak el, amelyben visszatért néhány percre pár kedves szereplõ :) szegény Angerer ott baktatott egy pohárral :) Megható volt, amikor a film végén betér Zierngebel a kocsmába és Pankraz odébb csúszik a lócán, a sapkás kocsmáros meg azonnal tölt egy pohár ásványvizet :)
malvinkicska 2014 máj. 28. - 19:29:24
(138/243)
Nem kell ócsárolni a sorozatot remek szereplõk a helyszín gyönyörû, minden része szórakoztató. A sok baromságot amit mostanában adnak akinek annyi az igénye nézze azt.
9/10
schenker 2014 máj. 28. - 15:43:24 9/10 Előzmény Pumika86
(137/243)
Szerintem A bojkott ma este lesz, hiszen tegnap volt az Apai szeretet. Bár ezeknél sosem lehet tudni...

Az ilyeneket, mint gyorgye, sohasem értettem.
Képesek csak azért írni, hogy közöljék, ez milyen rossz. Igaza van napraforgónak: ha annyira rossz, ne nézze! Amúgy honnan tudja? Olyan borzasztó és mégis nézi? Mazochista? Én ha valamit nem szeretek, akkor nem nézem. Viszont soha nem jutott volna eszembe, hogy odamenjek pl. a Barátok közt oldalára, hogy ócsároljam.
Ha az lenne a helyzet, hogy csak a Duna tévét tudja fogni, akkor persze megkövetem.
napraforgó 2014 máj. 28. - 12:58:18
(136/243)
Ez egy normális sorozat! és ha neked nem tetszik, csak nézd az édes életet, meg az éjjel-nappal hülyeségeket, és ne szólj bele mások szórakozásába.
gyorgye 2014 máj. 28. - 06:59:42
(135/243)
Mikor hagyják már abba és adnak helyette egy normális sorozatot vagy filmet.Ennél még a Doc Martin is jobb volt!
napraforgó 2014 máj. 27. - 20:27:48 Előzmény Cordelia
(134/243)
Sajnos én már több részrõl is lemaradtam, vagy csak a végérõl, néha az elejérõl, mert állandóan mozog a kezdési idõpont, és még azt sem tartják be.

Talán majd bepótolom a sorozatbarát oldalon. Bár az az igazság, hogy ez a folytatás már nem igazán érdekel.
robicsek2 2014 máj. 27. - 16:25:42
(133/243)
A tegnapi résznek mi volt a vége ? Nem nézem csak ide kapcsoltam, és akkor már szeretném tudni. a Vakbél mûtétes esetnél.
Cordelia 2014 máj. 27. - 15:34:47 Előzmény napraforgó
(132/243)
annyira hiányoznak a régi szereplõk, hogy tegnap még Annának is õszintén örültem:)

Pankraz olyan megfáradt mostanában. Egy idõ után Maxl örökös búskomorsága sem volt már hiteles, bár jó oka van rá, nyilván... Az meg hülyeség, hogy Franzi nem hagyja ott a postát, Juliát meg átadja a grófnõnek vagy akárkinek. Franzi nem tenne ilyet!

Az összes "eltûnt" szereplõnek súlya volt a történetben. A sztori esett szét, mert volt egy érzelemcsomag, amit szétbarmoltak vagy elkapkodtak. Érdekes lenne az új doktor életének alakulása, bár azt a sapkás kocsmáros haverját különösen nem tudtam megkedvelni. Csakhogy nem tudták beilleszteni a falusiak életébe, mert az egy másik élet volt.
Cordelia 2014 máj. 27. - 15:30:48
(131/243)
"Egyáltalán hallod amit mondasz" - ez is egy gyöngyszem a sok közül. Beszivárognak a nyelvbe a tükörfordítások. Most már úgy nézek filmet, hogy a fejemben egy másik szinkron pörög: see you later = viszlát késõbb, meg hasonló hülyeség...
Ebben a sorozatban is úgy beszélnek, ahogy Magyarországon sohasem. Sajnálta a forgalmazó a pénzt a jó fordításra, jó lektorra, odaadták kontároknak...
10/10
Pumika86 2014 máj. 27. - 14:42:44 10/10
(130/243)
Lemaradtam az Apai szeretetrõl és A bojkottról. Fent van valahol? Szeretném megnézni.
9/10
schenker 2014 máj. 24. - 10:01:17 9/10
(129/243)
"...most, amikor olyan össze-vissza adják a részeket, ...sokkal többen írnak kommentet."
Talán éppen ezért. Dühöngünk egy kört és megnyugszunk, hogy nem mi vagyunk a hülyék. :))
Igaza van szalapalának, van elég hibája a Port.hu-nak, de ez éppen nem az övék. A Duna TV saját teletextjén pedig természetesen most is ugyanaz szerepelt, ami a nyomtatott mûsorújságokban. Végül is erre jó a friss, meleg teletext...

