3/10
Felgolos 2010 márc. 09. - 08:46:41 3/10
(59/99)
Sajnos nem igazán tetszett, mivel elég felszínes volt a sztori, sok volt a zene. Szinte már vártam a végét. Aranyosnak aranyos lenne, csak sajnos én sokkal többevártam ettõl a mesétõl. a többi Disney mese nyomába se ér...
10/4
gerhajdu 2010 márc. 03. - 21:03:44
(58/99)
Szerintem a következõ rajzolt mese szólhatna a Gumimacikrõl. Nekem nagyon bejönne:)
10/10
wonderbra 2010 márc. 03. - 15:27:27 10/10
(57/99)
Imádtam! Minden szempontból :)
10/10
Atara 2010 febr. 20. - 17:50:24 10/10
(56/99)
Már vagy egy éve vártam erre a Disney rajzfilmre, és azt kell, hogy mondjam, teljesen felülmúlta a várakozásaimat.
Hála Istennek, hogy újra 2D-s rajzfilmet lehet látni, igényes, szépen rajzolt karakterek, jó történet és fantasztikus zenék! Elsõ hallásra a fülembe másztak, pedig nem Alan Menken írta õket... XD
Az Aladdinhoz én csak annyiban tudom hasonlítani, hogy ugyanazok a rendezõk, de kb ennyi (ja, meg Mikó István!!!:D) Szerintem kevesebb a felnõtteknek szóló poén, de ez így van jól, egyértelmûen látszik, hogy ezt a mesét gyerekeknek szánták, mégis láttam rajtam kívül elég sok huszonévest a moziban. :D Alig várom, h kijöjjön dvd-n, én biztos vevõ leszek rá! ;)

A jövõ évi karácsonyi Disney mese Rapunzelrõl fog szólni (toronyba zárt 1 km hosszú hajú lány XD), de az sajnos 3D lesz...nem tudom miért nyomatják ennyire a 3D-t...
Valamint rebesgetik, hogy készül a Hókirálynõ is, amit viszont kézzel fognak majd rajzolni (elvileg). :))))

Szóval éljen a Disney, és a 2D animáció! Nagyszerû lett ez a rajzfilm, aki teheti, nézze meg!
Ja, és vki igazán kijavíthatná az ismertetõt: Tiana nem volt hercegkisasszony...
mermaid girl 2010 febr. 18. - 18:09:35
(55/99)
Örülök, hogy visszatértek a rajzolt grafikához, sztem sokkal szebb, mint az animáció, én jobban szeretem. Viszont a történet tényleg nem volt vmi jó, csupa sablon volt, eléggé untam. Az egész történet meg a karakterek is mind olyanok voltak, mintha korábbi disney filmekbõl vagdosták volna össze. A szentjános-bogár viszont nagyon tetszett, a csillagos dolog is aranyos volt, ez vmennyire megmentette a filmet. A dalok nem voltak rosszak, bár sztem egyáltalán nem volt jazzes...nekem tetszettek, de nem igazán illett a filmbe, meg ezek is elég sablonosak voltak, nem voltak karakteresek. Simán át lehetett volna ültetni õket egy másik mesébe, az oroszlánkirálynál pl. ezt nem lehet megcsinálni, mert szervesen a filmhez tartozik. Vágó Detti hangja gyönyörû, de nem illett ehhez a karakterhez, õ a Bûbájhoz tökéletes, ide valami feketébb hang kellett volna.

de akkor is 100x inkább ez, mint a Nagyon Vadon és társai, amiket végig se bírok nézni...
5/10
Semprini 2010 febr. 15. - 20:09:57 5/10 Előzmény tyler94
(54/99)
Igazad van, alig-alig van olyan a régebbi Disney-mesék közt, amihez mérhetõ lenne és kiállná az összehasonlítást, szinte mindegyiket alulmúlja. Persze nem rossz, nem egy csillagot érdemel, de tényleg nem sikerült valami fényesen, ettõl aligha fog újra fellendülni a hagyományos rajzfilm...
K82 2010 febr. 15. - 20:05:24
(53/99)
Nagyon aranyos mese :)
Wolfeinstein22 2010 febr. 14. - 23:29:46
(52/99)
Igenis össze lehet hasonlítani egy Aladdin rajzfilmmel, hiszen lehet hogy 20 év telt el, de ugyanazt a technikát használták és a rendezõk is ugyanazok. Már csak azért is az Aladdint hozom példának, mert szinkronban is van hasonlóság: Mikó István itt is nagyon jó volt, Vágó Detti pedig korunk fiatal Janza Katája.
Eme film azonban történetileg meglehetõsen semmitmondóra sikeredett, a karakterek jelleme sablonos és túlságosan teletömték zenével. A rajzolással sem törõdtek túl sokat, így pl. a herceg szolgája egy az egyben a Bûbáj címû filmben használt figura volt.
A film megtekintése 6-12 éves korosztálynak ajánlott.
1/10
tyler94 2010 febr. 11. - 00:11:56 1/10
(51/99)
Az 1ik leggyengébb Disney film!
Szerintetek volt ez olyan jó, mint pl a Dzsungel könyve, Hamupipõke, tarzan, szépség és a szörnyeteg vagy bmeik klasszikus Disney mese?

A Humor elég gyerekes, a dalok nem eléggé fülbemászóak. Egyedül a betétdala tetszik.
6/10
beo71 2010 febr. 03. - 16:17:40 6/10
(50/99)
Ebben egyet értünk!A Derült égbõl fasírt 4/10 szerintem is egy baromság volt,ez viszont egy helyes film,csak éppen nem felejthetetlen,számomra.
bürgönye 2010 febr. 03. - 01:01:12 Előzmény Scarecrow
(49/99)
Ebben egyébként abszolút egyetértek, nekem is volt valami furcsa érzésem, miután megnéztem, amit nagyon jól megfogalmaztál. Tényleg egy kicsit sokat akartak markolni, és szereplõk tekintetében elég felszínesre sikeredett a dolog (már az átlagos Disney-vonalhoz képest, úgy értem). Ha nem is lehet ezt a filmet a korai '90-es rajzfilmek mellé helyezni, az szerintem mindenképp értékelendõ (és talán a kritikusok egy része is ezért dicsérte annyira a filmet), hogy próbálnak valamennyire visszatalálni a klasszikus vonalra, miközben azért újításokat is igyekeznek becsempészni.
bürgönye 2010 febr. 03. - 00:52:31
(48/99)
Aranyos kis film, bár számomra fõleg a nosztalgiaértéke miatt. Ha nyolcévesen látom, valószínûleg éppúgy odáig lettem volna érte (a testvéreimmel együtt), mint annak idején az Aladdinért vagy a Szépség és a szörnyetegért. A képi világ hangulatos és kidolgozott, látszik, hogy sok munkát fektettek bele.
**SPOILER*** Plusz mindenképpen értékelendõ, hogy elkerülték a csapdát és NEM támasztották föl a szentjánosbogarat. Az már egy nyolcévesnek is túl nyálas lett volna. ***SPOILER VÉGE***
gerhajdu 2010 febr. 02. - 11:40:40 Előzmény Scarecrow
(47/99)
Épp ezért lenyûgözõ, mert ennyi mindent ki tudtak hozni New Orleans világából. Szerintem nagyon jó. A szentjánosbogár figurája Mikó István hangjával meg külön tetszett.
John Musker és Ron Clements megint nagyot alkotott. Remélem a következõ években is ilyenek készülnek.
Scarecrow 2010 jan. 28. - 20:01:39
(46/99)
Egyszer már értékeltem ezt a filmet, akkor még egészen pozitívan, de most, hogy megnéztem másodszorra annyira már nem kötött le. Meg lett jegyezve, hogy igazából egyik szereplõt sem zárja a szívébe az ember. Az az igazság, hogy túl sok minden van ebben a mesében, és kevesebb, de részletesebb valószínûleg több lett volna. Túl sokat akartak az alkotók. Két béka, aztán a trombitás krokodil, megérkezik az illúzióban élõ szentjánosbogár, és igen népes családja, Oddie mama és a kígyója, meg persze a madarai, néhány ügyefogyott vadász, Tiana hisztis barátnõje és apja, és persze a voodoo varázsló az önálló életet élõ árnyékával, árnyékhadseregével, és a túlvilági spanjaival. Túl sok. Ez a kép példázza, hogy mennyire tömény rajzfilm is ez. Túl sok szereplõ a másfél órára, így igazából senki sem tud érvényesülni, amelyet az alkotók nagyon erõteljes, kihegyezett karakterrajzokkal akartak kompenzálni, de ez miatt senki sem fejlõdik igazából benne, csak azért, mert az írók beleszõttek mégis néhány pálfordulásról árulkodó, de igazából súlytalan mondatot.
Végül is nem rossz film. Ha másért nem, azért ama tekintetben biztosan emlékezni fogok rá, hogy a sok számítógéppel kreált mese után végre láthattam újra egy hagyományos, kézzel rajzolt rajzfilmet, de a nagy kedvencek között, mint az Oroszlánkirály, Szilaj, vagy a Felidae nem lesz számomra számon tartva.
Muya 2010 jan. 28. - 12:41:00
(45/99)
Nekem az a véleményem,hogy aki szereti a klasszikus Walt Disney rajzfilmeket az ne nézze meg!
Nekem nem tetszett és nem azért, mert fekete volt a csaj, hanem , mert sok volt a zene, kicsit erõltetett poénokkal, és nem igazán lopták be magukat a szereplõk a szívembe sem. Egyszer mosolyodtam el, pedig alapvetõen szeretem a poénokat és a rajzfilmeket.
Sajnos ez nem lesz a gyûjtemény része:(
mudibarát 2010 jan. 27. - 23:04:47
(44/99)
***SPOILER***
Észrevettem, hogy sokan azon akadtak fenn, hogy a hercegnõ afroamerikai volt. Hát közlöm, hogy nem volt hercegnõ. Amint átváltozik békává, közli is a herceggel, hogy jelmezbál volt, és azért volt korona a fején.
***SPOILER VÉGE***