Az viszont tény, hogy - számomra legalábbis - követhetetlen a sorrend. Ha A cirkusz lányával elõreugrottunk egy résszel, akkor stimmel a tegnapi rész, viszont eredetileg sem az Apai szeretetnek kellett volna jönnie, hanem a Margarétának, ugyanis még az van (lenne) elõbb. Mindenesetre figyelnem kell, amikor elkezdik, majd kiderül, melyik epizód következik. (Eddig ugyanis kissé elõrébb jártam, mert idáig videóról néztem, de az 5. évadból már hiányzik a az utolsó elõtti két rész, a 6. pedig nincs meg.)

Én is úgy gondolom, hogy gyengült a sorozat, kissé "kapkodóbb" is lett, váratlan nagy ugrások vannak a történetben, aminek persze nyilván megvolt az oka (színészek kiszállása, ami miatt nem lehetett a történetben rendesen kidolgozni a motivációkat). A sorozatoknak már csak ez a sorsuk, úgy látszik. Talán tudni kell idõben abbahagyni.
Azért én megnézem az utolsó évadot is. Lehet, hogy feljavul (így sem rossz azért, csak már jobbhoz voltunk szokva).
napraforgó 2014 máj. 24. - 07:22:47
(128/243)
Milyen érdekes, hogy most, amikor olyan össze-vissza adják a részeket, ráadásul az új doktorral, és alig van már régi "lakó" a faluban, sokkal többen írnak kommentet.

Hová lett Angerer, Zimmerer, Zierngebel, eltûnt a gróf valahol Amerikában.... Maxl-t is alig látjuk, hát....
Igaz, megmaradt a kedves Konrad úr a százféle nyavalyájával, meg Christine nõvér is Pankratz és Franzi mellett, de jószerével más senki. Az eltúntek helyett megkaptuk Lizát és Pault, de valahogy nem igazán tudják pótolni a korábbi falusi szereplõket.

Úgy tûnik, hogy vannak sorozatok, amelyek szereplõfüggõek, nem lehet darabszámra helyettesíteni õket.
huber 2014 máj. 23. - 23:08:40 Előzmény kaljul
(127/243)
Nem vetted észre,hogy volt egy +adás valami meccs elmaradás miatt.Nos, ezért csúszik az egész sorozat .
kaljul 2014 máj. 23. - 09:32:57
(126/243)
Jó, akkor módosítom: bosszantó, hogy esetenként más epizód megy valójában, mint amit a port.hu feltüntet, bárki hibája is ez. (Egyébként a jelenség folytatódik, ma is egész más a délelõtti ismétlés, mint amit tegnap este leadtak.)
kaljul 2014 máj. 23. - 09:14:52
(125/243)
Hát igen, a pontos kezdés is fontos lenne, de ahhoz már rég hozzászoktam, hogy egyetlen idõpontot tartanak be, a híradó kezdésének idejét. Az bezzeg baromi fontos, hogy másodpercre pontosan kezdõdjön. :(
napraforgó 2014 máj. 23. - 06:49:53
(124/243)
Szerintem igazad van. Engem is nagyon idegesít, hogy sokszor más részt adnak le. Meg az is, hogy más mûsor helyett váratlanul benyomják. És az is, ha 10 perc eltéréssekkel játszák, akár pro, vagy konntra. Ha az ember egy adott idõben számít rá, és elõre tájékozódik a tartalomról is, akkor idegesítõ, hogy nem azt kapja, amit vár. Egy olyan történetben, ami folyamatosan megy, mint ez is, zavaró lehet, ha kimarad egy-egy rész és az ember késõbb nem érti, hogy mi miért van úgy.