Nekem nagyon tetszett. Végre ismét egy valódi 2D-s Walt Disney mese! Már nagyon elegem van az ostoba 3D-s animációkból, például amit utoljára el kezdtem nézni, a Nagyon Vadon címû sületlenséget nem bírtam megnézni. Az elsõ 5 perc után kirángattam a dvd lejátszóból, és kidobtam a kukába.
Elõször engem is zavart, hogy olyan sûrûn jöttek az énekek, de megszoktam. Nem tudom mi a baj azzal, hogy a film háromnegyedében békák voltak, nekemkifejezetten tetszett. A herceg tökéletesen úgy nézett ki, mint a Kishableányban, talán csak kicsit hosszabb volt az arca és a haja.
Összeségében nekem nagyon tetszett, mindenkinek ajánlom!
Geza16V 2010 jan. 26. - 20:39:02
(43/99)
Scarecrow
jan. 10. 11:16 | 30/48
-------SPOILER------
Ugyebár a hercegnek egy hercegnõt kell megcsókolnia ahhoz, hogy mindketten visszaalakuljanak emberré. Tetszett az a csavar, hogy feleségül vette Tianát, hercegnõvé téve így, majd visszaváltoztak eredeti formájukba, de Oddie mama ha jól emlékszem éjfélig adta meg a határidõt, ez a csók viszont már túl volt éjfélen, sõt.
----SPOILER VÉGE------


Hm, itt hol az ellentmondás?
Akkor lett volna éjfél a határidö, ha a másik csajt veszi el (akinek zseniális lett a szinkronhangja BTW), mert a kitömött apja éjfélig volt király. De a tag mindig is királyfi volt, szóval ebben az esetben tök mindegy, hogy mikor veszi el és csókolja meg.
6/10
beo71 2010 jan. 25. - 15:44:37 6/10
(42/99)
Semprinivel értek egyet.Nem akarok bántani egy ilyen aranyos filmet,de sok pozitívumot nem találtam benne.Nagyon negatív,hogy a kislányom(7)elúnta, a fiam egyenesen lefikázta,ezek után nehéz volt szeretnem.6/10.
Sajnos a Shrek óta,olyan fergeteges humort várok az animációs filmektõl,amit csak elvétve kapok meg és egy szimpla sztori,szépen kivitelezve,kellemes dalokkal már nem okoz semmilyen örömöt.
kudit 2010 jan. 19. - 11:34:07
(41/99)
Sziasztok! Ki tudja, hol lehet megnézni angolul?
5/10
Semprini 2010 jan. 19. - 00:09:46 5/10
(40/99)
Mint említettem, nem rajongok a musical-rajzfilmekért, bár vannak amik tetszenek =Aladdin, Oroszlánkirály, Mulan, Dzsungel könyve, de ezekben jóval kevesebb dal volt). A hangok nekem nem jöttek be, ettõl még másnak tetszhetnek, lehet hogy ha a dalokat külön mégegyszer meghallgatnám, már jobban tetszenének, mert alapvetõen ez a zenei stílus közel áll hozzám. A többivel meg egyetértettél.